Skocz do zawartości
Nerwica.com

EFT - Techniki Emocjonalnej Wolności


tyska

Rekomendowane odpowiedzi

Vitalia,

 

No tego akurat nie mam ale na mojej stronie (w podpisie)

znajdziesz kilka przedruków i tzw. abstraktów z literatury naukowej o badaniach przeprowadzonych w poważnych

ośrodkach medycznych w USA.

 

Ponadto jest duży ośrodek w Anglii i Francji.

tu link do jednej ze stron angielskich

 

http://www.theenergytherapycentre.co.uk/eft-course-level-three-advanced.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrr287,

 

temat się urwał ponieważ wygląda na to że większość tu osób piszących jest mądrzejsza w tej tematyce od międzynarodowych ekspertów. To oczywiście ironia. Jeśli chodzi o EFT to już 6 milionów ludzi na całym świecie używa EFT a jego popularność nadal rośnie. Do tego dodam że robione są już badania kliniczne, które potwierdzają kilkukrotnie wyższą skuteczność EFT nad innymi formami terapii. W Polskiej Akademii EFT dajemy darmowe próbki takich sesji gdzie możesz zobaczyć od razu na sobie w jaki sposób to działa i jak szybko. Zero jakiegokolwiek ryzyka.

 

Ponadto EFT dociera tam gdzie inne formy pomocy zawodzą:

 

- na Haiti pomaga się w ten sposób ludności która w 2010 roku przeżyła potworne trzęsienie ziemi a 250 tys zginęło pod walącymi się budynkami. To wydarzenie pozostawiło trwały ślad w psychice ludzi i większość z nich żyje z bardzo dużym poziomem PTSD. EFT jako jedyna forma terapii była tak skuteczna że ludzie zaczęli normalnie funkcjonować. Tu jest materiał filmowy z polskimi napisami -

 

- EFT osiągnęło równie wspaniałe rezultaty w pracy z ludnością Sierra Leone. 11-letni konflikt w Sierra Leone doprowadził do zrujnowania kraju oraz wielu zbrodniom przeciwko ludzkości. Siły rebelianckie dopuszczały się napadów, gwałtów oraz zmuszania do niewolniczej pracy przy wydobyciu diamentów dzięki którym zdobywano środki na zakup broni. Ci ludzie żyją z ogromnymi zakodowanymi traumami. Nie ma skuteczniejsze narzędzia do pracy nad tymi traumami niż EFT. Tu kolejny materiał filmowy z Sierra Leone -

 

- Kolejnym przykładem jest Rwanda gdzie mieliśmy wojnę domową i setki tysięcy ofiar. Tu materiał nie przetłumaczony jeszcze -

 

- EFT - Emotional Freedom Techniques są używane na całym świecie w wielu miejscach i przez wiele osób. Gwiazdy pokroju Madonny lub Lilly Allen używają EFT na codzień, używają go gracze amerykańskich drużyn koszykarskich i baseballowych żeby pozbyć się stresu i zwiększyć swoją sportową produktywność. Weterani wojenni są skutecznie leczeni tylko i wyłącznie dzięki EFT - tutaj materiał filmowy o tych wszystkich miejscach i osobach które używają EFT -

 

Jest masa materiałów w internecie na temat skuteczności EFT, miliony osóba na świecie go używają. Problem w Polsce polega na nieufności do nowyh rzeczy. Ludzi bardzo często przeraża to jak szybko EFT eliminuje różne negatywne stany emocjonalne. Bo zmiana dla wielu osób jest czymś czego podświadomie nie chcą. Nerwica pojawia się w życiu w jakimś celu. EFT pozwala na delikatną i skuteczną pracę nad wszystkimi blokadami emocjonalnymi, lękami, fobiami stresem. Czego chcieć więcej?

 

W Polsce tym tematem zajmuje się Polska Akademia EFT - tu jest link do strony - do poczytania - www.eftpolska.pl

 

Chętnie odpowiem na pytania odnośnie EFT.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat się urwał ponieważ wygląda na to że większość tu osób piszących jest mądrzejsza w tej tematyce od międzynarodowych ekspertów

Dziwnym trafem badania o większej skuteczności EFT niż terapii widziały tylko osoby zajmujące się EFT... KonradGorak, skoro siedzisz w tym temacie to pokaż te badania, bo nic nie mogę znaleźć na ten temat. Jedynie porównanie EMDR i EFT na grupie osób z PTSD. A EMDR to nie terapia.

