Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ukraina


zujzuj

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/pochod-ku-czci-bandery-maszeruje-ulicami-kijowa-foto

 

Ukraina świętuje 106. rocznicę urodzin bojownika o jej wolność.

 

edit:

 

Aż dziw bierze, że takie informacje podali też w mainstreamowych mediach, no ale to tylko po to, żeby robić ludziom wodę z mózgu, bo zamiast pisać o ludobójstwie nazwali te tragiczne wydarzenia czystką etniczną!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się Carlos. Ukraińcy to wciąż Słowianie, wiem co zrobili w przeszłości, ale przecież to wciąż Słowianie. Ja wolę żyć wśród takich, ale przyjmowanie ich do nas jest błędem. Przecież wojna toczy się na wschodze, a na zachodzie nie jest aż tak źle więc po co jadą do nas.

 

Ja słyszałem wersję, że jedyni Słowianie tam to ci po drugiej stronie Karpat. A reszta to zbieranina po ludach i epokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam coś takiego jak tożsamość narodowa Carlos, więc nie interesuje mnie kto jak jaki jest śliczny.

No ale Ukrainki to też słowianki ja tam hipotetycznie mógłbym mieć dziewczynę Ukrainkę, murzynkę( a raczej mulatkę bo 100% murzynki mi się nie podobają) czy Niemkę o ile mówiły by po polsku też, najwyżej co do muzułmanki bym się zastanowił ale przecież one nie mogą wiązać się z niemuzułmanami. :mrgreen:

 

-- 02 sty 2015, 22:53 --

 

carlosbueno, gdyby nie popierała banderowców to by mi nie przeszkadzała narodowość.

To o.k ja kiedyś pracowałem z Ukraińcami jakoś nie manifestowali swojego Banderyzmu ale jak zapytałem jednego o Banderę i Wołyń i stwierdziłem że mordowali Polaków to powiedział że to nie prawda że to Polacy jak już mordowali no i ze Lwów nie był polski a za to Przemyśl jest Ukraiński. No ale wszyscy ci Ukraińcy mieli lewe polskie paszporty aby móc legalnie przebywać w Anglii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, ja z Ukrainkami w Polsce pracowałem, w zakładzie, z którego Polki uciekały i kilka Ukrainek też uciekło do lepszej pracy. Fajnie dziewczyny, myślę, że część z nich myślała o polskim mężu i w efekcie o paszporcie EU, ale z pewnością by się kilka znalazło do normalnego związku, opartego na uczuciu, a nie transakcji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, ja z Ukrainkami w Polsce pracowałem, w zakładzie, z którego Polki uciekały i kilka Ukrainek też uciekło do lepszej pracy. Fajnie dziewczyny, myślę, że część z nich myślała o polskim mężu i w efekcie o paszporcie EU, ale z pewnością by się kilka znalazło do normalnego związku, opartego na uczuciu, a nie transakcji. ;)

 

Ja się kiedyś jednego z nich pytałem o ich język i mówił że szkole a na studiach w szczególności mają książki po rosyjsku, telewizję oglądają rosyjską( przynajmniej tą rozrywkową) słuchają rosyjskiej muzyki, cała kultura i edukacja jest po rosyjsku a ten ukraiński to taki domowy język jak u nas jeszcze gdzieniegdzie kaszubski czy śląski. No i mówił mi to sympatyk pomarańczowej rewolucji nienawidzący Rosji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, kiedyś, gdy uczyłem się angielskiego to mieliśmy na grupie Ukrainkę z centralnej Ukrainy. Studiowała w Polsce i mówiła to o czym Ty piszesz w odniesieniu do języka rosyjskiego i ukraińskiego. Dodatkowo nie miała problemów z polskim, bo w rodzinie też się takiego używało i wspominała, że wiele osób mówi tam też po polsku i polski jest dla nich najłatwiejszym językiem do nauczeniu, bo ukraiński jest chyba do polskiego najbardziej zbliżony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, kiedyś, gdy uczyłem się angielskiego to mieliśmy na grupie Ukrainkę z centralnej Ukrainy. Studiowała w Polsce i mówiła to o czym Ty piszesz w odniesieniu do języka rosyjskiego i ukraińskiego. Dodatkowo nie miała problemów z polskim, bo w rodzinie też się takiego używało i wspominała, że wiele osób mówi tam też po polsku i polski jest dla nich najłatwiejszym językiem do nauczeniu, bo ukraiński jest chyba do polskiego najbardziej zbliżony.

Ze wszystkimi Ukraińcami jakich znałem dogadywałem się po polsku oni mówili że jak znasz ukraiński to znasz i polski i rosyjski jednocześnie. Pracowałem tez z Litwinami ale tylko cześć z nich po polsku mówiła i ci co mieli częściowo polskie korzenie a młodzi tam już rosyjskiego nie znają dużo bardziej odcięli się od mateczki Rosji chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Czechów można uczyć się nie tylko spokojnego stylu życia, ale też wyjątkowo trafnych i ciętych opinii - http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/prezydent-czech-przypomnial-o-antypolonizmie-bandery

 

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/prezydent-czech-z-ukraina-cos-jest-nie-tak - ja bym powiedział, że z Ukrainą jest bardzo nie tak.

