Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakim jesteś typem osbowości


ladywind

Rekomendowane odpowiedzi

Typ B jest neurotyczny, i bedzie to introwertyk melancholijny.

Natomiast nigdzie nie napisałam że introwertyk wyklucza się z melacholizmem. Tyle jest typów introwertyków ile płatków na kwiatku.

No własnie i ja jestem typ drugim typem więc o co kaman? :bezradny:

 

Że jesteś introwertyczką melancholijną, a nie melancholiczką z domieszką introwertyzmu, ponieważ typ osobowosci gra tu pierwsze skrzypce a temperament drugie.

Ej czy nie przesadzmy z tym rozdrabnianiem na czynniki pierwsze? :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Introvert(89%) Sensing(1%) Thinking(12%) Judging(33%)

 

You have strong preference of Introversion over Extraversion (89%)

You have marginal or no preference of Sensing over Intuition (1%)

You have slight preference of Thinking over Feeling (12%)

You have moderate preference of Judging over Perceiving (33%)

 

ISTJ podobnie jak Jerzy Waszyngton, Tomasz apostoł i Darth Vader - nie bierzcie tego testu na poważnie... To internet a nie test u psychologa, jutro może mi wyjdzie ekstrawertyzm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abraxas, nie wyjdzie Ci ekstrawertyzm, a co może psycholog nie daje testów na papierze? 8)

 

u mnie się zgadza cholernie mocno, a pytania uważam za trafne kiedyś robilem testy u psychologa ponad 300 pytań, i tak kretyńskie były, że aż przykro, w stylu, czy zdarza Ci się obudzić w nocy i robić siku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

satinela,

 

 

Protektorzy stanowią ok 10 procent populacji. Interesuje ich głównie bezpieczeństwo tych, na których im zależy – ich rodzin, kręgu przyjaciół, studentów, pacjentów, szefa, współpracowników. Mają nadzwyczajne poczucie lojalności i odpowiedzialności, i wydają się być spelnieni, kiedy mogą chronić innych od brudu i niebezpieczeństw świata. Spekulowanie i eksperymenty nie intrygują Protektorów, którzy wolą sprawdzone produkty i procedury.

 

 

W pracy Protektorzy są rzadko zadowoleni jeśli reguły stale się zmieniają, albo kiedy dawno ustalone zasady nie są respektowane. Cenią tradycję, zarówno w kulturze jak i rodzinie, głęboko wierzą w stabilność pozycji społecznej, przynaną przez urodzenie, lub tytuł. Wysoko cenią historię rodziny i lubią dbać o własność rodzinną, od domu po pamiątki rodowe.

 

 

Chcąc służyć innym, Protektorzy znajdują wiele satysfakcji w pomaganiu sponiewieranym i potrafią radzić sobie z niepełnosprawnością i potrzebami innych lepiej niż wszystkie inne typy. Nie są tak towarzyscy i rozmowni jak Żywiciele (ESFJ), a ich nieśmiałość jest często mylona z chłodem, lub byciem "sztywnym", podczas gdy prawdziwi protektorzy mają wielkie serca i są współczujący, szczęśliwie dając siebie tym, którzy ich potrzebują.

 

Ich rezerwa powinna być odczytywana jako wyraz szczerości i powagi ich dążeń. Najpilniejsi ze wszystkich typów, Protektorzy pracują przez długie godziny, wykonując wszystkie niewdzięczne zajęcia, jakich innym udaje się uniknąć. Są zadowoleni z samotnej pracy. Zajmując wysokie stanowiska będą próbować zrobić wszystko samemu, niż delegować zadania. Gruntowność i oszczędność są dla nich cnotami. Kiedy Protektor podejmuje się wykonania zadania, dokonają tego jeśli tylko jest to w granicach ludzkich możliwości. Znają lepiej niż jakikolwiek inny typ wartość pieniądza i odczuwają wstręt kiedy ktoś trwoni lub używa pieniędzy w niewłaściwy sposób.

