Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez mirunia 10 paź 2016, 20:44
kosmostrada napisał(a):To co mówi mój organizm jak wiemy jest kłamstwem wierutnym, gdybym go słuchała, to bym w ogóle z domu nie wychodziła... :roll:

:lol: :lol: :lol: prawie jak ja, ale czasami go słucham. ;)

A oto co poczytałam i cytuję dr Górnicką z "Apteka natury"

Lecznicze okłady z liści
Angina: Owiń szyję 3-4 rozgniecionymi, puszczającymi sok liśćmi. Przykryj ceratką lub ciepłą flanelą, ewentualnie obandażuj. Z takim okładem można spać całą noc.
Zapalenie oskrzeli: Przyłóż 3-4 liście kapusty na pierś, szyję, u podstawy płuc lub na łopatki. Zostaw na 4 godziny.
Bezsenność: Śpij w nocy z 2 liśćmi na karku.
Ból głowy: Przyłóż 2 liście do czoła i 3 liście na kark na 4 godziny.
Bóle reumatyczne: 2-3 liście gotuj 20 minut w małej ilości wody z dodatkiem 2 cebul i łyżki otrąb. Po odparowaniu wody umieść przygotowaną papkę na kawałku czystej gazy, przyłóż na bolące miejsca na 2 godziny.
Nadciśnienie tętnicze: Przykładaj liście do łydek, na okolicę lędźwiową i kark na 2-3 godziny lub na całą noc.
Bolesne miesiączki: Zrób okład z 2 liści na dolną część brzucha na 2-3 godziny.
Uwaga! Po użyciu liście kapusty wyrzuca się - do każdego zabiegu należy użyć liści świeżych.

Świeży sok z kapusty
Jak go przygotować i stosować? Umyj liście z połowy główki kapusty, osusz, wyciśnij w sokowirówce. 1 szklanka dziennie likwiduje obrzęki. 2 szklanki leczą kamicę moczową, wrzody żołądka, łagodzą stres. 3 szklanki wyciągają z grypy.
Koktajl dla zmęczonych: Wymieszaj pół szklanki soku z kapusty, sok z cytryny, łyżkę posiekanej natki pietruszki, utarte jabłko.
Krople: Dwa razy dziennie wpuść do nosa po pół łyżeczki soku przy katarze i zapaleniu zatok.
Życie to dobry nauczyciel, ale trochę dużo bierze za lekcje...
I MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 10 paź 2016, 20:44
J3RZY62 napisał(a):Purpurowy, a ile kosztuje teraz bilet do kina?

A to różnie. Wiadomo, zależy od kina. U mnie od wtorku do czwartku 18zł, od piątku do niedzieli 20zł, a w poniedziałki tylko 14zł.

Spamowa wyspa

przez Naemo 10 paź 2016, 20:52
Ej czy tylko ja tak mam że męczy mnie uzywanie mimiki twarzy często podczas rozmow z innymi twarza w twarz?
f60.3
bezlekowo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 10 paź 2016, 20:53
Nathaliee napisał(a):Ej czy tylko ja tak mam że męczy mnie uzywanie mimiki twarzy często podczas rozmow z innymi twarza w twarz?

Zależy jakiej mimiki. Jak mam robić wzrok killera to jest w porządku, a jak sztuczny uśmiech to już po minucie mnie cały ryj boli.

Spamowa wyspa

przez Naemo 10 paź 2016, 20:54
Podnoszenie brwi, patrzenie się w oczy, przytakiwanie, uśmiechanie się, wszystko... Mam czasami takie "stany", że tak mam.
f60.3
bezlekowo

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 10 paź 2016, 21:01
mirunia, Ja chodziłam z liśćmi kapusty w staniku :mrgreen: jak miałam zatory mlekowe na początku po urodzeniu młodego ( położna mi poleciła...). I chodziłam z kapuchą na napuchniętym kolanie. :smile:
Ta papka to może by mi się przydała na ramiona i barki ( co prawda to nie reumatyzm, ale powiedzmy że podobny temat), ale jak tu funkcjonować 2 godziny wysmarowana czymś takim... :shock:
Nie mam sokowirówki... :why:

Purpurowy, Nie dość, że rozrywkowy, to jeszcze kulturalny... ;)

Nathaliee, A jak podnosisz brwi, nie myślisz - ło matko robią mi się zmarszczki na czole... ;)
To co pisze Purpurowy - chyba męczy jak nie jest naturalne, mimika jest wymuszona i nie oddaje tego, co naprawdę czujesz.

Pachnie w całym domu, jak w knajpie indyjskiej... :smile: Pyszny mi wyszedł ten indyk.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez Naemo 10 paź 2016, 21:02
Aha, w sumie to ma sens :/ Wydaje mi się, że chce mi się uśmiechać, ale tak naprawdę to leki tłumią smutek! :D
f60.3
bezlekowo

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 10 paź 2016, 21:04
kosmostrada napisał(a): Purpurowy, Nie dość, że rozrywkowy, to jeszcze kulturalny... ;)

A gdzież tu kultura? Sama wieś i grubiaństwo! :mrgreen:

Spamowa wyspa

przez tosia_j 10 paź 2016, 21:15
przeciez schudles
outsider

Spamowa wyspa

przez nieboszczyk 10 paź 2016, 21:16
spotkanie się szykuje
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 10 paź 2016, 21:27
tosia_j napisał(a):przeciez schudles

Przecież Ci pisałem - jak schudnę, to już nie będę grubą świnią, tylko zwykłą świnią. ;)

Spamowa wyspa

przez Naemo 10 paź 2016, 21:32
Ale cisza na forum :/
f60.3
bezlekowo

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 10 paź 2016, 22:03
Powoli szykuję się do snu, Odczuwam zmęczenie, a właściwie niewyspanie. Zauważyłam, że mam tendencję do opóźniania przygotowań do snu.
Rano, przed 7 muszę wstać, może więc rozsądek zwycięży. Ja nigdy nie zasnęłam w godz. 22-23. Najwcześniej ok. północy. To trochę dziwne :mhm: Starszy Syn odziedziczył to po mnie...to chyba jest tak, jak powiedziała kosmostrada, szkoda życia - to przekonanie tkwi gdzieś głęboko w podświadomości i blokuje mnie? To możliwe?

Nathaliee, Ty też nie śpisz jeszcze? Rano wstajesz do pracy?
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 10 paź 2016, 22:39
Z wielkim bólem, ale 5 piosenek udało mi się wybrać. :great:

Sortuj wg