Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Agnieszka79, Agnieszka79,

Sama chcę się zglosic

 

-- 29 sie 2017, 18:08 --

 

Agnieszka79,

No i na razie nie ide do szpitala.

Czuje sie dzis troszke lepiej jak nie wziełam esci

To może zmiana leku na inny skoro ten nie podszedł.

Zagadaj z lekarzem o tym może Ci zmieni na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusesita Dolores, z odstawianiem antydepresantów jest różnie. Jedni mówią, że nie uzależnia - drudzy, że tak. Wg. mnie jak najbardziej. Przykład dzisiejszy, gdzie niepotrzebnie wypiłem kawę. Działanie kawy zeszło, plus do tego wypkłukało mi z organizmu mirtazapinę - i zaczęła mi się psychika łamać.. także ratowałem się kolejną tabletką mirty, w południe. Nie wiem ile brałaś czasu escitalopram, swoją drogą to przy takich dawkach neuroleptyków, jak i ich ilości załamanie nastroju nie powinno nastąpić po odstawieniu - ale w razie czego ratuj się benzodiazepinami doraźnie, najlepiej to skontaktuj się z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie od 3 miesięcy brałem Coaxil 1 1 1 + czasem na sen mirtę 15 mg. Jako, że deprecha i lęki + natręctwa nadal są lekarz dał mi Lexapro... pierw brałem 1/4 potem 1/2 w sumie przez dwa tygodnie teraz biorę od tygodnia całą i jest jazda libido spadło, spię po 2h i budzę się z lękiem... trzęsę nogami i ogólnie czuję się bleee... i mam trzy pytania:

 

- czy po takim czasie brania może być już ten cały zespół odstawienny? Bo myślę nad odstawieniem Lexapro.. jeśli tak to jak.

- czy razem z Lexapro który jest SSRI mogę brać na noc mirtor? Bo w ulotce jest napisane że może to zwiększyć ten zespół odstawienny

- generalnie myślę wrócić to Coaxilu + mirtor brać regularnie... bo myślałem że można go brać jak powiedzmy apap gdy gorzej się czuję... a jednak nie.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Depralin już 3 tygodnie i samopoczucie takie sobie. Bylo nawet nieźle ale zdarza się lęk, wczoraj dziwne uczucie gorąca i poty.

Byłam na wizycie kontrolnej u psychiatry i zaleciła za tydzień zwiększyć dawkę z 10 mg do 15.

Czy to nie za wcześnie? Lek chyba jeszcze się nie rozkrecil jak to jest ?

 

-- 05 wrz 2017, 09:29 --

 

Może ma ktoś chociaż listek Escitalopramu żeby odsprzedać? zależy mi na czasie bo zostały mi ostatnie tabletki:/

Może lekarz rodzinny Ci wypisze doraźnie? Popytaj może się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Depralin już 3 tygodnie i samopoczucie takie sobie. Bylo nawet nieźle ale zdarza się lęk, wczoraj dziwne uczucie gorąca i poty.

Byłam na wizycie kontrolnej u psychiatry i zaleciła za tydzień zwiększyć dawkę z 10 mg do 15.

Czy to nie za wcześnie? Lek chyba jeszcze się nie rozkrecil jak to jest ?

 

Nie za wcześnie, ja zwiększałam po 4 dniach z 5mg na 10mg, a później po miesiącu na 15 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał problemy ze snem po esci ? np. Śpię od 23do3 potem już tylko kimam kontroluje wszystko i tak ciągle....

- ja miałem problemy ze snem po esci ,,, i mam je do dzisiaj ( choc nie tak duże jak na początku )już koło 2, 5 roku . Wspomagam się tonisolem , 5HTP , i benzo . Nie mogę sobie pozwolić na niespanie i nie moge sobie pozwolić na niebranie esci . Taka dupa ,,, blada , niestety .To nie cukierki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pclos, problemów ze snem nie miałam, może poza tym, że sen sam w sobie był lżejszy i łatwo było mnie obudzić nawet przypadkiem.

Dzięki za odpis widze ze esci. Jest jednak za to odpowiedzialne. W sumie czuwam nie spię ale odpoczywam chociaz tyle . A w ciagu dnia zdarza sie wam takie uczucie sennosci ktore przechodzi tak jak przyszło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Depralin już 3 tygodnie i samopoczucie takie sobie. Bylo nawet nieźle ale zdarza się lęk, wczoraj dziwne uczucie gorąca i poty.

