Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ukraina


zujzuj

Rekomendowane odpowiedzi

pinda, podali w TVP info w serwisie około 17:30.Akurat jadłem obiad na który miałem kurczaka z warzywami. Newsa podała redaktor Diana Rudnik. Jeszcze jakieś szczegóły?

 

-- 19 mar 2015, 05:47 --

 

http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?kat=1342&wid=17359454

A nie sorry nie ma takiego newsa wszystko sobie wymyśliłem kolejną teorie spiskowa. Wy mejnstrimowcy nie uwierzylibyscie nawet jak w ramach kolejnego podatku rostowski wszedlby wam do domu i wziął by telewizor. TVN by podał ze telewizory pojechały jedynie na konserwację i byście to kupili bo TVN tak powiedział. A telewizora by nie było rok dwa pięć lat. Ale byście nadal mówili że jest na konserwacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahah

Podali właśnie, że Rosja wpisała sobie w nową doktrynę wojenną "Możliwość wkroczenia do któregoś z krajów sąsiednich jeśli ten kraj będzie realizował działania sprzeczne z interesem Rosji".

Masakra. Wczoraj słuchałem Korwina który twierdził, że amerykańscy żydowscy masoni dążą do wywołania wojny w Europie. :bezradny:

No a myślisz, że dlaczego...Amerykanie zawsze są pierwsi do prowokowania konfliktów - w końcu zaraz po Rosji największy eksporter broni. Kiedyś czytałam dobry atrtykół obrazujący konflikt w Afganistanie - o ile dobrze pamiętam to gdzies 80% wojska afgańskiego posiadało broń sprowadzaną z US ;). Broń to jedna z podstaw utrzymania Amerykańskiej gospodarki więc oni zawsze będa szukali okazji, żeby jakiś konflikt wywować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast widzę, że nie muszę już niczego czytać o Ukrainie vs Rosji bo Ty wiesz wszystko, byłeś w Donbasie od początku, na Krymie też, aktywnie uczestniczyłeś, rozmawiałeś, pewnie też z drona albo satelity widziałeś pola walk, wiesz kto jest ukraińskim obywatelem separatystą a kto rosyjskim turystą, żołnierzem albo też ukraińsko-rosyjskim wiejskim rozbójnikiem za ruble. :uklon:

 

:mrgreen:

 

Ja nie muszę wsadzać ręki do ognia, żeby przekonać się czy jest gorący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiercionauta,

 

W kwietniu ukraiński politolog mieszkający w Kanadzie, dr Iwan Kaczanowski, stwierdził, że czerwono-czarny mak został na Ukrainie wybrany nieprzypadkowo jako symbol pamięci o ofiarach II wojny światowej. Kaczanowski napisał na swoim profilu na Facebooku, iż kolory te przypadły do gustu dyrektorowi ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, Wołodymorowi Wiatrowyczowi, po wizycie w Kanadzie. Według Kaczanowskiego Wiatrowyczowi spodobał się czerwono-czarny mak ze względu na to, iż identycznymi barwami posługowała się OUN-UPA, których to Wiatrowycz jest apologetą.

 

Czerwony mak jest używany jako symbol pamięci o ofiarach konfliktów zbrojnych, w tym także II wojny światowej. Wykorzystywany jest m.in. w Europie Zachodniej i w pozaeuropejskich krajach anglosaskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiercionauta, Maciejczuk w porę przejrzał na oczy i widzi jakie siły na Ukrainie zaczynają wieść prym.

 

Tymczasem w Kijowie powstają piękne sweet focie z widokiem na ich parlament:

 

5ecdd7e1be24f9b189bb0e576b56dfcd.jpg

 

No i jeszcze siły banderowskie (nie piszę tutaj o wszystkich Ukraińcach, bo są również sprawiedliwi Ukraińcy) na Ukrainie kultywują tradycję swoich przodków z Wołynia i Małopolski Wschodniej z lat 1943 - 1947 - polowania na Polaków - http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/polowanie-na-polakow-w-kijowie-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siergiej Łukjanienk o Ukrainie

 

