Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

pika30,

Cieszę się Pika, że umówiłaś się na bliższy termin, ciekawe co powie dr...

Odmuliło Cię, czy eweidentnie po esci jest to przymulenie:(

Jak wyslałam smska do dr co robić, przyslał info, że jeżeli jest bardzo źle, to mogę zmniejszyć do 7,5 mg, ale jak już tydzien jestem na tej dawce to troche szkoda zmniejszać:(

I bądź człowieku mądry. Nie wiem co robić?

 

-- 13 gru 2013, 18:18 --

 

Co radzicie?

Jestem o tygodnia na 10 mg, zmniejszyć do 7,5 mg czy dalej ciagnąć 10 mg? Może szybciej bedzie poprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

Głupio mi dzownić codziennie:(

Wysle mu chyba smska:)

Ja dorwałam z kolei jakies forum na kardiolo.pl (o nerwicy i przy okazji o Lexapro), większość miała też fatalne skutki uboczne - leki, niepokoje, natretne mysli, uczucie przygnebienia, jakby byli naćpani... to przymulenie przechodzi podobno tak po 3-4 tygodniach, wraca jasny umysł i koncentracja...generalnie wiekszośc pisała, że pierwsze dwa -trzy tygodnie to piekło i myśleli, ze umierają:( silne ataki paniki, niepokoje, kołatania serca, niepzespane noce itp...[/quoteDla mnie jest to nienormalne...Zeby lek tak sponiewieral i to lek,który ma pomagac...Tak nie powinno byc.

 

-- 13 gru 2013, 18:23 --

 

Katarzynka,mozesz zmniejszyć do nastepnej wizyty,wtedy sie przekonasz czy to wina leku,czy nastawienia.A co Twój dr.mowi na taki stan?Mial takie przypadki?Moja pani dr powiedziala,ze nikt jej czegoś takiego nie zglaszal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katarzynka40, głupio mi ci doradzać bo ja sama odstawiłam ten lek, ale myślę że powinnać zostać na 10, jeśli będę miała brać go z powrotem to będę brać od razu duże dawki, zeby szybko zadziałało.

A mi normalnie chęci do pracy wróciły :) tylko leki nadal mam i natrętne myśli kurdeeeeeeee

to zamulenie i brak chęci jest na 1000% od esci, teraz jestem tego pewna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej :) uwielbiam was czytać, piszcie jak najwięcej i narzekajcie ile wlezie :) ja dziś nie wzięłam znowu leku, czuję że mnie odmuliło z tym że nadal mam lęki i kiepsko się czuję :( udało mi się umówić do innego lekarza na prywatną wizytę na środę na 9 rano. Zobaczę co mi powie.
Będziesz probowac z innym lekiem?A co rozumiesz,ze kiepsko sie czujesz?Slaba jestes,kreci Ci sie w glowie?

 

-- 13 gru 2013, 18:41 --

 

Pika,no od esci,to jest pewne,bo ja perzed lekami nie mialam czegoś takiego....Takich myśli tez nie mialam,Raz tylko pojawilo sie uczucie odrealnienia i ze zwariuje,raz jedyny,a teraz jadę tak od....5tygodni...:(I wcale nie jest to mile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pika30,

No to dobrze, że chęci wróciły:):):) Ja mam nadzieję, że mimo, że biorę esci to też mi chęci wrócą w końcu...

 

-- 13 gru 2013, 18:44 --

 

elmopl79,

wiesz, ja czytałam na tamtym forum, że w sumie 90% jednak była na dawce 10 mg, 1 tydzien 5 mg, a potem wskakiwali na 10 mg, chociaz wiekszość się skarżyła, że po przejsciu na wyższa dawke wieksze były też lęki, niepokoje i wszelkie uboki:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pika30,

No to dobrze, że chęci wróciły:):):) Ja mam nadzieję, że mimo, że biorę esci to też mi chęci wrócą w końcu...

