Skocz do zawartości
Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)


Lu_80

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      7
    • Zaszkodziła
      3


Rekomendowane odpowiedzi

bojek787, z opinii osób które biorą np. cytrynki 84 wynika, że akurat w tym kierunku dobrze działa. pobudza, motywuje do działania. Powinno być lepiej, a potem dobrze.

A to Twój pierwszy lek antydepresyjny? Zwykle zaczyna się od fluoksetyny czy sertraliny przy Twoich objawach, chociażby ze względu na niską cenę oraz większe doświadczenie na innych pacjentach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bojek787, ten lek dodaje motywacji ,chęci do działania,poprawia koncentracje,ogólnie pobudza.Ubocznych nie miałam,no może poza jednym: zaparciami .Mnie ten lek pomógł,biorę go razem z innym lekiem.Brany solo to chyba kiepski pomysł,ale to Twój lekarz decyduje ,nie my tu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, '

Ale został zarejestrowany do leczenie depresji. Nie jako lek wspomagający. Czyli przeprowadzono odpowiednią ilość badań z podwójnie ślepą próbą na odpowiedniej grupie osób i skuteczność była znacząco większa niż placebo.

Rzadko stosowany (cena), nie ma co szulfadkować jako kiepski.

Mianseryna świetna do połączeń, ale w większych dawkach bardzo skutecznie antydepresyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mianserynę mam na noc 15 mg a Edronax na dzień

 

-- 24 lis 2012, 20:44 --

 

Brałam przez pół roku Lerivon .najpierw 30 mg ,potem 45 mg na noc,dobrze po nim śpię ale po 45 mg na noc ,w dzień jestem bez energii stąd decyzja o włączeniu Edronaxu .Mam zejść do 15 mg Lerivonu na noc i Edronax w dzień.

I pytanie czy jakieś nie przyjemne dolegliwości żołądkowe są po Edronaxie?mdłości ,bóle brzucha ,wymioty??Bo takich skutków ubocznych się boję ,wszystkie inne przeżyję:)A jak z apetytem?Po Lerivonie mam super apetyt .Czy po Edronaxie faktycznie nie chce się jeść??

Napiszcie ,jakie objawy niepożądane u Was wystąpiły i czy to prawda ,że lek szybko działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Edronaxie zero apetytu ,nawet jak dzieliłem tabletkę na cztery i przez cały dzień nic nie jadłem ,to nawet wieczorem jadłem już tylko na siłę i z przyzwyczajenia. Wcale mi takie jedzenie nie smakowało,bo bardziej stało na żołądku niż była to fizjologiczna potrzeba organizmu. Jednak po czasie trzeba zwększać dawkę ,aby odczuć ten sam efekt ,bo organizm się przyzwyczaja. Ale większa dawka to znowu inne problemy itd .

W sumie ciekawy lek . Najbardziej przypominał mi imipraminę, ten sam wystrzał energetyczno- pobudzający. Komu z rana brakuje energii i kopa ,temu może się nadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzięłam pół tabletki o 10 rano.Mam objawy np.takie uczucie ucisku (lekkiego) w klatce piersiowej ,suchość w ustach i zimne stopy i dłonie..

Zjadłam normalnie śniadanie ,potem wzięłam połówkę Edronaxu i po 2 godzinach znów coś przekąsiłam.Także nie wiem ,ale u mnie ,jak na razie apetytu nie blokuje.Może to wpływ Lerivonu bo on z kolei wzmaga apetyt,chociaż i tak nie utyłam dużo przez te ponad pół roku ,jak go biorę ,może 3 kg nie więcej...Mam drugą połówkę Edro wziąć około 16 stej .I Lerivon na noc .A jak u Was ze snem po Edronaxie?Bo w ulotce jako objaw uboczny jest bezsenność ...a ja tak bardzo lubię spać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to wpływ Lerivonu bo on z kolei wzmaga apetyt,

Bojek787 ,zapewne to wpływ lerivonu,po którym jak pamiętam jadłem ,jadłem i jadłem a najeść się nie mogłem . Sztuczne to to było i do dupy . Poza tym dla mnie to najgorszy antydepresant i nic nigdy mi nie pomógł ,a tylko pogarszał sprawy . Zapewniał co najwyżej pewny sen .Ty możesz mieć inaczej.

