Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

D@ri@nk@, z takim podejściem, jakie masz, to jestem o Ciebie całkowicie spokojna ;)

Dziękuję :)

 

Na kolejnej wizycie nie było mojej lekarki to jakaś inna na szybko wypisała receptę żebym miała Esci i nic nie gadałam z nią bo już z w kurtce siedziała gotowa do wyjścia.

Polska służba zdrowia ... nic dodać nic ująć :bezradny:

Nie nie, to ja nie miałam ochoty się umawiac i czekac w kolejce więc wpadłam do przychodni i zagadałam jakąś lekarkę że nie mam leku i żeby mi wypisała. Także raczej przysluga niż łaska ;)

 

Generalnie jestem bardzo zadowolona. Niby obskórna przychodnia przyszpitalna ale atmosfera super. Na pierwszej wizycie pani psycholog rozmawiała ze mna prawie godzinę. Matce i najlepszej przyjaciółce nie powiedziałabym tego co jej. Słuchała dopytywała, mówiła żebym sobie popłakała i wszystko pięknie notowała. Psychiatra po niej miała pełny obraz mojej choroby i świetnie od razu dopasowała leki.

Także ja jestem mega zadowolona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@, wobec tego bardzo się cieszę :great:

 

Napisz przy okazji coś więcej o swojej pracy ... bardzo mnie zaciekawiła, już jakiś czas temu :105:

Pracuję jako przedstawicielka handlowa a w zasadzie doradca klienta tak to się u nas ładnie nazywa ;) Wprowadzam w sklepach, hurtowniach, punktach usługowych programy lojalnościowe (jak na stacjach benzynowych czy w marketach, znaczki, karty i zbieranie punktów za zakupy) które następnie nasza firma obsługuje pod względem logistycznym, informatycznym, marketingowym. Wyręczamy w tym właścicieli firm. Jeżdże sobie po całym województwie, odwiedzam tych klientów których juz mam i wprowadzam nowych.

Generalnie praca super :) Fajne nowe autko do dyspozycji, wolne kiedy chcę, czas pracy tez raczej nienormowany. Mam plany i mam je wykonać, od wykonania zalezy premia ;) No i generalnie non stop z ludźmi i non stop za kierownicą co uwielbiam :mrgreen:

Chyba tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało osób wypowiada się czy się po tym leku tyje?:)

Ja co prawda brałem 3 miesiące escitalopram ale myśle że lek ten jest neutralny jeśli chodzi o przyrost spadek wagi.Za to chęć na alkohol na esci miałem dużą,a na piwo to już w ogole straszne parcie,jakiego w zyciu nie miałem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Proszę pomóżcie mi bo już nie wiem co robić. Przyjmuję esci od miesiąca + mianseryna (obecnie w malej dawce okolo 20mg - glownie na funkcje seksualne).

Przyjmuję też lek Izotek na łojotok (trądzik). Niestety mam jakieś dziwne dreszcze i jakby bóle mięśni , stawów i prawdopodobnie będę musiał odstawić ten lek.

I teraz pytanie zwłaszcza do osób które też mają problemy z cerą.

 

Esci pamiętam że powoduje u mnie nasilenie łojotoku, przetłuszczania skóry. Nie pamiętam czy objawy te trwają czy są tylko na początku.

Mam bardzo silny lęk, że moje problemy z cerą powrócą. Może ktoś z Was miał jakieś doświadczenia z tym związane. Ktoś tu nawet pisał (mio84), że komuś ten lek nawet zmniejszył łojotok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 90% poprawy dziś w nocy pojawił się lęk taki jak przed braniem tego leku:(:(:( serce zaczęło mi kołatać był ogromny strach.jestem zawiedziona myślałam,że tak szybko nie wróci to cholerne poczucie strachu.....od jutra podwyższam z 10 mg na 15mg i niech się dzieje wola nieba....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy dobre jest połączenie ESC z Trittico (trazodon) . Biorę 1/3 trittico, oszołamia mnie ale nie poprawia zasypiania bo po tym mam coś w rodzaju zespołu niespokojnych nóg, miałem brać to na lepszy sen i ma uzupełniać w działaniu ESC i niwelować skutki negatywne SSRI. Jeszcze zmniejszyć dawkę ?? ESC biorę na stany lękowe. 1,5 roku temu brałem sertralinę na to samo po bardzo stresującym zajściu w moim życiu i to włączyło mi te lęki, nerwice. Poza tym ogarniam system, mam własną działalność, hobby i trochę znajomych. Biorę ESC kilka dni i uważam że nie ma takich skutków ubocznych jak Sertralina, może przez to że receptory już kiedyś się wyrobiły.

