Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Powie mi ktoś czy escitalopram ma działanie bardziej aktywizujące czy sedacyjne ? I jak z jego skutecznością w natręctwach myślowych , lepszy jest od fluoksetyny ? Bo chce sobie dodać fluoksetyne albo ten escitalopram chociaż wcześniej go nie brałem do klomipraminy ale wizytę u lekarza mam dopiero za miesiąc to troche czasu jest .

 

Mi tam na każdym SSRI branym solo nie chciało się nic robić, temu łykam Wellbutrin. Niemniej dobrze działają na nastrój, więc biorę jakąś minimalną ilość SSRI. Wcześniej Fluo 10-20mg, teraz esci 5mg. Fluo dobra na natręctwa, czysty umysł i spokój w głowie. Gorzej, że czuję się na niej jak pół-debil, gorsza pamięć i ogólne zdolności intelektualne. Na esci tego nie odczuwam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam po krótkiej przerwie. Biorę 15 mg mozarinu od 12 dni. Wcześniej była dawka 10 mg przez ok 2 miesiące. Czy to normalne, że zdarzają mi się jeszcze kryzysy? Od jakichś trzech dni czuję bardzo silne napięcie w środku. Lęków już nie ma, ale dokuczają mi dziwne myśli, poczucie zagubienia, bezradności. Mam wrażenie, że wszystko mnie przerasta i nie chce mi się podejmować najmniejszego wysiłku. Najchętniej uciekłabym, żeby nikt niczego ode mnie nie chciał. Źle się z tym czuję. Chciałabym się tego uczucia pozbyć, ale nie wiem jak. Najgorzej jest z rana i wtedy, kiedy jestem sama. Czy to kiedyś minie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam po krótkiej przerwie. Biorę 15 mg mozarinu od 12 dni. Wcześniej była dawka 10 mg przez ok 2 miesiące. Czy to normalne, że zdarzają mi się jeszcze kryzysy? Od jakichś trzech dni czuję bardzo silne napięcie w środku. Lęków już nie ma, ale dokuczają mi dziwne myśli, poczucie zagubienia, bezradności. Mam wrażenie, że wszystko mnie przerasta i nie chce mi się podejmować najmniejszego wysiłku. Najchętniej uciekłabym, żeby nikt niczego ode mnie nie chciał. Źle się z tym czuję. Chciałabym się tego uczucia pozbyć, ale nie wiem jak. Najgorzej jest z rana i wtedy, kiedy jestem sama. Czy to kiedyś minie?

 

15mg to całkiem dobra dawka, a działanie ESCI pojawia się już po tygodniu, więc nie spodziewaj się rewolucji, poczekaj jeszcze tydzień i podnieś dawkę do 20mg, potem warto zmienić lek na inny jak nic się nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież pisałem powyżej ,że go biorę w dawce 225 mg ,

 

hoho, kolego, jak takie działo jak klomipramina w dawce 225mg Ci nie pomaga to daruj sobie ESCI i FLUO bo są ch** warte przy klomipraminie.

możesz podnieść dawkę do 250mg ale to wiele nie zmieni, długo już ją bierzesz ?

 

Paroksetyna też nie pomogła, w dawkach 60-100mg ?

Jest jeszcze inna opcja, obniżenie klomipraminy do 150mg i dorzucenie fluwoksaminy (wg. teorii S. Stahla).

 

opisz te swoje natręctwa myślowe, bo ciekaw jestem co tak cie ostro wali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę publicznie się wypowiadał na temat swoich natręctw myślowych natomiast lekarz kazał mi brać klomipramine w dawce 275-300 mg ale boje się o serce tym bardziej ,że intensywnie uprawiam sport i dlatego chciałem zmniejszyć jej dawkę do 225 mg i dodać fluoksetyne lub escitalopram . Jutro będę u lekarza bo idę prywatnie i poproszę o tą fluoksetyne bo ją kiedyś brałem i pomagała. Paroksetyna w dawce 60 mg pomagała ale miała za silne działanie sedatywne i z niej zrezygnowałem .Fluwoksamine też brałem to jeszcze było gorzej na 300 mg niż na paroksetynie więc odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię by udało Ci się zyskać wtedy działanie dobre na OCD, Fluoksetyna w monototerapii minimalnie pobudza, a klomipramina to wygasi, więc musisz się zdecydować jakiego typu leki chcesz stosować, uspokajacze są na OCD i zawsze będzie zamulenie, a ty byś chciał 2 przeciwstawnymi lekami osiągnąć środek, tak się nie da, no ale kombinuj, jeśli w to wierzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś własnie w ten deseń chce żeby nie odczuwać działania sedatywnego tylko nawet lekko pobudzające i nie mieć natręctw myślowych.

Na 60 mg paroksetyny miałem całkowitą remisje ale ciężko się wstawało z łóżka , w ciągu dnia byłem zmęczony i potrzebowałem drzemki i miałem kompletny brak motywacji do działania jeszcze do tego dochodziło zobojętnienie emocjonalne dlatego z niej zrezygnowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś własnie w ten deseń chce żeby nie odczuwać działania sedatywnego tylko nawet lekko pobudzające i nie mieć natręctw myślowych .

