Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Xandra,

a masz albo mialas na początku jakieś problemy ze wstawaniam i dobudzeniem się? biore 3 tygodnie i ani cienia poprawy, jest tylko pogorszenie ktore utrzymuje się non stop, rano nie mam siły wstać, w dzien jak nie wezme benzo to mam tak nasilone stany lękowe ze nie da sie funkcjonować

po innych lekach aktywizujących mialem coś takiego ze budzilem sie wczas rano wypoczęty ( np. po wenli albo moklobemidzie), a tu jest na odwrót

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z flouksetyną... Lekarka zwiększyła mi dawkę do 30 mg czyli mam brać 1,5 tabletki. Ale tabletki dzielą się nierówno, nawet specjalną maszynką, kruszą się, poza tym spora część zamienia się w proszek który się marnuje. Pytałam w aptece o jakiś inny preparat (miałam receptę na Bioxetin 20 mg) ale pani powiedziała że wszystkie inne są w kapsułkach, więc to jeszcze gorzej. Kupiłam ten Bioxetin i teraz żałuję... jakbym miała tą receptę i poprosiła o więcej tabletek ale w dawce 10 mg, to bym dostała? I tak leków nie można oddawać, ale pytam tak na przyszłość. Chociaż w przyszłości poproszę lekarkę o receptę z tabletkami po 10 mg.

 

Czy ktoś z Was miał taki problem, jak sobie z nim poradziliście? Bo ja myślę że chyba będę brała tylko jedną tabletkę 20 mg, tak jak wcześniej...

 

 

Też mi zwiększyła do 30mg, ale przepisała opakowanie 20mg i 10mg. w ten sposób biorę dwie tabletki na raz i jest spokój. Myślę, że nie dostałabyś, bo dają tak jak jest na recepcie, nie można tak sobie 'kombinować' ;/ mi ostatnio napisała niewyraźnie nazwę leków na recepcie i mi go nie sprzedali w ogóle... mimo że miałam przy sobie jeszcze poprzednie opakowanie i kartkę rozpisaną od lekarki jak mam to zażywać... także nastepnym razem musisz powiedzieć, że chcesz opakowanie 20mg i 10mg. chyba innej rady nie ma ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dostałem 20 mg Seronilu 1-0-0. Troche waham się czy rozpoczynać terapię. U mnie nie jest aż tak źle, owszem cierpię, ale jak spojrzeć z perspektywy czasu - jakoś żyje. A tak naprawdę taka uporczywa nerwica trwa u mnie jakieś 2 tygodnie. A tu perspektywa 6 miesięcy leczenia. Co mam zdiagnozowane to F41.0. Poczytam jeszcze o tych cudach, ale coś mnie to nie przekonuje. Widzę, że wielu z was ma problem z odstawieniem leków i jeszcze takie długie leczenie.

 

A mam pytanie czy ktoś praktykował jazdę autem po lekach, jak tu sytuacja wygląda? Z tego co czytałem nie zalecają i w sumie po przepisaniu sama lekarka trochę powątpiewała w to co mi zapisała (z uwagi na to, że trochę jeżdżę po kraju).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie czy ktoś praktykował jazdę autem po lekach, jak tu sytuacja wygląda? Z tego co czytałem nie zalecają i w sumie po przepisaniu sama lekarka trochę powątpiewała w to co mi zapisała (z uwagi na to, że trochę jeżdżę po kraju).

 

 

-trudno odpowiedzieć na to pytanie . Może byc różnie . I z koncentracją ( na początku brania leku szczególnie ) za kólkiem też inaczej i kto wie czy bezpieczniej . Skoro duzo jeżdzisz nie ryzykowałbym z wchodzeniem z lekiem . No chyba ,że na jakimś dluższym urlopie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tu ktos na 10tce? podobno to juz dawka terapeutyczna? kiedys bralem 10 mg i ladnie weszlo ale lekarz za szybko kazal odstawic.. jak z seksem u was? w depresyjnych dniach na coaxilu i trittico (trittico :D) mialem libido 10x wyzsze niz na najlepszych dniach na ssri - wiec chyba i z tym pojdzie sie pozegnac.. i jeszcze jedno pytanie - tyjecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, dzięki. Tak wstepnie czytałem w ulotce (nie kupiłem leku), że jeżdżenie raczej odpada. I w sumie nie wiem nadal co jest lepsze dla mnie, czy te leki czy nerwy i dyskomfort, ale jednocześnie brak blokad tego typu. Na razie sie chyba wstrzymam, ale zawsze w rezerwie mam recepty i w razie czego mogę zacząć leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w sumie nie wiem nadal co jest lepsze dla mnie, czy te leki czy nerwy i dyskomfort, ale jednocześnie brak blokad tego typu.

