Skocz do zawartości
Nerwica.com

HYDROKSYZYNA (Atarax, Hydroxyzine Orion, Hydroxyzinum Adamed/Espefa/Hasco/Polfarmex/Teva/VP/Zentiva)


marlow

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

124 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      79
    • Nie
      55
    • Zaszkodziła
      4


Rekomendowane odpowiedzi

to jest lek antyalergiczny i takie jest jego główne zastosowanie. Uspokojenie i sen, to skutek uboczny ustępujący z czasem.

Dokładnie, rodzinny wtedy stwierdził, że pomoże mi w wysypce od-alergicznej i jednocześnie trochę uspokoi, bo ta swędząca wysypka mnie doprowadzała psychicznie do szału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, jaka jest bezpieczna dawka Hydroksyzyny w trakcie dnia, tak, żeby organizm się uspokoił, ale żebym nie zasnęła przy okazji. Wcześniej brałam Xanax, pomagała jedna tabletka. Musiałam jednak zrezygnować, na skutek rady lekarza, ponieważ podobno uzależnia. Jednak z hydro nie mogę jakoś wycyrklować bezpiecznej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, jaka jest bezpieczna dawka Hydroksyzyny w trakcie dnia, tak, żeby organizm się uspokoił, ale żebym nie zasnęła przy okazji. Wcześniej brałam Xanax, pomagała jedna tabletka. Musiałam jednak zrezygnować, na skutek rady lekarza, ponieważ podobno uzależnia. Jednak z hydro nie mogę jakoś wycyrklować bezpiecznej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydro na napady lęku i nerwicowe to moim zdaniem głupota... Przynajmniej mnie tylko i wyłącznie usypia, a że przy napadzie chcę się uspokoić, a nie czuć, jakbym miała zaraz zemdleć (ekstremalna senność), kiedy ja się boję iść spać w trakcie i jeszcze trochę po napadzie, więc jest mi to dosyć nie na rękę - czuję się jeszcze gorzej, próbując pozostać przytomna. Natomiast czasem biorę to na sen, jeśli zależy mi, żeby się solidnie wyspać - potrafię po tym zasnąć w momencie, w którym moja głowa zetknie się z poduszką i przespać 12h betonem bez mrugnięcia nawet. Tylko są koszmarne sny, nie pamiętam ani jednej nocy po hydro kiedy nie męczyły mnie naprawdę realistyczne koszmary :( No i człowiek czasem budzi się trochę zmulony i naprawdę ciężko się ożywić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na was dziala to gratulacje :brawo:

Jakbym wpierdzielil z 2 opakowania to nawet bym nie ziewnal.W szpitalu dostawalem szoty w dupsko z ponad setka mg na noc i nic, zero.

Jadam przez ostatnie dni to jak cukierki bo nie spie po nocach i tak nic nie pomaga, myslalem ze chociaz w czesci zastapi mi to chwilowy brak benzodiazepin :roll:

Lepiej sie juz przejsc do apteki po jakies przeciwhistaminowe leki starszej generacji dzialajace na OUN co zamula, niz probowac tego gowienka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwona-malina, to dość słaby lek. Pamiętam jak przez pierwszy tydzień nawet 20mg mnie mocno usypiało. Potem nawet 80 nie działało :P Jakoś tolerancja na hydro strasznie szybko rosła w moim przypadku. Na sen najlepsza mirtazapina lub trazodon. Z tym że ten drugi nie na wszystkich działa nasennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanko mam doraźnie hydroxyzyna od psychiatry, bo powiedział ze ssri sie boje brać a benzo mi nie da. Tygodniowo wciagam ok. 70mg hydro do tego psychoterapia. To chyba nie duzo ? I mozna w takich dawkach brać przez dłuższy czas ? ( pól roku, rok) pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szy123, 70mg to i dziennie możesz brać, np 3 razy po 25mg. Czy możesz brać pół roku? Jasne że tak, tylko że po niedługim czasie będziesz mógł hydro jeść jak cukierki, bo nie poczujesz działania żadnego prócz zamuły. Ja brałem dosyć długo i JEDNORAZOWA dawka 70mg nie zadziałała na mnie w ogóle. Początkowo owszem, 20mg i spałem jak dziecko, ale to było zanim zacząłem brać jakiekolwiek leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szy123

Początkowo, zwłaszcza jeśli nigdy nie brałeś to może i 10 mg na dzień ma na Ciebie pozytywne działanie. Później pozostaje tylko zwiększanie dawek,Dżejm dobrze mówi, rąbie się tą hydro jak cukierki. Kiedyś 25mg i spałam jak niemowlę, dziś 4x25 nie zawsze zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×