 

-- 26 Jan 2015, 19:14 --

 

Prawda powoli wychodzi na jaw:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/sledczy-z-ukrainskiego-msw-pierwsze-ofiary-majdanu-nie-zginely-z-rak-milicji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoanalepsja_SS, niestety nie. Chociaż na różnych portalach pisałem dosadne komentarze na temat tego co myślę o banderowcach. Prawie zawsze używałem słów typu "upaina", "upamajdan", "ukry" czy "ukropy". :twisted::pirate:

 

Ale wraz z księdzem Isakowiczem-Zaleskim bronimy profesora Pazia. Zresztą "Wyborcza" wraz z "Gazetą Polską" nie tylko dlatego atakują tego człowieka. Sprawa ma drugie dno, a mianowicie ów profesor wydał niedawno książkę "„Prawda historyczna a prawda polityczna w badaniach naukowych. Ludobójstwo na Kresach południowo-wschodniej Polski w latach 1939 – 1946.”, w której pisze o niewygodnej dla ww. gazet prawdzie na temat ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Pisanie prawdy w kontekście Wołynia jest biegunowo odległe od założeń mitu giedroyciowskiego tak uparcie forsowanego przez "Wyborczą" i "Gazetę Polską". Dlatego tak wściekle atakują każdego, który mówi prawdę o tamtych wydarzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lud ukraiński jak dzieci dał się podpuścić oligarchom i USA, które chciały rozszerzyć swoją strefę wpływów i wyrwać Ukrainę ze strefy wpływów Moskwy. Jak się to skończyło, do czego doprowadził upamajdan, wszyscy wiemy. Tam było jedynie wtedy dobrze, kiedy Rosjanin albo Polak pokazywali co robić, a jak się im przyszło rządzić samym to nigdy nie mogli stworzyć państwowości, jak choćby po I wojnie światowej, kiedy Piłsudski im pomagał, a ci kłócili się między sobą i tak stali się częścią ZSRR. Mieli teraz ponad 20 lat na budowę państwa, to wykorzystali je na rozkradanie czego się tylko dało i karmienie się ludobójczą ideologią banderyzmu. Na banderyzmie buduje się tam tożsamość narodową i właśnie ta ideologia będzie tam wprowadzona do szkół - http://kresy24.pl/63486/moralna-kleska-wladze-ukrainy-oficjalnie-wprowadzaja-kult-upa-do-szkol/

 

Teraz albo odłączą się okręgi doniecki i ługański, albo Rosjanie pójdą aż do Naddniestrza i Ukraina stanie się państwem kadłubowym, z rządami bezprawia i zbrojnymi bandami, których nikt nie kontroluje. A wystarczyło poczekać chyba niecały rok do wyborów prezydenckich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno USA ma zamiar dostarczyć broń Ukrainie. Z jednej strony to cieszy, a z drugiem mam obawy, czy później ta broń nie zostanie wykorzystana przez baderowców do walki o taki Przemyśl.

Mnie to w sumie cieszy, ale na granicy błędu pomiaru. Chutin puj, ruskie barbarzyństwo, zacofanie i ortodoksyjny konserwatyzm - wiadomo. Z drugiej strony Ukraińcy również nie są wyjątkowo "do przodu", a już szczególnie neo-banderowcy.

Ewentualny atak na Przemyśl można odłożyć między bajki. Gdyby Ukraina weszła do Unii i Schengen, to i tak pewnie większość wyfrunie na zachód Europy, a jeśli do Polski, to do Polski "A.

 

Swoją drogą bardzo ładne miasto.

Jako wieloletni mieszkaniec - potwierdzam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukraina Ukrainą, ale na Wileńszczyźnie w wielu miejscach Polacy stanowią większość lub pokaźną większość, w samym Wilnie kilkanaście procent mieszkańców to Polacy, a poddawani są systematycznej dyskryminacji. Jak się Litwa uniepodległościowiała, powstał realny projekt autonomii Wileńszczyzny, ale polski rząd go nie poparł, w imię dobrych relacji z nowym sąsiadem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zamiast w Polsce wolałbym bez zmieniania miejsca zamieszkania żyć w Niemczech albo autonomicznych Kaszubach no ale mogę se tylko pomarzyć. A Litwa przez masową emigrację do krajów UE jest już dużo bardziej wyludniona niż Polska. A Polacy a zwłaszcza politycy ale tez przedsiębiorcy zamiast marzyć o Lwowie i Wilnie, powinni wydumać jak tu zatrzymać młodych którzy masowo uciekają z Polski bo tu nie długo tylko starzy i chorzy zostaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukraińcy zdobędą Przemyśl tak jak my Wilno czy Lwów czyli to na 99,9% bujda. Nasze środowiska prawicowo- narodowe( przynajmniej ich część) tez marzą o kresach wschodnich no ale na Ukrainie jednak one są silniejsze co nie znaczy że stracimy Przemyśl.

