Wyzdrowiałem/wyzdrowiałam... :)

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Reghum 03 lis 2017, 14:56
To raczej mój ostatni post tutaj.

Wyzdrowiałem już zupełnie. Mam wrażenie, że jestem inną osobą, niż tą, którą byłem w psychozie - oczywista oczywistość, przecież na tym polega schizofrenia. Ale po tym wszystkim - nie jestem do końca normalny, jak tutaj być, skoro przed chorobą nie funkcjonowało się poprawnie społecznie, a sama choroba trwała 5 lat od momentu diagnozy, ale nie wydaje mi się, żeby ona mnie na tyle zmieniła, żebym piwniczył i nic nie robił dalej. Wręcz przeciwnie - nudzę się. Piłem już energetyka i chyba wezmę jeszcze jedną kawę, no i chyba tata jedzie do sklepu, to się z nim przejadę i kupię kolejną "puchę". Myślałem o potencjalnych zabijaczach czasu, może to być nawet praca, bo dla mnie pensja nie jest jako tako ważna, a samo zajęcie. Ale na razie nic nie robiłem - jak zwykle... Zobaczy się.

Życzę wszystkim remisję i innym osobom. Powodzenia.
Wszystko co daje koniec jednemu daje też początek czemuś nowemu.

przez anemon 03 lis 2017, 14:58
Reghum napisał(a):Życzę wszystkim remisję i innym osobom. Powodzenia.

Gratki i dziękuję, remisję chcę. :roll:

przez Reghum 03 lis 2017, 14:59
A na co chorujesz :P?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anemon 03 lis 2017, 15:00
nerwica i depresja czy coś
Jesteśmy tym, kogo udajemy, i dlatego musimy bardzo uważać, kogo udajemy.
Kurt Vonnegut

to ja, maga♥

przez Mbleble1990 03 lis 2017, 16:22
ja tam nawet nie wiem czy wyzdrowialem, ze schizofrenii chyba tak albo jej nigdy nie miałem bo nie wiem jakoś nie czułem nigdy jakbym miał tą schizofrenie no ale tak mi zdiagnozowali, zawsze się czułem tak samo czyli w miarę normalnie.
Olanzapina 15 mg
Sertralina 50 mg

przez Reghum 04 lis 2017, 11:46
Nie wiem, skoro tak zdiagnozowali to ja bym się leczył. Też długo nie dawałem sobie znać że mam problem, ale psychiatra dobrze to opisała - "pan nie daje sobie znać że ma chorobę jak inni schizofrenicy".

przez superb 04 lis 2017, 17:43
@Reghum
Zdajesz sobie doskonale sprawę przez co musiałeś przejśc i ile czasu Ci to zajęło,
jeżeli mogę, to proszę Cię, żebyś jednak raz na jakiś czas wchodził na forum by pomóc innym ogarnąć swoje życie.
To co dla niektórych wydaje się oczywiste, niektórym zajmuje lata żeby dojść do tej oczywistości,
nie ma nic cenniejszego niż ludzkie życie, na pewno warto pomóc tym, którzy na ten moment tego jeszcze nie widzą.
Bóg > Miłość > Optymizm > Rozwój >> W tej kolejności

Wiesz co według mnie jest najważniejsze w walce o swoje zdrowie, szczęście, życie?
Pozwol. że Ci powiem
Polała sie już krew?

przez Mbleble1990 05 lis 2017, 10:19
Nie wiem może rzeczywiście mam tą schizofrenie prostą, w sumie u mnie by się objawiała obniżonym nastrojem, zaburzeniami świadomości, obojętnością, anhedonią, apatią, powolnością, spłyceniem afektu i emocji. Czyli same negatywne objawy, zero pozytywnych.
Olanzapina 15 mg
Sertralina 50 mg

przez Reghum 05 lis 2017, 13:11
A objawy osiowe, i dodatkowe jak mania/depresja? Zaburzenia świadomości też miałem. Mógłbyś zrobić EEG.

... Tak się dziwnie czuję, że nie mam żadnych stanów. Słucham muzyki i nic nie czuję. Chyba idę do gości, bo są rodzinnie. Nie potrafię zamknąć się we własnym świecie. Niby remisja, ale wypełniona pustką.

przez Mbleble1990 05 lis 2017, 13:43
Z objawów osiowych to mam
- autyzm, czyli postępująca utrata kontaktu ze światem i przewaga zainteresowania przeżyciami wewnętrznymi; świat zewnętrzny przestaje być przedmiotem przeżywania i myślenia
- rozszczepienie (rozpad) uczuciowości wyższej i zobojętnienie emocjonalne, co prowadzi do pustki

Z dodatkowych to mam
- depresje, obniżony nastrój

EEG pewno będę robił nie długo, tam wyjdzie już na pewno czy to ta schizofrenia prosta czy co innego.
A Ty spróbuj jak najwięcej przebywać wśród ludzi, jak najwięcej zajęć sobie załatw, chociażby głupie zakupy. To pomoże na pustkę,więcej wychodź z domu. Tyle mogę poradzić na razie, nie mam innych pomysłów. No i przede wszystkim eksperymentuj z lekami, jakieś na pewno podziałają na tą pustkę. Powiedz też psychiatrze o tej pustce, coś poradzi.
Olanzapina 15 mg
Sertralina 50 mg

przez Reghum 05 lis 2017, 13:46
Ta pustka wynika z zablokowania receptorów dopaminowych, jest dobrze jak jest. Gdyby nie ona, znów zamknąłbym się we własnym świecie. Ale jednak chciałoby się poczuć choć minimalną przyjemność. Nie od razu manię z objawami katatoniczno-osiowymi, po prostu cokolwiek. Może wróci jak zmniejszę dawkę Solianu. Zobaczy się. Z lekami nie mam zamiaru eksperymentować, to nie moja działka.

przez Mbleble1990 05 lis 2017, 13:48
No w sumie z tymi lekami to głupi pomysł , sorka ;d chocciaż sam piszesz, że zmniejszysz dawkę solianu więc już eksperymentujesz z lekami xd
Olanzapina 15 mg
Sertralina 50 mg

przez Reghum 05 lis 2017, 14:08
Zmniejszę, jeżeli uzgodnię to z lekarzem. Samemu nie mam zamiaru.

przez Mbleble1990 05 lis 2017, 15:13
no rozumiem
Olanzapina 15 mg
Sertralina 50 mg

Sortuj wg