Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

elfrid, jem 400 mg ketileptu na noc [ był okres, że jadłam i 600 mg] i waga ani drgnie. jeśli chodzi o flupentiksol - to samo. brak zmian na wadze, a brałam dawki 0,5 - 3 mg na dobę.

 

A w ogóle tyłaś na czymkolwiek? :D

 

oj tak ;) najbardziej na depakinie i rispolepcie śmigałam z wagą w górę. jeszcze paroksetyna i karbamazepina nie ułatwiały mi trzymania wagi na stałym poziomie. natomiast zestaw, który mam w opisie, nie powoduje żadnych kłopotów z wagą - tzn. za każdym razem, kiedy wejdę na wagę wiem, jakiej liczby mogę się spodziewać :yeah: aczkolwiek jutro mam wizytę u psychiatry i po ostatniej naszej rozmowie nie wiem, czy będę brać w dalszym ciągu topiramat, czy zmienię go na gabapentynę[rozważaliśmy również miks], więc będę mogła się wypowiedzieć wkrótce na temat innego leku i jego wpływu [u mnie] na wagę :P

 

no to dzięki topiramatowi nie tyjesz. chyba, że brałaś kwetiapinę przed włączeniem topiramatu i też nie tyłaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norma_baker, barsinister, jak wprowadzaliście kwetiapinę? mieliście jakieś istotne uboki?

mi lekarz wprowadzał kwetiapinę następująco: 1 dzień: 100mg, 2 dzień: 150mg, 3 dzień: 200 mg, 4 dzień: 250mg, 5 dzień: 300mg, 6 dzień: 400mg. nie przypominam sobie uboków, może właśnie dlatego, że nie dowalił mi na początku jakimiś niskimi daweczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norma_baker, barsinister, jak wprowadzaliście kwetiapinę? mieliście jakieś istotne uboki?

mi lekarz wprowadzał kwetiapinę następująco: 1 dzień: 100mg, 2 dzień: 150mg, 3 dzień: 200 mg, 4 dzień: 250mg, 5 dzień: 300mg, 6 dzień: 400mg. nie przypominam sobie uboków, może właśnie dlatego, że nie dowalił mi na początku jakimiś niskimi daweczkami.

 

Ja mam 100mg potem w zależności od reakcji o 50mg lub 100mg na kolejny dzień. Dawka docelowa 300 lub 400mg.

Wziąłem wczoraj 100 i dzis 100 i nie czuję uboków, poza lekkim zmuleniem, które przechodzi po kawie, oraz straszną suchością w ustach. Na pewno nie jest zglebowany. I co najważniejsze, jak na razie, nie czuje nieposkromionego apetytu jak przy mianserynie, karbamazepinie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zapowiada się dobrze. Miejmy nadzieje, że lek będzie trafiony - ustabilizuje Cię, dając jednocześnie działanie przeciwdepresyjne.

Po jakim czasie taka dawka 300-400 potrafi zadziałać na depresję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie taka dawka 300-400 potrafi zadziałać na depresję?

 

300, 400 to za dużo. Dość szybko, dużo szybciej niż SSRI, około 2 tygodni, może nawet krócej

 

Napisałeś o lamotryginie czy kwetiapinie. Marian Paździoch pytał o kwetiapinę i tu, patrząc w ChPL 300 mg to minimalna podtrzymująca dawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie biorę neuroleptyków, miałem kiedyś przepisaną też kwetiapinę ale lekarz się machnął z diagnozą, zresztą nie pierwszy raz, mój pierwszy lek to pernazyna na rozpoznaną przez jakąś babkę schizofrenie, ale szybko się przyznała do błędu :D

 

-- 09 sty 2014, 19:40 --

 

z tego co kojarzę różnica w działaniu przeciwdepresyjnym antydepresantów a stabilizatorów czy wybranych neuroleptyków jest taka, że one też działają p/depresyjnie ale nie wywołują manii, tak jak mogą to zrobić antydepresanty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×