Skocz do zawartości
Nerwica.com

Alkohol i nerwica


Mufiśka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do osób, które miały doświadczenie z piciem alkoholu podczas zażywania ssri ja biorę Zoloft. Czy po wypiciu sporej ilości alkoholu możliwe żeby po 2 dniach wystąpiły lęki i pogorszenie samopoczucia ze strony układu pokarmowego ? Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Mufiśka napisał(a):

Witam mam pytanie do osób, które miały doświadczenie z piciem alkoholu podczas zażywania ssri ja biorę Zoloft. Czy po wypiciu sporej ilości alkoholu możliwe żeby po 2 dniach wystąpiły lęki i pogorszenie samopoczucia ze strony układu pokarmowego ? Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź. 

Klasyczne. Leki i alkohol w sporej ilości to zły pomysł. Alkohol działa depresjogennie więc to co piszesz nie niczym nowym.

Na własne życzenie pogorszyłaś sobie samopoczucie. Nie ma to jak sobie dołożyć w czasie leczenia....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie alkoholu i psychotropów zwłaszcza SSRI nigdy nie będzie dobrym pomysłem. Weżmiesz leki a potem napijesz się alkoholu czy na odwrót przyniosą negatywne efekty. Nawet jak nie teraz to po pewnym okresie.
Alkohol na początku może Ci  pomóc w  radzeniu się z problemami, ale to tylko do pewnego czasu. Potem wszystkie lęki/nerwica/deprecha jeszcze bardziej się nasilą.
Co do pytania- tak jak najbardziej może to być efekt alko i SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mufiśka napisał(a):

Witam mam pytanie do osób, które miały doświadczenie z piciem alkoholu podczas zażywania ssri ja biorę Zoloft. Czy po wypiciu sporej ilości alkoholu możliwe żeby po 2 dniach wystąpiły lęki i pogorszenie samopoczucia ze strony układu pokarmowego ? Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź. 

Ależ oczywiście, że możliwe. Jakbyś zapytała lekarza o to, to by Ci pewnie powiedział co zrobić z lekami, żeby móc za jego zgodą wypić jedno czy dwa piwa np.

Mi moja lekarka pozwala na alko okazyjnie w niewielkich ilościach, ale wtedy w ten dzień/dzień po trochę mam zmieniać branie leków i zero problemów czy pogorszenia.

 

Wszystko jest dla ludzi, nawet tych biorących leki, ale no trzeba wiedzieć jak pić biorąc leki, żeby sobie kuku nie zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 94. napisał(a):

 

Uważam że wszystko jest dla ludzi w granicach rozsądku. No chyba że ktoś jest alkoholikiem w abstynencji,to wtedy nawet jedno piwo może spowodować ciąg.

A jak myślisz dlaczego tutaj przyszła? Ona napisała o "sporej ilości alkoholu" i rekcji po wypiciu.

Nie szkodzimy innym a Twój post jest dla mnie takim a w dodatku zachęcającym.

Potraktuj to jako upomnienie słowne.

Post acherontii jest rozsądny bo w porozumieniu z lekarzem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 94. napisał(a):

 

Uważam że wszystko jest dla ludzi w granicach rozsądku. No chyba że ktoś jest alkoholikiem w abstynencji,to wtedy nawet jedno piwo może spowodować ciąg.

Tak właśnie, no ja nie pije spokojnie właśnie dlatego pytam o to bo nigdy nie wypijam więcej jak dwie lamki wina, ale teraz miałam dobry dzień i tyle stresów ostatnio, smierć bliskiej osoby i to było jednorazowe także luzik 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mufiśka napisał(a):

Zdziś mnie tak wzięło lęki i mdłości i bóle brzucha z rozwolnieniem i tak właśnie się zastanawiałam czy to możliwe żeby tak się wydarzyło bo dziś środa już, a impreza byla w sobotę 

 

Jak masz możliwość, to po prostu odpocznij i pij dużo wody, na biegunkę najlepiej wziąć Laremid, nie ma co się męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Melodiaa napisał(a):

Klasyczne. Leki i alkohol w sporej ilości to zły pomysł. Alkohol działa depresjogennie więc to co piszesz nie niczym nowym.

Na własne życzenie pogorszyłaś sobie samopoczucie. Nie ma to jak sobie dołożyć w czasie leczenia....

 

Dziękuje ci za odpowiedz to u mnie jednorazowa sytuacja była ja nie pije alkoholu czasem lampkę lub dwie, ale to mnie dopiero dziś złapało i trochę wczoraj wieczorem, a zabalowalam w sobotę to dopiero by mnie wzięło teraz ? 

1 minutę temu, 94. napisał(a):

 

Jak masz możliwość, to po prostu odpocznij i pij dużo wody, na biegunkę najlepiej wziąć Laremid, nie ma co się męczyć.

Dziękuje bardzoej martwią mnie lęki i ogromne mdłości, miałam xanax 0,5 i wzięłam bo nie będę się męczyć 

Godzinę temu, acherontia styx napisał(a):

Ależ oczywiście, że możliwe. Jakbyś zapytała lekarza o to, to by Ci pewnie powiedział co zrobić z lekami, żeby móc za jego zgodą wypić jedno czy dwa piwa np.

Mi moja lekarka pozwala na alko okazyjnie w niewielkich ilościach, ale wtedy w ten dzień/dzień po trochę mam zmieniać branie leków i zero problemów czy pogorszenia.

