Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakim jesteś typem osbowości


ladywind

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie nadzwyczajnie sie zgadza, ...

 

 

 

carlosbueno o zawodach napisałam w tym kontekscie, ze u mnie akurat to jest bardzo trafne, ...

u mnie by się nigdzie nie zgodziło bo praktykowane przeze mnie "zawody" były typu pracownik fabryki, sprzątacz, śmieciarz, pomocnik na budowie a takich tam nie uwzględniają. Po wykształceniu- socjologia, też niewiele chyba pasuje ;)

 

-- 28 wrz 2013, 17:05 --

 

elo,

bla bla bla nie rozumiem tylko czemu w tych wszystkich testach zawsze wychodze na taka ogarnieta osobe

przeciez to gowno prawda :great:

bo te testy są głównie dla w pełni zdrowych psychicznie a zaburzenia, choroby psychiczne powodują że nie jesteśmy tym kim moglibyśmy być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abraxas, masz judging 33% i pewnie dlatego jesteś taka surowa w ocenie no i witam w klubie ISTJ, jest nas tylko 1%, powinniśmy się jednoczyć a nie sprzeczać.

 

no to MMPI też sobie zaraz popatrzę.

 

To nie przez judging :P Dla mnie każdy test w którym jest mniej niż 100 pytań, jest zbyt mało precyzyjny by go brać na poważnie. I ja nie sprzeczam się, wyrażam swoje zdanie ;) A test MMPI to tylko u psychologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo te testy są głównie dla w pełni zdrowych psychicznie a zaburzenia, choroby psychiczne powodują że nie jesteśmy tym kim moglibyśmy być.

W testach internetowych u zaburzonego mogą wyjść nawet wręcz duże błędy w określeniu osobowości, tak mi się wydaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo te testy są głównie dla w pełni zdrowych psychicznie a zaburzenia, choroby psychiczne powodują że nie jesteśmy tym kim moglibyśmy być.

W testach internetowych u zaburzonego mogą wyjść nawet wręcz duże błędy w określeniu osobowości, tak mi się wydaję.

racja, np mój 100% introwertyzm wynika głównie z moich psychicznych problemów, bo nie jestem na pewno wybitnie intro z samej osobowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INFJ

Introvert(44%) iNtuitive(88%) Feeling(62%) Judging(1%)

You have moderate preference of Introversion over Extraversion (44%)

You have strong preference of Intuition over Sensing (88%)

You have distinctive preference of Feeling over Thinking (62%)

You have marginal or no preference of Judging over Perceiving (1%)

 

INFJ - Portret Opiekuna

Opiekunowie mają wyjątkowo silne pragnienie przyczynienie się do dobrego samopoczucia innych i odnajdują spełnienie wchodząc w interakcje z ludźmi, wspomagając ich rozwój osobisty i pokazując im drogę do wykorzystania potencjału. Chociaż są zadowolenie wykonując zawody wymagające pracy w samotności i skupienia uwagi (jak pisarstwo), Opiekunowie całkiem dobrze sobie radzą pracując z jednostkami lub grupami ludzi, pod warunkiem, że ich wzajemne oddziaływanie nie jest powierzchowne i że znajdą czas w ciszy i samotności, aby "naładować baterie". Opiekunowie są życzliwi i pozytywnie nastawienie do innych. Są doskonałymi słuchaczami i są zainteresowanie pomaganiem ludziom w rozwiązywaniu ich problemów osobistych. Lubią pracować intensywnie z bliskimi, zwłaszcza na zasadzie "jeden na jednego", spokojnie wywierając wpływ za kulisami.