 

I jeszcze mam takie pytanie, jak to działa u osób z zaburzeniem osobowości? Jeśli ktoś nie zdaje sobie sprawy z jakiś dysfunkcyjnych przekonań na swój temat, to EFT nie pomoże w tym? Bo rozumiem, że trzeba to wypowiedzieć i zdawać sobie sprawę z tego, co nam przeszkadza/co nas niepokoi, więc jeśli ktoś uważa, że po prostu nie lubi przebywać w towarzystwie, a tak naprawdę unika towarzystwa innych bo się boi, to co wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KonradGorak, Twój sposób pisania i formułowania zdań nasuwa mi na myśl przedstawicieli handlowych, którzy z mozołem zaczepiają ludzi na ulicach. Ktoś, kto pisze, że jakaś metoda nie niesie za sobą absolutnie żadnego ryzyka jest po prostu ściemniaczem. Każda metoda i każde działanie niesie za sobą jakieś potencjalne ryzyko - tylko teraz pytanie - kto ponosi za ewentualne szkody odpowiedzialność? Jeśli załóżmy coś by mi się stało podczas sesji EFT - odblokowałby się stres, którego nie potrafiłabym przepracować i który wpłynąłby na moje dalsze życie - czy taki "trener" bądź "terapeuta" EFT jest w stanie podpisać stosowne pismo, że ponosi pełną odpowiedzialność za skutki uboczne owej terapii? Czy będzie w stanie ponieść koszta następstw sesji EFT, jeśli takowe będą potrzebne? ( pobyt w szpitalu, koszty badań, leków i wizyt u psychlogów? ) Jeśli tak możemy kontynuować rozmowę.

Proszę nie podawać jako dowodu działania metody w liczbach ludności, nie podawać za przykład ludzi po kataklizmach i celebrytów. Miliony wierzą w Marię Dziewicę - czy to jest dowód, że istniała? Milionom także podobno pomogła. Ludzie w w traumatycznych warunkach są w stanie wmówić sobie wszystko z rozpaczy, pomorze im nawet Potwór Spagetti, jeśli wystarczająco w niego uwierzą.

Dla mnie to żenujące, że szukacie klientów na forach, gdzie szukają pomocy ludzie wrażliwi i słabi. Szukajcie wśród równych sobie - cwaniaków z kursem marketingowca. Trzeba na prawdę nie mieć sumienia ani odrobiny wrażliwości, żeby robić coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony internetowej zwolenników i osób zajmujących się EFT:

 

"KIEDY EFT NIE DZIAŁA

 

Tak, bywa i tak że EFT nie działa.

Jest 10 % klientów, którzy nie mogli doświadczyć cudownego działania EFT.

Jakie przyczyny sprawiają, że te 10% pozbawione jest "łaski" zasmakowania skutków stosowania Techniki Emocjonalnej Wolności?

 

1. Jest problem, z którym nie możesz sobie sam/a poradzić, bo brak ci do niego właściwego dystansu.

2. Błędnie budujesz ustawienie w skutek albo błędnego rozpoznania problemu źródłowego abo zignorowania go pod wpływem odwrócenia uwagi od emocji, która pojawiła się na bieżąco podczas sesji

3. Występuje SWK - tzw. Syndrom Wtórnych Korzyści, (podświadomie rezygnujesz z czegoś ważnego na rzecz czegoś jeszcze ważniejszego). jest to specyficzna odmiana konfliktu.

4. W przypadku poważniejszych zaburzeń potrzeba więcej czasu i cierpliwości na rozstanie się z problemem.

5. Pojawiają się kolejne emocje dotyczące tej samej sprawy, np. smutek, żal, wstyd, poczucie winy, gniew.

6. Toksyny energetyczne.

 

Toksyny energetyczne to te substancje, które blokują całkowicie przepływ energii.

Normalnie nie wywołują objawów na poziomie ciała w postaci alergii czy zatrucia pokarmowego.

Działają one natomiast na poziomie układu bioenergetycznego, blokując całkowicie jego prawidłowe funkcjonowanie.

 

Takimi substancjami mogą natomaist być: zioła, przyprawy, nabiał, cukier, zboża, oraz np składniki chemii kosmetycznej i higienicznej, jak krem, dezodorant, płyn do mycia naczyń itp."

