Skocz do zawartości
Nerwica.com

kłamstwo i brak wytrwałości


roru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam 22 lata i od paru lat zmagam się z samym sobą.

nie wiedzieć dlaczego okłamuje wszystkich na około(nie wychodze na tym nigdy dobrze ale to normalne jezeli chodzi o kłamstwa)

zaciera mi sie granica pomiedzy kłamstwem, a prawdą.

Do tego dorzucę jeszcze fakt, ze mam problemy z utrzymaniem pracy(zmieniam prace jak rękawiczki) i z dokończeniem edukacji(co chwila rzucam szkoły, a było ich juz sporo).

Czy któryś z szanownych forumowiczów miał już styczność z podobnym przypadkiem ??

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając twojego posta, przypomniał mi się film "Przerwana lekcja muzyki". Tam była taka dziewczyna cierpiąca na "pseudologie" i ona właśnie chorobliwie wszystkich kłamała. Ale nie sądze abyś na to cierpiał. Moze tak po prostu jest ci łatwiej. Może boisz sie przyznać do pewnych spraw przed samym sobą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, myslisz, ze powinienem to jeszcze z jakims specjalistą konsultować?

jak patrze wstecz, to wydaje mi się, ze wszystko zaczeło sie od rozwodu rodziców i dlatego podejrzewam, ze coś ze mną jest "nie teges", a i zapomniałem dodać, że kiedyś byłem duszą towarzystwa, wszedzie mnie było pełno, a teraz mam w sumie dosyc zamkniete grono znajomych. wydaje mi się to dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno rozwód wpłynął jakoś na twoją psychikę. To nie jest miłe zdarzenie. Ale jeżeli była by to pseudologia to powinieneś patologicznie kłamać od wczesnego dzieciństwa. W tej chorobie granice między fantazją, a rzeczywistością w zasadzie nie istnieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×