Skocz do zawartości
Nerwica.com

OPIEKA NFZ,PRYWATNA-PYTANIA,OPINIE.WĄTEK ZBIORCZY.


naar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie do końca wiedziałam, gdzie zadać pytanie, przepraszam, jesli pomieszałam działy.

Chciałam zapytać o to, ile mniej-wiećej (bo wiem, ze to zależne jest od wojerwództwa) czeka się na wizytę u psychologa na NFZ? Nie wiem, czy dzwonić, jeździć, pytać i się zapisywać, czy jednak szukać kogoś prywatnego... zalezy mi na szybkim spotkaniu.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naar, witaj :D

Ja próbowałabym na początek w ramach NFZ, jeśli jesteś ubezpieczona. To są spore koszty, a w końcu płacimy składki co miesiąc. Prywatnie zawsze zdążysz. Mnie się udało, czekałam tylko 3 tyg na terapię, warto więc próbować. Chociaż ja wiele spraw załatwiam przez telefon, jednak czasem warto osobiście...Powodzenia :D

 

-- 13 kwi 2013, 23:38 --

 

Dodam, żę zazwyczaj potrzebne jest skierowanie do psychologa od psychiatry lub lekarza I kontaktu, jednak są placówki, gdzie skierowania potrzebne nie są. Trzeba to ustalić w konkretnej placówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się bo sam już nie wiem gdzie mam iść jak chciałbym udać się na psychoterapię w ramach NFZ.

Rozumiem że jedną z możliwości jest pójście do psychiatry - i po przedstawieniu mu swoich problemów poproszenie o skierowanie na psychoterapię? U mnie w mieści przeglądając opinię o psychiatrach zauważyłem powtarzające się opinie z tym że lubią wypisywać leki, boję się tam w ogóle iść a co dopiero prosić jeszcze o coś :/ Zaś lekarz pierwszego kontaktu to hmm czy po wypisaniu mi skierowania przez niego do psychologa będę musiał udać się do rejestracji żeby tam coś załatwiać jeszcze i czy przypadkiem nie jest tak że zazwyczaj mieści się to w tym samym ośrodku co lekarz u którego byłem? Wiem że wydziwiam ale pracuje tam sąsiadka z bloku jebana plotkara a nie muszę chyba tłumaczyć że nie wyobrażam sobie jakby ta pleciucha zaczęła rozpowiadać ludziom gdzie byłem. Czy jest jeszcze jakaś inna możliwość udania się gdzieś bezpośrednio oni wysłuchają moją 'historię' i zdecydują co dalej?

P.S. Wiem że wydziwiam ale strasznie się boję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inaczej się nie da iść na terapię z NFZ niż ze skierowaniem od psychiatry. Nie czytaj opinii na necie tylko się zarejestruj i idź na wizytę. I nie rozumiem problemu, że ktoś pracuje w przychodni. Co ciebie obchodzi plotkowanie ludzi (przy założeniu, że ludzie faktycznie nie mają co robić tylko ci tylek obrabiać za plecami). jak ktoś będzie miał jakiś problem z Twoimi wizytami u lekarza to powiedz mu żeby spadał na bambus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam skąd Wy bierzecie tą pomoc psychologiczną, u mnie w Toruniu nic nie ma na NFZ! Sami prywaciarze! :roll:

 

-- 15 kwi 2013, 15:37 --

 

A też teraz szukam pomocy, znów znalazłam się w tym samym punkcie co rok temu.

 

To czy uzyskam jakąś pomoc psychologiczną/psychoterapeutyczną to się dopiero okaże i wam napiszę. U mnie w mieście jest kilka coś około 10 ośrodków gdzie się prowadzi psychoterapię z tym że niektóre są chyba tylko i wyłącznie dla dzieci. W niektórych jest podany cennik a w niektórych nie ma, nie chcę się martwić na zapas, pójdę osobiście pogadam z psychiatrą dowiem się co i jak i wam napiszę jak to jest u mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monar,

http://www.citomed.pl/Poradnia-Psychologiczna.104.0.html ?

http://www.torun.19434.pl/?nazwa=nzoz_remedis_pro___osrodek_psychoterapii_i_rozwoju_osobistego&firma=58207680&klik=111

Cyt:W ramach NFZ prowadzimy Poradnię Psychologiczną oraz Oddział Dzienny Leczenia Zaburzeń Nerwicowych, w którym oferuje uczestnictwo w intensywnym 3 - miesięcznym programie terapeutycznym. Zakres usług świadczonych przez Oddział obejmuje m. in.:

" Psychoterapię grupową

" Psychoterapię indywidualną

" Opiekę psychiatryczną i psychologiczną

http://www.doz.pl/lekarze/l44247-Wojewodzki_Osrodek_Lecznictwa_Psychiatrycznego_Im._Prof._Janiny_Hurynowicz._Poradnia_Dla_Doroslych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, w citomedzie to pewnie są takie kolejki, że w przyszłym roku się nie dostanę, na mickiewicza tak samo, ale dzięki za linki, przejdę sie lub zadzwonię, tak w razie co.

 

lilith bardzo dobrze mnie nakierowała na pw, że lepiej poczekać te pół roku i w nowym mieście zapisać się po pomoc.

tylko czy przez pół roku jeszcze mój t będzie chciał ze mną rozmawiać... i czy ja będę chciała z nim?

a nie można pochodzić sobie do MOPRu porozmawiać z psychologiem? tam też chyba mają taką pomoc...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc piszę jak u mnie jest.

Psychiatra na NFZ po wcześniejszym zarejestrowaniu i ustaleniu terminu który jest zazwyczaj 2 dni później, czeka się w poczekalni na swoją kolej max 20-30 minut. Wygląda na to że dobrze mają to rozplanowane w rejestracji i nie ma większych kolejek. Każdy ma miejsce siedzące.

Psycholog/Psychoterapeuta(to zazwyczaj ten drugi ale pracuje też jako psycholog) na NFZ nie trzeba mieć skierowania ale trzeba się wcześniej zarejestrować i założyć kartotekę w poradni zdrowia psychicznego. Tego samego dnia się próbowałem zarejestrować ale nie było wtedy już nikogo więc 2 dni później się zarejestrowałem i miałem w następnym tygodniu wizytę z psychoterapeutą i tego samego dnia już ustaliliśmy termin żeby zacząć psychoterapię. Więc czekałem około tygodnia na to wygląda. Nie dostałem żadnych leków, pewnie dlatego że powiedziałem psychiatrze że chciałbym na psychoterapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc na psychoterapię w ramach NFZ warto dowiedzieć się, czy terapia będzie odbywać się tak, jak powinna, tj. spotkania co tydzień, 45-50 minut sesja i najlepiej tyle miesięcy, ile potrzebujesz. Na NFZ dość trudno o taki standard, bo fundusz nie ma tylu pieniędzy na terapię. Ale jak widać - można znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×