 

Wszystko jest dla ludzi, nawet tych biorących leki, ale no trzeba wiedzieć jak pić biorąc leki, żeby sobie kuku nie zrobić.

No tak nie pomyślałam o tym i tez nie planowałam tego no nic oby to tylko było spowodowane właśnie tym bo piłam w sobotę, a dziś mnie złapało już właściwie wczoraj wieczorem się zaczynało 😞 i to mnie zdziwiło, ze dopiero teraz by mnie siekło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mufiśka napisał(a):

Dziękuje ci za odpowiedz to u mnie jednorazowa sytuacja była ja nie pije alkoholu czasem lampkę lub dwie, ale to mnie dopiero dziś złapało i trochę wczoraj wieczorem, a zabalowalam w sobotę to dopiero by mnie wzięło teraz ? 

Dokładnie nie wiem jadnak wszystko jest mozliwe. Mnie taki problem nie dotyczył ale wiem, że tak jest. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mufiśka napisał(a):

piłam w sobotę, a dziś mnie złapało już właściwie wczoraj wieczorem się zaczynało 😞 i to mnie zdziwiło, ze dopiero teraz by mnie siekło 

 

Może to nie od alko, tylko się czymś zatrułaś zwyczajnie? Albo jakaś jelitówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najpierw było takie wiecie roztrzęsiona wczoraj to się czuje, ze coś będzie i dziś już rano lęki miałam więc wzięłam ten xanax bo tez mdłości, ale bez wymiotów i tak zaczęłam się zastanawiać czy przez te moje wiraże sobotnie coś się nie poprzestawiało bo było stabilnie już, a dodatkowo jestem w trakcie miesiączki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mufiśka napisał(a):

Kurczę martwię się bo dziś drugi dzień mnie męczy, no właśnie to było jednorazowe taka ilość alkoholu i tak by rozregulowało mnie? Leki działały było ok i co nagle by przestały ? Dlatego zapytałam głupio mi do lekarza o to dzwonić 😏

Tak, to normalne. Kilka dni może się utrzymywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej chciałam tylko napisać, ze pisałam do mojego lekarza o mojej sytuacji z alkoholem bo oczywiście się przestraszyłam, ze znów się źle czuje i to tak konkretnie i dostałam opierdziel, że się napiłam, pisze to bo może komuś kiedyś się to przyda, powiedział jedna lampka wina i koniec jeśli nie chce zaniechać leczenia, z tego względu, że nie pije alkoholu w dużych ilościach nie wiedziałam, ze może się to tak odbić na leczeniu, także odradzam bo rzeczywiście na mnie tak to podziałało i teraz czekam z nadzieją, że się ustabilizuje za jakiś czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mufiśka..(dodatkowo jestem w trakcie miesiączki -napisalas i wszystko jasne.To sa te dni kiedy tez mam gorsze dni,mimo brania lekow.Plus wypity alkohol dodatkowo ma zle dzialanie.Ja juz to doswiadczylam i wiem ze u mnie drugi ,trzeci dzien okresu następuje zjazd nastroju ,gorsze samopoczucie i lekki niepokój,moze nie od razu lęki .Ale po ok 5dniach juz jest znowu ok.I to tez nie jest tak co miesiac,ale tak w kratke.Raz jest,raz nie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2023 o 19:40, Lucy32 napisał(a):

@Mufiśka..(dodatkowo jestem w trakcie miesiączki -napisalas i wszystko jasne.To sa te dni kiedy tez mam gorsze dni,mimo brania lekow.Plus wypity alkohol dodatkowo ma zle dzialanie.Ja juz to doswiadczylam i wiem ze u mnie drugi ,trzeci dzien okresu następuje zjazd nastroju ,gorsze samopoczucie i lekki niepokój,moze nie od razu lęki .Ale po ok 5dniach juz jest znowu ok.I to tez nie jest tak co miesiac,ale tak w kratke.Raz jest,raz nie.Pozdrawiam

Tak miesiączka pewnie dodatkowo wpłynęła na mój stan, ale jest lepiej już, ale nie do końca jeszcze i tak się zastanawiam czy to aż tak mogło mnie rozchwiać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2023 o 11:40, cynthia napisał(a):

Ludzie są po prostu nieodpowiedzialni pijąc alkohol przy takich lekach. "Jedno piwo nie zaszkodzi." A właśnie, że zaszkodzi, bo mieszając alko z lekami, jakimikolwiek, nie może skończyć się dobrze.

Ja wiem, że na tym forum jest sporo DDA, stąd ta kategoryczność, ale ja swoje doświadczenia mam i tak:

- TAK, leki i alkohol to złe połączenie

- NIE, jeśli wypijesz sobie jedno piwo raz na tydzień czy dwa, nic nie powinno się stać. Ale oczywiście ostatnie słowo powinien mieć tu lekarz.

Na dłuższą metę używanie alkoholu (i innych środków psychoaktywnych) przy jednoczesnym braniu leków robi bałagan w receptorach, nie mówiąc już o obciążeniu np. wątroby. I taka ciekawostka: nie pamiętam już, kto mi to mówił, ale ktoś ze środowiska. Wiecie, dlaczego w ulotkach większości leków przeciwdepresyjnych znajduje się informacja, że nie wykryto negatywnych interakcji z alkoholem? Bo takich testów się po prostu nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×