Co do snu po Edronaxie . Nawet jak brałem z rana 1/4 tabletki( brałem tylko z rana) o śnie to sobie mogłem pomarzyć ...i zawsze wtedy ratowałem się benzodiazepinowym posssraństwem. Oby ten objaw u Ciebie nie zaskoczył.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3

 

Mam nadzieję ,że doda mi energii.A Ty długo bierzesz Edronax?Dziwne to ,bo lekarz 7 mieś .temu zdiagnozował u mnie "zaburzenia adaptacyjne" a przepisuje antydepresanty... :bezradny: Lerivon to bardziej na sen ,bo właśnie kłopoty ze snem były objawem ,który skłonił ,mnie do wizyty u lekarza,do tego duszności w nocy ,takie akcje ,że normalnie się wybudzałam i nie mogłam złapać oddechu.Kardiolog wykluczył problemy z sercem więc udałam się do psychiatry .Na dzień mam też doraźnie Hydroxyzynum 25 mg ,jakby pojawił się lęk.A czasem tak mam w super marketach ,robi mi się duszno ,zaczyna mi się kręcić w głowie ,jestem poirytowana i mam ochotę normalnie wiać :zonk:

 

-- 26 lis 2012, 19:05 --

 

mam pytanko..czy ta bezsenność i brak apetytu mijają w miarę trwania leczenia?Czy utrzymują się cały czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty długo bierzesz Edronax

Brałem ,aktualnie nie biorę ( czasem,biorę ,ale bardzo rzadko i tylko sporadycznie przez trzy ,cztery dni, i tylko na dokladke do SSRI).

Mi bezsenność mijała po jakimś czasie stosowania tego leku ,ale musiałem zejść z1/2tabl. na 1/4 tabletki. Na połówce za bardzo mnie nosiło ,nerwówka ,napięcie jakie fizyczno-emocjonalne. Poza tym te zatwardzenia ,bo jak sie kibla nie odwiedza po 3-4 dni to robi sie juz co najmniej niezbyt fajnie. Oczywiście zawsze można sobie i z tym poradzić ,co zacząłem robić.

Z apetytem to na początku tez było najsłabiej , potem już lepiej ,ale dawka musiala iść niestety w dół do 1/4 tabl.

Mi sie ten lek nie podobał solo. Żadne to dla mnie leczenie ,działanie tylko na sama noradrenalinę. Nie tędy dla mnie droga.

I co śmieszne, lekarz też mi ten lek zapisał na zaburzenia adaptacyjne,a jak powiedziałem mu ,że mam po nim klopoty ze snem dołozył deprexetin ,czy jakoś tak . Jak zobaczyłem w aptece ,że to podszywany lerivon ,nie wykupilem recepty , która zaraz po wyjściu z apteki poszybowała do miejskiego śmietnika. Na sen brałem lepszy Polsen,ale ile można i jak długo brać benzo ? To też śmiecie ,i tylko na kryzysowe stany.

Lek muszę miec zblizony do najbardziej idealnego i jak mi nie wypala pozytywnie po 2-4 tygodni skreslam go z listy i domowej apteczki.

Wiele już tak skończyło u mnie leków,oj wiele.

Jak cos będziesz chciała jeszcze wiedzieć wiecej ( będę wiedzial) , pytaj .

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzięłam dzisiaj po raz pierwszy Edronax - 4 mg,lekarz dołożył mi go do Servenonu(Escitalopramum),dosyć że po Servenonie mam mdłości to ten Edronax mnie dzisiaj powalił,zwracałam strasznie i przez godzinę dochodziłam do siebie,miał ktoś tez podobnie ??? Teraz nie wiem ...czy zachować odstęp między tymi lekami,czy brać na razie po połówce,co radzicie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sweety,

nigdy nie słyszałem o takich działaniach niepożądanych obydwu leków. Ty widocznie tak masz .

Ja to bym nawet przez chwilę się nie zastanawiał i zmniejszył dawki obydwu leków O POŁOWĘ !

Gdybyś nadal miala nudności ( ew. wymioty) pogadaj szybko z lekarzem żeby przepisał Ci cos antywymiotnego ( diphergan) aviomarin kupisz bez recepty. Jak wymioty i nudności dalej będą sie utrzymywać widocznie te leki nie dla Ciebie. Chociaż ja bym wtedy jeszcze zmniejszył dawkowanie do 1/4 tabletki i powolutku szedłw górę .

Edronax tylkoz rana , escitalopram możesz na noc ,ale to też zależy jak będzie wpływał na Twój sen ,.Generalnie można łączyć oba leki ze sobą. Wydaje mi się ,że lekarz pojechał za bardzo u Ciebie z grubej rury z wysokością dawkowania .Na początek cała tabletka Edronaxu to bardzo dużo ,a ile bierzesz escitalopramu?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escitalopramum biorę 20mg na dobę rano,nudności po nim największe miałam na początku,teraz jest ok,zdarzają się sporadycznie,biorę go już jakieś 3 m-ce,

nie wiem co z tym Edronaxem bo przyznam szczerze,że się dziś przestraszyłam...chyba do końca tygodnia wezmę po pół tabletki a potem zwiększę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×