Skocz do zawarto┼Ťci
Nerwica.com
Szukaj w
  • Wi─Öcej opcji...
Znajd┼║ wyniki kt├│re...
Znajd┼║ wyniki...
Mefistofeles24

ZYPRAZYDON (Zeldox, Pramaxima, Zipramyl, Zipragen, Zipwell)

Czy zyprazydon pom├│g┼é Ci w Twoich zaburzeniach?  

1. 1. Czy zyprazydon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      0
    • Nie
      0
    • Zaszkodzi┼é
      0

Rekomendowane odpowiedzi

nie widze tutaj takiego tematu, a lek jest naprawde dobry... jesli bedziecie mieli jakies info to wrzucajcie tutaj ­čÖé

zeldox to lek podobno rewelacyjny, w stanach robi furore... ma powinowactwo do wielu receptorow, w tym do 5-HT1A, ktory jest receptorem poznawczym... wychwytuje zwrotnie serotonine i noradrenaline... ma zastosowanie w schizie, chad, depresji, stanach lekowych, fobiach i w wysokiej dawce (160mg) rowniez panice... dziala na objawy pozytywne z sila haloperidolu, ponadto symptomy negatywne zwalcza nawet sluteczniej niz haloperidol, sile zeldoxu porownuje sie do amisulpirydu, ktory jest guru wsrod antynegatywow... wplywa najlepiej sposrod atypowych antypsychotykow na funkcje poznawcze, lecz sie nim pewne symtomy bezsennosci, anoreksji i bulimii

istnieje paradox, ktory pojawil sie stosunkowo niedawno... pfizer - wytworca leku twierdzi ze wychwyt zwrotny serotoniny i noradrenaliny w leku jest nieznany... badania jednak dowiodly ze jest on sredni, porownywalny do starych antydepresantow trojcyklicznych

dlatego nalezy uwazac jesli laczy sie go z silnymi lekami antydepresyjnymi takimi jak SSRI lub SNRI lub bupropion (przez to wyladowalem w szpitalu z zespolem serotoninowym)

jednym slowem konieczne jest dostosowanie dawki obydwu lekow

odnosnie przedluzania odcinka QTc - na poczatku byla nagonka iz zeldox powoduje przedluzanie tego odc... istnieje taka mozliwosc TYLKO jesli ma sie wrodzona wade serca (arytmie, torsades de pointes), dla ludzi o zdrowym serduchu to ryzyko jest minimalne

swiadczy o tym fakt iz zeldox w USA zostal dopuszczony do sprzedazy, podczas gdy serdolect nie, choc obydwa leki sa "niby" podobne pod wzgledem zaburzen QTc

jesli chcecie uzyskac wiecej info zapraszam na forum psychiatria.info ­čÖé tam jest moj obszerny post nt tego leku

obecnie zagryzam 160 mg dziennie, 80 rano i 80 wieczorem, ze wzgledu na krotki okres poltrwania (ok 7 godz) kopie mocno... dawki podlegajace refundacji w polsce to TYLKO i wylacznie 80 mg ;/ w innych krajach sa 20, 40 - mozna tam latwo i delikatnie wejsc w lek

w polsce niestety nie... dlatego moga pojawic sie na poczatku leczenie niemile odczucia, ja mialem np parkinsonowskie sztywnienie ciala, glownie nog, silne pobudzenie, bezsennosc i roztrzesienie, jednym slowem jakbym sie czegos nawciagal, jednak po ok 5 dniach minelo... lek dziala szybko, rozjasnia umysl, znosi objawy zaburzen nastroju i dodaje energii nie wspominajac o prokognitywnym dzialaniu czynnosciowym mozgu

polecam i pozdrawiam zajadajacych ten specyfik

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach

amon uwierz mi, to co jest napisane w ef. ubocznych to pikus w porownaniu z rzeczywistoscia... wiele badan klinicznych z zastosowaniem zeldoxu widzialem i najczestszym adversem byla sennosc, zmeczenie i drobne objawy ze strony OUN (splatanie, zawroty glowy)

jesli masz wylacznie objawy negatywne lub/i depresyjne to racja amisulpiryd jest swietny

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

amon u mnie glownym ALE jest nietolerancja wielu lekow, po solianie mialem silne objawy pozapiramidowe... a ogolnie to skarze nie sie na natrectwa, depresje, negatywy i ubytki poznawcze

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Witajcie :) Wzi─Ö┼éam ju┼╝ 2 tabletk─Ö Zeldoxu 80 mg (czyli max. dawka) i o dziwo - nie mam ┼╝adnych efekt├│w ubocznych! Jedynie troch─Ö bardziej ┼Ťpi─ůca jestem, ale podoba mi si─Ö to. Czy wiecie mo┼╝e, po jakim czasie dzia┼éa na objawy pozytywne i negatywne psychozy? Pozdrawiam :)

