Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzisz z niezatkanym VSD od urodzenia? Dziwne, bo takie rzeczy się zamyka przeważnie i to nie jest nic strasznego, bo to jest najczęstsza oprócz ASD wrodzona wada serca u noworodków, ale jest zamykana. Czemu u Ciebie nie zamknęli?

Inna sprawa że ASD/VSD są najczęściej wadami izolowanymi, co oznacza, że nie współwystępują z nimi, żadne inne problemy (poza ewentualnymi wynikającymi z dziury w przegrodzie). W przypadku problemów z rytmem serca trzeba zachować ostrożność, bo może escitalopram spowodować wydłużenie QTc. ASD/VSD nie mają nic do rzeczy jeśli chodzi o zaburzenia rytmu, bo to dwie różne patologie. 

Skonsultuj to z lekrzem, ale nie sądzę, żeby to było p/wskazanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2022 o 17:02, mawae napisał:

Od roku biorę Escitil, najpierw w dawce 5mg, potem 10mg, a od pół roku w dawce 20mg. 

 

Mam poczucie, że pomaga na lęki i ataki paniki. Jest ich mniej i występują z mniejszą intesywnością. Natomiast lek miał także pomóc w radzeniu sobie z melancholią, ograniczoną motywacją, ograniczoną energią "do życia", ale nic takiego się nie dzieje. Mam wręcz wrażenie, że uspokojenie lęków pogłębioło melancholię.

 

Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim? Czy lekarz zalecił inne podejście w leczeniu?

Potwierdzam, melancholie i brak motywacji też doświadczyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2022 o 17:02, mawae napisał:

Od roku biorę Escitil, najpierw w dawce 5mg, potem 10mg, a od pół roku w dawce 20mg. 

 

Mam poczucie, że pomaga na lęki i ataki paniki. Jest ich mniej i występują z mniejszą intesywnością. Natomiast lek miał także pomóc w radzeniu sobie z melancholią, ograniczoną motywacją, ograniczoną energią "do życia", ale nic takiego się nie dzieje. Mam wręcz wrażenie, że uspokojenie lęków pogłębioło melancholię.

 

Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim? Czy lekarz zalecił inne podejście w leczeniu?

 

Mały update. Rozmawiałem ostatnio z psychiatrą i wg niego nie ma potrzeby nic zmieniać na tym etapie, zalecił kontrolną wizytę za 3 miesiące. Wg niego może to wynikać z okresu jesienno-zimowego i braku witaminy D. Trudno mi się z tym zgodzić, bo w okresie wakacyjnym było podobnie i też regularnie suplementuję minerały i witaminy. 

Zobaczymy za 3 miesiące :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Oncki napisał:

Czy ktoś Was miał taki tępy ból głowy po esci? czuję tylko tępy ból głowy i takie uczucie jakbym nie wiedział co się dzieje wokół mnie i nie ogarniał trochę rzeczywistości 

Tak ja miałem silny ból głowy i zatok po około 3 tyg brania musiałem to odstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. I ja dołączam do waszego grona. Po paroksetynie, która podnosiła mi poziom cukru i uniemożliwiała zrzucenie balastu, wróciłem do kiedyś branego Escitilu. Już w pierwszym dniu cukier wrócił do normy, a ochota na słodkie minęła. Jedyny skutek uboczny to ból głowy, ale z czasem minie jak kiedyś przy jego braniu. Pozdrawiam mordeczki i Spokojnych Świąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2022 o 08:37, antrex10 napisał:

Bierze ktoś 5 mg escitalopramu i działa? Niby miałem docelowo brać 10 mg, pytałem lekarza czy mogę 5 mg to powiedział, że będzie słabe działanie przeciwlękowe. Oczywiście zadzwonię i zapytam raz jeszcze, ale ciekawi mnie czy ktoś jest na 5 mg i odczuwa działanie? Biorę 4 dzień po ćwiartce i na razie nie jest źle, tzn poprawy może nie ma, ale nie ma też uboków, a różne rzeczy sobie wkręcałem 

Cześć

Ja biorę 5 jako dawkę podtrzymującą cały czas. Jak się tylko coś dzieje zwiększam do 10 lub 15 i mam w miarę szybką poprawe (tak ok 2-3 tygodnie) .  Sam to stwierdziłem że jednak zwiększając dawkę lek wkręca się szybciej niż odstawiając i rozpoczynając branie od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jakiś czas temu na wizycie lekarz powiedział że jeśli chce to mam dorzucić sobie Depralin 5mg do 40 mg paro. Po paro jestem ciągle zmęczona ( chociaż lekarz uważa że to przez zły sen, że mam go za mało), nie mam ochoty na nic, dosłownie na nic. Depralin mam brać po obiedzie, niby ma zwiększyć mi energię i chęć do robienia czegoś. Wczoraj wzięłam pierwszy raz. Koszmar, myślałam że jak biorę już paro to jakoś nie odczuje skutków ubocznych a tu zonk. Wczoraj trochę mnie trzęsło, serce kuło a dzisiaj mnie głowa boli 😏 długo u was się utrzymywały skutki uboczne? Czy faktycznie pomaga podnieść nastrój i energię? Bo z tego co tutaj trochę przeczytałam to chyba nie ma bardzo i nie wiem czy się znowu męczyć tymi wszystkimi ubokami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Szczebiotka napisał:

Coo?😅 

Ty mi tu lepiej napisz jakie skutki i jak długo mogę mieć po tym czymś😅 bo po paro to mi się długo ciągnęło

 

Niestety albo stety nie mam doświadczenia z tego typu specyfikiem. Powiedzialem to, bo wien jakie czasem psychiatrzy głupoty gadają, nie ma co ślepo im wierzyć, pewne rzeczy niestety trzeba samemu przejść.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Potejto napisał:

@Szczebiotka rok temu bralem esci w dawce 10mg i sporo dobrego moge o tym leku powiedzieć ale nie to że pobudzal do dzialania. Mialem po tym leku raczej lekka zamulke i spokój.

A jak lęki? Jestem ciekawa jak będzie u mnie. Bo ja go mam brać po południu tylko 5mg do 40mg paro z rana 😅 bo niby ma wpływać trochę inaczej niż paro. Tylko głowa mi dzisiaj pęka 🤬 i trochę się kręci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Potejto napisał:

@Szczebiotka pamiętam że na somaty podziałało w 100% ale na natretne rozmyslanie nie do końca.

Somaty to mi już paro usunęła. No dobra zobaczymy jak będzie 😅 dzisiaj będę miała trzeci dzień na tym i gdyby nie ból głowy to było by znośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

dawno mnie tu nie było! W zasadzie funkcjonuje już normalnie, choć nadal zdarzają mi się słabe dni. Słuchajcie jakie macie doświadczenia z odstawianiem Esci? Pojechałam na wyjazd i nie wzięłam leków już 5 dni, zastanawiam się czy mogę już po prostu nie brać. Jak myślicie? Nic mi nie jest w zasadzie, ale może dopiero za pare dni mnie weźmie i lepiej jeszcze pobrać np. 5mg? Do tej pory brałam po 10? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×