Nie ma ta­kie­go kraju, jak Ukra­ina, i nigdy nie po­win­no być. To bę­dzie albo część Rosji, albo pol­ski pro­tek­to­rat" – stwier­dził. Zda­niem pi­sa­rza wła­dze w Ki­jo­wie prze­ję­li na­zi­ści i mor­der­cy, dla­te­go za­le­cił "nor­mal­nym Ukra­iń­com" ucie­kać do Rosji albo na Bia­ło­ruś, po­nie­waż obec­na Ukra­ina to "prze­klę­ta zie­mia", z któ­rej ło­tro­stwo i tchó­rzo­stwo uda się wy­ple­nić do­pie­ro po trzech po­ko­le­niach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiktor Poliszczuk, sprawiedliwy Ukrainiec, pisał, że jeżeli Ukraina pójdzie drogą banderyzmu, to czeka ich degeneracja i zatracenie.

 

Warto wspomnieć, bo nigdzie w mediach o tym nie usłyszymy, że dzisiaj przypada 72. rocznica największego ataku UPA na miejscowość Przebraże, w której chroniła się ludność ocalała i uciekająca z innych miejscowości, gdzie dokonywano ludobójstwa. Atak został całkowicie odparty przez samoobronę polską. O wyniku bitwy przesądził również atak partyzantki sowieckiej, która zaszła oddziały UPA od tyłu.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Obrona_Przebraża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei czekam, żeby zobaczyć to, co z tym tematem zrobił Smarzowski, bo chyba ten film miałaś na myśli?

Mam nadzieję, że pokaże jak sąsiad przyszedł, żeby zabić sąsiada, jak duchowni greckokatoliccy święcili widły i siekiery itd. Natomiast jeśli chodzi o metody tortur stosowanych prze banderowców, to mi ciężko było uwierzyć, że człowiek jest do czegoś takiego zdolny.

 

To jest w sumie jedyny pozytywny aspekt majdanu - rozbudzenie w polskim społeczeństwie świadomości na temat jednego z najokrutniejszych ludobójstw w dziejach świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei czekam, żeby zobaczyć to, co z tym tematem zrobił Smarzowski, bo chyba ten film miałaś na myśli?

 

Owszem, właśnie ten film miałam na myśli

 

Mam nadzieję, że pokaże jak sąsiad przyszedł, żeby zabić sąsiada, jak duchowni greckokatoliccy święcili widły i siekiery itd. Natomiast jeśli chodzi o metody tortur stosowanych prze banderowców, to mi ciężko było uwierzyć, że człowiek jest do czegoś takiego zdolny.

 

Mnie ta świadomość ludzkiego okrucieństwa zaczyna powoli wyniszczać... Co prawda to nie pierwsza brutalna historia na faktach, z którą miałam do czynienia, jednak Wołyń chyba przypieczętował moje poglądy odnośnie ludzkości.

Pewnie nie obejrzę tego filmu, bo oglądanie jedynie spotęguje te uczucia

 

To jest w sumie jedyny pozytywny aspekt majdanu - rozbudzenie w polskim społeczeństwie świadomości na temat jednego z najokrutniejszych ludobójstw w dziejach świata.

 

Myślę, że znaczna część ludzi nadal pozostanie głucha i ślepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dochodzą ze świata jeszcze pozytywne wiadomości - http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-nadia-sawczenko-skazana-na-22-lata-wiezienia-przez-sad-w-don,nId,2167385

 

Mam nadzieję, że Władimir na żadne handle nie pójdzie i banderówka będzie kopała w tajdze rowy jak stąd do wieczora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ciekawi to, co się działo i dzieje na Ukrainie.

Można powiedzieć, że: Ukraina, Białoruś i nawet kraje nadbałtyckie, są w jakiś sposób powiązane z Rosją.

To były kiedyś kraje w Związku Radzieckim, a teraz, Rosja nadal chce mieć kontrolę nad tymi krajami.

 

Przykład: Ukrainy, pokazuje, że w tym kraju, Rosja przejęła Krym, ponieważ, we wschodniej części Ukrainy, mówi się w języku rosyjskim.

Zresztą, podobnie jest i na Białorusi, gdzie ogólnie, mówi się też w języku rosyjskim, jak również na: Litwie, Łotwie i w Estonii.

