Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

Ja nadal na 10 mg. Czuję się nieźle robię juz wszystko co przed chorobą. W dużych sklepach ok, w tłumie też spoko. Prowadzę samochód nie mam głupich myśli i natrectw o chorobach. W końcu żyję jak człowiek bez lęków.

Mam nadzieję że juz tak zostanie.

Pozdrawiam Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Ja nadal na 10 mg. Czuję się nieźle robię juz wszystko co przed chorobą. W dużych sklepach ok, w tłumie też spoko. Prowadzę samochód nie mam głupich myśli i natrectw o chorobach. W końcu żyję jak człowiek bez lęków.

Mam nadzieję że juz tak zostanie.

Pozdrawiam Was.

Hej. Ile bierzesz juz escitil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Ja nadal na 10 mg. Czuję się nieźle robię juz wszystko co przed chorobą. W dużych sklepach ok, w tłumie też spoko. Prowadzę samochód nie mam głupich myśli i natrectw o chorobach. W końcu żyję jak człowiek bez lęków.

Mam nadzieję że juz tak zostanie.

Pozdrawiam Was.

Hej. Ile bierzesz juz escitil?

 

Biorę od połowy sierpnia. Super jest to że pomogło na fobię społeczną w końcu czerpię radość ze spotkań z ludźmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka79 a kiedy poczułaś pełną poprawę, po jakim czasie przyjmowania leku?

 

-- 01 lis 2017, 19:03 --

 

Słuchajcie w jakiej dawce w ogóle można przyjmować Depralin? I jaka dawka działała na was najlepiej? Ja od jutra zaczynam tą 15 mg.

 

Poprawę poczułam po 6 tygodniach. Ale przez jeszcze kilka tygodni wszystko się normowało. Teraz juz jest dobrze. Doktor sugerowała we wrześniu ewentualne podniesienie dawki do 15 mg gdyby jakieś objawy występowały ale nie było takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jestem pewna, zwiększać, czy nie??? Pamiętam, że escitilu brałam kiedyś 20 mg i pomagało, więc tak pomyślałam, że może faktycznie Depralin pomoże lepiej w większej dawce :bezradny: Kochani, jest tak, że już nawet wychodzę do sklepu, nawet u dentysty wczoraj byłam, ba nawet i u fryzjera. Ale kiedy czymś się zmartwię, a niestety od tego nie ucieknę, bo takie mam życie-to zaraz zaczynam płakać i nie mogę przestać. Znowu wszystko nawraca. Płaczę z przerwami przez kilka godzin, potem dostaję ataków, a potem jestem tak tym zmęczona, że nie mogę sobie znaleźć miejsca :(

 

-- 01 lis 2017, 21:11 --

 

A powiedzcie mi jeszcze, czy przy Depralinie nie ma przeciwwskazań do stosowania znieczulenia miejscowego?-chodzi o leczenie zębów. Dentystka powiedziała, że dla mojego komfortu lepiej, żebym dostała choć trochę znieczulenia, a ja się bronię, bo boję się, że może wejść w interakcję z esci :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaczę z przerwami przez kilka godzin, potem dostaję ataków, a potem jestem tak tym zmęczona, że nie mogę sobie znaleźć miejsca :(

;) :

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28610592

Several conclusions can be made: (1) xenon is a potentially effective modality in acute treatment of PD; (2) an anti-panic effect of xenon administration persists for at least 6 months after the completion of the active phase of treatment; (3) xenon inhalation is well tolerated, with the drop-out rates being much lower than that of conventional pharmacotherapy (5.8% vs. 15%); (4) the severity of depressive disorders that frequently accompany PD can be significantly reduced with the use of xenon; (5) xenon may be considered as an alternative to benzodiazepines in conjunction with cognitive-behavioral therapy as a safe modality in treatment of anxiety disorder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od dzisiaj na 15 mg. Cóż, mam nadzieję, że postawi mnie na nogi. Dopiero od miesiąca biorę Depralin, ale wydaje mi się, że jakby miał działać, to by działał cały czas, a nie z przebłyskami. Jeden dzień idealnie, drugi dzień jak mucha w gównie. Albo pół dnia super, a pół dnia jak naćpana :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te wahania nastroju są najgorsze. Bo już zaczynam czuć się dobrze, już czuje przypływ energii i chęci do życia, aż tu nagle łapie jakieś doły i zawiasy. Robię się ospała i obolała (dokucza mi kręgosłup). A potem znowu jest ok. Wiem, że to normalne i w sumie dobrze, że tak się dzieje, bo to znaczy, że lek zaczyna działać, ale z tych wszystkich leków, które brałam, esci jest chyba jedynym, który załapuje i rozkręca się tak długo.

 

Dziękuję mirunia za słowa wsparcia :uklon: tego właśnie potrzebowałam - utwierdzenia w przekonaniu, że będzie lepiej ;)

 

-- 02 lis 2017, 19:08 --

 

No więc tak: pierwszy dzień na dawcę 15 mg, uboki oczywiście wróciły, ale ja już zwyczajna jestem do nich ;) Najpierw walenie serca i pocenie się, potem ok, potem senność, potem znowu ok, potem znowu uczucie senności i znowu ok. Przez cały czas oczywiście ciągłe pragnienie, potem jeszcze uczucie głodu do tego doszło i ból głowy. I kark też boli. Nie bardzo, to takie wrażenie jakbym miała ciężką głowę. Ogólnie to wrażenia, jak przy kacu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wiem że na tym wątki już był poruszony temat kawy i escitilu, ale mam do Was pytanie. Czy ktoś pije kawę przy Escitilu? Bo ja dziś głupia popiłam tabsa kawą i dostałam takiej trzęsawki ze myślałam, że zejde z tego świata :shock:

 

Ja normalnie pije kawę ale fakt że zanim lęki się nie wyciszyly to miałam i palpitacje serca po kawie.

