Skocz do zawartości
Nerwica.com

Publiczna psychoterapia indywidualna?


Szlomo

Rekomendowane odpowiedzi

 

IwciaZeschizowana, jeśli chodzi o wizyty u psychiatry, z mojego doświadczenia wynika, że akurat w tym zakresie nie ma większych problemów z dostaniem się w ramach NFZ-etu.

Gorzej jest z psychologiem/psychoterapeutą... Ale dla chcącego nic trudnego. ;) Jakiś czas temu dzwoniłam do wszystkich poradni w moim mieście, mających kontrakt z NFZ-etem. Zapisałam się w kolejkach. W jednej byłam 80 na liście oczekujących, w drugiej jestem zapisana na czerwiec przyszłego roku. :shock:

Gdy wydawało mi się, że wszelka nadzieja umarła, znalazłam ostatnią poradnię.

I wyznaczyli mi w niej termin w przeciągu dwóch tygodni! :D

Także dzwoń i próbuj do skutku, bo naprawdę można dostać się wcześniej na terapię, jak się jest zdeterminowanym. Trzymam kciuki. :smile:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj u nas tak łatwo ni ma.

Zapisałam się prawie mies. temu i tak muszę czekać do lipca czyli 2 mies.

Chodziłam normalnie na psychoterapię z NFZ.

Jeśli bym poszła na płatną pewnie wcześniej. Ale racja 80zł za godz. to ''rozbój w biały dzień''!!! :nono:

Taki przyjaciel za pieniądze :(

 

-- 25 maja 2012, 16:36 --

 

Chodziłam na indywidualną z NFZ.

Tylko raz sobie pozwoliłam na płatną za 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IwciaZeschizowana, miasto ponad 70 tysięcy mieszkańców i dwie przychodnie zdrowia psychicznego - ta do której chodzę jest także przychodnią leczenia uzależnień i od czasu gdy pisałam posta nic się nie zmieniło. Psychiatrzy przyjmują 5 dni w tygodniu zwykle rano, ale jednego dnia od 7 do 18. Psycholog też jest, pani z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, na terapię czeka się około 2 tygodni, później wizyty raz w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak. Najpierw musiałam zrobić ''testy'' żeby mogli stwierdzić co tam mi jest. Wywiad. Dopiero później na terapię. Chodziłam 1,5 roku. Czekałam z 2 mies. Ale racja to zależy od tego gdzie mieszkasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzę na ind. terapię psychodynamiczną raz w tyg. i płacę rynkową kwotę 80 zł za wizytę(50 min). Z faktu , że mam jakieś małe pojęcie o ekonomii i gospodarce, nie mogę pogodzić się z tak wysoką kwotą. Jest ona nieproporcjonalna w stosunku do sredneiej realnej pensji netto. Spowodowane jest to tym, że cenowa elastyczność popytu, jak i podaż na tą usługę jest bardzo niska. Innymi słowy znaczy to, że stosunkowa procentowa zmiana popytu do ceny jest praktycznie bliska zeru(tzn. wraz ze wzrostem cen, nie zmniejsza się ogólny popyt na tą usługę) , co jest implikacją faktu, że taka terapia jest niezbędna dla osób , które jej potrzebują, i nie ma konkurencyjnego substytutu(no może poza lekami, ale wiadomo, że na dłuższą metę one człowieka nie wyleczą...). Podaż terapii jest niska dlatego, że jest mało terapeutów, co wynika z trudności stania się takim terapeutą. W rezultacie terapia indywidualna staję się dobrem rzadkim, a terapeutą nie opłaca się prowadzić między sobą tzw. "wojny cenowej", bo każdy z nich by na tym stracił. To trochę tak jak z krajami OPEC i ropą naftową - czysty OLIGOPOL!!!

Niestety kosztem ludzi najsłabszych...

 

Zgadzam się z Tobą, że P.T.P. to mafia, i korporacja jak OPEC, która winduje ceny, ale czy sądzisz, że znoszenie czyichś przeniesień i projekcji tudzież słuchanie o prawdziwym cierpieniu i naprawianie tego stanu rzeczy to praca łatwa i przyjemna?

Nie! Każdy dobry psychoterapeuta z czasem ma dosyć psychoterapii za 100 zł za godzinę i staje się trenerem sukcesu / menadżerem psychologii pracy" i pracuje dla bogatych firm, gdzie za masowe szkolenie ludzi zdrowych dostaje prawdziwe pieniądze. Mój lekarz zdradził mi, że pieniądze od pacjentów po podatku i kosztów najmu nie starczają na godne życie, że leczy ludzi dlatego, bo chce im pomagać.

