Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co Wam dziś sprawiło radość?


Konrad!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SmutnaTęcza

Nie wiem jak, ale dzisiejsza rozmowa z ojcem (tak - z ojcem (!)) zeszła na temat starych książek dziadka, które mamy w szafie na strychu. No i poszłam ich poszukać, przeglądałam po kolei wszystkie. Znalazło się kilka skarbów i perełek:

- Baśnie Hansa Christiana Andersena (wydanie z 1956r.) :105: - niestety jest to tylko jeden tom z trzech, nie wiem który, bo w środku nie ma żadnej informacji, a grzbiet jest całkowicie zdarty; trochę zniszczone, kilka kartek wygląda na "wygryzione" od środka ysz.gif ale jest i na pewno z przyjemnością przeczytam, zwłaszcza, że mój egzemplarz, który dostałam kiedyś ze szkoły, jest niezwykle ubogi jeśli chodzi o liczbę baśni ;)

- Stara baśń Józefa Ignacego Kraszewskiego

- Pani Cosel Kraszewskiego

- Królewscy synowie Kraszewskiego

- Placówka Bolesława Prusa

- Kukuk i Zupa z kreszków Aleksandra Labudy z serii Guczow Mack godo - te książki akurat nie należały do naszej rodziny, gdyż na pierwszych stronach zamieszczone zostały dedykacje dla jakiegoś mężczyzny od... samego autora! :shock: A więc tak czy inaczej - mam jego autograf, i to podwójnie! :yeah:

- pierwsza część pamiętnika jakiegoś wujka mojego ojca z czasów, gdy ten przebywał w obozie w latach 1939-42 - nie wiem, w jakim, ale tego pewnie dowiedzieć się będzie można z treści. Pisane piórem, niezwykle staranne pismo, a jednak nie tak czytelne. No i na wewnętrznej stronie okładki znajdują się jakieś niemieckie napisy (drukowane) zapisane szwabachą. :105: Sam autor też pisał niektóre rzeczy za pomocą tej czcionki.

- wydana w formie pięknej książki rozprawa doktorska jakiegoś gościa o historii Kalwarii Wejherowskiej i jej architekturze.

 

Skąd moja rodzina wzięła takie rzeczy?! :shock:

 

Od razu poprawił mi się humor w ten beznadziejny dzień :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×