Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

a czy Wy prócz leków jesteście w psychoterapii?

 

dzień dobry tak poza tym :)

tak, ja oprócz tego że biorę leki esci, chodze na terapię w nurcie psychodynamicznym, zastanawiam się nad odstawieniem, bo jednak leki wyciszają i spłycają niektóre emocje, co mi akurat na terapii przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie :D

przez najblizsze dni bede oczekiwac wezwania na I spotkanie terapeutyczne i zobacze jak to jest przerwac tabletki z dnia na dzien.

 

Moja przygoda z chorobå takze zacze4la sie na wiosne w 2012 roku ale stracilam tyle czasu na doszukiwanie sie przyczyn zlego samopoczucia. Teraz, w listopadzie kiedy ponownie pojawily sie ataki paniki wylådowalam u psychiatry a leki zaczelam brac chyba 19 grudnia 2013. Skoro jakos dalam rade przetrwac bez lekow prawie 2 lata to mysle, ze teraz mam 99% szanse aby wyleczyc sie calkowicie przy pomocy terapii behawioralnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Evele :D

 

a mozesz wyjasnic na czym polega terapia psychodynamiczna ? Masz takze ataki paniki czy agorafobie albo jakies inne dziwactwa, ktore uprzykrzajå Ci zycie ?

 

ataków paniki nie mam, agorafobii też nie, ale mam depresję i trochę lęku społecznego, tak spróbuję krótko to wytłumaczyć, terapia psychodynamiczna to terapia długoterminowa, nie ma reguły ile może trwać, ja na przykład chodzę już drugi rok. Poza tym na tej terapii terapeuta ma jakby dystans do pacjenta, to pacjent zaczyna rozmowę i on decyduje na jaki temat chce rozmawiać. W skrajnych przypadkach terapeuta może w ogóle nigdy nie zaczynać rozmwy. Terapia formę rozmowy i odwołuje się do podświadomości, do powtarzających się schematów. Mam nadzieje, że trochę przybliżyłam. Na forum powinen być gdzies wątek o tej terapii, chyba nawet założony przeze mnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nova Super ze jest juz lepiej i ze masz w sobie tyle samozaparcia, zeby z tego wyjsc.

Artykul tez juz kiedys czytalem. Podziwiam goscia, bo sam bym chyba tak nie dal rady.

Tak z ciekawosci, ty tak dobrze szprechen svenska, czy angielski?

 

Ja wracam juz na wlasciwe tory. Jednak (chyba) to byly objawy wkrecania wiekszej dawki, ktora chyba nie jest mi potrzebna skoro na 5mg czuje sie dobrze i w miare stabilnie. Tylko zeby tej energii bylo wiecej, ale moze to sie pojawi po calkowitym odstawieniu esci.

 

Tez sie zastanawiam nad moja diagnoza (nerwica lękowa). Ja nie zaobserwowalem u siebie atakow paniki, o ktorych Wy piszecie. Nic z obszaru agorafobii. Nawet jak mialem lęki to wolalem wyjsc z domu, bo to mi pomagalo. Nie wiem czy te obawy o przyszlosc, poczucie niskiej wartosci, niemoznosc zapanowania nad myslami, niemoznosc zmobilizowania sie do czegos, to bardziej nie depresja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem escitalopram 10mg i triticco.Bardzo fajnie na mnie dzialaly te leki.Escitalopram poprawial mi nastroj i redukowal lęk a triticco sprawial ze mialem lepszy sen i wyciszal wewnetrznie.Niestety po poltora roku zaczelo sie znowu pogarszac.Rano napiecie wewnetrzne lęk i rozdraznienie.I po jakims czasie zostala zmieniona diagnoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos dzisiaj gorzej. Samopoczucie w kratke. Jednego dnia ok, drugiego gorzej, nastepnego ok i dzisiaj znowu gorzej :P Nie mam apetytu i lekkie zawroty glowy + lekki lęk i pocenie rąk. Przynajmniej w oparciu o czterodniowe doswiadczenie moge zalozyc, ze jutro bede sie dobrze czul :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, oby :) W ogole, jesli biore teraz dawke 10mg, jest sens wskakiwac na 20mg, tak jak zalecil lekarz, skoro czuje sie relatywnie dobrze? Czy uboki przypadkiem nie beda wieksze, czy to sprawi ze znikna calkowicie, czy jest to nie do przewidzenia?

 

-- 12 sty 2014, 00:58 --

 

Bezsenna noc, a na forum sie nic kurde nie dzieje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec,

Wszyscy się pewnie dobrze czuję więc wybyli na miasto i nie mają ochoty siedzieć przed kompkiem, a Ci co się źle czują to pewnie poszli spać...dlatego taka cisza..........

a u Ciebie lepiej, czy nadal zawroty?

 

U mnie od tygodnia stabilna poprawa...oby się ten stan utrzymał...

 

pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec,

Wszyscy się pewnie dobrze czuję więc wybyli na miasto i nie mają ochoty siedzieć przed kompkiem, a Ci co się źle czują to pewnie poszli spać...dlatego taka cisza..........

a u Ciebie lepiej, czy nadal zawroty?

 

U mnie od tygodnia stabilna poprawa...oby się ten stan utrzymał...