Więc pewnie kwestia czasu aż lek dobrze zadziała i bedziesz sie czuła normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jeszcze jedno pytanie. Czy możliwa jest poprawa samopoczucia po pierwszej zwiększonej dawce? Od dziś biorę 15 mg Escitilu, przez 4 tygodnie brałam 10 mg ale psychiatra zwiększyła mi dawkę ponieważ lęk nadal się utrzymuje. Dziś po większej dawce jakbym lepiej się czuła. A może to moja sugestia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jeszcze jedno pytanie. Czy możliwa jest poprawa samopoczucia po pierwszej zwiększonej dawce? Od dziś biorę 15 mg Escitilu, przez 4 tygodnie brałam 10 mg ale psychiatra zwiększyła mi dawkę ponieważ lęk nadal się utrzymuje. Dziś po większej dawce jakbym lepiej się czuła. A może to moja sugestia?

Mimo, iż dowody nie są jednoznaczne, to uważam, że warto spróbować zwiększyć dawkę, stopniowo do maksymalnej, a dopiero później martwić się co dalej:

 

https://podyplomie.pl/publish/system/articles/pdfarticles/000/010/310/original/46-53.pdf?1472721235

Wyniki trzech badań dotyczących escitalopramu w GAD przemawiają za stosowaniem dawek 10-20 mg. W sumarycznej metaanalizie wyników tych badań Goodman i wsp. wykazali skuteczność dawki 10 mg, która wydaje się minimalną dawką skuteczną. Autorzy nie stwierdzili przy tym wyraźnego rozgraniczenia dawki 10 mg od większych dawek ani w tym, ani w innych badaniach. Porównując dawki 5, 10 i 20 mg, Baldwin i wsp. wykazali skuteczność dawek 10 i 20 mg, ale nie 5 mg; jedynie dawka 10 mg okazała się znacząco lepsza od paroksetyny stosowanej w dawce 20 mg na dobę (w tym wypadku nie wykazano istotności statystycznej). Odnotowania wymagają także niektóre spośród badań, których wyniki nie były jednoznaczne. Bose i wsp., stosując dawki 10-20 mg (przy średniej dawce ostatecznej 18 mg), nie wykazali korzyści w postaci redukcji objawów mierzonych skalą oceny lęku Hamiltona. Wykazali natomiast korzyści mierzone w skali CGI oraz w stosunku do innych drugorzędowych punktów odniesienia. W grupie osób w podeszłym wieku, u których stosowano escitalopram w dawce 10-20 mg, nie wykazano istotności statystycznej w analizie, w której uwzględniano wszystkich pacjentów zakwalifikowanych do leczenia. Potwierdzono jednak istotność statystyczną w odniesieniu do skumulowanych danych dotyczących odsetka reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platyneczka86 ja też zwiększyłam dawkę, od trzech dni biorę 15 mg. Pierwszy dzień byłam meeeega zaspana, wczoraj było super, ale siedziałam w domu. A dzisiaj chłopak wyciągnął mnie do siebie do domu i znowu mam ataki. Prawie paniczne :roll: Mam dość, dopóki mi to nie przejdzie, nie wychodzę z domu :nono:

 

A co do kawy, ja pije dwie godziny przed lekiem, albo ze dwie godz po leku, ale nigdy nie popijam. I jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tizziano to na esci, więc może warto spróbować :bezradny: A jak nie pomoże, to wtedy lexapro. Czemu od razu nie poprosiłeś o ten drugi lek?

Ja tam w sumie nie wiem jaka to różnica, między tymi wszystkimi lekami. Mi się wydaję, że jak jeden i drugi i trzeci i kolejne są na esci, to tak samo zadziałają.

Wcześniej brałam Escitalopram, teraz Depralin. I jeden i drugi tak samo wolno się rozkręca. Tak praktycznie jak weryfikuje te objawy, które mam teraz, to jakbym widziała siebie sprzed 4 lat. I D E N T Y K O :uklon:

 

http://static2.medforum.pl/upload/image/em_photo_forum/82cc702238b5ff089d50de270184dc79.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esci dostałem jeśli po miesiącu nie będę w pełni zadowolony z pregabaliny. Wziąłem na razie tylko jedno opakowanie dla testu-dlatego pytam. Lekarz powiedział że mogą zdarzać się jakieś różnice między generykami. Mówił że lexapro jak najbardziej, ale jego pacjenci biorą też aciprex i są zadowoleni..dlatego na razie wziąlem aciprex..

 

Być może na stałe wezmę już lexapro..jest to bardzo drogi i nie refundoawny lek... na leki mnie stać bo biorę już drogi lamitrin, drogi coaxil i drogą prege...jednak jak policzę ile przez te lata wydałem kasy na leki, psychoterapeutów, hipnotyzerów, magików itp to lepiej nie napisze ile, nie mówiąc już o tym jak marne dało to skutki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×