Byłam na wizycie kontrolnej u psychiatry i zaleciła za tydzień zwiększyć dawkę z 10 mg do 15.

Czy to nie za wcześnie? Lek chyba jeszcze się nie rozkrecil jak to jest ?

 

Nie za wcześnie, ja zwiększałam po 4 dniach z 5mg na 10mg, a później po miesiącu na 15 mg.

 

Narazie nie zwiększyłam bo samopoczucie się unormowało i jest dobrze. Jak będzie się coś jednak dziać to zwiększę do 15mg

 

-- 16 wrz 2017, 22:05 --

 

pclos, problemów ze snem nie miałam, może poza tym, że sen sam w sobie był lżejszy i łatwo było mnie obudzić nawet przypadkiem.

Dzięki za odpis widze ze esci. Jest jednak za to odpowiedzialne. W sumie czuwam nie spię ale odpoczywam chociaz tyle . A w ciagu dnia zdarza sie wam takie uczucie sennosci ktore przechodzi tak jak przyszło?

 

Ja śpię dobrze, w sumie tak samo spałam przed braniem esci.

Nie odczułam że coś się w tej kwestii zmieniło. Lek mnie nie otumania i nie powoduje nadmiernej sennosci w ciągu dnia chociaż czasem zdarza się że nachodzi mnie taka senność właśnie o ziewanie. Czasem muszę się na trochę położyć a czasem mija.

Nie wiem od czego to zależy.

 

-- 16 wrz 2017, 22:08 --

 

A słuchajcie mam pytanie.

Jak to jest z braniem antybiotyków przy antydepach? Złapało mnie nieźle choróbsko chyba zatoki i dostałam antybiotyk w razie jak będzie gorzej. Można spokojnie brać? A jak z lekami typu Ibuprom nurofen ? Tak mnie głowa boli że przydałoby się wziąść ale e ulotce pisze że nie można przeciwzapalnych. Jak to jest?

 

-- 17 wrz 2017, 14:32 --

 

Biorę Depralin już 3 tygodnie i samopoczucie takie sobie. Bylo nawet nieźle ale zdarza się lęk, wczoraj dziwne uczucie gorąca i poty.

Byłam na wizycie kontrolnej u psychiatry i zaleciła za tydzień zwiększyć dawkę z 10 mg do 15.

Czy to nie za wcześnie? Lek chyba jeszcze się nie rozkrecil jak to jest ?

 

Nie za wcześnie, ja zwiększałam po 4 dniach z 5mg na 10mg, a później po miesiącu na 15 mg.

 

Narazie nie zwiększyłam bo samopoczucie się unormowało i jest dobrze. Jak będzie się coś jednak dziać to zwiększę do 15mg

 

-- 16 wrz 2017, 22:05 --

 

pclos, problemów ze snem nie miałam, może poza tym, że sen sam w sobie był lżejszy i łatwo było mnie obudzić nawet przypadkiem.

Dzięki za odpis widze ze esci. Jest jednak za to odpowiedzialne. W sumie czuwam nie spię ale odpoczywam chociaz tyle . A w ciagu dnia zdarza sie wam takie uczucie sennosci ktore przechodzi tak jak przyszło?

 

Ja śpię dobrze, w sumie tak samo spałam przed braniem esci.

Nie odczułam że coś się w tej kwestii zmieniło. Lek mnie nie otumania i nie powoduje nadmiernej sennosci w ciągu dnia chociaż czasem zdarza się że nachodzi mnie taka senność właśnie i ziewanie. Czasem muszę się na trochę położyć a czasem mija.

Nie wiem od czego to zależy.

 

-- 16 wrz 2017, 22:08 --

 

A słuchajcie mam pytanie.

Jak to jest z braniem antybiotyków przy antydepach? Złapało mnie nieźle choróbsko chyba zatoki i dostałam antybiotyk w razie jak będzie gorzej. Można spokojnie brać? A jak z lekami typu Ibuprom nurofen ? Tak mnie głowa boli że przydałoby się wziąść ale e ulotce pisze że nie można przeciwzapalnych. Jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×