 

pozdrawiam:)

Brak zawrotow na chwile obecna. Troche mi slabo jest i lekki niepokoj czuje. Troche mi tez niedobrze.

a no i dobrego humoru tez raczej nie mam.

 

-- 12 sty 2014, 08:47 --

 

Nie mogłem zasnąć do około 5 rano, bo zaczęło mi w uchu lewym piszczec, w końcu jednak padlem. Obudziłem się godzine temu i piszczy jeszcze bardziej, teraz w obydwu uszach i lekki bol w okolicach lewej skroni czuje :/ zaczynam się poważnie bać tych wszystkich psychotropow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj już ładnie przespałem noc, ale po obudzeniu miałem lekkie lęki. W sumie nic strasznego, aje jednak. Teraz powoli odchodzą.

Za to wczoraj miałem super dzień. Porobiłem większość rzeczy, które gdzieś tam odkładałem od tygodni. Nic już kurde z tego nie rozumiem.

Chyba wybiorę się do psycha i poproszę o zamianę esci na coś bardziej aktywizującego. W sumie ataków paniki nie mam, więc nie powinno to się chyba negatywnie odbić. Chyba że za jakiś czas całkowicie odstawię esci i może ta werwa powróci.

 

Kasiu, gratulacje i oby tak dalej.

 

Radol, jak odczułeś poprawę już po 3 tygodniach, to ładnie zareagowałeś na lek. Można powiedzieć książkowo. Naprawdę dobra wróżba.

 

Gradrec, wygląda mi na to, że nowy lek zaczął Ci się wkręcać. Pisz co u Ciebie. Pomoże nam zrozumieć, czego można się spodziewać na innych lekach. Może one też wcale nie są takie cudowne i esci rzeczywiście wychodzi na ich tle dosyć dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj już ładnie przespałem noc, ale po obudzeniu miałem lekkie lęki. W sumie nic strasznego, aje jednak. Teraz powoli odchodzą.

Za to wczoraj miałem super dzień. Porobiłem większość rzeczy, które gdzieś tam odkładałem od tygodni. Nic już kurde z tego nie rozumiem.

Chyba wybiorę się do psycha i poproszę o zamianę esci na coś bardziej aktywizującego. W sumie ataków paniki nie mam, więc nie powinno to się chyba negatywnie odbić. Chyba że za jakiś czas całkowicie odstawię esci i może ta werwa powróci.

 

Kasiu, gratulacje i oby tak dalej.

 

Radol, jak odczułeś poprawę już po 3 tygodniach, to ładnie zareagowałeś na lek. Można powiedzieć książkowo. Naprawdę dobra wróżba.

 

Gradrec, wygląda mi na to, że nowy lek zaczął Ci się wkręcać. Pisz co u Ciebie. Pomoże nam zrozumieć, czego można się spodziewać na innych lekach. Może one też wcale nie są takie cudowne i esci rzeczywiście wychodzi na ich tle dosyć dobrze.

 

Spać nie mogę. Śpię po 2 godziny w nocy a potem dosypiam w ciągu dnia. Kręci się w głowie teraz i piszczy w uszach + lekki Lęk.

 

Mam nadzieje, ze zobaczę szybka poprawę, bo niby wcześniej ssri juz brałem 3,5 tyg

 

-- 12 sty 2014, 16:01 --

 

chyba biegunka doszla ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

U mnie minęło 6 tygodni na esci...

Poprawa jest coraz większa, tzn. czuję się naprawdę bardzo dobrze, NORMALNIE :mrgreen: , tak jak przed zażyciem esci tylko to z czym poszłam do psychiatry czyli leki ataki paniki minęły.

Ranki są bardzo dobre - normalne. Minęło zamulenie, minęło odmóżdżenie, wrażenie odrealnienia, sieczki z głowie, naćpania.

Jestem sobą, czuje się sobą:)

Nie mam też znieczulenia emocjonalnego, mam sporo energii, chęci do działania, mimo fatalnej pogody za oknem.

Jestem aktywna cały dzień, czasami dopada mnie lekka senność, ale to nic dużego, poziewam troszkę i mija...

 

 

Czuję się już tak jak 5 lat temu na efectinie, z tym, że efectin zadziałał zdecydowanie szybciej, a tutaj trzeba było czekać bardzo długo, a poprawa nie nastąpiła z dnia na dzień (na efectinie miałam z dnia na dzień), tylko maleńkimi kroczkami...

Po ciężkich, naprawdę koszmarnych bojach z esci, (które już miałam zmienić, wyrzucić, które przeklinałam i niemal wyrzucała do kosza) na chwilę obecną jest supe 8) . Ale... boję się chwalić dzień przed zachodem słońca... bo czytam, że wielu po stabilizacji znowu odnotowali gorsze samopoczucie...

 

Życzę wszystkim walczącym by esci zadziałało....

A ja głupi pracoholik już cieszę się, że jutro do pracy i będę mogła dalej nadganiać zaległości:) :mrgreen:

 

Teraz tylko się modlic, by poprawa była stabilna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dalej bez zmian, jutro zaczynam 7 tydzien.na esci. Samopoczucie dalej takie sobie, weszła, na większa dawkę i dam jej jeszcze trochę czasu

Hej, sorki bo pewnie juz pisalas, czym sie objawia Twoje zle samopoczucie? Masz napady lękowe, czy to inne sprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×