 

Zatem przykro mi- jeśli jedliście dzisiaj chleb, zrobiliście na obiad dobrze doprawionego kurczaka, piliście kawę, używaliście antyperspirantu czy zmywaliście naczynia albo posiadacie problem, z którymi nie potraficie sobie poradzić (patrz: punkt 1) to jest 10% szansy, że EFT u Was nie zadziała i nie obejmie Was zwrot pieniędzy jako nieusatysfakcjonowanych klientów. :lol:

 

EFT:

 

EFT- narzędzie medycyny alternatywnej oparte na teorii, iż negatywne emocje są spowodowane zaburzeniami pola energetycznego człowieka, a podczas opukiwania meridianów czyli punktów energetycznych na ciele człowieka oraz myśląc o negatywnej emocji, sprowadzamy ją do poziomu „neutralnego”.

 

Zwolennicy EFT twierdzą, że łagodzi objawy wielu stanów psychologicznych oraz fizycznych, zawierających depresję, niepokój, stres po przeżyciach traumatycznych, stres ogólny, uzależnienia i fobie. Niektórzy twierdzą, iż jest skuteczna na stwardnienie rozsiane (ang. multiple sclerosis), a jeden ze zwolenników tej metody nawet twierdzi, że "możesz również użyć jej do wszystkiego począwszy od zwykłego przeziębienia do raka.

 

 

 

Opinia środowiska naukowego jest jasna- nigdy nie udowodniono istnienia żadnych "meridianów" czy potwierdzenia podstawowych założeń EFT wypływających ze starożytnej chińskiej medycyny. Jest to metoda niefalsyfikowalna (nie spełnia kryterium naukowości) i pseudonaukowa- co za tym idzie kompletnie nieskuteczna.

 

Krew mi się burzy w żyłach jak takie podłe hieny, wykorzystujące psychomanipulację i socjotechnikę, żerujące na naiwności i niewiedzy ludzi, szukają ofiar w takich miejscach jak to-pełnych ludzi chorych, słabych, zdesperowanych, który chwycą się dosłownie wszystkiego, żeby wyjść ze swojego schorzenia. EFT służy jednemu- nabijaniu kabzy szarlatanerii i pseudoekspertom.

EFT służy jednemu- nabijaniu kabzy pseudonaukowym pseudoekspertom, szarlatanom i hochsztaplerom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hakaka,

 

 

Czy robiłeś to z trenerem? Czy ktokolwiek wziął od Ciebie za to kasę i Ci nie pomógł?

Jeżeli tak to masz prawo pisać że to sposób na naciąganie na kasę!!!

 

Jeżeli natomiast robiłeś to sam, i nie miałeś efektów to pisz że tobie nie pomogło!!!!

Nie masz prawa pisać że to sposób na naciąganie, jeśli pracowałeś sam, bo to zwykłe kłamstwo.

 

Zapraszam do mnie na sesję za darmo. I przeczytaj dokładnie kiedy EFT nie działa.

Masz SWK i sam sobie z nim nie poradzisz, bo to prawie niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, z jakiej to strony, mogłabym prosić o linka?

 

Pojawiają się kolejne emocje dotyczące tej samej sprawy, np. smutek, żal, wstyd, poczucie winy, gniew

To ja już nie wiem, myślałam, że to normalne że pewne kwestie wyzwalają emocje, zwłaszcza im więcej o czymś myślę i coś analizuję to i częściej pojawiają się różne emocje. Jak pojawi się nowa to kaplica, już się nie przepracuje tego czy wtedy trzeba od nowa zaczynać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abraxas,

 

No właśnie to jest powód, dla którego praca z terapeuta jest długotrwała.

Kiedyś moja koleżanka, psycholog stwierdziła że praca ze sobą to never ending storry.

Inna znana na całą Polskę Pani psycholog twierdzi, że sama jest w terapii od 16 lat. :P z uwagi na traumy z dzieciństwa.

 

 

Dark Passenger,

 

Cytat o tym kiedy EFT nie działa jest niepełny.

Poza tym na stronie z której to cytujesz XXXXXXXXXXXXXXXXciach! są zakładki w których są cytowane wyniki badań z poważnych

amerykańskich ośrodków medycznych.

EFT jest uznane przez APA (American Psychological Association).

 

W wątku tym pojawiają się linki do stron trenerów EFT zatem mam nadzieje ze tego postu nie usuniesz. :D

 

-- 15 cze 2013, 13:08 --

 

natti, abraxas,

EFT wyrównuje zaburzoną energię.

rzeczywiście kolega Górak jest świetnym marketingowcem natomiast

z reszty robi wielką tajemnicę. Choc skad inad wiem, że jest zwolennikiem szerzenia EFT bezpłatnie.

