Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.11.2023 o 09:55, deoodeoo23 napisał(a):

Czy dulo w jakiś sposób pomaga na ocd?

 
SNRI ogółem działają na OCD. U części pacjentów sprawdzają się lepiej niż SSRI uważane za złoty standard w leczeniu OCD.

 

Kilka cytatów z literatury:

 

 

„Much of the literature about SNRIs in OCD supports the efficacy of these compounds in the treatment of OCD”.
i

„SNRIs seem to be as effective as SSRIs in OCD; SNRIs might be preferred for patients with certain types of treatment-resistant OCD or those with particular comorbid conditions”.
Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16669725/

 

Badania klinicze: 

Conclusion: The results of this study suggest that duloxetine may provide a significant reduction in symptoms for patients with obsessive-compulsive disorder”.

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25637377/

 

Our double-blind controlled clinical trial showed duloxetine to be as effective as sertraline in reducing obsessive and compulsive symptoms in patients with resistant OCD”. 
Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27811556/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, warning napisał(a):

Pamiętacie po ilu dniach przyjmowania dulo zaobserwowaliście pozytywny wpływ na nastrój i napęd? 

Ja pamietam,po ok trzech tyg,potem byly zjazdy bo jeszcze wchodzilam na dawke 60mg ,ale zawsze ok trzech tyg.od podniesienia dawki bylo lepiej.30tka mi zniwelowala lęki,60 tka depresje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kobiet, które biorą duloksetynę. Zatrzymał mi się po niej całkowicie okres (na pewno nie ciąża). Któraś tak miała? Nie chcę jej odstawiać, wręcz przeciwnie, wejść na wyższą dawkę, bo to jedyny lek, który naprawdę zadziałał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, silicon_messiah napisał(a):

Zatrzymał mi się po niej całkowicie okres (na pewno nie ciąża).

Nie biorę/brałam dulo, ale po innych lekach psychotropowych również zatrzymała mi się miesiączka. Bywało, że przez pół roku do roku nie miałam, a leki od gina nie pomagają. Nie wiem, czy psychiatra coś zdziała, wyśle cię jedynie do ginekologa, albo zmieni leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co należałoby sprawdzić to prolaktynę, bo prawdopodobnie będzie w kosmosie. Jeśli tak, to lek do odstawki, chociaż wiem, że niektórzy lekarze dają wtedy lek na obniżenie poziomu prolaktyny co jest leczeniem działań ubocznych innego leku i tworzy się kaskada leków czego się nie praktykuje w medycynie (a przynajmniej nie powinno tego robić). Akurat dokładania kolejnych tabletek, żeby leczyć skutki działania innych tabletek nie popieram ani trochę i na takie coś się w życiu bym nie zgodziła (na szczęście nie muszę, bo trafiałam na lekarzy, którzy podzielali moje zdanie). Mi się nie musi miesiączka zatrzymywać, żebym wiedziała, że prolaktyna prawdopodobnie rośnie, to nawet lekarka nie musi mi mówić, że mam oznaczyć żeby zobaczyć czy dobrze kombinuję.

Lek powoduje hiperprolaktynemię - out w trybie natychmiastowym i prolaktyna samoistnie spada do normy.

No chyba, że ktoś chce sobie wyhodować guza neuroendokrynnego przysadki. To wtedy niech sobie żyje z wysoką prolaktyną.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani duloksetyna, to bardzo dobry lek!!! Wyciągnęła mnie naprawdę z niezłego bagna…, nie byłem w stanie podnieść się z łóżka , każdą najdrobniejszą rzecz mnie przerastała , nie miałem typowych lęków przed wyjściem itp. Miałem typową depresję , niechęć do wszystkiego, najchętniej przeleżałbym cały dzień w łóżku. Kilka lat wcześniej byłem na seroxacie , nie ukrywam pomógł mi, jednak po kilku latach depresja powróciła , początkowo dostałem escitalopram, jednak jestem mega żołądkowcem a po esci najlepiej nie jadł bym wogole!!!! Dulo zero objawów żołądkowych , na początku oczywiście nudności , uczucie poddenerwowanie , raz zimno , raz gorąco , pieczenie skóry , jednak te objawy nie były zbytnio intensywne. Dulo rozkręcała się ponad miesiąc - wiem sporo…jestem na min dawce 30 mg ale dla mnie jest wystaczającą, wspomagałem się na początku doraźnie Tranxene. Mniej więcej po miesiącu i 1 tygodniu w końcu wstaje rano, zaczynam działać , wracam do życia. Przetrzymajcie skutki uboczne , uwierzcie mi byłem w opłakanym stanie i w niezłym szambie. Dulo warte jest czekania. Życzę wszystkim aby również podziałała na Was jak na mnie. 3 majcie się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch miesiącach odstawiłem Duloksetyne, głównie dlatego że mnie trochę znieczuliła emocjonalnie a przede wszystkim seksualnie. Brałem 60mg, ogólnie czułem się spokojniejszy, ale działania antydepresyjnego nie czułem niestety. A ja to bardziej depresja niż nerwica jaka. Wróciłem do Brintellixu, który brałem rok temu, od razu dawka 10mg od tygodnia już, emocje wróciły, wszystko na swoim miejscu. W Brintellixie podoba mi się to, że nie kastruje emocjonalnie ani seksualnie. Właściwie to nie czuję nawet, że coś biorę. Po miesiącu będzie 20mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Werner Ziegler napisał(a):

Czasem lekarz zna się mniej na tym niż forumowicze 😉 Tutaj jest większość ekspertów. Pytam z ciekawości kto i jakie miał doświadczenie z tym. 

A co Ci da doświadczenie innych skoro z dużym prawdopodobieństwem inni odstawiając duloksetynę wchodzili w zamian równocześnie na inny lek. Nic Ci to nie da, bo inaczej się przeprowadza przejście z leku na lek a inaczej zejście do 0. 

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Werner Ziegler napisał(a):

Czasem lekarz zna się mniej na tym niż forumowicze 😉

Nie łamiemy regulaminu forum bo skutkuje to konsekwencjami.

Jeżeli lekarz nie spełnia oczekiwań można zmienić a nawet szła bym tą drogą niż szukanie "pomocy" na forum.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×