Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk przed dorosłością, brak wiary w siebie


hopefully.00

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ,mam mega kryzys od wczoraj , w piątek na terapii moja teraupetka uświadomiła mi że bardzo boje się usamodzielnienia i dorosłości ,wręcz było to dla mnie jakieś objawienie co wywołało u mnie lawinę lęku i strachu ,to co mnie męczy to właśnie lęk przed dorosłością , że sofie nie poradzę że będę jakąś niedorajdą życiową , jestem osobą pracującą od 3 lat , szef mnie ceni mam całkiem dobre stanowisko bo zawsze mam kogoś pod sobą ale niestety praca coś mi daje i siłownia ale oprócz tego odczuwam ten cholerny lęk przed życiem z tymi objawami , że będę cierpiał , że nie znajdę nikogo , że nie będę dobrym partnerem który będzie odpowiedzialny i zaradny ,wiem wyolbrzymiam ale niestety lęk tak na mnie działa że to szkoda gadać ,mam ochotę ciągle płakać , niemam motywacji siły do codziennych zadań , wszystko jest dla mnie ciężkie , strasznie poleciała moja samoocena , czuje się bezwartościowy ,odizolowany od wszystkim ze ja się tak męcze a inni tak dobrze sobie radzą , w pracy też działam wolniej bo niemam takiej energii i chęci . Biorę leki escitil 20 mg od dwóch miesiącu , leki miały pomóc ale mam wrażenie że nic kompletnie nie dały ,chce zacząć z nich schodzić bo nie widzę sensu ich brania, sam już niewiem co mam robić ,nie chce szukać kogoś na siłę , czuje się bezsilny wobec tego wszystkiego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, p_jarecki00 napisał(a):

Hej ,mam mega kryzys od wczoraj , w piątek na terapii moja teraupetka uświadomiła mi że bardzo boje się usamodzielnienia i dorosłości ,wręcz było to dla mnie jakieś objawienie co wywołało u mnie lawinę lęku i strachu ,to co mnie męczy to właśnie lęk przed dorosłością , że sofie nie poradzę że będę jakąś niedorajdą życiową , jestem osobą pracującą od 3 lat , szef mnie ceni mam całkiem dobre stanowisko bo zawsze mam kogoś pod sobą ale niestety praca coś mi daje i siłownia ale oprócz tego odczuwam ten cholerny lęk przed życiem z tymi objawami , że będę cierpiał , że nie znajdę nikogo , że nie będę dobrym partnerem który będzie odpowiedzialny i zaradny ,wiem wyolbrzymiam ale niestety lęk tak na mnie działa że to szkoda gadać ,mam ochotę ciągle płakać , niemam motywacji siły do codziennych zadań , wszystko jest dla mnie ciężkie , strasznie poleciała moja samoocena , czuje się bezwartościowy ,odizolowany od wszystkim ze ja się tak męcze a inni tak dobrze sobie radzą , w pracy też działam wolniej bo niemam takiej energii i chęci . Biorę leki escitil 20 mg od dwóch miesiącu , leki miały pomóc ale mam wrażenie że nic kompletnie nie dały ,chce zacząć z nich schodzić bo nie widzę sensu ich brania, sam już niewiem co mam robić ,nie chce szukać kogoś na siłę , czuje się bezsilny wobec tego wszystkiego ...

Wcale się nie dziwie, że esci nic nie wnosi bo u mnie jedynie co wniósł to sranie. Na lęki i pewność siebie to jest paroksetyna i wenlafaksyna, a esci jest jak nie możesz się wysrać, ale to tylko moja opinia:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DEPERS napisał(a):

Wcale się nie dziwie, że esci nic nie wnosi bo u mnie jedynie co wniósł to sranie. Na lęki i pewność siebie to jest paroksetyna i wenlafaksyna, a esci jest jak nie możesz się wysrać, ale to tylko moja opinia:) 

No jest przysłowiowo ujowo ,myślałem o wenfle i paro ale podobno uboki wchodzą ale jakby zneutralizowal któryś z nich ten niepokój to by wszystko ucichło bo wkurwiam się że na silce nie mogę robić wszystkiego na 100 i cardio ,zresztą dziś nawet niemam siły się zebrać na silke 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, p_jarecki00 napisał(a):

No jest przysłowiowo ujowo ,myślałem o wenfle i paro ale podobno uboki wchodzą ale jakby zneutralizowal któryś z nich ten niepokój to by wszystko ucichło bo wkurwiam się że na silce nie mogę robić wszystkiego na 100 i cardio ,zresztą dziś nawet niemam siły się zebrać na silke 

No jak na siłkę to wenla lepsza od paro, a uboki to te najgorsze przechodzą tylko trza przetrwać wejście w atmosfere,  a później się miękko ląduje😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, DEPERS napisał(a):

No jak na siłkę to wenla lepsza od paro, a uboki to te najgorsze przechodzą tylko trza przetrwać wejście w atmosfere,  a później się miękko ląduje😉

Zobaczę , narazie mam wrażenie że po esci to mi chce się ciągle spać i motywacji i chęci do działania zero 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć @p_jarecki00,

5 godzin temu, p_jarecki00 napisał(a):

bardzo boje się usamodzielnienia i dorosłości ,wręcz było to dla mnie jakieś objawienie co wywołało u mnie lawinę lęku i strachu ,to co mnie męczy to właśnie lęk przed dorosłością

Czemu się lękasz? Czemu się boisz?

