Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

nova_2013,

cześć:)

czy ja uparta jestem? Hmm, jak każdy zodiakalny baran 8)

Ale wierz mi - już niewiele brakowało by odstawiła esci i zamieniła na efectin. Dokładnie 5 dni. W jeden piątek już zdecydowałam się, że w kolejnym tygodniu - środę/czwartek jadę do dr zmieniać esci na efectin. No i następnego dnia diamentralnie mi się poprawiło - i to nie była popołudniowa tylko poprawa, ale wstałam i nagle OLŚNIENIE! Totalna beztroska, radość, jakby mi ktoś odblokował mózg...

Aaaa, 7 tygodni to bym nie wytrzymała na takich ubokach, poprawa - taka bardzo duża - nastąpiła gdzieś po 34 dniach (5-5,5 tygodnia)

 

Martwi mnie natomiast to jak Ty się czujesz. Napiszę jednak szczerze - jak napisałaś, że odstawiasz lek po 2 tygodniach zażywania, bo dr kazał Ci przejść na terapię behawioralną, to obawiałam się, że może być nawrót... Moja sąsiadka odstawiłam po 3 tygodniach antydepresant bo poczuła się super i pomyślała, że już jest wyleczona. Nie mogę zrozumieć twojego dr - to kompletnie nieodpowiedzialna osoba! Jaka gehennę Ci zgotowała, przecież tak dobrze się czułaś! Wszyscy Ci zazdrościliśmy tak fajnego samopoczucia... a teraz? Chyba bym zamordowała takiego doktora...:(

Trzymaj się, mam nadzieję, że poczujesz się zdecydowanie lepiej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to u Was tak dlugo sklepy så otwarte ? zakupy.gif

W Szwecji max do 22.00 i jak nie kupisz sobie fajek na zapas to przezywasz katorgi do rana do 8.00

 

no nic, ide z psiakami na nocny spacer pies.gif i pewnie tu wroce bo znowu nie moge spac

Nie u "was", tylko u "nas". Ostatecznie tez rzekomo z Polski jestes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze też pomarkuję :) - choc tableteczke spaniową zapodałem :) - czekam na rozwój Esci na 15 mg i na 20 mg - jak będzie brylantowo to zostaję a jak nie to moze zmiana na wenle - pożywiom uwidim :)

 

-- 16 sty 2014, 00:30 --

 

Katarzynka40,

 

ja też zodiakalny baran :)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehhe, no ja z 2 kwietnia ! Tosmy barany :great:

 

Radol w porownaniu z tym co pisales na poczåtku to WIELKA ROZNICA Twojego samopoczucia. Pamietam Twoj pierwszy wieczor i konwersacje z lunatic, byles tak zalamany, ze az lzy mi sie krecily ale wtedy tak bardzo chcialam Cie podbudowac na duchu. Dzisiaj jestes zupelnie innym czlowiekiem choc minelo tak niewiele czasu... Czytajåc obecne Twoje posty czuje, ze wychodzisz na prostå i lek naprawde Tobie pomaga. Naparwde bardzo cieszå mnie pozytywne posty bo na duszy od razu lepiej sie robi kiedy widac jak sobie radzicie. Katarzynka juz w siodmym niebie ale po takiej walce to sie nie dziwie.

 

Radol, a jestes na 10mg teraz ? I zaczåles 15mg ?

Ja bralam tylko 10mg ale pomyslalam, ze jak tak sie dobrze czuje to po 2,5 tygodnia zwiekszylam na 20mg tak jak zalecil lekarz. W porownaniu do wiekszej dawki podobnie nie mialam zadnych ubokow i moglabym powiedziec, ze jeszcze lepiej sie poczulam wiec nie wiem czy to byl sens wchodzenia na tzw. dawke terapeutycznå, bo jakis specjalnych euforii nie bylo. Zadowolilabym sie swoim samopoczuciem przy 10mg i to mi chyba wystarczylo.

 

No ale teraz zobaczymy do jakiej dawki bede musiala dojsc aby powrocic chocby do stanu sprzed tygodnia. Po dzisiejszej eksplozji trudno mi cokolwiek przewidziec.

 

-- 16 sty 2014, 01:52 --

 

biore 6ty dzien paro, po zminie z esci, ktore mi zaszkodzilo, jest prawie polnoc, a ja sie musze pochwalic, ze wlasnie sie zbieram do sklepu, bo mi fajek zabraklo :-)

Zero lęku, kompletna pewnosc siebie i cisne do sklepu, BO MOGE. Wspominalem juz, ze gardze esci?

 

Wlasnie, to uczucie pewnosci bylo najlepsze ! Zadnych lękow... spokoj wewnetrzny... i czlek taki wyluzowany az zyc sie chce.

I w tym stanie myslalam sobie jak to bylo, ze ja sie tak strasznie balam wyjsc z domu. Malo tego ! Chcialam, zeby nastepny atak paniki mnie ogarnål bo zabaczylabym przynajmniej jak sobie radze ale nie doczekalam sie bo przeciez lęk przed kolejnym atakiem zniknål u mnie.

 

Uplynelo juz 8h od zazycia tabletki i wcale nie czuje sie lepiej... przeszla mi tylko ta nerwowosc, ktora mnie trzymala caly dzien. Dobre i to !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nova_2013,

Ja z 5 kwietnia :lol:

 

Ja mam też tą pewność i nawet trochę zbyt duży spokój - jak na mnie. jakoś teraz jak rozmyślam, jak to było 2-3 tygodnie temu, ze ja byłam w tak fatalnym stanie to aż wierzyć mi się nie chce:( bałam się wyjść z domu, bałam się jechać do pracy... bałam się to jedno, ja nie byłam w stanie ręka ani nogą niemal ruszyć...