Zatem nie jestem pewien czy to tajemnica czy brak wiedzy... to już sam kolega Górak musi odpowiedzieć na to

czemu nie dzieli się swoją wiedzą.

 

Otóż nie jest to tajemnica. Wynalazca metody, Gary Creig udostępniał sposób pracy ze sobą za pomoca EFT

bezpłatnie!!!

EFT wyrównuje zaburzoną energię.

Nie ma możliwości aby kogokolwiek skrzywdzić robiąc EFT.

Stres wychodzi, dochodzisz do traumy i wtedy robisz nowe ustawienie.

I opukujesz ten problem. Robisz następne rundki.

 

Jeżeli nie zdajesz sobie sprawy z przyczyny problemu robisz tzw.

ustawienie abstrakcyjne.

 

Np: Mimo tego, że mam ten problem i nie wiem skąd go mam to w pełni kocham akceptuję i szanuje siebie taką jaką jestem oraz

otwieram się na uwolnienie od tego problemu.

 

To działa. sam miałem taki problem.

To była kwestia smutku, z którym pracowałem.

W pewnym momencie odsłoniła mi się przyczyna.

Wówczas zacząłem opukiwać tą przyczynę do momentu aż nie puściło.

 

Chętnie odpowiem tu na forum na wszelkie pytania.

Nie widzę powodu żeby robić z tego tajemnicę. To jest dla ludzi.

 

Vitalia,

Czy teraz jesteś usatysfakcjonowana?

Na mojej stronie jest zakładka z pytaniami i odpowiedziami.

Jeśli to przeszkadza administratorom forum, bo poniekąd słusznie

uważają to za kryptoreklamę trenerów to chcę to uszanować.

 

Ogólnie mam prośbę do administratorów!!!

 

Proszę wrzucić wszystkie wątki o EFT do jednego wora jeśli to możliwe.

Niech to będzie jakiś konkretny dział np. pod nazwą EFT, gdzie będzie można wstawiać linki

do swoich stron, jawnie dyskutować na ten temat, oraz gdzie trenerzy

będą mogli o sobie i metodzie pisać bez ograniczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAO, skoro się na tym znasz, możesz odpowiedzieć na wcześniejsze pytania?

 

I jeszcze mam takie pytanie, jak to działa u osób z zaburzeniem osobowości? Jeśli ktoś nie zdaje sobie sprawy z jakiś dysfunkcyjnych przekonań na swój temat, to EFT nie pomoże w tym? Bo rozumiem, że trzeba to wypowiedzieć i zdawać sobie sprawę z tego, co nam przeszkadza/co nas niepokoi, więc jeśli ktoś uważa, że po prostu nie lubi przebywać w towarzystwie, a tak naprawdę unika towarzystwa innych bo się boi, to co wtedy?

 

Na stronie faktycznie są podane badania, ale bez dokładnego przebiegu i z dość pobieżnym opisem, są gdzieś całe artykuły z dokładnym opisem? No i jest tylko jedno z terapią CBT łączoną z lekami oraz EFT z TFT, więc kiepsko na tej podstawie stwierdzać o skuteczności EFT nad terapiami... Czy są jakieś badania porównujące samą EFT z samymi terapiami? Znaczy się, już czytałam że takie są ale w takim razie gdzie?

 

Edit: rozumiem, tylko powiedz co to znaczy, że przyczyna sama ci się ukazała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abraxas,

 

To są tzw. abstrakty.

Ale masz wszędzie podane źródła i trzeba do nich dotrzeć niestety samodzielnie.

To zbyt duża robota, bo musiałbym dotrzeć w necie do pełnych wersji a potem je tłumaczyć itd.

APA i jego rekomendacja moim zdaniem jest wystarczająca.

Metoda ma 23 lata!!!

 

Cholibka, piszesz bardzo ogólnie.

 

Co do przyczyny: nagle pojawił mi się obraz mojej matki, która wiecznie była smutna.

Miała swoje powody, ale przeniosła to na mnie kiedy byłem dzieckiem.

Skoro ona była smutna, to uznałem że ja też muszę być smutny i nie mam prawa do radości.

Oczywiście musiałbym to rozwinąć bo towarzyszyły temu pewne okoliczności... ale to tak w skrócie.

