Niedowaga i brak łaknienia

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez Lucid Dream 15 lis 2016, 23:12
Od wielu lat mam niedowagę i nie potrafię sobie poradzić z tym problemem. Jestem facetem, mam 176 cm wzrostu a warze tylko 57 kg.
Przyczyną pewnie jest to, że mało jem. Nie czuje łaknienia i często zapominam jeść. Jak jem to bardzo mało, bo trochę zjem i czuje, że już jestem pełny i więcej nie dam rady już zjeść. Jedzenie jest dla mnie strasznie męczące, kiedyś przez 2 miesiące starałem się na siłę dużo jeść, ale jak zobaczyłem, że przytyłem tylko 2kg to poddałem się. Mam też bardzo szybką przemianę materii, ledwo zjem i już muszę się załatwić. :-|
Co można w takiej sytuacji zrobić? Ktoś miał może podobny problem?

przez Lusesita Dolores 15 lis 2016, 23:38
Zazdroszcze:(
chodze boso po ulicy

Ketrel 600mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg
Relanium 2mg - doraźnie

opium

riflessione.blog.pl

przez anka szklanka 15 lis 2016, 23:54
Ale rozwiązaniem Twojego problemu byłoby:
a) przytycie
b) chcesz więcej jeść

Wcinaj batony proteinowe i ćwicz ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez salir 16 lis 2016, 01:56
Jako mloda dziewczyna mialam ten sam problem. Dodatkowo stres powodowal, ze chudlam. Podobno po 30 przemiana materii sie spowalnia a poki co jedz bardziej kaloryczne potrawy kilka razy dziennie o stalych porach w miare mozliwosci :D

przez Ḍryāgan 16 lis 2016, 09:48
salir, no to u mnie się nie spowolniła. Mam podobny problem jak Lucid Dream. Tylko u mnie brak łaknienia jest bardziej spowodowany sytuacjami stresowymi. Ważę trochę więcej 75 kg, ale jestem wyższy (191), mam 35 lat i waga od kilku lat mi się nie zmienia. W sumie chyba się mniej więcej przyzwyczaiłem do tego, staram się tylko utrzymać masę mięśniową (ale i tak wygląda to marnie)
Człowiek sądzi, że zbliża się do tego czy innego celu, zapominając, że w rzeczywistości przybliża się do celu właściwego, do rozkładu, będącego celem wszystkich innych. [E. Cioran, Wyznania i anatemy, Kraków 2006]

przez na_leśnik 16 lis 2016, 11:53
To jest chyba problem wielu osób mających problem ze stresem. W "słabszych" okresach ja też mam tendencję do niejedzenia i chudnięcia. Parę lat wstecz, kiedy byłem w najgorszej kondycji, przy 189 cm wzrostu ważyłem niecałe 65 kg. Zaraz po zakończonej terapii grupowej ważyłem już ponad 90, jednak nie mam pewności czy nie był to efekt przyjmowanych leków. Na ten moment waga pokazuje 81 kg i raczej się nie zmienia. Niby jest ok, aczkolwiek paroma dodatkowymi kilogramami bym nie pogardził ;) .
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."
Moderator / II Mister Forum

przez Lucid Dream 16 lis 2016, 19:25
Pewnie przez leki, ja podczas brania jakiegoś leku przytyłem 10 kg w krótkim czasie, ale po odstawieniu zgubiłem te 10 kg.

Zamiast na siłę jeść to postanowiłem jeść mało, ale za to często. 8 małych posiłków dziennie będę jadł i ciekawe czy zyskam parę kg.
Chciałbym ważyć chociaż 70 kg, ale wątpię czy mi się uda tyle przytyć.
F34.1 | F60.6

Ólafur Arnalds - Hægt, kemur ljósið
http://www.youtube.com/watch?v=QY4NZuOFebU

przez dedto 17 lis 2016, 12:06
Spróbuj przyzwyczaić swój organizm do regularnych posiłków. Jedz codziennie o tych samych godzinach, na początku jak nie będzie ci się chciało to zacznij od bardzo małych posiłków, ale zmuś się do zjedzenia czegoś.
Sprawdźcie jakie są metody na naturalne powiększanie piersi

przez Eteryczna 17 lis 2016, 14:06
Lucid Dream, Zwracaj uwagę ile co ma kalorii jedząc moja waga też ''lata''ale już jakoś to ogarniam ;)
Eteryczna

przez anka szklanka 17 lis 2016, 17:02
Ḍryāgan napisał(a): Ważę trochę więcej 75 kg, ale jestem wyższy (191), mam 35 lat i waga od kilku lat mi się nie zmienia. W sumie chyba się mniej więcej przyzwyczaiłem do tego, staram się tylko utrzymać masę mięśniową (ale i tak wygląda to marnie)

Ee ale mieścisz się w "normie" wg wskaźnika BMI.
U wysokich mężczyzn brak jakiejś znacznej masy mięśniowej wygląda wg mnie dobrze.

przez JERZY62 17 lis 2016, 17:09
Lucid Dream napisał(a):Jestem facetem, mam 176 cm wzrostu a warze tylko 57 kg.

No to jest rzeczywiście mało, mało ważysz jak na ten wzrost.
®

przez Lucid Dream 24 lis 2016, 09:56
Nasiliły się moje problemy i waga mi spadła do 52 kg :(
Nie wiem co robić :bezradny:
F34.1 | F60.6

Ólafur Arnalds - Hægt, kemur ljósið
http://www.youtube.com/watch?v=QY4NZuOFebU

przez Piotrek1996 28 lis 2016, 20:27
Przewalona sprawa. Osobiście też mam bardzo szybką przemianę materii, ale dodatkowo dużo się ruszam, ćwiczę itp. Mam prawie 190 cm, bo tam 187 jak pamiętam, a najmniej ważyłem 60 kg równe, jednak nie chcę pamiętać o tym, bo wtedy nawet w szpitalu leżałem. Teraz od dłuższego czasu jem 3 bardzo duże posiłki zazwyczaj plus jakaś mała przekąska.

Hm... przejdź się do lekarza z tym albo dietetyka, który zna się na swoim zawodzie i ma wiedzę, żeby Ci pomógł, ponieważ sytuacja jest bardzo nieciekawa. Możliwe, że masz niedobory tych ważniejszych witamin, jak b12, bo jej niedobór razem z niedoborem kwasu foliowego mogą spowodować anemię nawet... Popracuj również nad emocjami, bo często ludzie w tych czasach się stresują z powodu najmniejszych bzdur. No i ruch ważny, gdyż im więcej ruchu to więcej organizm chce jeść.

przez grzesiek332 19 gru 2016, 11:31
bardzo trudna sprawa współczuje napewno

Sortuj wg