Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam pytanie do osób które zażywają 20 mg escitalopramu (mozarin) na dobę.

Czy bierzecie go w całości 20 mg rano, czy macie go rozbitego np. 10 mg rano 10 mg w południe albo wieczór.

Pytam gdyż wyszedłem wczoraj ze szpitala przez cały pobyt brałem 10 mg rano i w południe 10 mg w sumie dawka 20 mg ale wychodząc zapytałem lekarz prowadzącej czy mogę rano brać całość bo w południe mi nie pasuje i niby się zgodziła. Czy będzie to jakaś różnica w działaniu escitalopramu czy lepiej brać rano te 20 mg bo niby na ulotce jest napisane ze powinno się brać go rano tylko nie napisane w jakiej dawce rano.

Po za tym mam jadłospis taki po miesięcznym pobycie w szpitalu gdzie na wypisie podali mi dziwaczną diagnozę f61 zaburzenia osobowości mieszane a byłem tam kierowany z diagnozą zaburzenia depresyjno-lękowe i fobia społeczna no i leki mam takie : mozarin 10mg 1-1-0, spamilan 10 mg 1-1-1, Triticco cr 150 mg 0-0-1 i kwetaplex xr 50 mg 0-0-1 - po 5 tygodniach stosowania źle się czuję mam lęki przed wychodzeniem przed ludźmi a jak już gdzieś jestem po za domem odczuwam straszliwe napięcie, ucisk w głowie, sztywność karku, pocę się i trzęsę. 2 pytanie moje brzmi tak: czy mam dobry zestaw leków na wg mnie moja fobie społeczna czy tam osobowość unikająca (podobne objawy) skoro czuje się tak jak opisałem wyżej czy po prostu mam nadal czekać na rozkręcenie leków bo z ulotek wynika ze powinien być to dobry zestaw na moje dolegliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Biorę od tygodnia 5mg (docelowo będzie 10mg) Escitilu...I jest masakra..Codziennie biegunki i uczucie...no takie dziwne uczucie pobudzenia mam....poczekam jeszcze kilka dni..może przejdzie..Mam pytanie: czy ktoś z Was brał Escitil po wycięciu woreczka żółciowego?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie, lekarka zwiększyła mi escitalopram na 20 mg, biorę od 3ch dni (wcześniej 15mg) boję się że mi się pogorszy, że będą jakieś uboki po zwiększeniu dawki. Jest taka możliwość? 15 mg biorę od 6 lat, ale nastąpiło pogorszenie mam wejść na dawkę 20 mg i jak się ustabilizuje zejść na 15 mg. Próbuję tłumaczyć sobie logicznie to, że to niemożliwe żeby się pogorszyło. 8) Że może być tylko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde boję się tych uboków, że mi się pogorszy :blabla:

Chciałam być ciągle na dawce 15 mg i czekać, bo się polepszało z dnia na dzień, ale strasznie to długo trwało i z lekarką w końcu zdecydowałam się wejść na 20 mg i zejść jak się poprawi od razu na 15mg, żeby po prostu szybciej wyjść z tego kryzysu. Aaaaa teraz doczytałam że to jest wejście z dawki 10 na 20 mg :lol: To w sumie nie mam się czym przejmować, bo u mnie z 15mg na 20 mg, więc nie będzie aż tak dużego przeskoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co dokuczają mi jeszcze natręty. Nie jestem tak jak byłam tu i teraz tylko rozmyślam. Wcześniej wkręciłam się na żarcie - że nie będę mogła jeść, teraz na spanie, dodatkowo czasem najdzie mnie myśl że skończę w psychiatryku, że nerwca zniszczy mi życie. No i spięcie mam ogólne, lecz już nie takie duże jak przedtem. Generalnie jak się czymś zajmę jest już naprawdę spoko, jak siądę na dupie i zacznę rozmyślać o niepotrzebnych rzeczach to wtedy gorzej. Na 15mg było ok długi czas, zero objawów i niepotrzebnych myśli. Później coś mi sie spierniczyło (na skutek alkoholu jak sądze, może pare czynników też się przyczyniło do tego) i poprawiało sie na tej dawce 15 mg ale mega powoli. Lekarka już wcześniej sugerowała mi wejście na wyższą dawkę i zejście później na 15 mg, ale ja byłam uparta i czekałam, byłam u niej w pon i w końcu zdecydowałam się wejść ostatecznie na 20 mg żeby to szybciej pożegnać i powiedzieć nerwicy baj baj.

