Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hej


biankaaa

Rekomendowane odpowiedzi

do wyprowadzki z Wroclawia zmusily mnie sprawy rodzinne a dokladniej to: w 2010 zmarli moi rodzice przez rok mieszkalam z dziadkiem ale sprawialam problemy wychowawcze sad chcial mnie umiescic w placowce wychowawczej ale wtedy bebcia z poza Wroclawia zlozyla wniosek o prawo do opieki nademna i sad sie na to zgodzil.mieszkam tu od czerwca 2011r chwilami jest mi dobrze ale od zawsze mialam problemy w nauce(lenistwo) przez pódstawowke i gimnazjum jakos przebrnelam teraz jestem w szkole dla doroslych i dalej nie moge sie zmotywowac (nienawidze siebie za to) jak nie zalicze semestru to odetna mi rente rodzinna i babcia bedzie wsciekla.mam w planach wyprowadzke nie mowiac jej o tym ze nie zaliczylam. Chce wrocic do Wroclawia dziadek nie zechce mnie przyjac jak szkole zawale ,nie wiem dokad pujde bo to bedzie srodek stycznia na dworze zimno,moze jakis przytulek ale wiem jedno nie zmotywuje sie do nauki bo nie potrafie :( nikt tego nie zrozumie,wiem ze to wszystko co mowie jest glupie ale nawet mam mysli,ze najlepiej bylo by umrzec.Marze o rodzinie i dziecku ale kto zechce taka leniwa idiotke?! nie wiem juz co mam robic czuje sie troche jak w klatce bez wyjscia.Przepraszam za tego dlugiego posta ale musialam to z siebie wyrzucic.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie powiem Ci, że też sprawiałem ogromne problemy wychowawcze i minęło duuużo czasu zanim się w miarę ogarnąłem i dojrzałem. Zawaliłem przez to szkołę, i teraz robię liceum dla dorosłych aby kontynuować edukację we Wrocławiu.

Życzę wytrwałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bianka , współczuję bardzo śmierci rodziców i całego tego zamieszania z przeprowadzkami, nie dziwię się, że jest Ci źle.. Ale może udałoby Ci się postarać na tyle, żeby zaliczyć ten semestr? Nawet z najniższymi ocenami, byle był zaliczony.. Renta z pewnością jest przydatną (chyba, że pracujesz?), no i babcia nie będzie miała do Ciebie pretensji. Pomyśl o tym, na minimum może będziesz potrafiła sie zdobyć?

Zreszta wiesz chyba sama, że Twój 'plan' powrotu do Wrocławia, bez ukończonej edukacji, bez środków do życia i miejsca do zamieszkania, jest nierealny?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Josie_86 Wiem ,że to co napisałaś o tej nierealności wyprowadzki bez wykształcenia jest w sumie prawdą. Wiem o tym ,że powinnam się zmusić ale to trudne dla mnie może nawet nierealne :( Od podstawówki nienawidziłam się uczyć, wiem ,że ludzie dojrzewają do pewnych spraw tj.między innymi nauka, potrzeba samorealizacji, ale ja tego nie mam.Po prostu mam mega lania, zawsze kochałam zwierzęta i od najmłodszych lat je miałam , lubiłam się nimi opiekować, sprzątać im a teraz nawet to ,że muszę posprzątać w klatce śwince morskiej często mnie irytuje. :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten "leń" to nie leń tylko jakieś inne uczucie które manipuluje tobą.

Może brakuje ci pewnych osób i odczuwasz żal i smutek (sama napisałaś że siebie nienawidzisz) i może to jest powodem tego ze na nic nie masz siły. Gdyby ktoś przy tobie był i jakos cie motywował dałoby to jakiś skutek, hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie to moze byc inne uczucie,ja czuję wielkie lenistwo i to do tego stopnia ,ze nawet odciecie renty rodzinnej mnie nie motywuje do nauki.Wolę uciec z domu jak nie zalicze semestru nie mowiac o tym babci bo jak sie dowie ze nie zdalam to sie wscieknie.Chwilami mam wrazenie ze mam sposob myslenia malego dziecka tzn.zamiast problem rozwiazac wole przed nim uciec. Nie mam do siebie juz sily :( Wszyscy tylko powtarzaja "zycie jest ciezkie, ucz sie i licz sama na siebie" slowa babci: "ludzie sa podstepni jak wyczuja ze na nich liczysz i ufasz to cie wykorzystaja i zostaniesz sama" to powoduje ze czuje jeszcze wieksza bezradnosc i przekonanie ze moje zycie nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×