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Witam! mam pro┼Ťbe do Was niedawno dowiedzia┼éem si─Ö, ┼╝e moja dziewczyna zachorowa┼éa na schizofreni─Ö. nie wiem co teraz mam robi─ç jak jej pom├│c, bo tyle wszystkiego tu przeczyta┼éem... mo┼╝liwe s─ů zaniki jakichkolwiek emocji, senno┼Ť─ç i wog├│le... jak mam jej pom├│c, jak si─Ö zachowywa─ç! bierze zeldox od miesi─ůca i podobno jest poprawa...

pomóżcie bo mi już brakuje sił!!!!!

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Cze┼Ť─ç

Mefistofeles sk─ůd taka wiedza o tym ┼╝e ziprasidon jest dobry na funkcje poznawcze? M├│g┼éby┼Ť poda─ç jakie┼Ť ┼║r├│d┼éa. Bo piszesz jakby┼Ť na to wszystko sam wpad┼é, a w to mi si─Ö wierzy─ç nie chce. W wi─Ökszo┼Ťci ┼║r├│de┼é jakie s─ů mi dost─Öpne jest informacja, ┼╝e w psychozach ziprasidon dzia┼éa bardziej na objawy pozytywne ni┼╝ negatywne.

Pozdrawiam

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Polecam wszystkim ZELDOX !!!!!!!! Ten lek nie ma skutków ubocznych (przynajmniej u mnie). A działa na 100 % :) :D

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Moge normalnie funkcjonowa─ç. Nie mam objawow psychozy typu ze ludzie mnie obserwuja itp. Nie wydaje mi si─Ö ┼╝e s─ů jakie┼Ťprzekazy do mnie skierowane w Internecie albo w TV. Ten lek to wsyzstko likwiduje. On jest dla mnie idealny :D

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Mi Zeldox zmniejszył natężenie zespołu paranoidalnego, na który podobno choruję. Może nie wyeliminował omamów i urojeń do końca, ale znacznie je zmniejszył i pozwolił mi w miarę normalnie funkcjonować. Polecam ten lek :)

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Oj tak, tak, tak. ja jeszcze raz polecam! :)

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Witam,

Od dwóch dni biorę lek ZELDOX i mam zawroty głowy i odruch wymiotny. Ale to chyba minie?

Czy kto┼Ť m├│g┼éby mi napisa─ç co┼Ť wi─Öcej o tym leku?

Wcze┼Ťniej bra┼éam Solian 400, a jeszcze wcze┼Ťniej Zolafren 20 i Torendo 6.

Obecnie Zeldox 0-0-80 i Solian 200, docelowo Zeldox 80-0-80.

I jeszcze jedno pytanie - mam problem z koncentracj─ů i pami─Öci─ů czy po tym leku mi to minie?

Zrobi┼éam si─Ö ma┼éom├│wna lekarz m├│wi ┼╝e to mo┼╝e by─ç przyczyna albo ubytkowych objaw├│w schizofrenii lub z powodu dzia┼éania lek├│w. Czy kto┼Ť ma takie do┼Ťwiadczenia z chorob─ů i jak sobie z tym radzi?

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

C├│┼╝.... ja po Zeldoxsie nie mam ┼╝adnych skutk├│w ubocznych, przynajmniej tak mi sie wydaje. Moze jak go biore jestem troche zmeczony, ale o zawrotach glowy mowy byc nie moze. Biore 80-0-80. I on dzi─ů┼éa, likwiduje wszystkie objawy psychotyczne u mnie. Polecam jeszcze raz!!!!

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

A kto ma do┼Ťwiadczenia ze stosowaniem tego leku w mniejszych dawkach np. 20-0-20 lub 20-0-40? Ja wiem, ┼╝e taka kuracja kosztuje, ale refundowane tabletki 80mg to dla mnie stanowczo za du┼╝a dawka.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç

Zaczęłam brać Zeldox 80-0-80

Choruje na zaburzenia schizotypowe z g┼é├│wnie nasilon─ů depresj─ů i l─Ökami oraz zaburzenia od┼╝ywiania wi─Öc troche si─Ö boj─Ö jak u mnie zadzia┼é,czy mi pomo┼╝e.Na razie czuje senno┼Ť─ç

