Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Mam male pytanie dotyczace libido, a konkretniej mowiac mozliwosci osiagniecia orgazmu u mezczyzny.

 

Czy przy 5 mg moga wystapic takie same problemy jak przy dawkach 10-20?

 

Aktualnie biore Mirtazapine 30 mg i chcialbym pogadac z lekarzem o dodaniu Escitalopramu w malej dawce. Kiedys biorac dawki 10-20 mialem duze problemy w tym temacie, ale nie pamietam juz jak to bylo przy dawce 5 mg, bo bralem je tylko na poczatku i koncu leczenia. Jak to wyglada u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, perfekcjonista napisał(a):

Mam male pytanie dotyczace libido, a konkretniej mowiac mozliwosci osiagniecia orgazmu u mezczyzny.

 

Czy przy 5 mg moga wystapic takie same problemy jak przy dawkach 10-20?

 

Aktualnie biore Mirtazapine 30 mg i chcialbym pogadac z lekarzem o dodaniu Escitalopramu w malej dawce. Kiedys biorac dawki 10-20 mialem duze problemy w tym temacie, ale nie pamietam juz jak to bylo przy dawce 5 mg, bo bralem je tylko na poczatku i koncu leczenia. Jak to wyglada u was?

 

Przy 5mg wszystko działa jak u mnie super 🙂 Przy dawce 10 mg było to uciążliwe, obecnie dawkę utrzymującą mam 5 mg i wszystko wraca do normy 🙂

16 godzin temu, Damiann92rrr napisał(a):

Panowie i Panie wie ktoś bo tak biorę obecnie trittico cr 50mg na noc+25mg ketipinoru i 10mg brintellixu+ rano egzystę 150mg

 

wziąłem pierwszy raz 5mg escitalopramu o 14stej i czułem lekkie mdłości ból głowy ale jakieś otępienie takie np patrzę się na coś i jakbym nieostro to widział jakbym po alkoholu był.Następnego dnia do południa niby było ok.. ale jak wziąłem znów o 13stej /14stej tabletkę to to samo takie przymulenie że jakbym coś miał np wiercić to bym chyba prosto nie przewiercił.. a na drugi dzien do południa znów ok.. i dziś odstawiłem i teraz nie wiem czy to by minęło czy do południa ok bo już nie ma działa leku w sensie osłabło po nocy?  i czy to tak też jest,że np po escitalopramie człowiek jest obojętny i tak i zostaje na czas brania tego leku?

 

Na początku można dziwnie się czuć, ale zazwyczaj to mija. Oczywiście skontaktuj się z lekarzem najlepiej. Ja pamiętam byłem też obojętny, taki miałem wrażenie, że mnie nic nie rusza, ale to minęło coś koło miesiąca. Potem potrafiłem już się zdenerwować i nie być taki obojętny 🙂 Obecnie przy 5 mg, przy dawce utrzymującej nie ma tego odczucia, nie ma nerwicy, a jak się wqrwie, to normalnie 🙂 

 

Najlepiej Damian pobierz jakiś czas i sprawdź czy to się poprawi.

 

Powodzenia! 🙂

W dniu 3.03.2024 o 06:15, Matios napisał(a):

Po drugie jako nieliczny pisze tu ze mi pomoglo bo 90 procent wykeczncow i tu mysle ze jest to bledem nie wchodzi juz na fora tylko cieszy sie zyciem z drugiej strony moze nie chca do tego wracac 🙂 i przedewszytskim przelamywax sie i robic swoje nie sidziec w domu to duzo daje 🙂 zajac sie czyms odciac sie od tego znajomi imprezy i praca jaka kolwiek ja z niczego nie zrezygnowalem nawet z alko:)

I mi sie wydaje ze wieksze dawki ssri to bardziej na depresje zeby /cenzura/nac to gowno a na lęki i nerwice mniejsze i oczywiscie czas bo nie dziala odrazu ale z kazdym tyg jest lepiej:)

I badania na Wit D magnez zelazo wapn wit B .Ja mialem wit D duzo poniezej magnez w dolnej normie aby aby zaczolem suple 2 miechy magnez i wit D w duzych dawkach