 

Przechodząc do sedna sprawy, chciałem się dowiedzieć czy ktoś z Was słyszał o systemowej psychoterapii indiwidualnej opłacanej z naszych podatków, czyli z NFZ ? Bo ja do tej pory słyszałem, że takowej nie ma.

 

To celowa polityka władz!

Przecież zbyt duża liczba osób zdrowych psychicznie byłaby zagrożeniem dla systemu.

Niestety nie wiem o darmowej psychoterapii :(

-pozdrawiam - nomorewords43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszłym roku znalazłam sobie psychoterapie z nfz, nie czekałam długo, aż tu nagle wyszło szydło z wora. Najpierw wizyty były co tydzień, potem co dwa a teraz raz w miesiącu, dodam że wydłużanie czasu między wizytami nie jest spowodowane polepszeniem stanu mego tylko wszyscy pacjenci sa tak traktowani, najpierw duzo potem raz na ruski rok. terapeutka ma tyle pacjentów że nawet nie pamieta ich problemów tak pobieżnie. Myśle nad rezygnacja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tutaj po raz pierwszy. U mnie minął rok od rozpoczętej terapii na NFZ. Czekałam ok. 6 miesięcy. Mam podobne odczucia co do terapii na kasę chorych. Spotkania raz w miesiącu,co 3 lub co 2 tygodnie,więc efekty są jakie są-marne. Tak,moja terapeutka też czasem sprawia wrażenie niezaangażowanej, przy dużej ilości pacjentów trudno się dziwić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym dowiedzieć się czegoś o psychoterapii w szpitalu Wolskim (w poradni). Może ktoś z Was miał lub oczekuje...

Wreszcie zdecydowałam się na terapię i znalazłam odpowiednie miejsce, sięgnęłam po telefon, ale nikt nie odbiera.

Jestem tym załamana :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym dowiedzieć się czegoś o psychoterapii w szpitalu Wolskim (w poradni). Może ktoś z Was miał lub oczekuje...

Wreszcie zdecydowałam się na terapię i znalazłam odpowiednie miejsce, sięgnęłam po telefon, ale nikt nie odbiera.

Jestem tym załamana :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poem, ja chodziłam na terapię indywidualną w ramach NFZ w:

 

http://www.psychoterapiawarszawa.pl/zasady.html w ubiegłym roku, czekałam też 2 tyg. i równiez byłam bardzo zadowolona, spotykałam się raz w tygodniu.

 

-- 15 mar 2013, 19:50 --

 

W Ośrodku Ogród najłatwiej złapać kontakt 10 min przed pełną godziną, począwszy od 10 rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poem, ja chodziłam na terapię indywidualną w ramach NFZ w:

 

http://www.psychoterapiawarszawa.pl/zasady.html w ubiegłym roku, czekałam też 2 tyg. i równiez byłam bardzo zadowolona, spotykałam się raz w tygodniu.

 

-- 15 mar 2013, 19:50 --

 

W Ośrodku Ogród najłatwiej złapać kontakt 10 min przed pełną godziną, począwszy od 10 rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poem, ja chodziłam na terapię indywidualną w ramach NFZ w:

 

http://www.psychoterapiawarszawa.pl/zasady.html w ubiegłym roku, czekałam też 2 tyg. i równiez byłam bardzo zadowolona, spotykałam się raz w tygodniu.

 

-- 15 mar 2013, 19:50 --

 

W Ośrodku Ogród najłatwiej złapać kontakt 10 min przed pełną godziną, począwszy od 10 rano.

 

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Widzę że ten ośrodek jest w dobrej dla mnie lokalizacji, super :)

I jeszcze mam pytanie, bo nie jestem pewna czy przyjmują tam osoby spoza Warszawy? I czy to jest terapia dla DDA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poem, ja chodziłam na terapię indywidualną w ramach NFZ w:

 

http://www.psychoterapiawarszawa.pl/zasady.html w ubiegłym roku, czekałam też 2 tyg. i równiez byłam bardzo zadowolona, spotykałam się raz w tygodniu.

 

-- 15 mar 2013, 19:50 --

 

W Ośrodku Ogród najłatwiej złapać kontakt 10 min przed pełną godziną, począwszy od 10 rano.

 

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Widzę że ten ośrodek jest w dobrej dla mnie lokalizacji, super :)

I jeszcze mam pytanie, bo nie jestem pewna czy przyjmują tam osoby spoza Warszawy? I czy to jest terapia dla DDA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×