 

Musi być jakiś powód lęku przed innymi.

Mózg jest jak twardy dysk w kompie, cokolwiek zostało wgrane to tam jest, czasem jest głęboko tylko zakopane,

co powoduje, że dostęp do danych jest utrudniony. Ale negatywne emocje z teraz, powiązane poprzez

połączenia neuronalne z problemem źródłowym wcześniej czy później pozwalają, jak po nitce do kłębka, dojść

do źródła problemu. Czasem to trwa dłużej, czasem krócej, dużo zależy od trenera i jego doświadczenia.

 

Na stronie nie zdążyłem jeszcze zamieścić informacji o syndromie wtórnych korzyści SWK.

taką rzecz jest trudno przepracować samemu, aczkolwiek jest to mozliwe.

SWK to takie zakręcenie umysłu, które powoduje że umysł podświadomie wybiera coś bardziej ważnego, na rzecz czegoś jeszcze cenniejszego. Wówczas mimo że logicznie myśląc chcemy jednego, cały czas podświadomie dążymy do tego drugiego, bo

umysł jest zakręcony na to drugie jako ważniejsze, cenniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAO, no abstrakty to są dłuższe niż jedno zdanie. A badań z terapiami rozumiem że jednak nie ma i to był kit?

 

Co do APA, to właściwie mi jest zbędne czy uznało czy nie uznało, ale jak ktoś już gdzieś pisał na ten temat:

What this does NOT mean: It is very important to note that our APA approved provider status for our energy psychology programs does not mean that the APA has approved any EP method per se. Please do not tell people this or imply this in any way. EP and EFT is no more evidenced supported than it was on November 10, 2012.

 

Ogólnie? No nie wiem, w każdym razie jest jeszcze taka kwestia: skoro można zrobić ustawienie abstrakcyjne to jak to się ma do tej sprawy, że EFT może nie zadziałać gdy wypowiadane słowa dotyczą ogólnego tematu? Bo coś takiego przeczytałam i jak najbardziej to ma sens, że gdy ustawimy problem zbyt ogólnie to może nie zadziałać. W takim razie rozumiem, że abstrakcyjne ustawienie tym bardziej ma małą szansę zadziałania? Albo trzeba długo to powtarzać aż coś ruszy albo i nie? Trochę zakręcone to wszystko jak naleśnik.

 

SWK to wiem, to samo jest w terapii tylko pod inną nazwą.

 

A to można gdzieś skorzystać z tego bezpłatnie? W sensie więcej niż jedna sesja, albo i do wyleczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abraxas,

 

No tego czy zupełnie bezpłatnie to nie wiem.

Bezpłatnie udziela się informacji o metodzie i sposobach pracy.

Szkolenia trenerskie są już płatne i drogie, ale znacznie poszerzają wiedzę merytoryczną

i praktyczną. Każdy trener wraz z nabywaniem praktyki ma swoje kruczki, wytrychy.

Metoda cały czas się rozwija, wchodzą nowe elementy dodawane przez trenerów.

Wszystko po to aby zwiększyć skuteczność.

 

Każdy człowiek jest inny, choć mechanizmy są takie same. Ale praca jest choć ty samym narzędziem jest inna.

 

U mnie abstrakcyjne ustawienie zmieniło się w konkret po dwóch rundkach negatywnych.

Miałem cały problem źródłowy jak na dłoni.

Trudno mi powiedzieć ile to może potrwać w Twoim przypadku...?

 

Co do APA to Obama oficjalnie uruchomił specjalny program naukowy

do badań nad mózgiem. Nie mam wątpliwości, że EFT jest jego częścią.

To skuteczne narzędzie.

Ale to jak z miodem.

Ktoś może Ci opisywać jego smak na tysiące sposobów, jeśli nie doświadczysz

nic o jego smaku nie będziesz wiedzieć.

Ja korzystam z pomocy trenerów kiedy pracuję ze sobą, bo to mi daje większy komfort pracy i szybsze efekty.

Trener widzi więcej kiedy patrzy na klienta, zwraca uwagę na to czy coś się uwalnia, czy brnie się w ślepy zaułek.

A nieraz mi się to zdarzało i zdarza. Kiedy nie mam efektów pracy samemu, idę do innego trenera.

To trochę jak z superwizjami dla terapeutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem długo sam, potem postanowiłem z trenerem. Zrobiłem około 10-15 sesji które sporo kosztowały i nie pomogło.