 

 

Oszczędzanie, odkładanie na nieprzewidzianą przyszłość, przygotowanie się na wypaqdek pogotowia są działaniami bliskimi sercu Protektora. Z tych wszystkich powodów, są oni często przepracowani, jak również bezustannie niedoceniani i niezrozumiani. Wartość ich wkładu jest często zaniżana i rzadko otrzymują wdzięczność, na jaką zasługują.

 

 

http://introwertyzm.blogspot.com/search/label/ISFJ

 

napisz czy się zgadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik :D

 

no zgadza sie na 100 procent - no moze z małymi szczegółami, pewnie to jakis procent błedu jest , ....az tak konserwatywna nie jestem, bywam i szalona takze, i sporo we mnie spontanicznosci, jednakze, .......trafione w sedno :great:

 

linka zapisuje, i opis siebie samej tez, teraz to zaczne analizowac, sama siebie hahah :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój tylko 1% :(

 

Architekci są rzadcy – stanowią być może jeden procent populacji i wykazują największą precyzję w mowie i myśli spośród wszystkich typów. Dostrzegają różnice i niekonsekwencję natychmiastowo, mogą z łatwością wykryć sprzeczność. Jest trudno dla Architekta słuchać nonsensu, nawet w swobodnej rozmowie, nie wskazując błędu rozmówcy. W każdej poważnej dyskusji lub debacie Architekci są "miażdżą" przeciwnika, ich umiejętność formułowania argumentów daje im wielką przewagę. Architekci uważają dyskusje za dążenie do zrozumienia i wierzą w ich funkcję eliminowania sprzeczności, co może sprawić, że wiele osób nie czuje się komfortowo rozmawiając z nimi.

 

Bezwzględni pragmatycy, jeśli chodzi o koncepcje, niezaspokojenie dociekliwi, Architekci chcą znaleźć najbardziej wydajne środki do swoich celów, będą słuchać amatorów, jeśli ich pomysły będą użyteczne, a ignorować ekspertów, jeśli ich pomysły nie przydadzą się. Autorytet pochodzący z biura, dyplom, sława nie robią na nich wrażenia. Architekci są zainteresowani wyłącznie tym, co ma sens i tylko twierdzenia które są spójne i logiczne mają dle nich znaczenie.

 

 

Architekci nie łatwo dają się poznać, mają skłonności do bycia nieśmiałymi, za wyjątkiem bycia w towarzystwie bliskich znajomych, a ich powściągliwość jest trudna do przełamania. Zdolni do koncentracji bardziej niż wszystkie inne typy, wolą w ciszy pracować na komputerze, lub rysując tabele, najczęściej sami. Często mają obsesję na punkcie analizy, przez co zdają się nie dopuszczać do siebie innych. Kiedy już zaangażują sie w proces myślowy, Architekci zamykają się i nie ustają, dopóki nie pojmą zagadnienia w całej złożoności.

 

 

Architekci cenią inteligencję i w swoim wielkim pragnieniu aby zrozumieć strukturę wszechświata mogą wydawać się aroganccy i okazywać niecierpliwość wobec tych, którzy są mniej zdolni, lub mniej ambitni.

 

W sumie prawie wszystko by sie zgadzało u mnie.

 

Zawody dla INTP: Artysta

 

Aktor

 

Architekt

 

Archeolog

 

Agent

 

Konsultant

 

Programista

 

Inżynier

 

Ekonomista

 

Historyk

 

Manager Kadr

 

śledczy

 

Inwestor

 

Wynalazca

 

Tłumacz

 

Sędzia

 

Mediator

 

Logistyk

 

Prawnik

 

Matematyk

 

Muzyk

 

Psycholog

 

Psychiatra

 

Filozof

 

Manager projektu

 

Badacz

 

Analityk systemów

 

Naukowiec

 

Planista strategiczny

 

W sumie to zawsze ceniłam naukowców i chciałam zostać, ale też miałam ciągatki to pracy w policji czy jako detektyw.

