Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Agnieszka79,

Tyle godzin robię. Co drugi dzień.

Poszłabym z chęcią na L4 odpocząć od pracy i od tych myśli Ale wszyscy mi mówią że nie (rodzina , chlopak)

A to ja muszę zapierdalac

 

Jak tam samopoczucie?

 

U mnie w miarę, dzisiaj głowa mnie boli ale to chyba od pogody.

 

Nastrój jeszcze niezbyt ale to dopiero 4 dni na całej tabletce aby do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh,

wstrzymaj się z umieraniem
:angel: Ale to nie wiem jak jest w Twoim przypadku, ale często tak bywa, że jak lek się rozkręca, rozkręci - to potem przez jakiś okres nazywamy swój stan, że jest powiedzmy okej, później się przyzwyczajamy do tego stanu, ba może się jeszcze powolutku lekko niezauważalnie rozkręcić w międzyczasie - i wciąż - znów jest źle mimo wszystko. To w wszystko zależy oczwiście od tego w jakim stadium choroby jesteśmy, jak odbieramy leczenie - czym ono dla nas jest, czego oczekujemy, i od uwarunkowania psychologicznego/psychicznego. No i od tego, jak działają leki. Ja w sumie sam nie wiem jak to odbieram, bo dopiero zaczynam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny powstawania zespołu serotoninowego:

 

Pojawia się w wyniku gwałtownego i isotnego wzrostu poziomu serotoniny w synapsie nerwowej, do którego dochodzi poprzez zablokowanie wychwytu serotoniny przez inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) oraz w wyniku blokady enzymu inaktywującego serotoninę (leki z grupy IMAO), bądź przez nadwyżkę prekursora serotoniny – L-Tryptofanu (Kalma, Optimax). I wszystko jasne (kopy from forum neurologiczne).

 

Zespół serotoninowy pojawia się również w przypadku zwiększenia dawki leku o działaniu serotoninowym (więc lepiej nie robić sobie za dobrze i słuchać się pana doktora odnośnie stosowania magicznych pigułek).

 

Objawy zespołu serotoninowego

 

Zaburzenia świadomości- przymglenie

Objawy hipomanii – podwyższony nastrój, wesołkowatość itp.

Drżenia i skurcze mięśni

Wzmożone odruchy ścięgniste i okostnowe

Zaburzona koordynacja ruchów

Dreszcze, poty i hipertermia

Biegunka

Drgawki

 

Postępowanie w zespole serotoninowym

 

natychmiastowe odstawienie leków mogących wywołać zespół – poprawa stanu klinicznego zazwyczaj w ciągu 24 godzin

monitorowanie podstawowych funkcji życiowych – krążenie, oddech - tlenoterapia, zastosowanie respiratora w niewydolności oddechowej

podawanie leków przeciwgorączkowych i zmniejszających napięcie mięśniowe – BDZ np. diazepam (Realanium, Relsed) klonazepam (Clonazepan, Rivotril), lorazepam (lorafen)

nawadnianie (wlewy kroplowe) i obniżanie temperatury ciała - zimne okłady na ciało, wymuszony obieg powietrza.

Zmniejszenie ciśnienia tętniczego poprzez podanie nifedypiny (Cordafen, Cordipin, Cordipin retard)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Stosuje mozarin 4dzień pół tabletki z 15mg lekarz zalecił mi branie na noc ale miałem uczucie szybkiego tętna i się obawiałem i stosuje go rano. Czy nie lepiej jednak to stosować na noc żeby ewentualne skutki uboczne przespac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz, że masz na tyle silną siłe wolę, i psychikę żeby się nie uzależnić - to dobra rzecz. Ja aktualnie z alpry przeżuciłem się na baklofen - bardzo fajna sprawa. Jakby człowiek był świadomy, że bardzo dobre "doraźnie medycznie" sprawy można znaleźć w aptece, to nigdy bym ścierwa nie ruszał. No a przy moich zaburzeniach, życie bez "doraźnego umilenia" jest trochę aktualnie żmudne, i się leczę. Taki jest system, że w mediach bardziej rozpowszechniane są dopalacze, a nie leki... a nazwa "psychotrop" - powszechnie jest uważana za przywilej/wymóg, dla tylko i wyłącznie za przeproszeniem dziwaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Stosuje mozarin 4dzień pół tabletki z 15mg lekarz zalecił mi branie na noc ale miałem uczucie szybkiego tętna i się obawiałem i stosuje go rano. Czy nie lepiej jednak to stosować na noc żeby ewentualne skutki uboczne przespac

Ja biorę rano i bardzo mi to pasuje.

Szybkie tętno może występować na początku brania, ten objaw powinien minąć niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ernest00 , to jest kwestia ludzkiej głupoty, i podatności do nadużywania substancji psychoaktywnych. Także te 90% to brałbym w cudzysłów, i odjął od tego mimo wszystko ludzką głupotę, niewiedzę. A to spora różnica. Swoją drogą - podatność do nadużywania substancji psychoaktywnych to też głupota, kiedy zdecydujemy się do ich używania "po spróbowaniu". Zresztą, ilu miało takie myślenie: "uzależnia? uzależnia. aaaa chuuu.j, to tylko lek - dam rade, wpier.dolę się od niego, uzależnię - a później z tego wyjdę", a później jest płacz. Także to już jest świadomy wybór, no ale też głupota. A tych świadomych, świadomych siły uzależnienia, jej konsekwencji, tych co na to zdecydowali się i zweryfikowali - wszystkie za, i przeciw do zdecydowania się w leczeniu, i siłą rzeczy uzależnieniu benzodiazepinami, ba najlepiej przy pomocy lekarza - jest mała garstka, bardzo. I to też często wina lekarzy, którzy nie są dobrze wykfalifikowani. No i ulotek, na których często nie ma nic napisane, tak z grubsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×