Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, fearofthedark napisał(a):

Ja już drugi tydzień na 60mg. Ogólnie senność mniejsza niż była, ale nadal jest, trochę zmęczenie, dużo mniejsze libido.. Czuję się też spokojniejszy, ale z poprawą nastroju to raczej w tym kierunku nic się jeszcze nie wydarzyło. Zobaczę jak będzie po miesiącu, bo akurat pójdę do lekarza na kontrolę. Jeśli po miesiącu będzie podobnie jak teraz to wrócę do Brintellixu. Na Brintellixie, prócz tego, że po miesiącu brania 20mg zaczęło mi się poprawiać to nawet nie czułem, że go biorę. Libido super, innych skutków ubocznych też juz nie miałem. 

Ja mam największy problem z smopoczuciem, nie jestem lękowcem, ataków paniki też nie mam, ale bardzo dużo się denerwuję i jestem agresywny, poza tym bardzo zły nastrój, nie odczuwałem w ogóle lata, ładnej pogody.. 

Jak zacząłem leczenie 2 lata temu, to lekarz rodzinny przepisał mi Escitalopram i kazał wziąc od razu 10mg. Rano obudziłem się roztrzęsiony, zalany potem, powiększone źrenice i miałem chyba pierwszy atak paniki w swoim życiu.. Potem przez tydzien czułem się podobnie, to było bardzo ciężkie. Escitalopram brałem 3 miesiące i przez ten czas miałem przebłyski dobrego nastroju, momentami bardzo, ale potem przestał działać i cały czas czułem się źle i jakby lęk ciągle. Poszedłem już do innego lekarza, psychiatry. Zaproponował mi Brintellix, tylko kazał zrobić tydzień przerwy po odstawieniu Esci. Jak zacząłem przyjmować Brintellix to w sumie nie czułem totalnie żadnych skutków ubocznych, więc albo byłem juz w tak złym stanie, albo jest łagodniejszy. Mrowienie w nogach czułem w sumie tylko, więc szybko zwiększaliśmy dawkę. Pewnego dnia miałem isc do sklepu, ale czułem się tak źle że musialem się położyć, leżałem chwilę i nagle jak ręką odjął poczułem się spokojniejszy, potem już się tylko poprawiało. Byłem dokładnie rok na dawce 20mg.

po 7 miesiącach po odstawieniu znów mi się samopoczucie pogorszyło i lekarka zaproponowała powrót do Brintellixu albo Duloksetynę. Stwierdziłem, że może spróbujemy czegoś innego teraz. Mega się bałem o skutki uboczne, ale Duloksetyna też mnie dość mocno oszczędziła, przeszkadza mi tylko suchość w ustach, senność oraz niestety słabe libido.

To mi podobnie Dulo zaskoczyla,jak tobie Brintelix.Tak po prostu,ktoregos dnia nagle poczułam ten pozytywny nastroj i taka energię dobrą 🤪a jeszcze dzien wczesniej bylam gotowa ja odstawic tak zle sie czulam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MiśMały napisał(a):

Co ci daje mirta jako dodatek do dulo po za działaniem nasennym? Jest jakaś różnica?

Teraz to w sumie juz nie wiem,bo ja Mirte biore juz ok 5-6lat,i wczesniej byla bardzo dobrym dla mnie lekiem.Oprocz działania nasennego,działała tez w dzien ,aktywizująco, antydepresyjnie i przeciwlękowo w dawce 30mg.Dwa lata temu jej dobre dzialanie osłabło i znow poja ily się lęki..Dopasowanie nowego leku trwało rok,i zakonczylo sie na Dulo😉teraz biore taki duet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MiśMały napisał(a):

Czy masz nadmierny apetyt na tym połączeniu? Bo dulokasetyna zmniejsza apetyt, przynajmniej u mnie.

Wlasnie nie,taki normalny,na samej Mircie wiecej jadlam.Ale najgorsze ze wieczorem po wzięciu jej ,musze isc zaraz spać ,bo inaczej włącza mi sie ssanie na słodkie i czekolade.Prubuje tę faze pominąć, zasypiając najpierw.Czasem sie udaje ,czasem nie.Ale nie pamietam żebym wczesniej tak miala,gdy bralam samą Mirte.Zwykle zasypiałam normalnie bez tych głupich ciągot do slodkiego.Teraz cos sie tak porobiło.🤣Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, warning napisał(a):

Pilne: czy ktoś z Was brał wenlafaksynę i duloksetynę i mógłby porównać efekty tych dwóch leków?