Oczywiście czytałem o "wtórnych korzyściach". Psychoterapeuci też mają taką furtkę bezpieczeństwa, która zwie się "pacjent musi chcieć się wyleczyć" i jeżeli terapia nie działa tzn. ,że tak naprawdę nie chciał. To bzdura, jaką mógłbym mieć wtórną korzyść na tyle silną, żeby wybrać ją zamiast zdrowia psychicznego.

Jeżeli eft działa to dlaczego nie ma w tym temacie postów z podziękowaniami? Pewnie znowu będzie tłumaczenie, że pacjenci się wyleczyli i już nie mieli potrzeby odwiedzać tego forum. Te wszystkie eft nlp emdr to naciąganie na kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hakaka,

 

Dobry trener wyciąga Cię z SWK!!! Z kim miałeś sesje?

Konkrety!

Nazwisko!

Po to pracuje się z trenerem, właśnie po to jest żeby wyjść z SWK, bo samemu to trudna sprawa.

Ja kiedy sesja jest nieudana nie biorę kasy. Chyba że klient robi uniki

i opiera się przed pracą... tzn. przerywa pracę w połowie sesji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitalia,

 

Sorrki, ale mam wrażenie, że chcecie prowadzić dyskusję

w taki sposób, jakbym miał was przekonać do skuteczności metody,

albo tak jakbyście chcieli abym napisał ze to placebo... właśnie.

taka dyskusja nie ma sensu.

 

 

Na priv, z abraxas, prowadziłem dyskusję.

Przytoczę zatem tutaj ten sam argument.

Chcecie poznać smak miodu nie próbując go.

Nie ma takiej możliwości. Mogę opisywać smak miodu na wszystkie możliwe sposoby,

ale póki go nie spróbujecie i tak nie będziecie wiedzieli jak smakuje.

Będziecie mogli tylko wyobrażać sobie jak smakuje i porównywać do tych smaków które znacie,

a przecież mój opis będzie subiektywny... smak słodkiego czuje po swojemu, nie po Waszemu. :D

 

Hakaka,

 

Otóż właśnie to!!!

 

Korzyścią może być wzorzec: "muszę cierpieć, żeby być zbawionym."

To oczywiście przykład, ale z życia wzięty. Znam go z opisu innego trenera EFT,

w którego umiejętności nie wątpię, od którego duuuużo się nauczyłem.

KOBIETA od 20 lat cierpiała na nerwicę. Nie mogła pracować. leczyła się w wielu szpitalach i klinikach

psychiatrycznych. Miała rodzinę, dzieci i nie była w stanie o nie zadbać.

jako dziecko wychowywała się w rodzinie głęboko katolickiej. Nauki kościoła zrozumiała następująco:

"Im większe cierpienie w życiu, tym większa gwarancja na zbawienie."

W efekcie wybrała chorobę, bozrozumiała, że Bóg nagradza jedynie tych którzy cierpią,

a ci którzy są szczęśliwi, korzystają z życia, idą do piekła. Dziecko nie wiedziało czemu tak jest,

ale utrwaliło w sobie przekonanie, ze teraz musi być źle, żeby potem było dobrze.

Kobieta bała się ze trafi do strasznego piekła, jeśli będzie żyć w szczęściu.

"potem będzie dobrze" oznaczało jutro, pojutrze, za tydzień miesiąc, ale nie w tej chwili.

W efekcie jako dorosła cierpliwie czeka na poprawę, ale nie pamięta wniosków z dzieciństwa,

że Bóg jej to wynagrodzi bardziej niż innym.

Konsekwencją takiego SWK jest to, że podporządkowała całkowicie domowników swojej chorobie.

Wszyscy się poddali, i maż i dzieci.

Podczas sesji EFT, nie chciała opukiwać swojej relacji z Bogiem, tylko objawy jakie występowały

w wyniku przechodzenie choroby. Objawy ewidentnie ustępowały po sesjach, jednak ona dalej twierdziła ze źle się czuje.

Poza tym, wyzdrowienie oznaczało dla niej podjecie normalnego życia, zajęcia się dziećmi, pójścia do pracy, itd.

Normalne życie wiązało się z koniecznością rezygnacji z cierpienia, a przecież tylko cierpienie gwarantowało jej

zbawienie. Podczas sesji robiła cyrki, przerywała opukiwanie, nie chciała robić rundek pozytywnych, z których

trener ostatecznie zrezygnował bo efekty w postaci rozluźnienia i nadziei na to że będzie lepiej ewidentnie były.