Masz rację - widać po postach, że Radolek wraca z dalekiej podróży - czyta się Go już "inaczej", widać, ze się mu poprawia:)

 

U "nas" są nawet sklepy całodobowe ;);)

 

-- 16 sty 2014, 01:14 --

 

Radol,

Radol, same barany:)

 

Po postach widać, że u Ciebie jest lepiej. Efectin ja osobiście polecam... miałam po nim bardzo dużo energii, motywacji, chęci, działała na mnie bardzo pobudzająco i aktywizująco... Esci mnie chyba bardziej uspokaja...energii nie brak nie narzekam, ale widzę różnicę...

 

-- 16 sty 2014, 01:14 --

 

Gradrec,

Kloss gdzieś zaginął w akcji 8)8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kloss i Gargul - wy cos tak slabiutko na forum. Pracujecie ?

 

Gargul byles ciekaw czy ja tak biegle szprecham. No tu Cie zaskocze :

polski z musu ( chyba przez geny) ;)

angielski kiedys perfekt z racji dluzszego pobytu w Australii i chodzilam tam do szkoly, ale uczeszczalam tez do przedszkola z j.angielskim jeszcze bedåc w PL

dzis nadal rozumiem i czytam ksiåzki po angielsku ale na jakims sympozjum naukowym niewiele bym zrozumiala choc studia tez ukonczylam w j.angielskim.

Tak, mam codzienny kontakt z angielskim ( na poziomie komunikatywnym ) i szwedzkim, ktory znam biegle.

 

Na facebooku natomiast pisze w j.angielskim i niemieckim ze wzgledu na moje dawne znajomosci z lat kiedy mieszkalam w Australii i w Niemczech.

Po niemiecku tez plynnie mowilam, dzis jest o wiele gorzej bo opuscilam Niemcy 20 lat temu ale nadal rozumiem te mowe i pisze.

Z konwersacjå po niemiecku mam juz problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, co u Was?

Czesc kloss!

 

Ja przenioslem sie z esci na paro i jest mi o wiele lepiej. Zapewne sledzisz ten watek, ale pozwole sobie poraz kolejny napisac, ze tak jak esci mi (doslownie) zaszkodzilo i nabawilem sie agorafobii, tak paro dziala na mnie wspaniale i pomimo zaledwie 6 dnia czuje sie o wiele lepiej, niz sie czulem ~1.5 miesiaca temu. W miedzy czasie przerwalem "terapie" farmakologiczna na okolo 2 tygodnie i teraz zaluje, bo tak, jak niby sie czulem dobrze bez prochow z tydzien, tak kolo drugiego tygodnia dalo mi sie to bardzo we znaki i zdecydowalem sie siegnac po paroksetyne, ktora lekarz mi zalecil brac 2-3 dni po przerwaniu leczenia ale sie jej balem, bo patrzylem przez pryzmat tego co przezylem na esci :P

 

A co u Ciebie kloss?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jetodik

Ale ogólnie lepiej Ci bez lekow?Dajesz rade?Bo ja jak odstawilam esci na cztery dni,to myslalam,ze zwariuje od lekow,paniki,trzepawki z zimna...

A jakie to zaburzenie,jeśli mozna wiedzieć?

U mnie zdiagnozowano z 7 lat temu nerwica lękowa... a przez to esci to czort raczy wiedzieć co jeszcze sie dolaczylo....

Od tygodnia znowu jadę na esci i wcale nie jest dobrze.Ciagle napięcie,nerwy,jestem pobudzona,wyczerpana,wylękniona....Dzisiaj idę na wizyte do mojej p.dr.Zobaczymy co mi powie....

Tez wolalabym byc bez lekow,ale teraz po esci obawiam sie,ze nie dalabym rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jetodik

Ale ogólnie lepiej Ci bez lekow?Dajesz rade?Bo ja jak odstawilam esci na cztery dni,to myslalam,ze zwariuje od lekow,paniki,trzepawki z zimna...

A jakie to zaburzenie,jeśli mozna wiedzieć?

U mnie zdiagnozowano z 7 lat temu nerwica lękowa... a przez to esci to czort raczy wiedzieć co jeszcze sie dolaczylo....

Od tygodnia znowu jadę na esci i wcale nie jest dobrze.Ciagle napięcie,nerwy,jestem pobudzona,wyczerpana,wylękniona....Dzisiaj idę na wizyte do mojej p.dr.Zobaczymy co mi powie....

Tez wolalabym byc bez lekow,ale teraz po esci obawiam sie,ze nie dalabym rady.

 

A pdobowalas paroksetyny? Ma mieć większą skuteczność w zaburzeniach lękowych?

 

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elfrid

Bralam seroxat prawie trzy lata temu.Co prawda postawil mnie na nogi,ale na nim czulam sie roznie raz lepiej,raz gorzej....Moja p.dr.uznala,ze esci będzie lagodniejsza przy wprowadzaniu niż paro,a,ze jak do niej wstawilam sie na wizyte,nie bylam w zlym stanie psychicznym,podjela decyzje,ze esci będzie dla mnie w sam raz.Gdybym tylko wiedziala,ze esci zrobi to co zrobilo to w życiu bym sie na nie nie zgodzila....

A czy od paro,nie bylaby lepsza wenla...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79, podejrzliwość, dziwaczność, lęk, problemy z wyrażaniem myśli/emocji, słaby napęd, myślenie magiczne, wycofanie społeczne.

 

-- 16 sty 2014, 10:28 --

 

Myslisz,ze to co teraz mnie trapi to jakieś uboki...?

 

oczywiście, zaburzyłaś działanie leku tą przerwą i teraz musi się ustabilizować, do tego czasu powoduje to co powoduje :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×