Skocz do zawartości
Nerwica.com

BORELIOZA-BADANIA-KROK DO WOLNOŚCI


pwmo

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH, KTÓRZY MAJĄ PROBLEMY NEUROLOGICZNE, JA MIAŁEM SETKI BADAŃ, KTÓRE NIC NIE WYKAZYWAŁY A GŁOWA MNIE BOLAŁA NON STOP, W KOŃCU ZROBIŁEM SOBIE ROZSZERZONE BADANIA W KIERUNKU BORELIOZY W INSTYTUCIE REUMATOLOGII W WARSZAWIE I CO WYSZŁO-BORELIOZA!!!!!!!!!!!!!!!!! TO DA SIĘ LECZYĆ CHOCIAŻ NIE JEST TAKIE PROSTE!!!!

 

LEKARZE MÓWILI ,ŻE JESTEM PRZEWRAŻLIWIONY, ŻE MUSZĘ IŚĆ DO PSYCHOLOGA, A TU TAKI NUMER!

 

POLECAM FILM NA TEMAT TEJ CHOROBY"UNDER OUR SKIN", OKAZUJE SIĘ , ŻE W POLSCE NIE DO KOŃCA LEKARZE MAJĄ POJĘCIE NA TEMAT LECZENIA TEJ CHOROBY, POLECAM TEŻ PORTAL KONSYLIM.24.PL

 

 

POWODZENIA W WALCE Z CHOROBĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JA PRZYCZYNĘ ZNALAZŁEM I BĘDĘ TO LECZYŁ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie boje Borelki... zastanawiam sie tlyko czy natretne mysli nie sa dowodem nerwicy

natrętne , niechciane , narzucające się wbrew woli myśli ( z których zdajesz sobie sprawę ,że w gruncie rzeczy są mało logiczne) To jak najbardziej objaw Nerwicy Natręctw.

mam pytanko, oczywiste jest, że Borelke można pomylić z nerwica, ale czy np podczas boreliozy występują tez natrętne mysli?

 

Tego nie wiem , ale zaryzykował bym na 80% ,że borelioza nie ma wpływu na natręctwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiola , to ,że atakują to jeszcze nie znaczy ,że są odpowiedzialne za NN.

HCV ( na którego chorowałem 12 lat) też atakuje i uszkadza oprócz wątroby komórki nerwowe w mózgu. Jeszcze przed wyleczeniem z tej choroby miałem wielka nadzieją ,że jak już ja zwalczę to zniknie ze mnie NN. Ale gdzież tam , wirusa nie mam , a NN dalej szaleje po swojemu. Nie ma prostych rozwiązań i wytłumaczeń jeśli chodzi o ludzkie zdrowie i choroby , oraz ich przyczyny , skutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, mam :?

 

Elisa:

przeciwciała w kl. IGM 40. 9

wynik dodatni >22

 

Badanie WB:

 

IgG p 31 wynik dodatni,

reszta ujemna

IgM p31 dodatni ,

reszta ujemna

Następne dokładniejsze :

 

Serologiczne w kierunku przeciwciał BB metodą immunoblot

 

 

w IgM p100 ++ , p31 + p23-25 + w ocenie 18 punktów - wynik dodatni >7

 

fozzie, Jeśli był rumień to zakażenie jest praktycznie pewne :roll:

Jakie masz objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to jak IGM dodatnie to z pewnoscia masz borelioze. Widzisz ja sie sporo bujalem z borelioza . mialem kilkakrotnie elise, kilkakrotnie WB i tylko IGG dodatnie. IGM zawsze ujemne. I tutaj dopiero jest mlyn. Bo Ci leczacy metoda Ilads(jak sie nie myle) twierdza ze to przewlekla borelioza . Reszta twierdzi ze to przebyta borelioza a ten wynik to slad ze mialo sie stycznosc z krętkami boreliozy. Ale jakby nie bylo to przebylem 6tyg terapie jaka oferuje NFZ i 2 miesiace żarlem kilkogramy antybiotykow razem z suplementami wedlug zalecen ILADS. 2 miesiace leczenia kosztowaly mnie 1500 zl. I nie wiem kto mial racje. Z psychika problemy jakie mialem takie i mam dalej ale po takim arsenale chemicznym napewno wszelakie zle ustrojstwo wybilo ze mnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, Diagnostyka bb bardzo kuleje, IgM jest dodatni w "czynnej", tak niektórzy to tłumaczą,. Ja miałam ostatnio "rzut" na stawy dlatego chyba się IgM uaktywniły.