 

INFJ są nieliczni, stanowią niewiele ponad jeden procent populacji i mogą być trudni do poznania, ponieważ zwykle nie dzielą się swoimi najskrytszymi myślami i emocjami, za wyjątkiem najbliższych osób. Są bardzo skrytymi ludźmi, z nadzwyczaj bogatym, skomplikowanym życiem wewnętrznym. Przyjaciele, którzy znają ich od lat mogą niekiedy być zaskoczeni odkrywając nowe strony ich charakteru. Z pewnością jednak nie są oni rozproszeni lub kapryśni; cenią oni bowiem swą spójność, ale mają tajemnicze, złożone osobowości, które intrygują nawet ich samych.

 

Opiekunowie zwykle pracują efektywnie w organizacjach. Cenią harmonię załogi i wkładają dużo wysiłku w bezproblemowe i przyjemne kierowanie organizacją. Rozumieją i używają systemów w sposób kreatywny i są dobrzy w doradzaniu i współpracy z innymi. Jako pracownicy lub pracodawcy, INFJ są zainteresowani uczuciami ludzi i działają jako barometr uczuć w organizacji.

 

Obdarzeni niezwykłą wyobraźnią, często postrzegani są jako najbardziej poetyccy ze wszystkich typów i rzeczywiście urzywają dużo poetyckich obrazów w swej mowie codziennej. Ich znakomity talent językowy – zarówno w mowie, jak i w piśmie, znajduje zastosowanie w spersonalizowanej komunikacji. Wysoka intuicja Opiekunów pozwala im na łatwe rozpoznanie – dobrych lub złych - uczuć i intencji innych, nawet zanim te osoby są ich świadome. Sami Opiekunowie rzadko potrafią odpowiedzieć na pytanie, jak domyślili się tych zamiarów. Ta ekstremalna wrażliwość na innych może być podstawą nadzwyczajnej umiejętności opiekuna do doświadczania całego szeregu zjawisk psychicznych.

 

Pewnie gdyby nie moje zaburzenia to odnalazłbym się w niektórych z proponowanych zawodów. Opis pasuje, zaskakująco dobrze.

 

Ooo, do tego typu należą Adam Sandler - uwielbiam jego poczucie humoru i Carl Jung (i'm proud ;D),

Gillian Anderson - aktorka (Z archiwum X) :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INTP

Introvert(78%) iNtuitive(12%) Thinking(44%) Perceiving(22)%

You have strong preference of Introversion over Extraversion (78%)

You have slight preference of Intuition over Sensing (12%)

You have moderate preference of Thinking over Feeling (44%)

You have slight preference of Perceiving over Judging (22%)

 

Nie należy myśleć, że Architektów interesuje wyłącznie robienie projektów budynków, dróg i mostów. Są mistrzami projektowania najrozmaitrzych systemów teoretycznych, jak strategie korporacyjne, nowe technologie, czy przebieg zajęć w szkołach. Dla Architektów Świat istnieje przede wszystkim po to, aby go analizować, zrozumieć, wyjaśnić – i zaprojektować od nowa. Zewnętrzna rzeczywistość jako taka jest nieważna, jest niczym więcej niż surowcem, który powinien być zorganizowany w model strukturalny. Ważne dla Architektów jest to, że pojmują fundamentalne zasady i naturalne prawa i że ich projekty są eleganckie, to jest efektywne i spójne.

 

 

Architekci są rzadcy – stanowią być może jeden procent populacji i wykazują największą precyzję w mowie i myśli spośród wszystkich typów. Dostrzegają różnice i niekonsekwencję natychmiastowo, mogą z łatwością wykryć sprzeczność. Jest trudno dla Architekta słuchać nonsensu, nawet w swobodnej rozmowie, nie wskazując błędu rozmówcy. W każdej poważnej dyskusji lub debacie Architekci są "miażdżą" przeciwnika, ich umiejętność formułowania argumentów daje im wielką przewagę. Architekci uważają dyskusje za dążenie do zrozumienia i wierzą w ich funkcję eliminowania sprzeczności, co może sprawić, że wiele osób nie czuje się komfortowo rozmawiając z nimi.