 

Bugimen musisz przeboleć te dreszcze, poty i bóle stawów. To minie, lek musi się wkręcić. Po Sertralinie jest jeszcze sraczka ;) więc na początku trzeba sie przemęczyć później nastąpi spokój mnicha buddyjskiego. Może zmniejsz Mianseryne, mnie 10 mg masakrowało , brałem pół tabletki i było dobrze , ona tez podnosi noradrenalinę a ta pobudza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uważacie który lek najlepszy jest na lęki. Niestety po prawie 5 tygodniach brania stwierdzam że ESCI na mnie nie działa a nawet te lęki nasila. Jestem nieco bardziej spokojny, ale w głowie tysiące czarnych myśli.

Paroksetyna kiedyś mi nieźle podziałała? CO o tym myślicie?

Piszcie proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest zapewne inny, ale ja pamiętam że po PARO byłem BOGIEM. Zero lęków, a teraz to się boję nosa z domu wychylić. Zawaliłem wszystko, pracę dziewczynę, zdrowie.

To jaki w takim razie lek tłumi dobrze lęki i przywraca wiarę w siebie?

Każdemu pewnie inny. Mnie Esci pomógł, innym nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam siły do tego leczenia, ogólnie.

Za dużo tu komplikacji, ciężko odróżnić czasem czy zamulenie jest wynikiem

aktualnej dawki leku czy spowodowane pogodą (a ja na to reaguje),

tak samo jak bóle głowy, czasem nie wiem czy ESCI je wzmacnia,

czy to też wynik pogody.

Wszystko to takie nielogiczne i żaden lekarz nie ma do tego głowy,

można tylko siać tysiące hipotez i żadna nie będzie prawdą,

która jest gdzieś po środku.

 

NIE DA SIĘ, znaleźć równowagi między wyraźną koncentracją, przytomnością,

ze spokojem, dobrym nastrojem i równowagą.

Przerobiłem wszystkie Mixy leków i zawsze jest CIENKA granica

między zombie mode a wkurw mode, ta granica jest tak cienka,

że niemożliwym jest trafić odpowiednią dawkę pobudzającego Amisulprydu

a uspokajającego ESCI.

 

Zostaje mi ostatnia możliwość czyli stabilizatory, wypróbuję Lamotryginę,

a jak się rozkręci jej działanie to dopiero zdecyduje co do zmiany LPD,

w zależności od stanu w jakim będę, czyli albo ESCI albo SERTRA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę już prawie 5tygodni. Wydaje mi się, że powinien się już rozkręcać. Może miansa źle działa (dostałem ją na skutki esci głównie seksualne),ale nie wiem czy jej nie odstawić:(

Pamiętam jak się czułem po paro- czuć było różnicę szybko. Po paro przeszedlem na esci żeby seksualnie mnie tak nie kastrowalo. Wenla też kiedyś na mnie zadziałała.

Następną wizytę mam u psychiatry za 3 tygodnie. Sam nie wiem czy dać szansę esci, czy blagać ją o paro lub zmianę leku już teraz.

Czuję , że marnuję czas. Rzuciłem pracę, powinienem jej szukać, a nie robię nic w tym kierunku. Z rana dziesiątki lęków, że sobie nie poradzę, że mam slabe zdrowie fizyczne, że jestem do niczego, że inni mają lepiej. Ehhh. Pogoda też dobija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam siły do tego leczenia, ogólnie.

Za dużo tu komplikacji (...)

Wszystko to takie nielogiczne i żaden lekarz nie ma do tego głowy,

można tylko siać tysiące hipotez i żadna nie będzie prawdą,

która jest gdzieś po środku.

NIE DA SIĘ, znaleźć równowagi między wyraźną koncentracją, przytomnością,

ze spokojem, dobrym nastrojem i równowagą.

Przerobiłem wszystkie Mixy leków i zawsze jest CIENKA granica

między zombie mode a wkurw mode, ta granica jest tak cienka,

że niemożliwym jest trafić odpowiednią dawkę pobudzającego Amisulprydu

a uspokajającego ESCI.

opisałeś to tak dokładnie, jakbyś siedział w mojej głowie, 100% prawdy. U mnie też nie da się niczego ustawić na dłużej niż kilka tygodni albo kilka dni. Bańkę mam już zbyt rozpieprzoną najwyraźniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×