 

Co do alko warto odstawić, ja nie pije 10 miesięcy - w ogóle. Najlepsza decyzja! Na weekend zdarzyło mi się wypić piwo, a czasami jakieś whisky, obecnie nie pije nic, wyniki poprawiły się niesamowicie, przestałem brać leki na nadciśnienie !!, obecnie mam wręcz za niskie 🙂 A waga spadła o 15 kg (dodatkowo dietę mam rozpisaną). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2024 o 17:15, Damiann92rrr napisał(a):

czy komuś wyszła pokrzywka i rumień na policzkach mocny po tym leku? 

Zobacz czy to czasem nie złapałeś jakiegoś wirusa. Ostatnio panowała Rumień Zakaźny wszędzie i tak się objawiał jak ty napisałeś 🙂

W dniu 9.04.2024 o 21:49, Annanowaknike napisał(a):

Hej wypadały komuś włosy od Lexapro? Leca garściami, czy jest szansa że to się zatrzyma ? 😞

Nie słyszałem o takim objawie, może zrób wyniki i zobaczy czy czegoś nie brakuje. Może coś z tarczycą np. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś powie kto bierze escitalopram.. bo się tykam jak pies jeża.Chciałem zacząć brać 5mg z tym,że biorę leki jak trittico cr 50mg na sen,ketipinor 25mg na sen,brintellix 10mg,egzysta 150mg 3x i lekarka mówiła,że włączając escitalopram bo mi wypisała ESCITIL ale to chyba to samo? to brintellix trzeba odstawić a on ponoć jest lekiem aktywizującym biore go prawie 3 lata  a escitil zaś będzie taki typu,ze nerwy itp osłabną na wskutek jakby otępienia? i ogólnie nic się nie chce potem robić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damiann92rrr no cóż, też biorę 10 mg wortioksetyny i jednocześnie 10 mg escitalopramu, żyję i czuję się dobrze więc można je brać razem. Ogólnie escitalopram może działać trochę aktywizująco, kiedy brałem go pierwszy raz to tak było (ale na krótko). Powinien też działać przeciwlękowo i niwelować napięcie czy stres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, zburzony napisał(a):

@Damiann92rrr no cóż, też biorę 10 mg wortioksetyny i jednocześnie 10 mg escitalopramu, żyję i czuję się dobrze więc można je brać razem. Ogólnie escitalopram może działać trochę aktywizująco, kiedy brałem go pierwszy raz to tak było (ale na krótko). Powinien też działać przeciwlękowo i niwelować napięcie czy stres.

no bo kurde nie wiem czy to brać bo jak biorę 5mg pierwszy raz to po np 2h czuje się taki ogłupiały w sensie otępiony chciałbym iść coś porobić np przy aucie i taki jakiś obojętny człowiek.Biorę też trittico 50mg na noc i 25mg ketipinoru i nie mam checi do roboty niczego oprócz np natręctw niby bez leków zle z lekami też bo bez nie jest człowiek ogłupiały myśli trzezwo a z lekiem trittco 75mg lub escitalopram 5mg juz jakiś człowiek dziwny taki 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Damiann92rrr napisał(a):

no bo kurde nie wiem czy to brać bo jak biorę 5mg pierwszy raz to po np 2h czuje się taki ogłupiały w sensie otępiony chciałbym iść coś porobić np przy aucie i taki jakiś obojętny człowiek.Biorę też trittico 50mg na noc i 25mg ketipinoru i nie mam checi do roboty niczego oprócz np natręctw niby bez leków zle z lekami też bo bez nie jest człowiek ogłupiały myśli trzezwo a z lekiem trittco 75mg lub escitalopram 5mg juz jakiś człowiek dziwny taki 😕 

nie sugeruj się 1 dniem, to skutki uboczne, ja miałem tak przez tydzień, a 2gi tydzień to niezdrowe pobudzenie z kolei i bezsenność, on wchodzi min 3 tyg ten lek. A dlaczego odstawiasz brintellix i jak on na Ciebie działał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze bo tak nie wiem co brać już ja to biorę ogólnie leki tak

