Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

Ile przy zwiekszeniu dawki mogą trzymać uboki? Było dobrze przez 10 dni i dopiero potem był zjazd emocjonalny,niepokój,roller coaster w głowie to złość,to smutek,to euforia. To 22 dni po zwiększeniu dawki i juz nie wiem czy tak szybko by pokazywała ze nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2023 o 22:02, Kanket napisał(a):

Ile przy zwiekszeniu dawki mogą trzymać uboki? Było dobrze przez 10 dni i dopiero potem był zjazd emocjonalny,niepokój,roller coaster w głowie to złość,to smutek,to euforia. To 22 dni po zwiększeniu dawki i juz nie wiem czy tak szybko by pokazywała ze nie działa?

Dziala,dziala to tak wyglada do trzech miesiecy bujanka moze byc,wiec nie przejmuj sie ,bądź wytrwały i czekaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łykam dulsieva mija miesiąc trochę ataków przeszło tak boję się wychodzić psem na dwór mam słabe nogi mekkę strach nie dojdę do domu dodatku odstawiam pregabalin bo już nie działa 2 lata działała póki covid nie pojawił się byłem na dawce 450 nic nie pomogło schodziłem powoli aż doszło do 225mg co 10 dni schodzę po 75 mg nie jest ciekawe łykam clonazepan ale nie pomaga dulo łykam 30 mg miesiąc nie wiem co robić czym zastąpić pregabalin bo dulo nie działa na gaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Edzio35 napisał(a):

Łykam dulsieva mija miesiąc trochę ataków przeszło tak boję się wychodzić psem na dwór mam słabe nogi mekkę strach nie dojdę do domu dodatku odstawiam pregabalin bo już nie działa 2 lata działała póki covid nie pojawił się byłem na dawce 450 nic nie pomogło schodziłem powoli aż doszło do 225mg co 10 dni schodzę po 75 mg nie jest ciekawe łykam clonazepan ale nie pomaga dulo łykam 30 mg miesiąc nie wiem co robić czym zastąpić pregabalin bo dulo nie działa na gaba

Zwiększyłbym do 60 MG dulo,a z prega też tak mam z 375 na 75 w dwa miesiące i odsypuje z tabletki codziennie po trochu. Ciężko się to odstawia wg mnie,a dulo potrzebuje czasu sam biorę miesiąc 90mg i dalej mam wahania nastroju,bezsennosc,dretwienie rąk czy zaparcia

13 godzin temu, Dobrydusz napisał(a):

Zaczelam brać Dulsevia 5 dni temu i pojawiły mi sie 2 dnia szumy uszne, które były do zniesienia wiec ok. wczoraj natomiast szumy przerodziły sie w pisk i juz nie jest ok. Czy ktoś tak miał? Czy jest szansa, ze ten skutek uboczny minie?

Daj sobie jeszcze 2-3 tygodnie żeby ocenić czy to minie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź internecie przeczytałem o odstawieniu duloksetyna się przeraziłem to lek ciężko się odstawia czasami nie idzie odstawić po można umrzeć dziś było u mnie pogotowie po dwóch dniach przerwy leku lekarze przepisują leki za mocnie

 

 

Jakie są objawy odstawienia duloksetyny?

 

Odstawienie duloksetyny to poważna sprawa. Skutki stosowania duloksetyny na organizm są ekstremalne i z powodu tych efektów odstawienie duloksetyny może bardzo szybko stać się nagłym stanem zagrożenia medycznego. Odstawienie duloksetyny może spowodować przełom nadciśnieniowy lub zawał mięśnia sercowego. Innymi słowy, udar lub zawał serca spowodowany nagłym przerwaniem przyjmowania duloksetyny lub zespół zaburzeń oddechowych, w wyniku którego organizm zamyka się z płuc i układu oddechowego na zewnątrz. Odstawienie duloksetyny może również prowadzić do poważnych problemów związanych ze zdrowiem psychicznym i lękiem.

 

Nigdy w żadnych okolicznościach nie lekceważ powagi odstawienia duloksetyny1. W przypadku odstawiania leku Duloksetyna wskazane jest zasięgnięcie porady lekarskiej, a w przypadku nagłego wypadku po odstawieniu leku Duloksetyna należy udać się do najbliższej izby przyjęć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Edzio35 napisał(a):

Dziękuję za odpowiedź internecie przeczytałem o odstawieniu duloksetyna się przeraziłem to lek ciężko się odstawia czasami nie idzie odstawić po można umrzeć dziś było u mnie pogotowie po dwóch dniach przerwy leku lekarze przepisują leki za mocnie

 

 

Jakie są objawy odstawienia duloksetyny?

 

Odstawienie duloksetyny to poważna sprawa. Skutki stosowania duloksetyny na organizm są ekstremalne i z powodu tych efektów odstawienie duloksetyny może bardzo szybko stać się nagłym stanem zagrożenia medycznego. Odstawienie duloksetyny może spowodować przełom nadciśnieniowy lub zawał mięśnia sercowego. Innymi słowy, udar lub zawał serca spowodowany nagłym przerwaniem przyjmowania duloksetyny lub zespół zaburzeń oddechowych, w wyniku którego organizm zamyka się z płuc i układu oddechowego na zewnątrz. Odstawienie duloksetyny może również prowadzić do poważnych problemów związanych ze zdrowiem psychicznym i lękiem.

 

Nigdy w żadnych okolicznościach nie lekceważ powagi odstawienia duloksetyny1. W przypadku odstawiania leku Duloksetyna wskazane jest zasięgnięcie porady lekarskiej, a w przypadku nagłego wypadku po odstawieniu leku Duloksetyna należy udać się do najbliższej izby przyjęć.

 

Takie leki odstawia się stopniowo,nie potrzebnie się nakręcasz czytając takie rzeczy.. to pierwszy błąd w nerwicy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kanket napisał(a):

Takie leki odstawia się stopniowo,nie potrzebnie się nakręcasz czytając takie rzeczy.. to pierwszy błąd w nerwicy 

Dziękuję za odpowiedź mam pytanie dulo dostałem od lekarza prywatnego chcę od tego odejść łykam 30 mg to są kapsułki nie tabletki nie zmniejsze kapsułki na pół ile dni mam zrobić ma trwać odstawka bo lekarz funduszu przepisał mi perazin wolę przejść na ten lek wybrałem dulo myslałem pomoże ale nie pomogła jeszcze dodatku zmniejszam pregabalin dziś będę na dawce 150mg z 225mg ona też może powodować takie stany bóle klatce piersiowej uczucie śmierci ta pregabalin nawet clonazepan już nie pomaga żałuje te leki zacząłem łykać pregabalin przez dwa lata ta perazin pomoże na ataki paniki będę wdzięczny za odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kanket napisał(a):

Ja bym dał szanse duloksetynie,ona potrzebuje ok 3 miesięcy na stałej dawce. Sam na niej jestem i nie jest wesoło ale daje rade. Jak chcesz odstawic to radzę odsypywac z kapsułki po trochu

 

Dziękuję za wiadomość ale mam ciężko z jednej strony pregabalin co zmniejszam co 10 dni 75 mg w dół robi skutki uboczne drugiej strony nie wiem co mam brać już wcześniej paroksetyna wyleczyła mi duszności wtedy skutki uboczne były małe wakacje lekarka dała mi paroksetyna poszło mi na serce EKG było złe odstawiłem rispolept łykałem zrobił mi zapalenie pęcherza moczowego odstawiłem sertagen mam w domu wcześniej łykałem trochę pomagał na depresję czy pomoże przy atakach paniki to mi dokucza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co się nakręcać tym odstawianiem, mnie tak lekarka straszyła odstawianiem wenli, odstawiłam stopniowo i tylko z niewielkimi ubokami. teraz na dulo czuję się tak dobrze, że w ogóle nie myślę o odstawianiu.

 

mam pytania dwa do biorących dulo dłużej:

- jaki jest długofalowy wpływ na wagę? na początku wspaniale zredukowała mi apetyt ale teraz (po 8 mcach) żrę jak dzika...

- już parę razy miałam straszny ból głowy, taki że mnie w nocy budził. czy to można zwalić na dulo czy coś innego jest powodem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kanket napisał(a):

 

Sorry piszę ciężko mi jest odsypuje dulo na pół 15 mg teraz pojawił się ból klatce piersiowej po lewej stronie schodzę pregabalin obecnie 150mg to tabletki robią sam już nie wiem żałuję zacząłem łykać teraz mam straszne bóle te leki są ciężkie co robić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Edzio35 napisał(a):

Sorry piszę ciężko mi jest odsypuje dulo na pół 15 mg teraz pojawił się ból klatce piersiowej po lewej stronie schodzę pregabalin obecnie 150mg to tabletki robią sam już nie wiem żałuję zacząłem łykać teraz mam straszne bóle te leki są ciężkie co robić 

Z takimi pytaniami się kieruj do lekarza psychiatry.

Skutki odstawienie są do przetrzymania ale nie powinno się chyba odstawić obydwóch leków na raz. 

18 godzin temu, Kanket napisał(a):

Wchodzi w interakcje?

Nie , są też nasenne bez recepty spróbuj może jakiś ziół , melisa,melatonina a jak naprawde ci doskwiera to ja trittico polecam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dzień dulo , w trakcie odstawki asertin 

Narazie dulo w 3 dni mi wykasowała lęk prawie do zera a w sylwestra zdychalem z powodu GAD 

Niestety mam też anhedonie która trzymie od połowy grudnia która chyba była przez asertin a być może to poprostu objaw chorobowy.

Co do skutków ubocznych dulo to narazie jest luzik totalny ,mam nadzieję że z czasem anhedonia zacznie znikać i odzyskam radość i chęci do życia bo narazie p..da jest.

