Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ukraina


zujzuj

Rekomendowane odpowiedzi

Marek1977, Tak. Putin zdaje sobie sprawę że w dzisiejszych czasach przejmowanie terytorium to zupełnie inna bajka niż kiedyś. Rosja nie jest w stanie unieść takiego ciężaru i wcale tego nie potrzebuje. Tak jak piszesz. Interesują ją sprawy strategiczne a nie formalna odpowiedzialność za ludność i region. Krym to może czarne. Wschód to przemysł wojskowy...a ludność rosyjskojęzyczna to taki sztandar

Reiben, Nie wiem za bardzo o czym piszesz. Nie wiem o jakim dupowladztwie piszesz. Rzeczywista polityka PL wygląda tak, że nie było od lat żadnych spotkań na szczeblu prezydenckim, czy premiera...a to medialne przedstawienie to gra. Gra politycznaw której nasze interesy są jaskrawo widoczne...chociaż na pewno nie interesy historyczne, a raczej dzisiejsze...a nacjonalizm w dużej mierze jest wynikiem. Jak ludzie, naród, państwo sobie radzą i czują sie bezpiecznie to go raczej brak...jak jest odwrotnie to sie pojawia. Jak postrzegasz nacjonalistów Polskich? Jak oceniasz rzeczywistą siłę Zawiszy? To jest groteska, to jest margines. Na Ukrainie pewnie większy, ale też trzeba brać pod uwagę, że ów nacjonalizm kisi sie we własnym sosie i dla samych siebie. Ci nacjonaliści to sa bardziej bajkopisarze i zwykłe kmioty. Jaką rzeczywistą władzę może mieć jakikolwiek nacjonalista takiego państwa jak Ukraina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forsal.pl/artykuly/715022,urzad-wojska-polskiego-nasza-armia-siedzi-za-biurkiem.html

 

to tak apropo kto będzie nas bronił w razie gdy porwą kazie

Niezła patologa, 70 % żołnierzy siedzi za biurkiem. Od znajomych wiem że zawodowi żołnierze głównie grają w karty, jeżdzą na jakies zawody sportowe za które dostają kasę a tam tylko chleją, podobnie na poligonach. Wojsko to najbardziej przeze mnie znienawidzona grupa społeczna, są gorsi nawet od polityków. trepy przebrzydłe w wieku 35 lat mogą sę iść na emeryturę, a czym niby się tam męczą na pewno nie tak jak większość pracowników fizycznych którzy tyrają do 65-67 lat. No i za to nic nie robienie minimum 3 koła na rękę mają i to ci niżsi rangą i stażem, a te stare moczymordy po 6-8 koła mają za pierdzenie w stołek i później emryturki 10 krotnie wyższe od innych cięzko pracujących całe życie. Gdybym miał jakąś władze polityczną to bym to całe wojsko przewrócił nogami a najlepiej w ogóle zlikwidował i ogłosił neutralność. Czemu nikt się nie chcę zabrać za ich przywileje, a zwykłym cywilnym pracownikom robi się to non stop, beton komunistyczny ciągle twardy a tzw prawicowcy i biurokraci z PO nic lepsi nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wypadek wojny zarzucą przeciwnika papierami, agresor zgubi się w gąszczu przepisów i kruczków, a wtedy te 30% zaatakuje znienacka i wygramy każdą wojnę! :D

 

W sumie to dobrze, że papiery wypełniają i przy biurkach siedzą, bo koszt jednego pocisku to chyba kilka złotych, jakby tak stale mieli ćwiczyć, dodatkowo w liczbie przewyższającej 30% stanu armii, to byśmy jako państwo z torbami poszli. :)

 

A przeciąganie Ukrainy skończyło się jak się skończyło, jeszcze była jakaś szansa po podpisaniu umów w drugiej połowie lutego, ale zamiast trzymać Janukowycza w Kijowie i zachować jakąkolwiek legitymację, to zaczęli szaleć, mieli umowy gdzieś, to teraz Krymu już nie mają, a na wschodzie jak w republikach bananowych - rząd, zresztą bardzo słaby, nie kontroluje tych terenów. Byłoby to nawet obojętne, gdyby nie działo się to za naszą wschodnią granicą. No i wojnę informacyjną Ukraina przegrywa raz za razem i to w dość kluczowych propagandowo kwestiach jak dezercja wojska wraz ze sprzętem itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans, W jednostce wojskowej niedaleko mojego miejsca zamieszkania wynajmują zewnętrzną firmę sprzątającą i ochroniarską, poprzewracało im się w głowach zamiast sami to robić a do roboty z opowiadań znajomych nie mają tam kompletnie nic. No ale z drugiej strony godzina pracy żołnierza kosztuje pewnie minimum 30 zł jak nie 5o zł, a firma zewnętrzna daje swym pracownikom 11 zł/h ( najwięcej w tej wiosce chyba) no i coś dla siebie ale i tak pewnie wychodzi 2 razy taniej niżby mieli robić to żołnierze którzy by do tego musieli zostać zatrudnieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kuzyna w wojsku i nie jest tak różowo. Jak jest na imprezach rodzinnych to nie pije bo moga zadzwonić do roboty...teraz musi siedzieć na emeryturze, a chciałby sobie postrzelać albo czołgiem pojezdzić...tonie jest takie łatwe życie. Cały dzień nic nie robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego ojca znajomy, maratończyk, ultramaratończyk specjalnie poszedł do pracy do wojska bo tam można trenować w czasie pracy, która nie męczy przynajmniej fizycznie, a wcześniej pracując ciężko na budowie po 10 h nie miał na to sił i czasu. A za swoje wyniki sportowe jeszcze pewnie medale i kasę od wojska dostaje. teraz to wszystkie młode talenty długodystansowe z okolic po 20-tym roku życia zgłaszają się do wojska i dostają się pewnie po znajomości bo wiedzą że tam będą mogli trenować i "pracować" jednocześnie. W sumie lepiej to niż by mieli tam wódę pić, jak to czasem bywa a przynajmniej bywało nagminne kiedyś. Ogólnie jak ktoś ma czasochłonne hobby to mundurówka jest najlepszym rozwiązaniem bo kasa niezła a i wolnego dużo nie to co u prywaciarzy robota w piątek,światek i niedzielę za marne gorsze a nie każde hobby jest tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie momentami łapie taki wkurw, że napakowałbym w siebie 10kg trotylu i tam pojechał,