 

A znani to np Darwin którego uwielbiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do proponowanych zawodów, .....kurcze - no nie wierze, ....zeby o kwalifikacjach posiadanych nie wspomniec, ...

 

 

opcja psychoteraepeuta i psycholog,. zawsze sie za mna ciagnie, wilele osób pyta sie mnie czy zawodowo tym sie nie zajmuje, szkoda ze poki co sama sobie mało potrafie pomoc :hide::hide:

 

-- 28 wrz 2013, 16:39 --

 

psmoja lekarka ostatnio mi powiedziała, ze tak doskonale znam mechanizmy chorobowe , ze zdzwiona jest ze pytam po terapie .// racjonalizm posiadam , az za nadto gorzej z praktyka i praca nad soba, ..

 

ok koncze of top,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

satinela, no właśnie te propozycje prac są w wielu przypadkach żenujące no i zakładają że wszyscy ludzie mają pracować w biurach, zarządzaniu, jako artyści iitp i ogólnie w tzw mądrych, umysłowych pracach a przecież to nieprawda np praca w fabryce czy przy zbiorach owoców, czy inne typowo fizyczne nie wymagają żadnych cech charakterologicznych jedynie sprawności fizyczną i manualną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja psychoteraepeuta i psycholog,. zawsze sie za mna ciagnie, wilele osób pyta sie mnie czy zawodowo tym sie nie zajmuje, szkoda ze poki co sama sobie mało potrafie pomoc

 

Kiedys pewien mój znajomy powiedział, że powinnam zostac psychologiem :D ale wydało mi sie to smieszne kiedy sama sobie pomóc nie potrafie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, różnica jest dość zasadnicza, testy są inaczej skonstruowane i psycholog może Cię potem dopytać o szczegóły. I to dla niego też tylko ogólny kierunek a nie jakieś niepodważalne wyniki wyznaczające diagnozę. Dlatego taki internetowy test zrobię ale nie ma co się martwić jak potem wyjdzie co innego. Bo trudno żeby nie wyszło. Naprawdę bierzesz na poważnie test, w którym porównujesz się z Darth Vaderem i apostołem?

Samo robienie testów to temat rzeka, można nie zrozumieć pytania, tu akurat brakuje opcji "nie wiem", można rozwiązać będąc w dobrym nastroju i od razu zmienia się nastawienie i tym samym odpowiedzi, można zaznaczyć cechę którą chcielibyśmy mieć a nie mamy. Nie bez znaczenia jest fakt, że te najlepsze testy psychologiczne mają skale kontrolne, przez co rośnie ich trafność. A co ma taki test internetowy? No nic, jest dla zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze zawody dla osób o typie ISFJ

Artysta (małowałam obrazy )

 

Księgowy - zawodowo

 

Pracownik biurowy - wiele lat

 

Audytor

 

Aktor

 

Analityk biznesu - zawodowo

 

Bankier - zawodowo

 

Psychoterapeuta

 

Urzędnik - wiele lat

 

Doradca zawodowy

 

Lekarz

 

Projektant

 

Przedsiębiorca - profil ukonczonych szkół

 

Edytor

 

Ogrodnik

Pracownik Kadr - pierwsza praca

 

Dekorator wnętrz

 

Bibliotekarz

 

Wojskowy - jakos do broni pociagu nie miałam :D

 

Pielęgniarz kursy i szkolenia zakonczone pomyslnie

 

Psycholog

 

Policjant - cywilnym pracownikiem byłam

 

Badacz

 

Pracownik socjalny - organizacja pozarzadowa i praca socjalno społeczna

 

Senior Manager

 

Naukowiec

 

Trener

 

Pisarz

 

Ekonomista - studia

 

 

 

i jak tu sie nie zgodzic no :blabla:

 

-- 28 wrz 2013, 16:46 --

 

abraxas zgadzam sie, potrzeba lekkiego dystansu i przymruzenia oka :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie czyli ISTJ proponują