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

ja tez zacz─ů┼éem brac zyprazydon w postaci leku Zypsila 80mg na noc przy kolacji.. , do tego bior─Ö rano escitalopram w postaci Mozarinu 10mg

no i juz tak biore yyy 6 dni i musze powiedziec ,ze pfffuuu kiepsko ze mna narazie.. md┼éosci na maxa , pocenie tez , po poludniu dochodz─ů zawroty g┼éowy ale takie,ze sie czuje jak w F16 kt├│ry beczke by robi┼é..no moze troche przesadzi┼éem , tak p├│┼é beczki.. , no kiepsko og├│lnie.. , mam zdiagnozowane zaburzenia schizotypowe(du┼╝y l─Ök przed wychodzeniem z domu,nat┼éok natr─Ötnych mysli , brak akceptacji swojego wygl─ůdu- r─Öce ca┼éy czas s─ů za chude dla mnie.., brak nap─Ödu ,wieczne zm─Öczenie..duzy scisk w gardle,ze ciezko cokolwiek powiedziec i alogia tez by┼éa ale na poczatku w 2004r jak sie wszystko zacze┼éo..) czy ktos ma tez zdiagnozowane schizotypowe zaburzenie? chetnie bym pogada┼é..

a co do lek├│w to coz.. do miesiaca jak nie zaskocz─ů to znowu "next one" do kolekcji.kurde juz ich sporo bra┼éem roznych a ca┼éy czas jestem w punkcie wyjscia.. terapie tez mam takze sam juz nie wiem co jeszcze..

-- 10 cze 2011, 08:40 --

no to wy┼éapa┼éem po raz drugi w odst─Öpie nieca┼éych 3 miesiecy zesp├│┼é serotoninowy.. nie polecam nikomu tego zespo┼éu - kiepsko graj─ů , az trzesie cz┼éowiekiem :) pfuuu kiedy to sie skonczy wreszcie...

dzwoni┼éem do dr. powiedzia┼éem jak sie czuje i kaza┼é odstawic Zypsil─Ö(Zyprazydon) natomiast zostawic Mozarin(escitalopram) 10mg rano , w najblizsz─ů srode mam sie u niego pojawic w celu dobrania czegos nowego do Mozarinu.. :great: s┼éabo?! :zonk:

pozdro wszystkim kt├│rzy dopasowuj─ů obecnie leki !!!

trzymajcie si─Ö i nie dajcie!

Odwagi!!!

dawid

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

I ja biorę i jestem zadowolona jak mało z czego.

Ładnie stabilizuje.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

chojrakowa, a ja brałem i było koszmarnie.. to jest jednak czysta loteria z dopasowaniem leku..

fajnie,ze Tobie pomaga

pozdrawiam

dawid

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

widze ze pozytywne opinie, moze sproboje tego leku w zastepstwie Solianu.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

brałam w szpitalu, najpierw bez posiłku potem z posiłkiem [po 80mg]. nasilone lęki, hipersomnia po 1,5 godzinie od wzięcia kapsułki. niestety, nie dla mnie.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Kto┼Ť z Was bierze aktualnie mo┼╝e zyprazodon? Mam mo┼╝liwo┼Ť─ç dostania niewykorzystanego opakowania po 80 mg. Mam du┼╝e problemy ze spaniem, 90 mg mianseryny i 100 mg chlorprothixenu nie wystarcza, aby zasn─ů─ç.

┼Ťwistak

(F33)

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

ja bior─Ö zypsill─Ö. A nie mo┼╝esz po prostu p├│j┼Ť─ç po recept─Ö do lekarza?

Ja bra┼éam kiedy┼Ť mianseryn─Ö i przesta┼éa dzia┼éa─ç, teraz bior─Ö mirtazapin─Ö i dzia┼éa bez zwi─Ökszania dawki. Polecam Ci zmian─Ö.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
ja bior─Ö zypsill─Ö. A nie mo┼╝esz po prostu p├│j┼Ť─ç po recept─Ö do lekarza?

Ja bra┼éam kiedy┼Ť mianseryn─Ö i przesta┼éa dzia┼éa─ç, teraz bior─Ö mirtazapin─Ö i dzia┼éa bez zwi─Ökszania dawki. Polecam Ci zmian─Ö.

Mnie nie sta─ç na leki po 247 z┼é. A na rycza┼ét nie dostan─Ö, nie to rozpoznanie. Ile bra┼éa┼Ť mianseryny a ile teraz mirtazapiny? (kt├│ra te┼╝ tania nie jest...)

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Mianseryy bra┼éam na pocz─ůtko 10 mg, a szybko dosz┼éam do 90 i przesta┼éa dzia┼éa─ç.

Mirtazapiny bior─Ö 30 od dawna i nie musz─Ö zwi─Öksza─ç

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Co do mirazapiny polecam wersje rozpusczalna w jamie ustnej - mniej sie po niej tyje.

Mozna zamienic przy okienku w aptece.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö