Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

tizziano, też tak miałam i Esci pomógł. Lęki przychodziły nagle, ni stąd ni zowąd i trzymały dość długo w takim napięciu, a do tego jeszcze to nakręcanie się, że wzrastało mi ciśnienie, zawroty głowy, kołatanie serducha i kółko się zamykało. Dopiero właśnie Esci mi pomógł, tak po miesiącu brania zaczął działać i poczułam się coraz lepiej. Pierwsze 2-3 tyg. nie były łatwe, bo czasami lęki wzrastały, szczególnie rano, ale później było o wiele lepiej. Wyciszona, uspokojona, czasami bardzo senna i bez chęci do niczego - to też minęło po jakimś czasie i wróciło życie.

Polecam, spróbuj poprosić lekarza o ten lek. :D

 

ozesek, gratuluję wizyty u stomatologa! Myślę, że nic by się nie stało, gdybyś wzięła rano Depralin - usuwałam zęba podczas brania Esci i nic się nie działo. Ten lęk/panika dzisiaj przed stomatologiem wynikały z samej wizyty u niego - tak reagujemy my nerwicowcy. :D

Przed wizytą jest to normalne, na fotelu też jesteśmy w napięciu, niektórzy w panice i trzeba wtedy odpocząć, wziąć głęboki oddech i pójdzie!

Na Ciebie działała jeszcze wczorajsza dawka Depralinu, bo lek działa do 72 godz. - coraz słabiej, ale jest w organizmie, nie byłaś taka zupełnie "czysta" bez leku.

Na tej zasadzie schodziłam z Esci przez kilka miesięcy i brałam wtedy co drugi, a później co trzeci dzień. Ładnie mi to wyjaśnił lekarz, że nawet nie biorąc jeden, bądź dwa dni - jestem nadal pod wpływem działania, słabszego, ale...

 

NO wiesz.. ja już taki pełen nadziei i cieszący się byłem na sertalinie i wenlafaksynie (i tak kilka innych pobocznych) jak wchodziłem-tez naczytałem się pozytywnych komentarzy i podnioslo mnie to na duchu...niestety jak zacząłem brac te leki to efekt był mizerny... także może powstrzymam się z wielkimi nadziejami, żębym znowu się nie zawiódł....

 

No ale muszę spróbować... no coś do ku..wy nędzy musi działać..przecież nie jestem terminatorem.... masakra jakas..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joker27, opanuj się z pisaniem ciągle tych samych pytań w wątkach o różnych lekach. Użyj wyszukiwarki i/lub przewertuj dany wątek o leku, zamiast go notorycznie zaśmiecać. Ciągłe zadawanie tych samych pytań nie spowoduje, że wpłynie to na działanie leku na twoją osobę. Stosuj się od zaleceń lekarza i cierpliwie czekaj na zadziałanie leku. Nie szukaj eksperckich porad na forum, bo można tu znaleźć absurdalne porady.

Przepraszam, to wynika z moich natretnych mysli, szukam chyba jakiegos podniesienie na duchu bo nie mogę juz siebie znieść :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę od 2 dni Depralin 10 mg na dobę rano a na wieczór 20 mg Hydroksyzyny.Z uboków mam lekkie nudności nic poza tym. Myślę ze mi to pomoze .

Mam lekką fobię społeczną + lęki i stres. Po jakim czasie powinny leki zacząć działać?

 

Nie nastawiaj się na szybszą poprawę niż 2-3 tygodnie. Na początku może być nawet gorzej. Ja przez 4 tygodnie brałam Escitil 10 mg, a od 5 dni biorę zwiększoną dawkę 15 mg i właściwie dopiero dziś jest naprawdę w porządku. Do tego wspomagam się doraźnie Xanaxem. Leki z escilatopramem pomagają ale trzeba dużo cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666, pytanie z innej beczki, mam żeń-szeń koreański swanson 500 mg w kapsułce, ile tego brać dziennie?

Dawkowanie żeń-szenia właściwego wynosi od 0.5 do 2.0 g na dobę w przypadku korzenia, czyli 1 do 4 kapsułek w jednej dawce dobowej, najlepiej porannej. Osobiście skłaniałbym się ku tym wysokim dawkom.

Preparaty Swansona uważam za słabe z powodu wysokiej ceny oraz niestosowania wyciągów tylko sproszkowanych części roślin. Z preparatów żeń-szenia właściwego polecam (dobra cena, wysokie dawki wyciągów):

 

Medica Herbs Korean Ginseng (36.4 mg ginsenozydów w kapsułce):

 

http://medicaherbs.com/pl/glowna/80-ashwagandha-ekstrakt.html

 

lub

 

Olimp Platinium Ginseng (33.5 mg ginsenozydów w kapsułce):

 

http://www.odzywki-olimp.pl/olimp-zen-szen-platinum-ginseng-sport-edition-60-kap-p-6777.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego mogę się spodziewać po escitalopramie jak wcześniej brałem paroksetynę prawie 2 lata?

 

Obecnie jestem na pregabalinie i czekam na efekty, ale czuję, że będę musiał wrócić do SSRI i dostałem escitalopram.