Mam nadzieję, że robię dobrze. :)

 

-- 25 maja 2017, 11:36 --

 

Witaj!

 

slide21.gif

 

Nie ma sensacji w efektach ubocznych. Inna sprawa, czy ten inkrement coś da.

 

Teraz doczytałam to ostatnie zdanie. Skoro polepszało mi się na 15 mg - jeszcze miesiąc temu ryczałam codziennie rano, teraz jest w miarę stabilnie. Można przypuszczać że się poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na esci świat się nie kończy.

 

No się nie kończy :mrgreen:

 

... stabilizatory nastroju.

Polecam karbamazepinę, dobrze rozmiękcza kości :lol:

 

Topiramat niezła sprawa, tylko jakoś szybko się wyprztykiwał na początku :lol:

 

Mówisz, że nie masz jeszcze gumowych nóg i nie pracujesz w cyrku? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak działa ten topiramat? Mam topamax 50mg. Kiedyś wziąłem 1 tabletkę ale nie odczułem jej działania. Nie chciałem brać więcej. Nie będę eksperymentował z takim lekiem. Może mi ktoś powiedzieć na jakiej zasadzie on ma działać? Miałem go przepisanego niby nasennie ale też jako stabilizator. Po obeznaniu się ze skutkami ubocznymi darowałem sobie. Ale ciekawość pozostała. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubokami z ulotki się nie przejmuj. Po 3-4 dniach z tego, co pamiętam ustala się stan stacjonarny stężenia topiramatu, więc kilka dni potrzeba. Ja biorę aktualnie 100 mg i nie mam żadnych ubocznych. Generalnie u mnie ma stabilizować nastrój, ale dopiero przy 100mg zaczął działać w moim przypadku. Doły nie są aż tak głębokie, a jak na Ciebie dobrze zadziała w kombinacji z antydepresantem to i może ich nie być. Jak coś więcej chcesz wiedzieć, to zerknij do tematu o topamaxie.

Off top.

Widzę, że masz wpisane w lokalizacji równanie Schrödingera zależne od czasu. Interesujesz się mechaniką kwantową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Serwis ten skutecznie zabiera mi prawo do prywatności (wymuszając podczas rejestracji zgodę na wysyłanie informacji handlowych na maila), dlatego piszę tę wiadomość, korzystając z tymczasowego maila. :blabla:

 

Chcę poinformować Was, użytkownicy forum, że Escitalopram bezpośrednio spowodował u mnie wystąpienie zarzucania treści żołądkowej, tzw. refluksu przełykowo-żołądkowego i odradzam korzystanie z tego medykamentu z uwagi na ten skutek uboczny.

 

Wypróbowałem to na sobie - lek escitalopram actavis przyjmowałem od 2013 roku, od tego samego roku zacząłem się leczyć na refluks. Na początku przyjmowałem leki, ale kiedy dostosowałem już dietę i przestałem je brać, próba odstawienia Escitalopram Actavis i jego ponowne przyjęcie bezpośrednio wywołało u mnie objawy zarzucania żołądkowego i oczywiście znaczy to tyle, że jest on trucizną dla naszego przewodu pokarmowego.

 

Liczę, że moja wiadomość komuś pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem załamana, po chwilowej poprawie znowu jest dno, nerwy takie że robi mi się słabo, ataki paniki. Zaczęłam sobie układać życie i wszystko się posypało. Na paroksetynie przez 2 lata było super, robilam wszystko i zaczęło się psuć. Teraz znowu czuję się wrakiem człowieka...Nie wiem czy paroksetyna by na powrót pomogła..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×