Klientka ostatecznie zgodziła się na pracę, ale pod warunkiem że nic w jej życiu się nie zmieni, czyli nie podejmie

normalnego życia. Często wiele osób odczuwa ulgę, że nie muszą robić rewolucji w swoim życiu od razu.

Mimo to z każdym następnym podejściem przerywała pracę po coraz krótszym czasie od jej rozpoczęcia.

Ostatecznie przestała pracować nawet nad ustawieniami.

W końcu trener podjął decyzję o przerwaniu pracy. I nie dziwię się.

20 lat terapii + kilkanaście sesji nie było w stanie zmienić jej przekonania o zbawieniu.

 

A teraz historia z mojego podwórka.

Miałem sesję (jedną jedyną) z mężczyzną, który odszedł od żony i dzieci. Powód?

Reemigrowali po 20 latach z Kanady. Tam się poznali, tam się pobrali.

Po przyjeździe do Polski, przez pół roku nie mógł znaleźć pracy. Czuł się podle.

Katował się tym, że dzieci nigdy mu tego nie wybaczą i że on sam sobie nie wybaczy.

Ostatecznie zdecydowałem się pracować z nim (na próbę) z emocjami związanymi z jego poczuciem winy.

Podczas wywiadu do ustawienia zaczął opowiadać o tym że zawsze był kozłem ofiarnym, że był do dupy... itd.

Zaczęliśmy opukiwać jego poczucie winy. Napięcia zaczęły puszczać i z ciała i umysłu, łzy potem uspokojenie.

Ale kiedy doszło do rundek przejściowych i tego że może jednak warto uwolnić się od poczucia winy,

wybrać spokój, radość i miłość dzieci i do dzieci... facet przerwał opukiwanie. Nie wyobrażał sobie

jak może żyć bez tego katowania się. Do przyczyny tego SWK nawet nie było szans żeby dotrzeć, bo

klient się zamknął na współpracę.

Jako trener mogłem flaki z siebie wypruć. Nie dał sobie nawet cienia szansy na zmianę głębokiego wzorca.

Sesje miał za darmo!!! I tu uważam, że zrobiłem błąd, bo może gdyby miał świadomość, że ta sesja go coś kosztuje,

to byłby bardziej wytrwały. Bo efekty ewidentnie były, napięcie schodziło z niego jak woda z gąbki.

 

Zatem nie wiem jak funkcjonuje Twój umysł i co tak Cię trzyma przy Twojej chorobie?

PODŚWIADOMIE NIE CHCESZ NIC ZMIENIAĆ.

Musiałbym z Tobą popracować żeby się tego dowiedzieć.

Możesz opisać tu jak wyglądały Twoje sesje?

 

-- 16 cze 2013, 14:00 --

 

Vitalia,

abraxas,

Moim zdaniem lęk przed zmianą każe wam w taki sposób drążyć temat.

To oczywiste!!!

Jeszcze raz podkreślam; EFT nie jest w stanie zaszkodzić.

Jeśli zatem Vitalia, akupunkturę uważa się za placebo,

to tym bardziej chcąc uzyskać ode mnie dowody na to zacznij sobie robić EFT.

Zgodnie z tym co piszę na stronie.

 

I jeszcze jeden przypadek.

Dwa dni temu miałem sesję z facetem 57 letnim. Jego żona zachorowała na raka.

bardzo to przezywał. Najbardziej ział złością na jej rodzinę. Robił to przy niej.

Zrobiliśmy EFT. Też w momencie dużych emocji, kiedy dotarł do źródła

i zaczął płakać chciał uciec. Jednak dał się przekonać, że na tym etapie nie można przerwać,

tylko dalej uwalniać negatywne emocje.

Po 10 minutach było po sesji.

Co z klientem? Nie uwierzycie, po skończeniu procesu zaczął z pięknym uśmiechem

opowiadać jak to w ostatni weekend polecieli awionetką z przyjacielem nad morze

na kilka godzin, jak to się kąpał w morzu, i ze woda nie była bardzo zimna.

 

Nagle stał się zupełnie innym człowiekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że istniały dwa wątki poświęcone EFT, zostały one scalone do tego, jednego wątku. Ten temat służy opisywaniu samej metody i odczuć z nią związanych.