Ma89 możesz jeszcze zastosować trzecią opcję , tzn z dawką dzienną 10mg i obserwować siebie ,,, w razie problemów ew. odstawić. Bo z drugiej strony szkoda ,żebyś się męczył,skoro można sobie jakoś pomóc. Lek jest dobry i może pozytywnie zaskoczyć , jednak Twoje jeżdzenie autem . Ja bym spróbował na 10 mg wejść z tym lekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę fluo już miesiąc, a dziś na wizycie lekarz chciał odstawić, choć długo musiałem go przekonywać, że chcę spróbować brać dłużej, w większej dawce - 40mg. Dostałem 20mg, czyli taką samą dawkę, jak na początku. Czy to odpowiedzialne zachowanie ze strony psychiatry, skoro wszędzie mowa długim 'rozkręcaniu' się tego leku? Jakiś sens, by iść do rodzinnego z prośbą o jeszcze jedno opakowanie? Brałem większość ssri, na fluoksetyne zdecydowałem się z powodu działania aktywizującego, jakoby występował podczas brania tego leku, na tym też mi zależy w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wejscie ma fajne taki bardziej aktywizujacy niz sedacyjny jak paro czy citalopram. jak pierwszy raz bralem tez mnie bujnelo, zobaczymy jak bedzie teraz

http://www.shocktees.com/images/prozac.JPG

kupie sobie taka. no podobno tak jest nierowno na fluo, ale zobaczymy w dluzszym terminie.

nabylem seronil 10 mg 100 (!) szt. economy pack dla swirostwa lol. "sometimes I feel like a nut, sometimes I don't" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziń dobry

 

Biorę seronil 40 mg od 2,5 tygodnia i żadnych pozytywnych zmian. 4 tygodnie temu zacząłem łykać 20 mg, wcześniej kilka dni łykałem jakieś szczątkowe dawki 5 mg , 10 mg, 15 mg... Oprócz fluo mam jeszcze olanzapine 5 mg "na sen". Ogólnie chciałbym już wyjść z deprechy i zacząć sobie życie układać a fluo nie chce działać :( "Olcie" jak łykam wieczorem to do północy zasypiam co jeszcze niedawno było nie do wyobrażenia. Jest szansa, że fluo ruszy? Wiem, że niektórzy piszą o 2 miesiącach ale chyba jakakolwiek poprawa chociaż na krótko powinna wystąpić prawda? Już mi nawet uboki odpuszczają i tracę wrażenie, że ten lek cokolwiek robi.

 

Zarejestrowane skutki uboczne:

- zawroty głowy

- pobudzenie ruchowe - łażę w kółko po domu bo nie mogę w miejscu usiedzieć zdarza się kilka godzin po zażyciu

- 2x w nocy obudziłem się mokry (pot)

- 1x dziwny niepokój przez kilka sekund

- 1x lęk w kościele, że zemdleje i sobie wstydu narobię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutki uboczne zaczęły się tak na dobrą sprawę dopiero przy 40 mg. Może dlatego, że sam jestem raczej "duży" i mniejsze dawki były dla mnie za małe albo po prostu większa mi była potrzebna. Licząc w ten sposób 2,5 tygodnia wychodzi faktycznie krótko.

 

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przez następne 2 tygodnie też możesz nie zaobserwować poprawy. W przypadku tego leku poczekasz na pewno ogółem z 6 tygodni na jakiekolwiek efekty. Dla mnie ten lek był cukierkiem, jak chodzi o działanie przeciwdepresyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś skutki uboczne to znaczy, że lek działa. Musisz dać mu jeszcze trochę czasu, zanim poczujesz się lepiej. Najgorzej jest gdy zaczynasz brać SSRI i nie odczuwasz skutków ubocznych, wtedy może nie zadziałać. Przynajmniej ja tak mam.

 

Skutki uboczne to inaczej działania niepożądane. Najlepiej aby ich w ogóle nie było. I nie ma to nic do działania terapeutycznego. Ja w czasie leczenia zapalenia wątroby HCV interferonem i rybawiryną miałem silne działania uboczne (i powikłania!) a marny efekt terapeutyczny - leczenie zostało przerwane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×