2 miesiące leczenia to jest nic, chyba ,że było to zaraz po zakażeniu. Jeśli nie, to mogło to kompletnie nic nie dać., . No i istnieją koinfekcje, w które zakaźnicy nie wierzą :? Ja mam dodatnią całą gamę bartonelli , która też nieźle ryje główkę :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moja nieczynna:P. Moze racja w tym ze to przebyta a dodatnie igg to taka "blizna" po zakazeniu. 2 miesiace niby malo wedluch tych standardow ale branie takiej ilosci antybiotykow gdy nie ma sie pewnosci nie jest bezpieczne. Wyniszczyc organizm sobie mozna. Ja bylem potwornie oslabiony i nie wydaje mi sie zeby to byly jakies herxy czy cokolwiek. Jak sie bierze kilka gram silnych antybiotykow to organizm slabnie.

 

Mialem robiona z krwi badanie za 500 zl(haha co za cena) koinfekcjii. badanie podobno dokladnie i wyszlo na szczescie ze jestem czysty i nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, Wiesz w bb nie ma nic pewnego , ani wyniki, ani przebieg , ani leczenie, . Wydaje mi się ,że taki zwykły test WB o niczym nie przesądza, . Nie żebym Cię nakręcała, ale za dużo różnych historii się naczytałam i wiem ,że bardzo różnie z wynikami bywa.

To ,że czułeś się osłabiony to norma, też się tak czuję po miesiącu brania., Herxa takiego powalającego też jeszcze nie miałam,. a testy kosztowały mnie 2,5tysiaka, więc ciesz się , bo i tak tanio Ci się udało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ale sa i tacy ktorzy lecza sie rok i nadal zle z nimi a nawet gorzej niz przed leczeniem. Nie mowiac o kosztach jakie poniesli a ile zdrowia natracili. Rok czasu brac takie dawki antybiotkow..dla mnie to jakas masakra. Ja z borelioza dalem sobie spokoj. IGM mam ujemne a ten wskaznik to glowna podstawa do leczenia. Z drugiej strony nie mam zadnych koinfenkcji wiec moze tym bardziej wszystko juz za mna:). A po trzecie to "profilaktycznie kilkadziesiat gram antybiotykow lyknelem:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, Jak uważasz, znam ludzi , którzy się leczą mimo ujemnych testów, wiem ,że to zakrawa na paranoję , ale.... Tak jak Ci mówiłam 2 miesiące to kropla w morzu przy starej infekcji, raczej podrażniłeś krętki tylko,. Ja mam akurat to szczęście ,że moje wyniki nie budzą wątpliwości , ale czy będzie jakaś poprawa , też nie wiem , bo mam to gówno od wielu lat :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko. gdybym mial taka pewnosc jak Ty to bym sie moze i leczyl a tak sama rozumiesz jak jest. Wydawanie kasy i trucie sie antybiotykami gdy nie wiadomo jak jest ...chociaz mowia ze leczy sie objawy a nie wyniki . No jakby nie patrze krucho z moja psychika ale od zawsze mialem problemy. No chyba ze jak wyszedlem z łona matki to juz mnie kleszcz dopadl:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Wiola*, to było 18 lat temu, po wyjęciu kleszcza rana wyglądała dziwnie (paprała się) i poszedłem do lekarza, ten dał antybiotyk i koniec. Generalnie ze trzy razy w swoim życiu "przespałem się z kleszczem" a tych wyciągniętych na bieżąco nie liczę. Czy są jakieś tanie badania które można szybko zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fozzie, Ja mam prawdopodobnie od 26 lat :?

Najtańszym badaniem jest test Elisa, ale mówią ,że to loteria, niestety. Inne też są zawodne , chociaż droższe. Chyba najczęściej wychodzi to którym wspomina założyciel wątku - krążące kompleksy immunologiczne ,ale kosztuje chyba 330 zł.

Jesteś zmęczony? Masz bóle? problemy skórne, bóle stawów. głowy? Zresztą objawów też może być mnóstwo i najróżniejszych :roll:

 

lubudubu, :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fozzie, Tak, test Elisa jest tani , ale bardzo zawodny, mówią ,że to jak rzut monetą, ale u mnie wyszedł dodatni, więc miałam już podstawy do dalszych poszukiwań. Gdybyś miał okazję załatwić metronidazol lub tynidazol i pobrać go kilka dni przed badaniem byłoby dobrze , bo rozbiajają tzw cysty i wtedy jest większe prawdopodobieństwo ,że jeśli bakterie są gdzieś "ukryte" pojawią się we krwi. Jeśli nie , to chociaż wyciąg z pestek grejfruta , ponoć też tak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×