Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

a mogę zapytać dlaczego chcesz zmienić Seroxat?

Nie chce,właściwie bardzo nie chce bo jak dotąd tylko on mi pomagał.Ale ostatnimi czasy miałem spadek,mój lekarz uważa że przytłaczają mnie natrętne mysli i taki lek jak Zoloft byłby dla mnie lepszy choć nie jestem jak na razie przekonany i obawiam się jak to bedzie wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mogę zapytać dlaczego chcesz zmienić Seroxat?

Nie chce,właściwie bardzo nie chce bo jak dotąd tylko on mi pomagał.Ale ostatnimi czasy miałem spadek,mój lekarz uważa że przytłaczają mnie natrętne mysli i taki lek jak Zoloft byłby dla mnie lepszy choć nie jestem jak na razie przekonany i obawiam się jak to bedzie wyglądać.

 

rozumiem, a nie proponował Ci jakiegos dodatku do paroksetyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rinakata masz tak na początku leczenie nowym lekiem ,żę gdzieś coś Ci podpowiada że tym razem te objawy są gorsze od poprzednich i że juz zostaną z Toba i le Ci nie pomoze,pomimo że wiesz że zawsze pomógł,bo w moim przpadku przewaznie dzialal ale ta obawa jest silniejsza ?

 

-- 23 lis 2013, 12:54 --

 

przepraszam za pisownie ale dziecko mi tu skacze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marinka-21, u mnie jest troszke inaczej. W sumie to dopiero dzisiaj się troszkę więcej dowiedziałam. Z lekami bywało różnie. Zawsze cital pomagał pare lat temu. We wrzesniu escitalopram nic nie pomógł więc przesłam właśnie na sertalinę. 25/50 i teraz 100. I nie jestem zadowolona nadal - bo lęki są stres i jakieś dziwne ogólnie rozbicie.

 

ALEEEEEEEEEEEEEEEEEE bylam dzis u endokrynologa prywatnie bo kiedys wyszlo ze mam podwyzszone ft3. Zrobilam wyniki na tarczyce testosteron i dehaso4. Tak jak kazala lekarka. Poszlam wiec dzisiaj z wynikami, opowiedzialam jej doklanie o moich problemach o nerwicy lękach stresie. Powiedziala ze to wlasnie moze byc od problemow z hormonami. Dostalam skierowanie do szpitala w przyszlym roku bo dlugo sie czeka - podejrzenie PCO. I mam zrobic test na kortyzol jak dobrze pamietam. I przyjsc do niej. I brac lek o nazwie letrox codziennie rano 25mg - i niby nie koliduje z sertalina. Wiec moze u mnie problemy są przez hormony?????????

 

kto mial podobny przypadek ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie...Czy można brać sertralinę w dawce 9 mg?Na wiki pisze : "Sertralina silnie hamuje wychwyt zwrotny serotoniny (stężenie Ki = 3,3 nM)[4]. Dawka zaledwie 9 mg wystarcza, aby zahamować zwrotny wychwyt serotoniny w 50%" , ale czytałem gdzieś że branie ssri w małych dawkach nie jest bezpieczne.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marinka-21, a widzisz, czyli dużo robi gospodarka hormonalna przy nerwicy. Ja i tak już się gubię w szpitalu powiedzieli że mam podejrzenie nadczynności a dzisiaj się dowiedziałam że niedoczynność i z tego względu dostałam tabletki na to. TSH mam mieszczace sie w normie ale wg lekarki i tak duże 3coś. Zawsze myślalam że mam coś z głową, a jednak się moze myliłam. I lęki moje wahania nastrojów może są od hormonów. A od dużej ilosci testosteronu i dehaes też może być nerwica???

 

 

najgorsze są lęki :( Chciałabym robić tak dużo a nawet boje sie wyjsc albo zaprosic kogos do siebie bo sie boje ze mnie złapie coś. 4 miesiące na sertalinie (od jakiegos czasu100mg) i nie ma dużych postepów. Ale endokrynolog powiedziala ze mam dalej brac sertaline i to co mi dała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie...Czy można brać sertralinę w dawce 9 mg?Na wiki pisze : "Sertralina silnie hamuje wychwyt zwrotny serotoniny (stężenie Ki = 3,3 nM)[4]. Dawka zaledwie 9 mg wystarcza, aby zahamować zwrotny wychwyt serotoniny w 50%" , ale czytałem gdzieś że branie ssri w małych dawkach nie jest bezpieczne.

Dzięki.

 

9mg?? niebezpieczne pewnie dlatego, że to za mała dawka i jeśli masz poważny stan to strzelisz sobie samobója, dlatego może piszą na wszelki wypadek ;)

Największym problemem było by tu chyba odmierzenie takiej dawki, bo chyba w jednej pigułce jest min 50mg. A o sertralinie w postaci płynnej nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9mg?? niebezpieczne pewnie dlatego, że to za mała dawka i jeśli masz poważny stan to strzelisz sobie samobója, dlatego może piszą na wszelki wypadek ;)

Największym problemem było by tu chyba odmierzenie takiej dawki, bo chyba w jednej pigułce jest min 50mg. A o sertralinie w postaci płynnej nie słyszałem.

 

czemu chcesz brać sertraline? 9mg to chyba placebo ;)

istnieje sertralina w płynnej postaci (zoloft jest na 100%), ale chyba nie w polsce...

(1ml=20mg, w butelce jest 60ml w szwecji kosztuje coś ok. 160 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) Lekarz mi ją kiedyś przepisał i był lipton, pewnie dlatego że brałem za krótko- ok 5 tygodni.Teraz cierpię na uderzenia gorąca i w sumie sam się leczę, czytałem, że uderzenia gorąca mogą być spowodowane niskim poziomem serotoniny, a zostały mi trzy tabletki asentry po 50 mg, więc na tej dawce starczy mi na 15 dni, a potem sobie załatwie.A blokowanie wychwytu w 50 % to i tak całkiem sporo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) Lekarz mi ją kiedyś przepisał i był lipton, pewnie dlatego że brałem za krótko- ok 5 tygodni.Teraz cierpię na uderzenia gorąca i w sumie sam się leczę, czytałem, że uderzenia gorąca mogą być spowodowane niskim poziomem serotoniny, a zostały mi trzy tabletki asentry po 50 mg, więc na tej dawce starczy mi na 15 dni, a potem sobie załatwie.A blokowanie wychwytu w 50 % to i tak całkiem sporo...

I tak sam z siebie pakujesz sobie antydepresanty? A nie boisz się, że od takiego eksperymentowania z "uderzeniami gorąca" Ci się w główce niepoprzewraca? To nie są cukierki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: czy jest jakiś konkretny punkt, czas, odczucie, kiedy należy uznać maksymalny efekt zażywania sertraliny i że lepiej już nie będzie? Bo z tego co zauważyłem wiele osób próbuje różnych leków. Macie jakieś rady ile konkretnie dać czasu lekowi? Po prostu wydaje mi się, że ciężko ocenić samopoczucie, bo chyba jest tak, że zawsze może być jeszcze lepiej i trudno do końca wyczuć, czy na pewno ten lek zadziałał maksymalnie dobrze. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie uzmyslowic, ze tabletka z sertralina po polknieciu nie teleportuje sie w magiczny sposob do mozgu tylko musi przebyc okreslona droge. Trafia do zoladka, potem leci do dwunastnicy, nastepnie do jelita krezkowego, nastepuje rozpad postaci leku, rozpuszczenie substancji aktywnej i dyfuzja do miejsca wchlaniania. Leki sie moga wchlaniac zarowno w zoladku i jelicie cienkim. Lek wchlania sie do krwi i tu pojawia sie pierwszy problem. Krew z naczyn wlosowatych jelit jest zbierana i przez zyle wrotna trafia do watroby. Tam zachodzi efekt pierwszego przejscia. Lek jest silnie metabolizowany i duza jego czesc jest unieczynniana. Dalej na serce i obwod do tkanek trafia juz mniejsza ilosc. Dwa- lek wiaze sie z albuminami w osoczu krwi, a czastki leki zwiazane z albuminami sa nieaktywne biologicznie. Tylko czastki wolne, niezwiazane sa aktywne. A sertralina niestety obficie wiaze sie z bialkami, bo bodaj w 98,5%. Dlatego ustalono zakres dawek terapeutycznych na 50-200(400)mg, bo widocznie ponizej efekt terapeutyczny jest za slaby, a powyzej za bardzo rosna dzialania niepozadane albo toksycznosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że czas także robi swoje, u mnie np. mimo upłynięcia 6 miesięcy jak byłem na paro, to działanie stale się zmieniało, postępowało, nie było tak, że lek doszedł do pewnego momentu i dalej już koniec. Chociaż pewnie większość tego co obserwowałem to był efekt zmiany myślenia, postępowania itp. na które oczywiście miał wpływ lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×