Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Bo te leki oprócz parametru określającego siłę inhibicji wychwytu zwrotnego różnią się jeszcze milionem innych rzeczy- w tym selektywnością w odniesieniu do transportera serotoniny, wchłanianiem, osiąganym stężeniem terapeutycznym, profilem terapeutycznym(np. umiarkowany, przeciwlękowy, aktywizacyjny itp.), różnymi dodatkami(jak to, że fluoksetyna jest antagonistą 5-HT2c, a fluwoksamina wpływa na receptory sigma), wpływem na poszczególne enzymy wątrobowe itd.

 

A Wy byście chcieli, żeby 2+2=4. Strasznie redukcjonistyczne myślenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te leki oprócz parametru określającego siłę inhibicji wychwytu zwrotnego różnią się jeszcze milionem innych rzeczy- w tym selektywnością w odniesieniu do transportera serotoniny, wchłanianiem, osiąganym stężeniem terapeutycznym, profilem terapeutycznym(np. umiarkowany, przeciwlękowy, aktywizacyjny itp.), różnymi dodatkami(jak to, że fluoksetyna jest antagonistą 5-HT2c, a fluwoksamina wpływa na receptory sigma), wpływem na poszczególne enzymy wątrobowe itd.

 

A Wy byście chcieli, żeby 2+2=4. Strasznie redukcjonistyczne myślenie.

Ja bym chciala zebym mogla normalnie funkcjonowac ,dzisiaj np na fluoksetynie mialam takie ataki leku ,ktore ostatnio mialam 8lat temu,zadko kiedy mialam skutki uboczne od leku a teraz tak nagle mam i to w dodatku na leku ,to cos chyba jest nie tak w dodatku dziwi mnie to ze przy fluoksetynie moje libido jest bardzo dobre ale to tylko z jego efektu terapeutycznego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khaleesi, hmmm ale akurat te hormony produkowane są bodajże właśnie w nerkach i wątrobie albo się myle.... ???

 

-- 20 lis 2013, 19:18 --

 

ps. zastanawiam sie czy jest jakas roznica bo gdy mialam zwiekszyc dawke z 75 na 100 mg sert.to brałam dwie tabletki po 50 mg a teraz kupilam nowa paczke to od razu jedna o wartosci 100 mg sert. To chyba nie jest zadna roznica prawda ???? to juz ktorys dzien gdy jestem na 100. Zauwazylam ze zapominam brac lek o porannej porze i biore zawsze roznie o 10 o 16 o 14. To moze szkodzic ? nie wiem co nadal robic czy byc na tej setce czy zmienic lek. Mam dziwne mysli znowu wkrecam sobie ze mam schizofrenie....... :/

 

-- 20 lis 2013, 19:20 --

 

niby jest ok ale sa momety kiedy łapię się na głupim mysleniu, ze zrobie coś głupiego, że zrobię głupią minę, zacznę się wykrzywiać a nigdy tego nie robie.........jakie to cholerstwo~!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos sie orientuje coś na temat zbyt wysokiego hormonu dhea SO4 i testosteronu??? Czy to może być przyczyną nerwicy i depresji ???? zaburzenia pracy nadnercza.......??????????

 

Niedobory DHEA i testosteronu mogą powodować depresje i apatię, spadek motoryki. Leki stosowane w nowotworach np. prostaty, które blokują wydzielanie DHEA a zwł. testosteronu mają działąnie depresjonotwórcze (np. analogi GNRH, finasteryd, flutamid, cyproteron).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DHEA będzie wysoka w depresji z nadaktywnością osi HPA a co za tym idzie nadnerczy. Wtedy będziemy mieli wysokie DHEA i kortyzol bo obydwa są produkowane w nadnerczach.

 

Nadaktywnością osi HPA - czyli co to dokładnie ?????

 

-- 20 lis 2013, 19:51 --

 

a więc gdzie znajdują się dokładnie nadnercza ???bo już od tego czytania się gubię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DHEA będzie wysoka w depresji z nadaktywnością osi HPA a co za tym idzie nadnerczy. Wtedy będziemy mieli wysokie DHEA i kortyzol bo obydwa są produkowane w nadnerczach.

 

Nadaktywnością osi HPA - czyli co to dokładnie ?????

 

-- 20 lis 2013, 19:51 --

 

a więc gdzie znajdują się dokładnie nadnercza ???bo już od tego czytania się gubię

 

Czyli nadaktywność osi podwzgórze-przysadka-nadnercza. Nadnercza się dzielą na rdzeń nadnerczy i korę nadnerczy- każde produkuje inne hormony. Nadnercza jak sama nazwa wskazuje zlokalizowane są NAD nerkami i to one są gruczołem dokrewnym, a nie same nerki. :P Z hormonami to jest tak, że one są ściśle ze sobą skorelowane- jedne wpływają na uwalnianie innych, drugie blokują uwalnianie innych. Jak coś się wali to zwykle po całości- idzie cała kaskada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo ale się rozpisaliście ;)

 

Moje libido po sertalinie ( biorę jakoś 2 tyg) jest zerowe ... Wogóle jakoś nie mam ochoty ani myśli ..

Zaczełam brac pierwszy tydzień pół tabletki czyli 25 mg i lekarz powiedział że jak nie bede tego tak czuła to mam całą brac wiec biorę teraz od soboty 50 mg. Jakoś z godzinkę, dwie po wzięciu czuję się jakby jakaś nacpana. Kurcze myślę że z czasem to minie, nie wiem poprawy jako tako narazie nie ma dużej (dopiero prawie 2 tyg biorę to muszę jeszcze czekac ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evka, ja jadę na 100mg od ponad 2 tygodni (wczesniej stopniowo 25 i 50) a na ostateczne efekty jeszcze pewnie ze 4 tygodnie trzeba zaczekać i myślę, że mało kogo wyleczy mniejsza dawka niż 100 bo to dośc łagodnie działający lek. Tak przynajmniej mi się wydaje, choć nie zażywałem innych. Max można wg ulotki zażywać 200mg dziennie, ale z tego co tu czytam to niektórzy eksperymentują i z większymi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam pierdzielicie.

 

Sertraline is primarily a serotonin reuptake inhibitor (SRI) with a binding affinity towards the serotonin transporter of Ki=0.3 nM.[3] Therapeutic doses of sertraline (25–200 mg/day) taken by patients for four weeks resulted in 80–90% inhibition of serotonin transporter (SERT) in striatum as measured by positron emission tomography. A daily 9 mg dose was sufficient to inhibit 50% of SERT.[157]

 

Ogólnie sertralina jeżeli chodzi o siłę wychwytu jest drugim najsilniejszym SSRI po paroksetynie. A w USA faktycznie lekarze stosują dawki wyższe niż 200mg, dochodzące do 400mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×