Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

gargul, zaburzenia nerwicowe- tak stwierdził jeden, ale nie był zbyt rozmowny. Jak byłam u drugiego , to z wrazenia zapomniałam zapytać. Innego leku mi nie zaproponowali. Mówią, ze to mercedes wsród ssri, ale wiadomo, ze na każdego działa cosinnego. Ile czasu lykasz esci? Kiedy poczułes sie lepiej? Ja jeszcze dam esci trochę czasu na zwiększonej dawce

 

-- 13 sty 2014, 09:30 --

 

gargul, z byle powodu spinam sie, nawet przed wizyta u dr, potem to czuje lęk przed lękiem, nie wiem gdzie poczatek, gdzie koniec ii ciągła spirala lęku trwa. Dzis np.muszę odbyc podroz sama i juz mam stresa, ostatnio zemdlalam, mam nadzieje,ze nie przytrafi mi sie to znow. Czasem to mam siebie dosc i tego glupiego lba. Czy Chodzisz na psychoterapię?

 

-- 13 sty 2014, 12:33 --

 

Dziś zaczęłam 7 tydzien z esci. Moze jest troszkę troszkę lepiej. :smile:

 

-- 13 sty 2014, 12:34 --

 

Dziś zaczęłam 7 tydzien z esci. Moze jest troszkę troszkę lepiej. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik,

Dzięki Jetodiku:)

No już miałam odstawiać, prawie zarezerwowałam termin wizyty i nagle trach - diametralna poprawa w piątym tygodniu....

Długo czekałam... szkoda, że lekarze jednak nie informują, że to może tak długo potrwać... jakbym sugerowała się ulotką (4 do 4 tygodni), albo słowami dr - po tygodniu powinna Pani odczuć poprawę, to pewnie zdążyłabym 3 razy odstawić esci... No bo jak można czekać jak człowiek się tak fatalnie czuje? tydzień czy dwa dłużej to prawdziwa męka...

Poczekałam i doczekałam się.... :D:D:D

 

A jak Ty się czujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gargul, zaburzenia nerwicowe- tak stwierdził jeden, ale nie był zbyt rozmowny. Jak byłam u drugiego , to z wrazenia zapomniałam zapytać. Innego leku mi nie zaproponowali. Mówią, ze to mercedes wsród ssri, ale wiadomo, ze na każdego działa cosinnego. Ile czasu lykasz esci? Kiedy poczułes sie lepiej? Ja jeszcze dam esci trochę czasu na zwiększonej dawce

U mnie zabużenia lękowo-depresyjne. Z lekarzem nie dyskutowałem bo nie mam takiej wiedzy i zawsze dochodzę post-factum do tego co to za diabeł :P

Co do czasu brania, to biorę już ponad 4 miesiące. Lepiej poczułem się po 3 tygodniach, ale na 100% było to związane ze zmniejszeniem dawki z 10mg na 5mg. Jakoś nie toleruje większej ilości. Niedawno sam sobie zwiększyłem do dychy i przez pierwsze 3 dni miałem delikatne objawy typu lekkie zawroty, zmieszanie, ból głowy i nagle czwartego czy piątego dnia dostałem na powrót lęków. Trwało to 4 następne dni i z każdym dniem się nasilały, więc zdecydowałem się powrócić do mniejszej dawki. Widocznie jakoś nie toleruje tego badziewia.

Może też powinnaś zmniejszyć dawkę? Oczywiście pogadaj najpierw z psychem.

 

gargul, z byle powodu spinam sie, nawet przed wizyta u dr, potem to czuje lęk przed lękiem, nie wiem gdzie poczatek, gdzie koniec ii ciągła spirala lęku trwa. Dzis np.muszę odbyc podroz sama i juz mam stresa, ostatnio zemdlalam, mam nadzieje,ze nie przytrafi mi sie to znow. Czasem to mam siebie dosc i tego glupiego lba. Czy Chodzisz na psychoterapię

Pomimo iż nie mam takich przypadłości, to rozumiem i współczuje. Powiedz jak Ci dzisiaj poszło?

Na terapię nie chodzę. Chciałbym, nawet tak z głupiej ciekawości, ale mieszkam w miejscowości, gdzie newsy rozchodzą się szybko i nie wiadomo jakim kanałem, a tego chciałbym uniknąć :P A dojazdy po 100km kilka razy w tygodniu, nie wiadomo jak długo, mnie nie bawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już sam nie wiem czy to efekt oczekiwany - niby nie mam takich stanów jak 2 tyg temu ale jest jakis stały wewnętrzny niepokój i czasami jednak powracja czarne myśli - juto wizyta u poleconego psycha (dziękuję -ten kto umówił to wie :) )- czasami nawet obcy ludzie chcą sobie pomagać i to mnie napawa optymizmem że świat nie jest jednak zły tylko czasami sie ma pecha trafiać na nieodpowiednich ludzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radol, a czego oczekujesz od wizyty u "nowego" lekarza? Zmiany leku? Nowej diagnozy? Brakuje Ci cierpliwości na rozkręcenie esci?