Księgowy

• Audytor

• Administrator

• Programista

• Lekarz

• Detektyw

• Dentysta

• Manager wysokiego szczebla

• Elektryk

• Finansista

• Sędzia

• Bibliotekarz

• Prawnik

• Dowódca wojskowy

• Inżynier

• Nauczyciel matematyki

• Policjant

• Naukowiec

 

 

Nie wykonywałem nic z tego, ale tylko w roli bibliotekarza i ewentualnie naukowca( ale nie wykładowcy ) bym się widział a propozycje dowódcy wojskowego, wyskoiego menagera są dla mnie wręcz żenującej przy mojej osobowości. Gdybym był mądrzejszy to może inżynierem, programistą mógł być ale nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Your Type

ISTJ

Introvert(89%) Sensing(1%) Thinking(75%) Judging(1%)

You have strong preference of Introversion over Extraversion (89%)

You have marginal or no preference of Sensing over Intuition (1%)

You have distinctive preference of Thinking over Feeling (75%)

You have marginal or no preference of Judging over Perceiving (1%)

 

Ludzie o typie ISTJ z reguły mają następujące cechy:

• cenią tradycję, bezpieczeństwo i spokojne życie

• pracują długo i ciężko by wypełnić obowiązki

• są lojalni i wierni

• stabilni, praktyczni i bezpretensjonalni

• nie lubią robić rzeczy, które nie mają dla nich sensu

• nie lubią abstrakcyjnych teorii, jeśli nie widzą praktycznego zastosowania

• urodzeni przywódcy

• wolą pracować sami, ale potrafią współpracować w drużynie jeśli zajdzie taka potrzeba

• są bardzo spostrzegawczy,

• stanowią bogaty "magazyn" faktów, na którym polegają, aby zrozumieć problemy, które napotykają

• głęboki szacunek dla faktów i konkretnych informacji

• podejmują decyzje opierając się na logice i racjonalnym myśleniu

• nie lubią zmian, jeśli nie widzą w nich konkretnych korzyści

• cenią strukturę i porządek w swoim środowisku

• mają wysokie standardy swojego i innych zachowania

• są "dobrymi obywatelami mającymi na uwadze dobro społeczeństwa

ISTJ posiada jedną cechę, która w znaczny sposób pomaga im osiągnąć sukces – wytrwałość. ISTJ może zrobić niemalże wszystko co postanowił, że zrobi.

Lista zawodów odpowiednich dla typu ISTJ:

• Księgowy

• Audytor

• Administrator

• Programista

• Lekarz

• Detektyw

• Dentysta

• Manager wysokiego szczebla

• Elektryk

• Finansista

• Sędzia

• Bibliotekarz

• Prawnik

• Dowódca wojskowy

• Inżynier

• Nauczyciel matematyki

• Policjant

• Naukowiec

ISTJ ma na ogół wspaniałe poczucie przestrzeni, docenia sztukę. Jest prawdopodobne, że dom ISTJa będzie urządzony w gustowny sposób i wspaniale utrzymany. Są świadomi tego zmysłu i chcą być otoczeni przez strukturę, porządek i piękno.

Pod wpływem stresu, wchodzą w "tryb katastrofy", kiedy nie widzą nic poza tym, co może pójść źle. Będą krytykować się za rzeczy, które powinni byli zrobić inaczej, lub obowiązki, które niewłaściwie wypełnili. Tracą umiejętność spokojnej i rozsądnej oceny i będą przygnębieni wizją nieszczęścia.

Ogólnie rzecz biorąc, ISTJ ma ogromny potencjał. Jest zdolny, logiczny, rozsądny i efektywny, z głębokim pragnieniem krzewienia bezpieczeństwa i spokojnego życia. Ma to, czego potrzeba do wysoce efektywnego realizowania swoich celów – jakiekolwiek by one nie były.

 

 

bla bla bla nie rozumiem tylko czemu w tych wszystkich testach zawsze wychodze na taka ogarnieta osobe

przeciez to gowno prawda :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×