Brałam, duloksetyna jak dla mnie działa bardzo podobnie, chociaż w przeciwieństwie do wenlafaksyny najpierw dała sobie radę z natręctwami i lękami. No ale jednak jeśli chodzi o czas trwania działania antydepresyjnego w moim przypadku, to wenlafaksyna wygrała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, warning napisał(a):

Pilne: czy ktoś z Was brał wenlafaksynę i duloksetynę i mógłby porównać efekty tych dwóch leków?

Wenla u mnie się totalnie nie sprawdziła. Czułam się na niej gorzej niż bez niej. Duloksetynę brałam chyba coś ok. 2 lat i dla mnie ogólnie ona wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acherontia styx @edta dzięki za rzeczowe odpowiedzi. Tobie edta chodzi o to, że wenla działała przeciwdepresyjnie przez wiele m-cy/lat, a potem przestała? A czy jej działanie przeciwlękowe się utrzymywało? 

Ja też doświadczam utraty efektów dzialania różnych leków z naszej działki po czasie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, warning napisał(a):

@acherontia styx @edta dzięki za rzeczowe odpowiedzi. Tobie edta chodzi o to, że wenla działała przeciwdepresyjnie przez wiele m-cy/lat, a potem przestała? A czy jej działanie przeciwlękowe się utrzymywało? 

Ja też doświadczam utraty efektów dzialania różnych leków z naszej działki po czasie.

 

 

Tak, wenlafaksyna działała kilka miesięcy na jednej dawce. Tak, przeciwlękowe się utrzymywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2023 o 22:27, warning napisał(a):

Pilne: czy ktoś z Was brał wenlafaksynę i duloksetynę i mógłby porównać efekty tych dwóch leków?

u mnie dulo lepiej się sprawdza. wenla też działała antydepresyjnie dobrze, ale potem było gorzej - w sumie już nie pamiętam, czemu zrezygnowałam ale coś musiało być. dulo jest super, piękny bonus że zmniejsza apetyt (niestety głównie na początku brania, obecnie znowu jem za dużo). z minusów - pocenie w nocy, na wenli też. nie myślę o odstawieniu dulo, może to będzie wreszcie ten lek który będę brała bez odstawiania do czego każdy lekarz mnie namawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Orzeszkowa napisał(a):

u mnie dulo lepiej się sprawdza. wenla też działała antydepresyjnie dobrze, ale potem było gorzej - w sumie już nie pamiętam, czemu zrezygnowałam ale coś musiało być. dulo jest super, piękny bonus że zmniejsza apetyt (niestety głównie na początku brania, obecnie znowu jem za dużo). z minusów - pocenie w nocy, na wenli też. nie myślę o odstawieniu dulo, może to będzie wreszcie ten lek który będę brała bez odstawiania do czego każdy lekarz mnie namawia.

Jaka dawka dulo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orzeszkowa napisał(a):

Kilka dni 

Ja mialabym tez pytanie,czy bierzesz cos jeszcze oprócz Dulo?Bo ja wlasnie próbuję schodzić z Mirty,a przynajmniej zejść na 15tke ,tak zeby tylko nasennie działała i sie boje ze to zejscie moze osłabić dzialanie Dulo.Ale wiem tez ze wiele osob tylko na samej 60mg Dulo tez dobrze ciągnie 🤪i tez dobrze sobie radzi.Wiec tak pytam z ciekawosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2023 o 12:31, Orzeszkowa napisał(a):

u mnie dulo lepiej się sprawdza. wenla też działała antydepresyjnie dobrze, ale potem było gorzej - w sumie już nie pamiętam, czemu zrezygnowałam ale coś musiało być. dulo jest super, piękny bonus że zmniejsza apetyt (niestety głównie na początku brania, obecnie znowu jem za dużo). z minusów - pocenie w nocy, na wenli też. nie myślę o odstawieniu dulo, może to będzie wreszcie ten lek który będę brała bez odstawiania do czego każdy lekarz mnie namawia.

Dzięki @Orzeszkowa
 

All: Czy doświadczaliście nudności podczas wchodzenia na dulo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×