5 godzin temu, p_jarecki00 napisał(a):

 że sofie nie poradzę że będę 

Co z tego? Uczestniczę w kursie prawa jazdy. Wyjeźdżiłem już 20h ponad standardowe 30h. Według psychologa mój zespół Aspergera jest tego przyczyną. Zamierzam wykupić kolejne 10h. Boję się porażki. Ale to nie oznacza, że mam się podać. Muszę jednak zdwoic wysiłki i się przygotować lepiej.

5 godzin temu, p_jarecki00 napisał(a):

 będę jakąś niedorajdą życiową , jestem osobą pracującą od 3 lat 

Mieszkam z mamą i bratem. Nie pracuje od lat. Mam rentę socjalną. Nie mam dziewczyny. Wcześniej utrzymywałem się z pomocy z Opieki Społecznej. Kim jestem?

5 godzin temu, p_jarecki00 napisał(a):

 , że nie znajdę nikogo , że nie będę dobrym partnerem który będzie odpowiedzialny i zaradny 

Miałem tylko jedną dziewczynę. Rozstałem się z nią po wielu latach z powodu trudności z uczuciami. Boje się zostać sam. Boje się nie sprostać wymaganiom. Co robisz aby się przygotować do tych zadań?

 

Życzę miłego dnia i powodzenia,

Pozdrawiam John.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, johnn napisał(a):

Kim jestem?

Johnem który ma własna historie.

 

Godzinę temu, johnn napisał(a):

Ale to nie oznacza, że mam się podać. Muszę jednak zdwoic wysiłki i się przygotować lepiej

Piękne podejście 🙂

 

A wiesz co mówi moja terapeutka John? 

Aspergerowcy to bardzo inteligentni ludzie 🙂

 

6 godzin temu, p_jarecki00 napisał(a):

Biorę leki escitil 20 mg od dwóch miesiącu , leki miały pomóc ale mam wrażenie że nic kompletnie nie dały ,chce zacząć z nich schodzić bo nie widzę sensu ich brania, sam już niewiem co mam robić ,nie chce szukać kogoś na siłę , czuje się bezsilny wobec tego wszystkiego ...

Wybierz się do lekarza i opowiesz jak się czujesz. Dobór leków to często metoda prób i błędów. 

Mnie esci akurat ładnie oczyścił głowę z natretnych myśli ale też nie czułam nic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Melodiaa napisał(a):

Johnem który ma własna historie.

 

Piękne podejście 🙂

 

A wiesz co mówi moja terapeutka John? 

Aspergerowcy to bardzo inteligentni ludzie 🙂

 

Wybierz się do lekarza i opowiesz jak się czujesz. Dobór leków to często metoda prób i błędów. 

Mnie esci akurat ładnie oczyścił głowę z natretnych myśli ale też nie czułam nic....

No ja nawet jak się lepiej czuje to mam nadal brak chęci i takiej motywacji do działania , jak ja to mówię brakuje starego Patryka z energią ,motywacja i uśmiechem. Może kiedyś przestanę się bać lęku a jak tak będzie to pożegnam się z tym cholerstwem które każe mi sofie wmawiać że jestem najgorszy i że nie dam rady. Bo przecież na tym się to wszystko trzymie „a co jeśli"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, p_jarecki00 napisał(a):

No ja nawet jak się lepiej czuje to mam nadal brak chęci i takiej motywacji do działania , jak ja to mówię brakuje starego Patryka z energią ,motywacja i uśmiechem

Też o tym rozmawiaj z lekarzem. 

Przez wiele lat się borykałam i brakowało mi dawnej siebie. 

Częściowo się udało ale nigdy do końca nie wrócę do siebie. 

Niestety choroba i doświadczenia jakby zabiły część mnie. 

Jednak można prowadzić satysfakcjonujące życie. 

To moje doświadczenia i nie musi byc u Ciebie tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Melodiaa napisał(a):

Johnem który ma własna historie.

Jesteś wyrozumiała.

 

9 godzin temu, Melodiaa napisał(a):

 🙂A wiesz co mówi moja terapeutka John? 

Aspergerowcy to bardzo inteligentni ludzie 🙂

Co do zasady tak jest.

Niestety korzyści jakie osiagnąłem strawiły trudności rodzinne. Mam duże trudności z uczuciami. Po około siedmiu latach być może zostaną odpowiednio potraktowane.

Jesteś miła.

8 godzin temu, p_jarecki00 napisał(a):

No ja nawet jak się lepiej czuje to mam nadal brak chęci i takiej motywacji do działania , jak ja to mówię brakuje starego Patryka z energią ,motywacja i uśmiechem. 

Wprowadź zmiany w swoim życiu. Zacznij biegać, rysować lub stawiać sobie małe wyzwania. A może wystarczy dłuższy wypoczynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×