 

-- 13 gru 2013, 18:44 --

 

elmopl79,

wiesz, ja czytałam na tamtym forum, że w sumie 90% jednak była na dawce 10 mg, 1 tydzien 5 mg, a potem wskakiwali na 10 mg, chociaz wiekszość się skarżyła, że po przejsciu na wyższa dawke wieksze były też lęki, niepokoje i wszelkie uboki:(

Tak,bo10,to dawka zalecana,ale czemu by nie sprobowac5.Przeciez esci zaczyna sie od5mg

Czyli cos w tym jest

Nie wiem Katarzynko co o tym sądzić,mam mętlik w glowie,a zarazem jestem tak pobudzona i wsciekla,ze zaraz mi chyba ten leb eksploduje i wyleci ta gabka:)Oj,najgorzej ze czlowiek brak kuz kuedys leki i porownuje,analizuje...

a zupelnie nie potrzebnie.

 

-- 13 gru 2013, 18:55 --

 

Co tam piszą ciekawego jeszcze?Maja ludzie tez takie stany depresyjne i myśli natrętne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gargul

Czy ja wiem... Co organizm to reakcja.Ci co mają jazdy po esci to według mnie we wiekszosci wkręcanie sobie i autosugestia.Nie wierze ,że po 10 -5 mg można mieć takie jazdy co ludzie wypisują.Rozumiem ,że może być pogorszenie ,ale bez przesadyzmu ,mozna wytrzymać.Zwrócić trzeba uwagę ,że dużo lękowców to hipochondrycy ,a hipochondrycy nakręcają się sami.Kto tutaj pisze wiadomo ;) Również do panikarstwa tendencje mają kobiety.

 

Bupropion z reguły sam nie jest stosowany do leczenia lęków ,ale z jakimś lekiem czemu nie ? SSRI wycisza czasem za bardzo tak ,że mało co się czuje ,brak lęków ,ale co z tego jeśli nic nie cieszy.Dlatego w najmniejszej dawce mozna sprobowac z bupropionem jeśli pojawią się lęki szybciutko odstawiamy ,lub zaciskamy zęby i jedziemy z koksem czekając na efekty.

Na wikipedi napisali ,że niekiedy stosowany do leczenia zaburzeń lękowych,a i jeśli przeczytasz wątek na nerwicy o bupropione ,to pare osób napisało ,że im pomogło na lęki.Wiadomo nie jest to lek pierwszego rzutu dla nerwicowców ,ale nie powiedziałbym ,że nie warto go spróbować ,jeśli eseraje nie satysfakcjonują.

Lęki mam mniejsze ,ale dalej mi mało i juz na następna wizytę zastanawiam się co zasugerować swojemu lekarzowi.Teraz sobie wymyśliłem bupropion i na ten lek podjarałem tak ,że już mam jedną paczkę.Zasugeruje to lekarzowi mówiąc ,że mam jedną pakę ,to tak jakby mu pogrozić paluszkiem titi nie próbuj odmówić ,bo i tak mam lek i zrobie co zechcę ,więc lepiej jak się zgodzisz i będziesz to kontrolować...Mogę powiedzieć mu o bupropione po tym jak zwiększy mi escitalopram do 15mg(a pewnie tak zrobi jak mu będe marudził) wtedy i tak się zgodzi na bupropion szach mat :lol: Dostane to co chce i zwiekszoną dawkę escitalopramu :lol: Nie zmniejszy escitalopramu ,bo mu będzie głupio ,że ja wywarłem na nim presje :D Zna mnie i nie pierwszy raz przychodzę z lekiem i prośbą o jego zażycie.

Wiem jestem poy.ebanym lekomanem :roll:

Szkoda ,że nie wiem co to dla mnie normalność przynajmniej bym wiedział do czego dążę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl,

mają, mają, piszę niektórzy, że na L4 byli przez pierwsze tygodnie, bo nie dawali rady, ataki silniejsze, straszne, przygnebienie, apatia, z łóżka sie nie chce wstawać itp. no i te bardziej typowe: poty, brak apetytu, mdlości, czy bezsenność...