 

Bezwzględni pragmatycy, jeśli chodzi o koncepcje, niezaspokojenie dociekliwi, Architekci chcą znaleźć najbardziej wydajne środki do swoich celów, będą słuchać amatorów, jeśli ich pomysły będą użyteczne, a ignorować ekspertów, jeśli ich pomysły nie przydadzą się. Autorytet pochodzący z biura, dyplom, sława nie robią na nich wrażenia. Architekci są zainteresowani wyłącznie tym, co ma sens i tylko twierdzenia które są spójne i logiczne mają dle nich znaczenie.

 

 

Architekci nie łatwo dają się poznać, mają skłonności do bycia nieśmiałymi, za wyjątkiem bycia w towarzystwie bliskich znajomych, a ich powściągliwość jest trudna do przełamania. Zdolni do koncentracji bardziej niż wszystkie inne typy, wolą w ciszy pracować na komputerze, lub rysując tabele, najczęściej sami. Często mają obsesję na punkcie analizy, przez co zdają się nie dopuszczać do siebie innych. Kiedy już zaangażują sie w proces myślowy, Architekci zamykają się i nie ustają, dopóki nie pojmą zagadnienia w całej złożoności.

 

 

Architekci cenią inteligencję i w swoim wielkim pragnieniu aby zrozumieć strukturę wszechświata mogą wydawać się aroganccy i okazywać niecierpliwość wobec tych, którzy są mniej zdolni, lub mniej ambitni.

 

Coś tam pewnie się zgadza,część nie,różnie bywa i na podstawie suchego testu nie da się określić :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Introvert(11%) iNtuitive(12%) Feeling(19%) Perceiving(22)%

 

You have slight preference of Introversion over Extraversion (11%)

You have slight preference of Intuition over Sensing (12%)

You have slight preference of Feeling over Thinking (19%)

You have slight preference of Perceiving over Judging (22%)

 

 

Dobra, teraz ktoś mi to wyjaśni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo,
bla bla bla nie rozumiem tylko czemu w tych wszystkich testach zawsze wychodze na taka ogarnieta osobe

przeciez to gowno prawda :great:

bo te testy są głównie dla w pełni zdrowych psychicznie a zaburzenia, choroby psychiczne powodują że nie jesteśmy tym kim moglibyśmy być.

czasem sie zastanawiam jaka bym byla dzis gdyby w wieku wczesnoszkolnym nie dopadly mnie natrectwa

Introvert(11%) iNtuitive(12%) Feeling(19%) Perceiving(22)%

 

You have slight preference of Introversion over Extraversion (11%)

You have slight preference of Intuition over Sensing (12%)

You have slight preference of Feeling over Thinking (19%)

You have slight preference of Perceiving over Judging (22%)

 

 

Dobra, teraz ktoś mi to wyjaśni??

wlazisz w 2 link podany przez ladywind na 1 stronie i po lewej znajdujesz infp'a i w niego klikasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa tu jeszcze jacys wynalazcy? 8)

ENTP - Portret Wynalazcy

Wynalazcy zaczynają budować przeróżne gadżety i mechanizmy już jako dzieci i tak naprawdę nigdy nie przestają, jednakże jako dorośli zwrócą swą pomysłowość ku wszelakim organizacjom. Wynalazcy są rzadkim temperamentem, stanowią około dwóch procent populacji, ale mają ogromny wpływ na nasze życie.

 

