Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Przeciw nawrotom depresji jakie dawki są?

Jak wpływa na funkcje poznawcze i wątrobę/nerki/serce/

 

zdaje się, że od 100mg w górę (z tym, że do takiej dawki to się długo dochodzi, ja mam zwiększać o 25mg/2 tygodnie)

 

przy okazji - lamitrin + alkohol to nie jest dobre połączenie (ze względu na pamięć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, chyba wywołuje u siebie jakąś nerwicę natręctw, przynajmniej w zakresie obsesji :D

Ale wypytuje, bo jestem na takim etapie życie, że nie mam czasu na leczenie metodą prób i błędów bo np. lekarz jest zwolennikiem przetestowania wszystkich SSRI a potem dopiero ewentualnie coś w innego.

A kto pyta, podobno nie błądzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem cię z tym etapem życia, bo sama mam dwa miesiące na "testowanie" i ciamkanie się ze skutkami ubocznymi leków, bo po tym czasie muszę być w pełnej gotowości do bycia super-człowiekiem z super-twardym dupskiem. :? niestety... a tak w ramach offtopu sama ledwo łyknęłam olanzapinę, przestraszona opiniami o tyciu, senności i w ogóle "złą otoczką olanzapiny", a tu proszę - jak narazie pełna mobilizacja do działania i zero tycia. co prawda głosy mają się dobrze i razem z urojeniami rosną w sile razem z mlekiem w piersiach.... no ale. suma sumarum - łykać nie pier***ić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie każdy neuroleptyk to powoduje. i symptomami, które na to wskazują, to właśnie przybieranie na wadze i ospałość. dlatego, jeśli jest to nasilone na początku, to nie powinno się kontynuować brania leku. a tak to z racji brania neuroleptyków [bo pragnę zauważyć, że mam dość dziwne zaburzenie - tylko neuroleptyki w połączeniu ze stabilizatorem na mnie najlepiej działają] robię co pół roku, co rok, cukier i lipidogram, prewencyjnie. myślę, że każdy, kto bierze jakiekolwiek leki powinien częściej odwiedzać laboratoriaa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama raczej nie . Dokoptywana do SSRI może być w tym względzie rewelacyjna. Mi pomaga/ła z paroksetyną ,w dodatku przy nieodczuwalnych skutkach ubocznych.polecam ,ale tylko z antydepresantem .

 

-- 28 gru 2012, 19:16 --

 

Mam takie pytanie , bo się sam zapętliłem w domysłach .

Sprawa wygląda tak , od dwóch dni przestałem brać z nagła Lamo.

Zostawiłem u rodziców , zamiast wziążć ze sobą,. Bywa u szybkomyślących ,a niedokladnych.

I od dziś rana mam tak nerwowy nastrój i takie spięcia we łbie ,że ja cie kręce.

Może to być wynik nagłej odstawki Lamo? , czy bardziej wynik świątecznego obżarstwa ? Pytam poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie!

Pytanie odnośnie leku - czy (a jeśli tak, to na jakiej dawce) pojawiła się u Was senność?

Czy wy czytacie ulotki?

 

Możliwe skutki uboczne: (...) senność oraz bezsenność. 

 

-- 03 sty 2013, 23:35 --

 

Ja wchodziłam nieco ponad 2 miesiące na dawkę 200mg i też żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bralem 400 mg i tez zadnej sennosci nie zauwazylem. Poza wszystkim, moj dawny, s.p. lekarz mowil, przepisujac mi nowy lek tak : ulotki do kosza! nie czytac! Po czym dokladnie tlumaczyl jak lek ma zadzialac. Pewnie z tego powodu nie mialem nigdy po zadnym leku objawow ubocznych, bo sie nie wkrecalem w to, co pisza w ulotkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zabrzmi zaskakująco, ale zdarzyło mi się przeczytać ulotkę dotyczącą Lamotrixu ;) Co nie zmienia faktu, że chciałam zadać to pytanie, żeby sprawdzić, jak się ma rzecz w praktyce.

 

Lekarz powiedział kiedyś, że może ,,mulić". Wtedy akurat tego nie czułam, ale dawka była mniejsza niż obecna. Nie chciałabym się z lekiem rozstawać, bo ma na mnie generalnie dobry wpływ... no ale może jednak trochę za dużo go obecnie przyjmuję.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie lamotrygina pomogła na wewnętrzne napięcie związane ze stresem.Przez to ,że jestem "przymulona" po niej ,radzi sobie i z lękiem. Gonitwy myśli - pozostały. Ze skutków ubocznych otępienie ,brak uczuć, problemy z pamięcią. Zastanawiam się czy więcej tracę czy zyskuję biorąc ten lek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, może po prostu sprawdź :D Wiesz, że ilu pacjentów, tyle opinii. Jeśli boisz się zaburzeń funkcji poznawczych, to lamotrygina ma mieć ich najmniej ze wszystkich LPD. Zaleca się stopniowe zwiększanie dawki wyłącznie ze względu na możliwość występowania zmian skórnych w początkowym okresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×