Wielu rosyjskich obywateli mieszka w tych krajach, dlatego, Rosja chce mieć duże wpływy w te kraje.

A jeżeli mówimy o Ukrainie, to ja się nie dziwię, że mieszkańcy tego kraju chcą też wstąpić do WSPÓLNOTY EUROPEJSKIEJ.

Życie tam jest dużo gorsze niż w Polsce. Korupcja jest wszechobecna. Różne przekręty, układy w rządzie.

Zresztą i w Polsce nie jest lepiej, pod tym względem.

Ale porównać życie na Ukrainie, a życie w Polsce, to spora różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ciekawi to, co się działo i dzieje na Ukrainie.

Można powiedzieć, że: Ukraina, Białoruś i nawet kraje nadbałtyckie, są w jakiś sposób powiązane z Rosją.

To były kiedyś kraje w Związku Radzieckim, a teraz, Rosja nadal chce mieć kontrolę nad tymi krajami.

 

Przykład: Ukrainy, pokazuje, że w tym kraju, Rosja przejęła Krym, ponieważ, we wschodniej części Ukrainy, mówi się w języku rosyjskim.

Zresztą, podobnie jest i na Białorusi, gdzie ogólnie, mówi się też w języku rosyjskim, jak również na: Litwie, Łotwie i w Estonii.

Wielu rosyjskich obywateli mieszka w tych krajach, dlatego, Rosja chce mieć duże wpływy w te kraje.

A jeżeli mówimy o Ukrainie, to ja się nie dziwię, że mieszkańcy tego kraju chcą też wstąpić do WSPÓLNOTY EUROPEJSKIEJ.

Życie tam jest dużo gorsze niż w Polsce. Korupcja jest wszechobecna. Różne przekręty, układy w rządzie.

Zresztą i w Polsce nie jest lepiej, pod tym względem.

Ale porównać życie na Ukrainie, a życie w Polsce, to spora różnica.

Zarobki tam ( o ile w ogóle jest jakaś praca ), są tak marne, że nie da się z tego wyżyć. Emeryci mają kilkakrotnie niższe emerytury, jak w Polsce.

To jak można żyć, normalnie w takim kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wam mętlik w głowie robi.Co przeciętny obywatel ukrainy ma wspólnego z UPA?Do niemców też macie ciągle żal że nas napadli?

Pozatym UPA to szeroki temat a u nas postrzegany tylko przez pryzmat(fakt obrzydliwej)zbrodni na wołyniu.

Można mówić że polacy palili żydów w stodołach,tylko w czyim interesie jest taka narracja?

 

Nawet jeśli wiele rzeczy nam się tam na wschodniej stronie nie podoba to trzeba mieć zawsze na uwadze gdzie leży prawdziwy problem.

 

 

Do wydarzeń doszło w związku z meczem Zoria Ługańsk – Legia Warszawa.

 

Według miejscowych mediów, Polaków atakowali fani z Kijowa, Odessy a nawet dalekiego Donbasu. Część z nich nosiła charakterystyczne czarne koszulki z napisami „jestem z Donbasu”. Ukraińscy chuligani byli uzbrojeni w noże, którymi atakowali osoby rozmawiające po polsku.

 

W starciach ucierpiał m. in. fotoreporter „Przeglądu Sportowego”. W jednym z tuneli w pobliżu Majdanu zaatakowała go grupa ośmiu ukraińskich chuliganów.

 

Przeczytaj: Ukraińscy kibice pobili polskich dziennikarzy [+FOTO]

 

Miejscowe władze, aby zapewnić bezpieczeństwo, poprosiły o pomoc wojsko o policję.

 

Niestety milicja nie reagowała na ataki wymierzone w Polaków. "Trwa obława na kibiców Legii w Kijowie. Ci ludzie chodzą sobie przy milicji. Podbiegają w ośmiu" – pisał Mateusz Skwierawski z Wirtualnej Polski na Twitterze.

 

Tu aż brechłem.Jak nasi kozacy na Litwie rozrabiali to była duma i honor,teraz na większych kozaków trafili to jest płacz i pretensja że milicja nie obroniła.jaki żal:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wam mętlik w głowie robi.Co przeciętny obywatel ukrainy ma wspólnego z UPA?Do niemców też macie ciągle żal że nas napadli?