- o 22   50mg trittico(teraz zmniejsze do 25 bo może go odstawię bo jakoś nerwowy człowiek) i o 23 25mg ketipinoru.Ketipinor biorę już z 3,4 lata wcześniej 50mg ale zmniejszyłem bo spac się tez po 25mg dało.Dalej o 22 biorę 10mg brintellixu który biorę z 3 lata już(brałem 10/15/20mg) i różnicy żadnej zbytnio nie widziałem i dalej o 22 egzysta 150mg i to jest na noc.

 

Rano to u mnie ogólnie jest tak obudzę się o 4 by isć do wc to biorę od razu 150mg egzysty,witamina c,witamina b,maglex b6 i tyle.. dopiero koło południa jeszcze jedna egzysta 150mg.

 

Po prostu mam takie cos,że np codziennie jak wstanę musze obejsć cały dom i podwórko i np otwieram każdą szafkę w domu mam w niej np zeszyt,zapalniczka itp i muszę sobie to powiedzieć typu'' zapalniczka jest ok w sensie,że działa'' zeszyt z kartkami i tak  w każdym pokoju np sprawdzić wizualnie pod kątem czy nie narobiłem śladów od klapek na panelach  to samo na dworze wejdę do garażu to tez musze powiedzieć tutaj mam klucze tutaj opryskiwacz itp i codziennie jest to samo..np mam smartfona kupionego to boje się nosić.. jadę gdzieś musze bez telefonu bo w kieszeni to moze się porysuje,wygnie i potem np wracam skąd i muszę wszystko sprawdzać czy jest ok 😕 tak samo np buty mam buty za ponad 500zł kupione i leżą na pudełku.. a ja idę w butach gdzie już potargany jest 😕 mam rower kupiony od mamy dość fajny.. stoi 3 lata w pokoju zakurzony bo nawet 1km nim nie zrobiłem tyle co po pokoju od ściany do ściany bo wyjadę to znów ubrudzi się potem czyścić to itp.. i niby mam to tamto a niczego nie używam...nie chce mi się rano wstać i spie do 10/11 bo jakoś meczy mnie to sprawdzanie ciągłe a zaś jak bym nie sprawdzał nic to mnie nerwy wezmą bo tak jakby tu potem nabrudzone tam naniesione tu coś tam coś a jak tak wszystko codzienie patrzę to schodzi mi 2/3h codziennie ale mam pod kontrolą,ze wszystko wiem.Nic mnie zbytnio nie cieszy i tak nie wiem jak tu brać leki by cieszyć zaczęło i chęć była do roboty czegokolwiek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory brałam 10mg escitalopramu i 2x100mg pregabaliny.

Kilka dni temu zwiększono mi dawkę do 150mg pregabaliny wieczorem...

I tu moje pytanie.

Czy u kogoś taki miks zadziałał?

Przy nie mijających lękach zwiększano Wam właśnie pregabalinę zamiast leku głównego?

Czuję się różnie.

Mam koszmarne problemy z pamięcią krótkotrwałą i koncentracją.

Czasem się zawieszam...

Nie mam pojęcia której substancji to wina... I co teraz robić... 🥴

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Leighana napisał(a):

Do tej pory brałam 10mg escitalopramu i 2x100mg pregabaliny.

Kilka dni temu zwiększono mi dawkę do 150mg pregabaliny wieczorem...

I tu moje pytanie.

Czy u kogoś taki miks zadziałał?

Przy nie mijających lękach zwiększano Wam właśnie pregabalinę zamiast leku głównego?

Czuję się różnie.

Mam koszmarne problemy z pamięcią krótkotrwałą i koncentracją.

Czasem się zawieszam...

Nie mam pojęcia której substancji to wina... I co teraz robić... 🥴

mozliwe, że pregabelina, rośnie na nią tolerancja i trzeba brac więcej i więcej, aż do 600-800g doszliśmy z lekarzem i przestał działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×