Narazie tylko 30 mg biorę mam docelowo 60 ale raczej zostanę na 30 jak będzie tak działać przeciwlękowo. Dam.znaf za tydzień 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nadal pozostać na dulo 30 mg odstawiać pregabalin psychiatra dopiero 23 stycznia daleko serce boli to pregabalina robi co 10 dni odstawiam 75 mg pregabalin zeszłem 450 do 150 mg powoli ten lek uzależnił mnie jutro mam przejść na 75 mg mogą się pojawić napady padaczkowe clonazepan trochę pomaga mam chaos w głowie ciężko jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2023 o 18:36, Orzeszkowa napisał(a):

nie ma co się nakręcać tym odstawianiem, mnie tak lekarka straszyła odstawianiem wenli, odstawiłam stopniowo i tylko z niewielkimi ubokami. teraz na dulo czuję się tak dobrze, że w ogóle nie myślę o odstawianiu.

 

mam pytania dwa do biorących dulo dłużej:

- jaki jest długofalowy wpływ na wagę? na początku wspaniale zredukowała mi apetyt ale teraz (po 8 mcach) żrę jak dzika...

- już parę razy miałam straszny ból głowy, taki że mnie w nocy budził. czy to można zwalić na dulo czy coś innego jest powodem? 

W moim przypadku też na początku fajnie redukowala apetyt. Potem ciągle zaczęłam być nienazarta i sporo przytyłam. Lekarz mi mówił, że to niemożliwe żeby była to wina leków, kiedy biorę duloksetyne i bupropion, bo oba niby hamują apetyt. I że zajadam stres. No ale nie stresuje się bardziej niż zwykle, a zjadlabym lodówkę swoją i sąsiada razem z sąsiadem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2023 o 18:36, Orzeszkowa napisał(a):

mam pytania dwa do biorących dulo dłużej:

- jaki jest długofalowy wpływ na wagę? na początku wspaniale zredukowała mi apetyt ale teraz (po 8 mcach) żrę jak dzika...

Jak brałam to bez wpływu na apetyt, a brałam ok. roku z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2023 o 18:20, Kanket napisał(a):

Ja bym dał szanse duloksetynie,ona potrzebuje ok 3 miesięcy na stałej dawce. Sam na niej jestem i nie jest wesoło ale daje rade. Jak chcesz odstawic to radzę odsypywac z kapsułki po trochu

 

Tu się zgodze, nie wierzyłem, że lek może się tak długo rozkręcać, nawet w ulotce jest , że pierwsze poprawy 2-4 tygodnie, nikt nie pisze o 12 tyg a jednak co organizm to inaczej reaguje,

W dniu 4.01.2024 o 09:18, hopefully.00 napisał(a):

3 dzień dulo , w trakcie odstawki asertin 

Narazie dulo w 3 dni mi wykasowała lęk prawie do zera a w sylwestra zdychalem z powodu GAD 

Niestety mam też anhedonie która trzymie od połowy grudnia która chyba była przez asertin a być może to poprostu objaw chorobowy.

Co do skutków ubocznych dulo to narazie jest luzik totalny ,mam nadzieję że z czasem anhedonia zacznie znikać i odzyskam radość i chęci do życia bo narazie p..da jest.

Narazie tylko 30 mg biorę mam docelowo 60 ale raczej zostanę na 30 jak będzie tak działać przeciwlękowo. Dam.znaf za tydzień 

Ło matko to początek przygody, ja tylko z doświadczenia powiem, że warto czekać do 3 mcy, czasem tyle sie rozkręca dany lek, anhedonia to objaw depresji, choroby nie leku raczej, u mnie jak brałem SSRI anhedonia trwała w najlepsze, lęki wykasowała ale tego niestety juz nie

21 godzin temu, Edzio35 napisał(a):

Czyli nadal pozostać na dulo 30 mg odstawiać pregabalin psychiatra dopiero 23 stycznia daleko serce boli to pregabalina robi co 10 dni odstawiam 75 mg pregabalin zeszłem 450 do 150 mg powoli ten lek uzależnił mnie jutro mam przejść na 75 mg mogą się pojawić napady padaczkowe clonazepan trochę pomaga mam chaos w głowie ciężko jest 

Lekarze chętnie przepisuja pregabeline nie ostrzegając, , że tolerka na ten lek błyskawicznie rośnie , w końcu przestaje działac a zejść z tego to jak z zejsć z clona, tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anhedonia czasem występuje przy ssri ale przy wyższych dawkach ,przy snri podobno też,ja wiąże nadzieję w dulo , narazie jest dobrze , odstawka asertinu jedynie ciężka bo jak zredukowałem o 50 mg na strzała to 4 dni miałem wyjęte z życia i ścinam teraz co 25.

Pododno na anhedonie można dodać coś na dopaminę i wtedy powinno być lepiej , chociaż u mnie to poprostu prawdopodobnie objaw odstawki. Zobaczymy co będzie dalej ale jestem pozytywnie nastawiony 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×