Podejrzewam że ogrom Ukraińców pracujących w Polsce nawet nie wie co to było UPA, zresztą Polaków też. Było, minęło, pamięć ofiarom się należy ale nie ma co obarczać większości żyjących obecnie Ukraińców za te zbrodnie, podobnie jak Niemców za zbrodnie hitlerowskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie się na sprawach Ukrainy jak kura na lotach w kosmos. Tam się tożsamość narodową buduje na kulcie OUN - UPA, czyli na kulcie ludobójców. UPA powstała 14 X 1942, dzisiaj to święto państwowe na Ukrainie. Jaki był cel UPA? Zbudowanie jednolitej etnicznie Ukrainy. W mit założycielski wpisane było ludobójstwo na nie-Ukraińcach, dokładnie tak jak w nazistowskich Niemczech, poprzez ludobójstwo do celu. Jak działała UPA? "Bohatersko" napadała na polskie wsie i wybijała wszystkich, którzy nie uciekli. Tam gdzie działała polska lub sowiecka partyzantka, tam UPA wiała. W roku 1947 położono kres działalności UPA na terenie obecnej Polski, m.in. poprzez rozproszenie ludności mieszkającej we wspierających ją wioskach. A to, że tam się z czerwonymi bili, to Waffen SS też się z czerwonymi biło (o wiele skuteczniej) i jakoś Niemcy im pomników nie stawiają, chociaż wpływy nazistów były tam aż do lat 70. duże.

 

edit:

Taki sam zwrot następuje teraz w Polsce, gdzie młodym ludziom podaje się całkowicie jednostronnie informacje o żołnierzach podziemia antykomunistycznego od 1944 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sam zwrot następuje teraz w Polsce, gdzie młodym ludziom podaje się całkowicie jednostronnie informacje o żołnierzach podziemia antykomunistycznego od 1944 roku.

Mnie wkurza cała ta fascynacja żołnierzami wyklętymi, ostatecznie oni Polsce nic nie dali, taki typowy polski kult męczeństwa i przegranego boju, może i byli wielkimi patriotami i poświecili życie , no ale też zdarzało się że mordowali np na Białostocczyźnie ludność pochodzenia białoruskiego. Na Ukrainie tez pewnie jest spora grupa młodych narodowców zapatrzonych w UPA no ale oni są całą Ukrainą, większość ludzi myśli jednak przyziemnie nie żyje historią i przyjeżdża do Polski za chlebem a nie kolonizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sam zwrot następuje teraz w Polsce, gdzie młodym ludziom podaje się całkowicie jednostronnie informacje o żołnierzach podziemia antykomunistycznego od 1944 roku.

Mnie wkurza cała ta fascynacja żołnierzami wyklętymi, ostatecznie oni Polsce nic nie dali, taki typowy polski kult męczeństwa i przegranego boju, może i byli wielkimi patriotami i poświecili życie , no ale też zdarzało się że mordowali np na Białostocczyźnie ludność pochodzenia białoruskiego. Na Ukrainie tez pewnie jest spora grupa młodych narodowców zapatrzonych w UPA no ale oni są całą Ukrainą, większość ludzi myśli jednak przyziemnie nie żyje historią i przyjeżdża do Polski za chlebem a nie kolonizować.

 

Pewnie, że były mordy w różnych wsiach, a z pewnością była rekwizycja żywności, bo wiadomo, że powietrzem się nikt nie naje, a dodatkowo wiadomo jaka bieda była tuż po wojnie, więc nikt nic dobrowolnie nikomu nie dał. Armia Czerwona była w tamtym okresie nie do pokonania w sposób konwencjonalny, a Andersa na białym koniu można między bajki włożyć. To jest polska bolączka, zamiast promować naukowców, budowniczych czy np. wygraną wojnę ekonomiczną w zaborze pruskim, to jest kult klęski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żołnierze wyklęci to odpowiedź PiS na kompromitację ludzi solidarności z Wałęsą na czele, teraz oni mają być prawdziwymi bohaterami walki z komuną a nie Bolki i inne sprzedawczyki. Mi osobiście to potrzebne nie jest ale młodzi narodowcy się tymi żołnierzami podobnoż jarają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×