Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAMADOL (Poltram, Poltram Retard, Tramadol Aurovitas/Krka/Synteza/Vitabalans, Tramal, Tramal retard)


karina200

Rekomendowane odpowiedzi

dużo trampka, ponad 1500 mg. Tyle, że nie jest to trudne dojść do takiej dawki. To także bardzo różni go od antydepresantów, że właściwie z dnia na dzień pojawia się potrzeba zażywania większej dawki, żeby utrzymać ''właściwości leczniczne''. Więc parę postów temu padło 600 mg. Za parę tygodni, to będzie musiało być 1500 żeby było podobnie.

To zgubna zabawka. A i odstawka makabryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię,że to zgubna zabawka.Ale czasem ból mnie tak roz pierdala że żadne ibupromy i inne NLPZ nie pomagają.Dostałam właśnie na taki ból,ale zdążyłam tylko jedną tabletę zużyć bo równocześnie doszła wenla.W aptece mają wiedzę chyba tylko na temat ziółek bo jak spytałam i usłyszałam nie wiem to zwątpiłam.Nie mniej dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowa.Bralam Tramal 150 mg w tabletkach naprzemiennie z Tilidin 150 w kroplach przez okres 1-1,5 miesiaca.Mialam straszne bole glowy ktore ustaly po tabletkach na obnizenie cisnienia.Aktualne walcze z tym swinstwem.Odstawilam to dokladnie 4 dni temu.Dostalam cos takiego jak zespol niespokojnych nog.Jak chodze to jest ok.ale jak usiade albo sie poloze to musze ruszac nogami.Dostalam Madopar ale on mi nie pomaga.Powiedzcie mi czy to z tymi nogami jest mozliwe ze jest to efekt odstawienia?Pytam bo boje sie ze moze zachorowalam na syndrom niespkojnych nog.Dodam ze wczesniej tego nie mialam tylko teraz po odstawieniu tego swinstwa.

 

Cześć wszystkim, jestem tu nowy. Miałem w grudniu wypadek w Niemczech i miałem poważne problemy z kręgosłupem. Lekarz w Nieczech zapisał mi ten Tilidin w kroplach. Super sie po tym czułem - problem polega na tym, ze sie mi te krople skończyły a mój lekarz w kraju nie wie, co to w ogóle jest... Oczywiście po składzie wie, ze to lek przeciwbólowy ale mówi, ze w Polsce jest nieosiągalny. Czy moze ktoś wie, gdzie ten Tilidin u nas można kupić? Moze jest osiagalny pod inna nazwą?

W aptece też tego nie mają. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tramadol, to jest to samo, co Tilidin? W takim razie, ciekawe czemu lekarz i aptekarz o tym nie wiedzieli...?

Jezeli na Wikipedii jest polski opis, to moze gdzieś można to dostać. Bardzo mi to pomagało - teraz mam ketonal ale to w ogóle nie ma porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morus, Tramadol to nie jest to samo co Tilidin, ale jest to lek najbardziej podobny do niego z dostępnych w Polsce - opioidowy środek przeciwbólowy na bóle średnionasilone do mocnych. Są to leki o podobnej sile i działaniu, myślę że Tramadol będzie pomagał Ci tak samo jak Tilidin, może byc nawet będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morus, Tramadol to nie jest to samo co Tilidin, ale jest to lek najbardziej podobny do niego z dostępnych w Polsce - opioidowy środek przeciwbólowy na bóle średnionasilone do mocnych. Są to leki o podobnej sile i działaniu, myślę że Tramadol będzie pomagał Ci tak samo jak Tilidin, może byc nawet będzie lepszy.

Tilidin przepisał mi lekarz w Niemczech w grudniu i tam go w aptece kupiłem.

 

Czyli rozumiem, ze jednak nie ma możliwości dostania tego Tylidinu w Polsce?

 

Koleżanka dzwoniła do Niemiec do tego lekarza, ktory mi Tilidin w grudniu przepisał i ten powiedział, ze od stycznia cos sie u nich tez zmieniło i Tilidin jest przepisywany już tylko na receptę jakiegoś ścisłego zarachowania i ze, mi tego już nie moze wypisać bez wizyty a ja tam do Niemiec po receptę nie będę jechać.

Czyli rozumiem, ze w Polsce nie można dostać tego leku...? - czy moze są jakieś apteki z lekami zagranicznymi lub moze takie, które je importują na zamówienie albo cos w tym rodzaju? Z góry dziękuję za wszelka pomoc - musze tez lekarza zmienić, bo czasami już sie nawet ruszać nie mogę a po tym ketonalu to mi sie co najwyżej w głowie kręci a nic to nie pomaga kompletnie.

To jest jakaś totalna masakra normalnie - niby Unia Europejska a leków nie można kupić nawet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mama była tydzień w szpitalu na oddziale neurologicznym, stwierdzili dyskopatię. Bóle miała tak silne, że podawali jej Parcotram (Tramadol+Paracetamol)- około 4 tabletki dziennie co 6 godzin, Ketonal, kroplówki itp. Od 4 dni jest w domu. Zapisali jej te same leki, w mniejszych dawkach. Nie chcąc brać zmniejszyła dawki jeszcze bardziej do 1,5 tabletki Parcotramu. Jednak kiedy nie weźmie o stałej porze tabletki strasznie jej zimno, trzęsie się jak narkoman na detoksie, ciężko oddycha tak długo, aż nie weźmie tabletki. Co mamy robić? Zwiększyć dawkę? Zejść wolniej z tabletek? Całkiem nie można, bo to zbyt gwałtowne chyba i jednak boli ją jeszcze i potrzebuje przeciwbólowych... Czy to już uzależnienie? Po 2 tygodniach stosowania?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi...

 

-- 20 kwi 2013, 13:54 --

 

Nikt nie jest w stanie mi pomóc?? :(

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tyle jestem sfrustrowany( po-jeba+ny !) po ostatnim niezdanym egzaminie Prawa jazdy ( w sumie stres ),że myślę często ,żeby zarzucić przed egzaminem "trochę " tramca, na lepsze jeżdzenie po trasie.Głupie co ?

 

taa, zarzuc trampka, przywal fety, i jeszcze przepal dobrym dzojntem. i klona na ew. drgawki po tramalu. bedzie dobrze na 100% 8)

 

 

Skoro juz temat trampka podbity, to sluchajcie tego:

 

Tramadol jest molekularnie podobne do wenlafaksyny (Effexor) i ma podobne efekty antynocyceptywne SNRI, z efektami. Sugeruje się, że tramadol może być skuteczne w łagodzeniu objawów depresji, lęku, fobie i [6] , ponieważ jego działanie na noradrenergiczne i serotoninowych systemów, takich jak jego "nietypowym" aktywność opioidu. [7] Jednakże, pracownicy służby zdrowia nie potwierdzone na ich użycie do takich zaburzeń, [8] [9] twierdząc, może być stosowany jako jedyny leczenia (tylko wtedy, gdy zawiodły inne sposoby leczenia), i musi być stosowany pod kontrolą psychiatra. [10] [11]

 

no dobra Kalebx, moze zrob to dla dobra nauki (ale bez ziola i klonow :pirate: ) i zdaj nam relacje. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×