 

to jest nieosiągalne, bo pobudzenie to działanie noradrenalinowo-dopaminowe a właśnie ono odpowiada za OCD i trzeba je blokować, a ty chcesz na odwrót.

klomipramina zniesie/zablokuje ci pobudzające działanie FLUO.

 

jeśli chcesz pobudzenia to wywal klomipramine i wal FLUO, a do niego jeszcze możesz Selegiline dowalić, to wylecisz z butów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy depresji ten lek to bardzo dobry wybór. Natomiast przy zaburzeniach lękowych nie do końca... escitalopran w bardzo "nieodczuwalny" sposób podnosi humor, dodaje kopa i energii nie wpływając na inne nasze odczucia i zachowanie. Działa bardzo w punkt depresji, czasami aż za bardzo, choć miałem wrażenie, że po dluzszym czasie mój organizm przyzwyczaił się do niego i potrzebował zwiększenia dawki. Przy moich jednak lękach musiałem lek odstawić, nie pomagał w pełni, tak jak chociażby paroksetynę, która działa świetnie przeciwlekowo. Escitalopran tylko zmniejszał siłę napadów, nie niwelował ich całkowicie, a w początkowym stadium przyjmowania często je wywoływał poprzez nadpobudliwe działanie, które mogło czasem aż wystraszyć.

 

Depresja-> świetny wybór

Napady lęku-> nie oczekuj zbyt wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresja-> świetny wybór

Napady lęku-> nie oczekuj zbyt wiele

Działanie leku jest bardzo indywidualne. U mnie było wręcz odwrotnie. Na zaburzenia depresyjne nie sprawdził się w ogóle. Na lęki dużo lepiej, chociaż z biegiem czasu i to działanie osłabło.

 

Czy esci ma działanie bardzie uspakajające czy pobudzające ?

Mam taki silny niepokój z rana mi nogi latają pobudzenie jest straszne i tak caly dzień . Nie biore esci więc się pytam

Mnie uspokajało aż nadto. Na 20 mg to mogłem całe popołudnia przesypiać. Ale jak pisałem wyżej - to raczej indywidualne doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im mniejsza, tym lepiej - zdrowsza wątroba i więcej pieniędzy w portfelu.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26721950

The study revealed that incidence rates of drug-induced liver injury were highest during treatment with mianserine (0.36%), agomelatine (0.33%), and clomipramine (0.23%). The lowest probability of drug-induced liver injury occurred during treatment with selective serotonin reuptake inhibitors ([0.03%), especially escitalopram [0.01%], citalopram [0.02%], and fluoxetine [0.02%]).

Taka ciekawostka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Przestalem brac Citalopram i Escitlaopram z kilka miesiecy temu, a caly czas mam brak erekcji i brak libido, co wiecej, jestem jakby w jakies depresji, otchlani

nie chce mi sie nic robic, najchetniej bym sie zabil. widze ze dostalem mysli sambojczych, wczoraj zmusilem sie do masturbacji horror, wytrysk jakis wodnisty

Penis mi sie zmniejszyl o kilka centrymtrow, przed braniem SSRI moglem walic konia non stop.

 

kurwa, co robic, urolog powiedzial ze nie pomoze mi bo to depresja, endykronolog powiedzial ze nie mam zlych wynikow krwi i hormonow.

 

 

CZY TO ZNACZY ZE MAM PSSD I ZA 25 LAT TEZ JE BEDE MIAL????

 

 

JA PIERDOLE :/ :why::why::why::why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam u psychiatry.

Przepisał mozarin. Mam zacząć od 5 mg i dojść do 20mg.

Trochę się boję skutków ubocznych.

Bierze ktoś to z Was na natrectwa?

Albo w ogóle jak się czujecie po tym leku.

Ja biorę Depralin (też escitalopram) od niedzieli narazie jestem na polowce 5mg ze skutków mam nasilone lęki brak apetytu i mdłosci a dzisiaj mi się slabo zrobiło, wieczorem jest w miarę, gorzej od rana do poludnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka79,

Ja mam brać na noc żeby przespać skutki uboczne.

Wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę 5mg i też mam trochę więcej lęków :(

Musi się organizm przyzwyczaić do leku i będzie lepiej, mam taką nadzieję.

Wieczorem już czułam się nieźle od rana znowu niepokój ale dopiero połknęłam tabletkę, zobaczę jak będę się dzisiaj czuła.

Ja w poniedziałek już całą mam brać oby by pomógł ten lek bo lęki mnie wykańczają.

Pisz jak będziesz się czuła razem zaczynamy więc będziemy się wspierać :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka79,

Ja tydzień mam brać 5 mg.

Powiem Ci ze od razu jak wzięłam na noc mozarin i ketrel to bardzo szybko zasnełam.

Chociaż tyle

Ja narazie bez wspomagaczy jakoś daje radę mam doraźnie hydroksyzynę zapisaną ale jeszcze nie brałam. Oby tak dalej.

Ja w sumie będę 8 dni na niskiej dawce bo pierwsze dwa dni brałam 1/4 teraz pół i na 1 wejdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×