Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Dark Knight,

wybierz sie do jakiegos dobrego lekarza bo mozna sie czasem przejechać na takim dobieraniu sobie leków, wiem to po sobie z fluo bo mi ja rodzinny wypisał na moje zyczenie i był jeden wielki niewypał, poszedłem potem do swojego lekarza, zdiagnozował obecną sytuacje i dał lek którego w ogole sam nie brałem pod uwagę i jest lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3,

hehe zmartwychwstałem po amisulpirydzie, nie tak jak po sertralinie kiedyś bo wtedy było prawdziwe zmartwychwstanie ale ten mnie wystarczająco pobudził nie powodując przy tym spadku samopoczucia albo stanów lękowych

 

-- 24 maja 2014, 17:06 --

 

a obecną diagnozę dostałem neurastenia z dominujacym objawem wyczerpania fizycznego no i ten lek miał to wyeliminować i całkiem dobrze sobie radzi z tym narazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3,

jeszcze bardziej bym Cie pewnie zaskoczył jakbym Ci powiedział jaki miał być pierwszy lek, bo ten był jako druga opcja, pierwszy miał być Viregyt K, nie wiem czy o nim słyszałeś, ale powiedziałem ze nie chce go brac bo kiedys po 1 tabletce mialem jakies arytmie i wole co innego, generalnie jeden i drugi podnoszą dopaminę tylko innym mechanizmem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vigeryt -K??? :shock::shock:

Toś mnie teraz zaskoczył na maxa . Znam ten lek dobrze , nie raz go konsumowałem , nawet jeszcze mam . Lekarz zapewne nieprzeciętny co Ci go chciał dac. Co on chciał nim w Tobie wyleczyć , parkinsona . Od razu po vigeryt -k , nawet wcześniej nie tyknał agonistów dopaminy ? To mógł od razu dać metylo , bo w dopamine daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3,

juz ten lek dostałem kilka lat temu od tego lekarza ale tak jak pisałem jakies arytmie mialem i nie chcialem go za bardzo brac znów

a co to jakis silny lek ze zdziwiony jestes? no chodzilo o to ze według niego na objawy które mialem dobre byłoby podniesienie dopaminy a nie serotoniny więc zaproponował takie leczenie, jeszcze dał trzecią opcję, tzn drugą bo z viregytu zrezygnował po moich obawach, selegiline, dał mi na nia recepte jakby amisulpiryd mi z jakiegos powodu nie podpasował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz od razu w zaburzeniach nerwicowych . Chcialoby się. Myślę ,że Agoniści Dopaminy. Zresztą na nerwice to raczej serotonina , przynajmniej u mnie .

no mi jakims sposobem zadzialanie tylko na dopamine wyeliminowało objawy nerwicowe w postaci zmęczenie i napadów paniki, wiec jak widać chyba nie tylko serotonina moze w tym pomóc, sam jestem troche zdziwiony bo myslalem ze bedzie nasilenie stanów lękowych jak po Wellbutrinie a tu nic takiego, mam nadzieje ze to sie utrzyma dalej tak jak jest bo to jedyny lek który w ostatnich latach działa w miare dobrze u mnie, jak narazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3,

ale metylofenidat to tez noradrenalina i mogłby byc przez to problem, bo od jakiegos czasu wszystko noradrenalinowe zle na mnie dziala

 

-- 25 maja 2014, 18:51 --

 

a moze napadów paniki u mnie nie było samoistnych tylko po lekach, bo pamietam ze zacząłem je miec po lekach pobudzających, wcześniej ich nie miałem tak samych z siebie wiec nie wiem czy amisulpiryd je leczy czy nie, byc moze tylko nie wywołuje i to wystarcza zeby ich nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-jaka noradrenalina ? Daj spokój i nie wierz w te bzdury . Przynajmniej w dawce do 20mg nie ma ŻADNEGO wpływu na noradrenalinę . jestem tak samo wrażliwy na nor. więc wyczyłbym to w jednej chwili . Może przy większych dawkach ponad 40mg, wtedy bardzo możliwe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarzucam testowo na tydzień 80 mg. Zaszkodzić nie zaszkodzi a nuż coś przyspieszy. 8) Wiecie depresja to taki niemiły stan i człowiek chce się jej pozbyć. A fluo nie chce współpracować :evil: Gdyby to ode mnie zależało jadłbym sobie teraz sertraline albo wenle, a doktórka się uparła na fluo :( Jeszcze trochę czasu jej dam i zmiana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy po seronilu można przytyć??

 

Zależy chyba od osoby, ale ja na nim niestety przytylem 6-7 kg, ale nir to jest najgorsze.Ja rozumiem mozna przytyc, ale koszmarem jest to ze nie mozna tych kilogramow zgubic. Ja bardzo ograniczylem jedzenie, prawie w ogole nie tykalem slodyczy i fastfoodow biegalem regularnie. Nie mam pojecia jaki jest mechanizm dzialania tego leku na metabolizm i watrobe, ale na pewno nie jest on neutralny. Poza tym slyszalem, że antydepresanty zatrzymuja wode w organizmie stad dodatkowe kilogramy oraz mocno "nalana" twarz oraz konczyny. Jeden z dwoch minusow tego leku. No ale przede wszystkim jest skuteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie już jakieś 2,5 miesiąca. Biorę na depresję. Chyba dość silną i chyba endogenną. Lekarka mi wpisała zespół depresyjny. Dlaczego takie dawki? Ciągle mam wrażenie, że ten lek próbuje działać ale mu nie wychodzi. Tak jakby był 5 krotnie za słaby nawet w dużych dawkach. I ciągle się dziwię czemu nie dostałem leku z 5 krotnie silniejszym wychwytem serotoniny zwłaszcza, że chociażby paroksetyna ma 20 krotnie większy wychwyt. Jakieś pozytywne symptomy działania fluoksetyny na depresje są tylko dość subtelne. Nie mogę powiedzieć, że nie zrobiła nic tylko w tym tempie to będę musiał czekać rok zanim mnie wyciągnie z deprechy, a ja nie mam tyle czasu.

 

Wydaje mi się, że na fluo jestem bardziej poddenerwowany, do tego rzadziej reaguje lękiem na stresujące sytuacje ale silniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak się zastanowię to nie wiem. Mam ją "od zawsze". Zaczęło się w dzieciństwie, trwa do teraz. Przez lata się nasilało aż w końcu skończyłem na lekach. Nasilało się głównie przy stresujących wydarzeniach i to nawet wtedy jak się coś udało ale było przy tym dużo stresu (tak trochę ponad próg wytrzymałości). Trochę śmieszne jak człowiek teoretycznie powinien się cieszyć, a w praktyce próbuje poskładać psychikę z kiepskim skutkiem . Kiedyś myślałem, że mam dystymie ale objawy się zaostrzyły.

 

Czy depresja zawsze musi mieć powód? Może powinienem komuś wygarnąć za to, że mi psychikę zniszczył 8) Tylko komu? A może mi po prostu nie idzie w życiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×