 

-- 13 sty 2014, 22:51 --

 

Radol, a czego oczekujesz od wizyty u "nowego" lekarza? Zmiany leku? Nowej diagnozy? Brakuje Ci cierpliwości na rozkręcenie esci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katarzynka40,

 

hej witam Cię - wiesz , sam nie wiem czy lepiej - za czasem łapię motywację a czasem jestem bierny i wpadam w jakiś marazm - na razie jest średnio - na pewno tak nie mogę pracowac bo efekty będą zerowe - na razie jeszcze "lecę" na klientach z grudnia których wypracowałem w listopadzie a teraz było troche przerwy i może mi się to odbic czkawką - także finansową - nie mam kopa po prostu - kiedyś przychodziłem , siadałem i wio! grzałem słuchawkę , umawiałem klientów a teraz jestem zwolniony - nie wiem czy to esci jeszcze się rozkręca czy tak ma już być - ciężko orzec

 

Tojaaa,

 

sam nie wiem czego się spodziewam - może lepszej diagnozy - może potwierdzenia że trzeba poczekać , może rozmowy- podobno to dobry specjalista i wierzę osobie która go poleca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gargul, wiesz, jak przechodzilam z 5 mg na 10 to nie odczulam różnicy w samopoczuciu. Pierwszy tydzien miałam okropny, w łóżka nie wstawalam, lęki x 100, mega senność, zero jedzenia. Po tygodniu powoli przechodziło, weszłam na 10-ke. Uboki przeszły, ale moje samopoczucie stanęło na tym samym poziomie. Tak samo,było w 2 tyg, jak i w 5 tyg, dlatego lekarz zdecydował podwyższyć dawkę do 15. Od tygodnia jestem na 15 i czasem miewają przeblyski normalności, ale tylko przeblyski. Mimo tego poczekam do 8 tyg.,zobaczę jak będzie. Zazdroszczę, ze nie masz ciągłego, wolnoplynacego leku i napięcia, to jest okropne. :why: moja dzisiejsza podróż ok 300 km całkiem dobrze, obeszło sie bez panikowania :mrgreen: o psychoterapie oczywiście tez zapomniałam zapytać lekarza z wrazenia :o , ale chetńie sprobowalabym

 

-- 13 sty 2014, 23:19 --

 

Radol, rozmowa jest bardzo ważna, często potrzebujemy najbardziej dobrego słowa i otuchy. Co do esci, bierz przykład ze mnie, czekam na efekty 7 tydzien. :roll: i wierze w sukces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ja jestem na esci juz 15ty tydzien moje samopoczucie jest okey chociaz czasami odczuwam lekki niepokoj ale w porownaniu co bylo na poczotku to w tej chwili jestem w niebie dlatego radze zebyscie sie nie poddawali i przeczekali najgorsze chwile a bedzie dobrze tego wszystkim zycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja leczenie zaczelam od 5mg po miesiocu bralam co drugi dzien 5mg i 10mg a od czterech tygodni biore 10mg codziennie i od tego czasu leki minely a lekki niepokoj pojawia sie raczej rano ale to jest do przezycia

 

-- 14 sty 2014, 12:26 --

 

tojaaa czy ty czasami nie mieszkasz we wschodniej czesci kraju bo ja wlasnie z tych stron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krista, ja pierwszy tydzien brałam 5-ke, potem weszłam na 10-ke, a od tygodnia jestem na 15-ce, bo średnio sie czułam. Lekarz zdecydował,,żebym zwiększyła dawkę. Normalnie to nie jest, moze trochę, trochę lepiej. Zaczęłam siódmy tydzien i liczę bardzo na rychła poprawę. Ja bardziej z północy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tojaaa nie ma sprawy ja przed leczeniem czulam sie jak wrak czlowieka nawet podobnie w pierwszych tygodniach leczenia bylam pewna ze lek nie trafiony ale sie nie poddalam nie chcialam tez zmieniac leku mimo ogromnych lekow jakie mialam nie poddalam sie i jestem z siebie dumna ze wytrwalam tobie tez sie uda jestem tego pewna od 4 tygodni nie biore tez hidroxyzyny ktorej lykalam tez spore ilosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×