Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powinno się już chodzić do lekarza który przepisuje SSRI+tianeptyna bo widać, że nie zna podstawowych mechanizmów tych leków. Źle to świadczy o jego wiedzy, chyba się zaniedbał na studiach albo cierpi na sklerozę - tak czy owak nie warto go już odwiedzać.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sen może i dobry ale przeciwdepresyjnie w porównaniu z mirtą to kupa. Mirtazapina jest jednym z najskuteczniejszych leków przeciwdepresyjnych - wg wielu badań na przełomie wielu lat.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale po co brać ją z SSRI? Jaki jest sens takiego połączenia, bo musi mieć ono jakieś uzasadnienie, jak np. łączenie mirty/miansy z SSRI? Nie jest to takie jasne w tych badaniach ale nawet jak jest podejrzenie to nie powinno się łączyć bo po co ryzykować kolejne tygodnie niedziałających kombinacji?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3,

tez brałes takie połączenie?

 

Brałem , jak jakis zombezi chodziłem. Ludzie się czegoś mnie pytali( pamiętam jak dziś w pewnym Urzędzie ) to dopiero po 10 sekundach dochodziło do mnie zrozumienie , a jeszcze drugie 10 sekund na odpowiedz .Masakra!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to musi mieć jakieś medyczne, naukowe uzasadnienie a takiego nie znalazłem. To tylko wymysł tych lekarzy. Tianeptyna jest dobrym lekiem sama w sobie a SSRI łączą się idealnie z mirtazapiną/mianseryną.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stifler19 nie, mianseryna/mirtazapina ma u mnie działanie przeciwlękowe i uspokajające, nasilenia ZOK nie zauważyłem. Nie brałem paroksetyny z mirtazapiną/mianseryną przez dłuższy czas nigdy. Teraz leci 8 tydzień na tym połączeniu w wysokiej dawce i jest dobrze. Na spokojnie "ciągnę" do 12 tygodni, zobaczę czy się jeszcze poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś biorę paroksetynę. Ale z tego co czytam widzę, że dostałem mikroskopijną dawkę 10mg - przez miesiąc mam tak brać. Narazie nic mi nie dolega, więc ze spokojną głową pójdę jutro do pracy, że nie będzie żadnych awarii. Może 10mg to za mało by wywoływać skutki uboczne? Cholera wie. Znam co najmniej 4 leki po których nie miałem żadnych skutków ubocznych i zaczynam mieć nadzieję, że i tu będzie ok bo nie było ostrej reakcji na dzień dobry.

Zapisana mi została na lęki i anty depresyjnie. Czy ten lek dodaje napędu? Oczywiście chodzi mi o wybicie w napęd na poziomie normalnym, bo teraz mam strasznie zaniżony.

Jak u Was z tyciem i apetytem? Niby mam od tego nie utyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asmo, paroksetyna wycisza i tłumi lęki ale nie napędza. U mnie po 8 miesiącach zaczęła wywoływać stany depresyjne ale przy dawce jaką bierzesz, to raczej mało prawdopodobne. Po paroksetynie raczej nie przytyjesz. Ja po tym leku mam słabszy apetyt i trochę mi się schudło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylvek trudno powiedzieć, bo od wielu lat pale i już za bardzo nie pamiętam tego czasu gdy nie paliłem, więc nie mam porównania, ogólnie myśle że połączenie nikotyny i zawartych w dymie tytoniowym inhibitorów mao zwiększa istotnie działanie antydepresantów, według badań osoby palące lepiej odpowiadają na leki antydepresyjne a także mają o prawie 30% zmniejszony rozkład serotoniny, dopaminy, noradrenaliny. Nikotyna w większych ilościach ma działanie wzmacniające na serotonine. Głębokie zaciąganie według teorii ma działanie uspokajające bo w mózgu nikotyna w większych ilościach spowalnia przejście impulsów nerwowych. Płytkie zaciąganie ma działać stymulująco. Moim zdaniem nikotyna i dym tytoniowy to silne substancje. Przekonałem sie o tym w praktyce. Jakis czas temu rzuciłem palenie na półtora miesiąca. Podwyższenie paroksetyny nie dawało efektów. Benzo nie powodowały prawie wogle rozluźnienia. Cały czas spięta psychika, nie dało sie wogle zrelaksować. Dołączanie buspironu, sulpirydu też bez efektów. Na OCD pewnie coś tam pomaga poprzez te efekty które wywiera na psychike, ale myśle że nie w jakims dużym stopniu. Zauważyłem też działanie negatywne na OCD. Np: Gdy sie budze to mam uspokojony umysł i jak rano nie pale to ciągle ten efekt sie utrzymuje. A jak zapale fajke to mi umysł przyspiesza i zmulony troche sie czuje i zwiększa sie obsesyjność. I tak przez może godzine, dwie, pozniej już są jaśniejsze myśli i jest spoko. Ale ogólnie zauważam szybkość umysłu co ma plusy i minusy. W OCD raczej mi to przeszkadza. Pale kilka fajek dziennie tylko po to żeby efektów odstawiennych nie było, w postaci tego napięcia, braku relaksu, spiętej psychiki. Szukam ciągle jakiego leku który by spowolnił psychike, by umysł był stabilnie spokojny jak i myśli. Jaki lek mógłby sie sprawdzić w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też podczas najbliższej wizyty u pani doktor (dopiero za miesiąc), zasugeruje dodatek mianseryny lub mitrazapiny do 40 mg paroksetyny, którą teraz łykam.

Chodzi mi właśnie o rozluźnienie ciała i umysłu, a także o poprawienie, a właściwie przedłużenie czasu snu.

Zasypiam szybko i bezproblemowo koło 23 i śpię twardo, ale już o 4-4.30 jestem przebudzony i właściwie czuję się wypoczęty, tylko budzik nastawiony mam na 6 i chciałbym do tej godziny przekimać :)

Jak lekarki nie przekonam, to może ktoś z forum poratuje mnie tym lekiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×