 

Ktoś bierze escitalopram i kiedyś brał paroksetynę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie.. Podobno przeciwlękowe ssri w połączeniu z pregabalina dają bardzo dobre rezultaty.

 

Ps. Dlaczego nie dała Ci paro???

 

Bo powiedziała, że trudno się odstawia. Ale powiedziała, że jak esci nie zadziała to najwyżej wrócę do paroksetyny i tyle. Więc jedynym argumentem było to, że ciężko się odstawia i pewnie to, że już brałem i może chciała przetestować inny lek.

 

Mówiłem jej, że paroksetyny zadziałała tzn. nie miałem lęków i zapomniałem to co jest nerwica i nie miałem somatów no i dużo mnie się stresowałem. A ja zawsze byłem osobą, która bardzo się stresuje wszystkim :/ i nie zamartwiałem się wszystkim po prostu zdrowo miałem w dupie pewne rzeczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oobcichutku liczę na esci....jest tutaj dużo ludzi którzy twierdzą że esci wypada lepiej ogolnikowo na nerwice...

Moze i ja bym sprobowal, tylko samo zejscie z paro po 3 latach czy tam niecalych, trwaloby chyba dlugo, a w obecnej formie to ja w ogole nie wiem, depresja, ntręctwa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oobcichutku liczę na esci....jest tutaj dużo ludzi którzy twierdzą że esci wypada lepiej ogolnikowo na nerwice...

 

Ale to jak te esci wypada?

 

W sensie jakie są przewidywane efekty? Liczysz, że co się zmieni?

 

Minusem paroksetyny było brak motywacji trzeba było się zmuszać, ale lęki dobrze obniżało i stres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez bym sprobwal czegos ale czego joker czego, juz sil brak, ssri chyba nie dzialaja na mnie, bralem juz paro, fluo teraz biore i dupa

jedyne co na mnie dziala to olanzapina ale ona tylko natrectwa likwiduje a humoru mi nie poprawi. A ja szukam powera, dobrego nastroju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez bym sprobwal czegos ale czego joker czego, juz sil brak, ssri chyba nie dzialaja na mnie, bralem juz paro, fluo teraz biore i dupa

jedyne co na mnie dziala to olanzapina ale ona tylko natrectwa likwiduje a humoru mi nie poprawi. A ja szukam powera, dobrego nastroju

na mnie paro dzialala, ale jak wrocilo to teraz te mysli impulsywne ze juz nie bedzie lepiej, i lęk, o depresji juz nawet nie mowie, zwieksze dawkę paro z 40 do 50 jednak a nie 60 i zobaczę

u ciebie to moze jakies dwa leki potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to jest ten zespol serotoninowy?

moze i masz racje, moze pobrac 40 przez jakis czas, moze ten alkohol i pomijanie dawek raz na jakis czas mi wylaczylo i spowodowalo nawrot...

mam lęki ze jakbede bral paro ktore wytwarza najwiecej serotoniny w najwiekszej dawce to potem zaden lek juz nic nie da, nie znam sie na tym

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam edytowalem post jak cos

/

teraz mam wahania "nastroju" ogolnie

kiedys za pierwszym razem dostalem mozarin jeszcze przed paro ale jak mowilem obsralem sie jak w nocy w najwiekszym lęku spocony lezalem, wywalilem, nic o tym nie wiedzialem jeszcze... musze w kazdym badz razie do psychiatry jakiegos sie umowic tylko nie wiem gdzie, w necie to gowno opinie, lata temu bylem u jednego okazalo sie ze sam sobie pisal opinie, a taki mial byc swietny, gdzie znajdę wiarygodne forum czy strone z prawdziwymi opiniami? jestem z Olsztyna jak cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Olsztyna znam tylko jedną osobę na tym forum, dobry kumpel zresztą ale jak bedzie chcial Ci swojego polecic to sam Ci napisze

Może tu nie zagląda to mi nie poleci ;)

 

-- 09 lis 2017, 17:44 --

 

Dobra, umowilem prywatną wizytę u tego co mi trzy lata temu paro przepisal, kiedys w szpitallu na nfz przyjmowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawkowanie żeń-szenia właściwego wynosi od 0.5 do 2.0 g na dobę w przypadku korzenia, czyli 1 do 4 kapsułek w jednej dawce dobowej, najlepiej porannej. Osobiście skłaniałbym się ku tym wysokim dawkom.

To ile proponujesz żeby zażyć tego żeń-szenia, przynajmniej 3 kapsułki po 500mg? To by było 1500mg. W jednej dawce zażywać?

To jest ten żeń-szeń https://strefamocy.pl/pl/%C5%BCe%C5%84-sze%C5%84/1204-swanson-korean-ginseng-ze-sze-100-kaps087614019697.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oobcichutku liczę na esci....jest tutaj dużo ludzi którzy twierdzą że esci wypada lepiej ogolnikowo na nerwice...

 

Ale to jak te esci wypada?

 

W sensie jakie są przewidywane efekty? Liczysz, że co się zmieni?

 

Minusem paroksetyny było brak motywacji trzeba było się zmuszać, ale lęki dobrze obniżało i stres.

Mniej ubokow lepsza skuteczność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×