I co,nie rezygnują?Biora dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja juz nie wiem czy lepiej byc hipochondrykiem czy lelomanem....Tak źle i tak nie dobrze.Widzisz,kazdy organizm reaguje inaczej.Ja w odruznueniu chyba do Ywoich opisiw wiem co to mormalnosc.Czulam sie normalniej5tygodni temu.Wczesniej bralam leki inne i tamte nie robimy tego,co robi esci...Tak,teraz panikuje,bo jest to dla mnie nie zrozumiala sytuacja.

 

-- 13 gru 2013, 19:14 --

 

elmopl79,

No raczej wszyscy biorą, bo jeden drugiego instruuje, że takie jazdy to normalka...

No to nie pozostaje nam nic innego jak brać....i nie odliczać tak niecierpliwie dni brania leku...Trzeba czekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla każdego normalnoscią jest co innego.Ja tam wiem co dla mnie jest normalniscia-znam to uczucie.

 

-- 13 gru 2013, 19:46 --

 

Słuchajcie,

a do esci można brać jakieś ziołowe, typu walerianka?

Nie wszystkie ziolowe mozna brać przy takich lekach.Poza tym ziolowe są na stany lagodne nie na takie naszowe.A hydroxyzyna?To nawet dzieci biora,fakt,ze trochę otlymamia,ale dziala uspokajająco i przeciw lwkowo.A jak Katarzynka dzisiaj sie czujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl,

Różnie. Ciągle niestabilnie. Koło 16-tej miałam godzinke taka naprawdę dobrą, zajęłam się pracą, zamowieniami, telefonami i tak jak kiedyś... normalnie... Chcialabym wymazać te ataki paniki, żeby o nich nie pamiętać, że były, bo mimowolnie do nich wracam i przez to nie udaje mi się zapomnieć... jestem na czuwaniu, obserwuję swój organizm, spalam się...

czuję się tak jakbym stąpała po kruchym lodzie....w każdej chwili wszystko może wrócić:(

 

teraz znowu jakby gorzej, jakis niepokój, rozdygotowanie:(

 

-- 13 gru 2013, 19:55 --

 

Tak, kilka dni temu było chyba - jak lepiej sie poczułam - tak pełniej beztrosko, tak bardziej... euforycznie...

Inna sprawa, że dzisiaj mam nieprzespana noc, więc też tak średnio:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl,

Różnie. Ciągle niestabilnie. Koło 16-tej miałam godzinke taka naprawdę dobrą, zajęłam się pracą, zamowieniami, telefonami i tak jak kiedyś... normalnie... Chcialabym wymazać te ataki paniki, żeby o nich nie pamiętać, że były, bo mimowolnie do nich wracam i przez to nie udaje mi się zapomnieć... jestem na czuwaniu, obserwuję swój organizm, spalam się...

czuję się tak jakbym stąpała po kruchym lodzie....w każdej chwili wszystko może wrócić:(

 

teraz znowu jakby gorzej, jakis niepokój, rozdygotowanie:(

Ja tez mam dzisiaj straszny niepokój,poddenerwowanie.Cala aż chodze we wnatrz.Nie mam lekow,ale taka nadwrażliwość emocjonalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger,

Orientujesz się jaki wpływ na układ krążenia może mieć paroksetyna albo bupropion? Połączyłęm oba leki wg zaleceń lekarza i bardzo mi zwalniają nagle tętno, w ogole jakies niemiarowe się robi plus jakies dziwne odczuwanie tego, trudno to opisac, ale jak bralem te leki pojedynczo nie bylo czegos takiego, nie wiem czy w takim razie moge je dalej brac razem czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger,

Orientujesz się jaki wpływ na układ krążenia może mieć paroksetyna albo bupropion? Połączyłęm oba leki wg zaleceń lekarza i bardzo mi zwalniają nagle tętno, w ogole jakies niemiarowe się robi plus jakies dziwne odczuwanie tego, trudno to opisac, ale jak bralem te leki pojedynczo nie bylo czegos takiego, nie wiem czy w takim razie moge je dalej brac razem czy nie

U mnie seroxat wręcz przyspieszal tętno i powodowal wzrost ciśnienia.Tak wtedy reagowal mój organizm na ten lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×