potem się wysadził wśród tłumu Ruskich kurw, jak ja ich nienawidzę, Chryste odpuść mi proszę.

 

Na miejscu Ukraińców strzelałbym do Ruskich na oślep, a Ukraińcy zachowują się

jakby to było w porządku, śmierć za śmierć. Skoro im się nie podoba Ukraina,

niech wracają do siebie a nie okupują cudze tereny wmawiając, że to ich,

cały świat by chcieli zawładnąć Ci czerwoni szmaciarze.

 

Mam nadzieję, że Rosja poniesie duże konsekwencje swoich działań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam książkę.Autor Stanisław Srokowski Ukraiński Kochanek.Nie jest to ckliwy romans,tylko świetna powieść tocząca się na Kresach.Akcja zaczyna się w 1932 roku,obok siebie zgodnie żyją Polacy,Ukraińscy,Żydzi i inni.Kiedy wybucha wojna wszystko się zmienia.Autor opisuję,dokładnie co robili Banderowcy.Przyznam,że opisy mordów na Polakach są bardzo krwawe.Ale taka była prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko podkreślę że w wyborach, gdzie była wysoka frekwencja skrajna prawica osiągnęła wynik marginalny. Niektórzy pisali tylko o banderowcach, ale ten wynik pokazuje że oni w sensie politycznym w zasadzie nie istnieją...zobaczymy co na to Władek. Tych wszystkich przywiezionych na plandekach "powstańców" nie da sie chyba tak łatwo zawrócić, a miejscowych co łyknęli ten cały kit o banderowcach po prostu zostawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W konflikcie Ukraina Rosja? Oczywiście jestem za Ukrainą bo nie znoszę tej rosyjskiej dziczy. Jedni i drudzy siebie warci ale Rosja nie ma prawa podporządkowywać sobie żadnego kraju a Putin nie jest żadnym carem no może dla ruskich

 

-- 14 cze 2014, 01:08 --

 

Putinowi nie zależy na całej Ukrainie tylko na jej częściach najbardziej strategicznych pod względem militarnym i najlepiej uprzemysłowionych.Po co miała by Rosja brać na barki bankruta w którym urodzenie się kolejnego majdanu (tym razem z inicjatywy ludu) jest tylko kwestią czasu.

A no własnie. To tak jakby do nas przylezli i chcieli nasze ziemie. Ukraina nie lepsza od nich bo to podobna mentalność ale przynajmniej chce byc odrębnym krajem więc Rosja powinna się od nich odstosunkować.

 

-- 14 cze 2014, 01:19 --

 

Zachowujecie się jak naziści. Jak Polaków ktoś gazował, to źle, ale jak wy piszecie to samo o innych narodach, to już dobrze? Żałosne. No ale to Polska właśnie... :roll:

To nie jest "Polska właśnie", tylko ludzka natura. Każdy naród "coś ma" do drugiego. To nie jest jakaś wyjątkowa cecha "Polski właśnie". Polacy nie lubią Ukraińców, Rosja nie lubi USA, Korea na górze nie lubi Korei z dołu... Takie jest życie. Podejście że to Polacy są najgorsi, najzacofańsi, najbardziej nietolerancyjni, hoofobiczni, islamofobiczni, antysemiccy i pierdyliard innych negatywnych cech, to tylko bredzenie idioty nie mającego pojęcia o świecie.

Masz rację. ja mam uraz rosyjski z przyczyn rodzinno osobistych, Ukraina mi obojętna nawet Niemcy mnie nie rażą mimo, że nas mordowali w przeszłości ale te mordy nie dotykają osobiście mojej przeszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to prawda, że Ruscy edytują co chwilę wikipedię żeby było na ich w sprawie zestrzelenia samolotu (np z maksymalnym pułapem Su-25) to nie wyrabiam z nich, oni są jeszcze głupsi od rządzących nami :D

 

-- 23 lip 2014, 17:56 --

 

w ogóle to przestano by się pieprzyć i ograniczono dostęp do rynków finansowych miliarderom i sprokurowano by ich walkę z Putinem a byłoby co pooglądać :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Polacy przestaną żyć przeszłością :/

Nie zawsze trzeba przestawać żyć przeszłością, zwłaszcza jak nowe rządy nie potrafią potępić swoich czynów z przeszłości, a Ukraina miała z tym generalnie duży problem. O ile można dokopać Ruskim, którzy byli są i zapewne będą przewodzącym zagrożeniem dla Polski to jest sens wspierać Ukrainę, w innym wypadku by mnie to denerwowało mocno bo nigdy nie zaobserwowałem przychylności Ukrainy wobec Polski i włażenie im w dupę byłoby pomyłką i żenujące dla Polaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×