 

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby rządzący oddali Przemyśl i kilkanaście innych powiatów Ukrainie w ramach naprawiania stosunków dobrosąsiedzkich i w ramach odszkodowania za stępione piły, widły i siekiery, które zużyły się w czasie ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. W "prestiżowym" rankingu opublikowanym przez jakiś kijowski instytut, wymieniającym 10 największych adwokatów Ukrainy w świecie, w roku 2014 nie znalazł się ani jeden Polak, chłopcy się słabo postarali, dlatego myślę, że wydzierżawienie na korzystnych warunkach lokalu na warszawskim Nowym Świecie dla fundacji Otwarty Dialog wspierającej banderowskie bojówki walczące z cywilami w Donbasie sprawy nie załatwi. Nic a nic nie zdziwiło mnie też to, że okna ww. fundacji wyklejone są zdjęciami, na których powiewa banderowska szmata.

 

-- 04 Feb 2015, 20:17 --

 

Ukraina Ukrainą, ale na Wileńszczyźnie w wielu miejscach Polacy stanowią większość lub pokaźną większość, w samym Wilnie kilkanaście procent mieszkańców to Polacy, a poddawani są systematycznej dyskryminacji. Jak się Litwa uniepodległościowiała, powstał realny projekt autonomii Wileńszczyzny, ale polski rząd go nie poparł, w imię dobrych relacji z nowym sąsiadem.

 

Szaulisi to temat na osobne rozważania. Poziom nienawiści do Polaków jest tam tylko o promil niższy niż u banderowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale póki co to Ukraińcy to jedyni w poważnej ilości gastarbeiterzy w Polsce. Co prawda woleli by Niemcy czy Anglię ale lepsza praca w Polsce niż na Ukrainie.

Ukraina przecież to totalny bankrut poza oligarchami nikt tam kasy nie ma tylko długi a Polska jawi się im jak nam Niemcy kilkanaście lat temu jako cywilizacja, ład i prawdziwa Europa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy o tym już wspominaliście, nie mam czasu na przeglądanie całego wątku.

 

Na Youtube pod koniec stycznia pojawił się 20-minutowy film z działań "separatystów". Pokazane było, jak Ukraińcy są przez nich uwięzieni i jak traktują ciała zamordowanych żołnierzy ukraińskich. Nie rozumiem, jak na YouTube mógł znaleźć się film, w którym widać trupy (bez zamazanej twarzy) z dziurą na pół głowy oraz leżącymi obok tych głów mózgami. I coś takiego widnieje na YouTube od 2 tygodni, bez żadnej cenzury.

Linka nie będę podawać. Kto będzie chciał, to znajdzie sam. Widziałem już na żywo parę trupów w różnym "stanie", ale w tym przypadku musiałem poratować się benzo, żeby nie zwymiotować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liveleak.com - mnóstwo tam fot i filmów z Ukrainy. Bez cenzury.

Truposzy co nie miara, Syria, Ukraina i reszta świata.

z trudem z kolei odnalazłem film z płonàcym jordańskim pilotem. Bez cenzury, HD.

Jak stałem się nieczuły na zwykle obcinania głów, tak to.... Bestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedają Ukrainę ryskiemu....

Putin nie różni się pod wzgledem politycznym dzisiaj od Stalina po 2 wojnie światowej.

Zachód wtedy bał się Stalina. Dzisiaj boi sie Putina.

To zwykłe zarządzanie strachem, które uprawia Putin. Albo będzie mu się ustępować albo on wywoła 3 wojnę.

Do tego Merkel ze względu na swoja gospodarkę nie chce niszczyć relacji gospodarczej z Rosją. Francja i francuzi są generalnie zafascynowani ruskimi i ich potencjalnym rynkiem zbytu.

Za to na codzień życiem płacą zwykli ukraińcy. Za to, że pozostałe państwa UE nie umieją się postawić Merkel i rządać udziału w romowach z Rosją lub tego by UE była reprezentowana jako całość w rozmowach z Putinem. Niestety tego nie ma.

Całkowita kpitulacja pozostałych krajów. Donald "Król europy" praktycznie w tej sprawie nie istnieje jak orzekły zachodnie media oraz że będzie przewodniczącym gorszym nawet niż jego nijaki poprzednik.

Skończy się sprzedażą Putinowi wschodniej Ukrainy tak by miał dostęp do Krymu pod maską jakichiejś tam autonomii prawnej Donbasu.

Potwór narazie nasyci się Ukrainą. Ciekawe jak rozzuchwalony czy nie odważy się wyciągnąć ręki po pre bałtykę.

Później zostanie na celowniku już tylko Polska. Oby w Polsce zmienił się rząd i oby do tego nie doszło. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×