Z ich innowacyjnym, przedsiębiorczym duchem, wynalazcy zawsze są w poszukiwaniu lepszych sposobów, zawsze wypatrując nowych projektów, przedsięwzięć i procesów. Wynalazcy są bardzo pragmatyczni, często stając się ekspertami odnajdując najlepsze, najefektywniejsze środki do osiągnięcia swych celów. Są najbardziej ze wszystkich typów niechętni do robienia rzeczy w określony sposób tylko dlatego, że zawsze były one robione w ten sposób. W rezultacie bardzo często przynoszą oni świeży, nowy stosunek do pracy i zabawy. Są bardzo ciekawscy i cały czas testują możliwości, zwłaszcza, kiedy próbują rozwiązać skomplikowane problemy. Uważają, że projektowanie produktu nie jest celem samym w sobie, ale środkiem do celu, jako sposób na wynalezienie prototypu, który działa i który można wprowadzić na rynek. Wynalazcy ufają swojemu pragmatyzmowi, licząc na swoją umiejętność znalezienia efektywnych sposobów i środków, kiedy ich potrzebują, raczej niż robienia szczegółowych planów z wyprzedzeniem. Pomysł w ogólnym zarysie jest wszystkim, czego potrzebują, aby rozpocząć działanie.

Wynalazcy mają zwykle tętniący życiem krąg przyjaciół i są zainteresowani ich pomysłami i tym, czym się zajmują. Zazwyczaj są opanowani, rzadko krytyczni. Potrafią być ujmującymi rozmówcami, zdolnymi do wzrażania swych skomplikowanych pomysłów i do nadążania za koncepcjami innych. Jednakże kiedy dyskutują o problemach, rozmyślnie stosują swe umiejętności debatowania na poważną niekorzyść przeciwników.

 

 

Wynalazcy na ogół są nonkonformistyczni w miejscu pracy i mogą odnieść sukces w wielu dziedzinach, jeśli tylko praca nie jest monotonna. Dobrze przewodzą projektami pilotażowymi, które są dobrym testem dla ich pomysłowości. Są uzdolnieni w inżynierii związków międzyludzkich i systemów, szybko pojmując politykę instytucji i zawsze chcący zrozumieć ludzi w obrębie systemu, raczej, niż mówić im, co mają robić. Bez względu na zawód, jaki wykonują, Wynalazcy wykazują nadzwyczajny talent do sprostania wymogom nawet najbardziej niemożliwej sytuacji. Twierdzenie "to nie może być zrobione" stanowi wyzwanie dla Wynalazcy wywołując u niego reakcję "ja mogę".

Wlasnie pracuje nad kwantowa kopiarka recept na clonazepam, pozniej zabiore sie za synchroniczny wibrator do podwojnej penetracji :brawo:

Zamierzam tez znalezc skuteczny lek na pochwice. Nie wiem jeszcze, czy farmakologiczny, czy behawioralny. Ale z moja kreatywnoscia... :twisted:

impossible is nothnig!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo te testy są głównie dla w pełni zdrowych psychicznie a zaburzenia, choroby psychiczne powodują że nie jesteśmy tym kim moglibyśmy być.

W testach internetowych u zaburzonego mogą wyjść nawet wręcz duże błędy w określeniu osobowości, tak mi się wydaję.

racja, np mój 100% introwertyzm wynika głównie z moich psychicznych problemów, bo nie jestem na pewno wybitnie intro z samej osobowości.

Ja też nie wiem, ile z tego, co mi wyszło wynika z mojej prawdziwej osobowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zwykle wychodzi INFP albo INTP.

 

Ogólnie rzecz biorąc zawsze mi chodzi strong preference do introversion i distinctive preference do perceiving i moderate do intuitive.

 

bla bla bla nie rozumiem tylko czemu w tych wszystkich testach zawsze wychodze na taka ogarnieta osobe

przeciez to gowno prawda :great:

Osobowość jest wrodzona. Nie da się jej zmienić. Ale jak masz zaburzenia psychiczne to wiadomo, że nie będziesz w stanie wykorzystać wszystkich tych wrodzonych predyspozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ISFJ

Introvert(89%) Sensing(1%) Feeling(12%) Judging(1%)

 

You have strong preference of Introversion over Extraversion (89%)

You have marginal or no preference of Sensing over Intuition (1%)

You have slight preference of Feeling over Thinking (12%)

You have marginal or no preference of Judging over Perceiving (1%)

 

zamiennie z INFP i INTP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×