 

Natomiast- indywidualni trenerzy EFT proponujący odpłatne sesje i warsztaty mogą ogłaszać się w dziale "Oferty". Obowiązuje zasada- jeden wątek na osobę fizyczną/organizację. Linki do stron o charakterze działalności reklamowej/marketingowe/komercyjnej w sygnaturkach/podpisach nie są dopuszczone.

 

To samo tyczy się innych metod i osób oferujących tego typ usługi.

 

Mam nadzieję, że wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dobry trener wyciąga Cię z SWK!!! Z kim miałeś sesje?

Konkrety!

Nazwisko!

Po to pracuje się z trenerem, właśnie po to jest żeby wyjść z SWK, bo samemu to trudna sprawa.

Ja kiedy sesja jest nieudana nie biorę kasy. Chyba że klient robi uniki

i opiera się przed pracą... tzn. przerywa pracę w połowie sesji.

 

Chełmicka. Płacisz z góry przelewem.

 

Co z klientem? Nie uwierzycie, po skończeniu procesu zaczął z pięknym uśmiechem

opowiadać jak to w ostatni weekend polecieli awionetką z przyjacielem nad morze

na kilka godzin, jak to się kąpał w morzu, i ze woda nie była bardzo zimna.

 

Fajnie, ja też miałem takie przebłyski, nie tylko po EFT, również po zwykłych rozmowach, lub wysiłku fizycznym.

Pytanie tylko na jak długo mu ta sesja eft pomogła. Jesteś terapeutą, wiec chcesz wierzyć, że na zawszę, ale na pewno nie wykonasz telefonu po miesiącu, po pół roku, żeby się dowiedzieć czy problemy nie wróciły.

Może moja terapeutka eft również myśli, że mi bardzo pomogła. Po sesjach często czułem się radosny, czasem kompletnie zmieszany, ale za każdym razem chciała wierzyć, że to pozytywne reakcję i że bierze kasę za efektywną pomoc.

 

Jeszcze raz zapytam, gdzie te pozytywne opinie ludzi, którym eft pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hakaka,

 

Noooo to jestem zaskoczony. :roll::shock:

 

Pozytywne opinie u mnie na stronie.

Rozumiem Twoją frustrację...

No tutaj nie mam argumentów, musiałbym jej zapytać co ona widziała, ale nie będzie ze mną gadać o

tym bo obowiązuje ją tajemnica zawodowa.

 

-- 16 cze 2013, 19:33 --

 

Hakaka,

 

Noooo to jestem zaskoczony. :roll::shock:

 

Pozytywne opinie u mnie na stronie.

Rozumiem Twoją frustrację...

No tutaj nie mam argumentów, musiałbym jej zapytać co ona widziała, ale nie będzie ze mną gadać o

tym bo obowiązuje ją tajemnica zawodowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hakaka,

 

Noooo to jestem zaskoczony. :roll::shock:

 

 

Hakaka,

 

A ja nie.

Z terapiami niekonwencjonalnymi jest tak, jak opisał Hakaka - znachorzy więcej sobie wmawiają niż ma to miejsce.

Jeszcze raz zapytam - czy jeśli sesja EFT wywoła niepożądane skutki uboczne, bezpośrednio zagrozi życiu lub zdrowiu, czy terapeuta EFT jest w stanie przed sesją podpisać stosowny dokument, w którym zobowiąże się pokryć wszystkie koszty leczenia?

W tym momencie interesują mnie tylko konkrety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natti,

 

NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI!! To raz,

po drugie, Pani Chełmicka jest Psychologiem dwóch specjalizacji

a nie znachorem. :P Odsyłam do jej profilu na Goldenline.

 

Podpiszę, pod warunkiem, że taki klient przyjdzie do mnie z opinią

o stanie zdrowia od rzeczoznawcy.

Kurde, tak idiotyczne czasy są teraz, że obawiam się, że dla kasy

ktoś mógłby celowo wsadzić mnie na minę.

Hakaka pisze o nietrwałych pozytywnych efektach a nie o utracie zdrowia.

EFT nie daje skutków ubocznych, to śmieszne o co pytasz.

Ale lobby medyczne spokojnie mogłoby podziałać w ten sposób, aby metodę,

lub choćby jednego trenera upieprzyć.

Znam psychologów, i psychiatrów, którzy tak pogięli ludzi że szkoda gadać. Znam też tych ludzi.

Czy i im też każesz taki dokument podpisać?

 

I który z nich podpisze?

 

Wszyscy są ubezpieczeni poza tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×