Skocz do zawartości
Nerwica.com

HYDROKSYZYNA (Atarax, Hydroxyzine Orion, Hydroxyzinum Adamed/Espefa/Hasco/Polfarmex/Teva/VP/Zentiva)


marlow

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

124 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      79
    • Nie
      55
    • Zaszkodziła
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Wzięłam 20 min temu 5mg i mam schizy ,że umrę po niej...

Przełykając już miałam wrażenie ,że działa i jakoś serce jakby mnie kuło ?? Jezuuuuu :hide::hide:

 

Powiedz mi- w jaki sposób niby sposób łagodny lek przeciwalergiczny/uspokajający przy połowie dawki dla dziecka(tak- dzieciom podaje się 10mg, dawka dla dorosłych to co najmniej 25mg, maksymalna jednorazowa to 100mg, maksymalna dobowa to 400mg) miałby zatrzymać Ci serce? W jednym masz rację- musisz coś zrobić ze swoją nerwicą/hipochondrią bo rodzina naprawdę na dłuższą metę z Twoimi wkrętami nie wytrzyma.

Tak, spokojnie Hydroksyzyna nie jest mocnym lekiem. Jest to bardzo słaby lek. Serce po nim nie powinno Ci raczej walić bo nie wpływa on na wyzwalanie noradrenaliny.

 

-- 12 gru 2013, 00:42 --

 

Czy Hydroksyzyna wykazuje u was działanie przeciwwymiotne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym apetytem to jest tak że na pewno nie u każdego. Ja u siebie zaobserwowałem że jak zaczynałem swoją przygodę z Hydroksyzyną to miałem mocniejszy apetyt po niej a teraz raz mam mocniejszy a raz taki sam jak miałem przed zażyciem. Fakt faktem podobno antagonizm receptorów H1( antyhistaminy) powoduje wzrost apetytu. Oczywiście chodzi mi o antyhistaminy starszej generacji które mają działanie ośrodkowe. Po te nowe które takiego działania nie posiadają pewnie nie zwiększają apetytu i nie powodują senności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofam to co pisałem o hydroksyzynie- że działa na mnie nawet w wysokich dawek jak cukierki. Owszem, jak ktoś regularnie przyjmuje różne leki o działaniu antyhistaminowym i ma na to działanie do pewnego stopnia wyrobioną tolerancję farmakologiczną to hydroksyzyna podziała jak cukierki. Ale jak ktoś przez długi okres czasu nie brał takich leków i ma wyzerowaną tolerancję na działanie antyhistaminowe to seta hydroksyzyny z wieczora potrafi sponiewierać na noc i dzień następny cały. Oczywiście nie tak jak np. kwetiapina, ale jednak chciałbym, żeby to odmóżdżenie już ustąpiło. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już sypiam dość dobrze bez prochów, ale czasami na wyjątkową biedę zarzucę jakiś usypiacz(kwetiapinę albo właśnie wczoraj hydro). Spałem do południa i dochodzi 21, a dalej jestem zmulony jak ruski czajnik. Moklo nigdy tak brutalnie mi nie nasilał działania leków antyhistaminowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czasem ta gleba po mianserynie mija. Wiele osób bierze w monoterapii 60mg rano i 60 na noc.

Zastanawia mnie, dlaczego w wielu krajach hydro potrafi być sprzedawana bez recepty, a u nas tak nie jest. Polska jak zawsze 20 lat wstecz... Chociaż mnie zdarzało kupić się hydro "na piękne oczy" w aptece, mimo że zawsze słyszałem "w drodze wyjątku panu sprzedam, ostatni raz". Tych "razów" było 5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie,czy mozna stosować mix hydroksyzyna plus bromazepam?

 

chodzi o to ,ze,przy mniejszym lęku wolalabym wziasc hydroksyzyne,natomiast jak juz nie daje rady,to wtedy ćwiartkę bromazepamu...

chodzi tez o to,żeby sie nie uzależnić.

czy nie zaszkodzi Np.jednego dnia wziasc hydro,a,drugiego broma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a też tak macie, że po Hydro strasznie się chce potem jeść ? :shock:

W moim przypadku częściowo tak, chociaż to też zależy od sytuacji ale też zauważyłem lekkie zwiększenie apetytu. Nie jest to jakiś straszny głód ale tak jakby chęć zjedzenia czegoś, czego by nie było bez hydroksyzyny. Zwiększenie apetytu może być spowodowane odwrotnym agonizmem receptorów histaminowych H1. Podobno wszystkie leki przeciwalergiczne starej generacji(działające ośrodkowo) mogą powodować wzrost apetytu.

 

-- 12 lut 2014, 16:37 --

 

Podobnie jak senność wynikające z działanie przeciwhistaminowego. Dlatego te teoretycznie w przypadku alergików uboczne działania ( senność, zwiększenie apetytu) mogą być wykorzystywane do leczenia leków czy bezsenności, co prawda może być ona pomocna jak najbardziej chociaż wydaje mi się że bardziej w lekkich przypadkach. Ponieważ działanie hydroksyzyny jest stosunkowo subtelne, ale co jak co czasem bez tolerancji to potrafi zwalić na ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogą być wykorzystywane do leczenia leków czy bezsenności, co prawda może być ona pomocna jak najbardziej chociaż wydaje mi się że bardziej w lekkich przypadkach. Ponieważ działanie hydroksyzyny jest stosunkowo subtelne, ale co jak co czasem bez tolerancji to potrafi zwalić na ziemię.

Ja szamię wieczorem 50/75 mg hydro + 25/50 mg prometazyny jako uzupełnienie mianseryny, ścina dość skutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogą być wykorzystywane do leczenia leków czy bezsenności, co prawda może być ona pomocna jak najbardziej chociaż wydaje mi się że bardziej w lekkich przypadkach. Ponieważ działanie hydroksyzyny jest stosunkowo subtelne, ale co jak co czasem bez tolerancji to potrafi zwalić na ziemię.

Ja szamię wieczorem 50/75 mg hydro + 25/50 mg prometazyny jako uzupełnienie mianseryny, ścina dość skutecznie.

Prometazyna czyli o ile się nie mylę znany syrop przeciwwymiotny dla dzieci Difergan, miałem go kiedyś. Działa podobnie na mnie jak Hydroksyzyna jednak chyba trochę bardziej otępia umysłowo, człowiek jest w takim lekkim letargu nieogarowym. Ale fakt że też uspokaja. Sama hydro 25 miligramów która teraz biorę niezle usypia. Ale najlepiej to było jak pierwszym razem wziąłem hydro ( wcześniej nie brałem żadnych konkretnych leków działających na układ nerwowy) miałem wtedy 5 miligramów hydro i wziąłem pół tabletki. Za 30 minut zrobiło mi się bardzo przyjemnie, leciutko, wesoło i sennie. A spałem po tym jak niedzwiedz syberyjski normalnie. Rano żadnych problemów ze wstaniem, wszystko ok. Ale potem tolerancja szybko zaczęła rosnąć i teraz 25 miligramów nie działa jakoś uspokajająco poza uczuciem senności. Ale zawsze mam do niej sentyment. I dalej stosuje. Mirtazapinę też stosuje teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×