Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Kalebx3, dawaj propozycje, a ja coś sobie "wybiorę" :smile:

zaznaczam, że nie mam problemów ze snem

 

-- 19 sty 2014, o 17:41 --

 

miko84, mirtazapina do paroksetyny to chyba niezbyt dobry pomysł. Trazodon wydaje mi się bez sensu, a buspiron nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, baclofen odpada, bo nie czuję "zesztywnienia". Co do metylofenidatu, to czy nie jest przypadkiem uzależniający? Lamotrygina, hmm... nie jestem przekonana.

 

miko84, z tego co widzę, to trazodon dostają ludzie, którzy mają problemy ze snem, a ja takich nie mam więc nie chcę chodzić jak zombie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84 ale pisałaś o mirtazapinie, zostawmy już ten trazodon. Antagonista 5-HT2c jak mirtazapina i mianseryna ma działanie wzmacniające wzrost serotoniny spowodowany przez SSRI, ma to podłoże w badaniach i jako łączenie mirtazapina/mianseryna z SSRI jest jak najbardziej sensowna.

 

"Inactivation of 5-HT2C Receptors Potentiates Consequences of Serotonin Reuptake Blockade" http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15138437

 

Tianeptyna jako dodatek do SSRI jest raczej bez sensu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej "przemawiają" do mnie mianseryna i wellbutrin, myślałam jeszcze o tianeptynie

to bys sobie narobiła , szczególnie z tym trzecim .

Niansa to też zamulająca lipa , po której żarła byś na potęgę. Wellbutrin w sumie nie dość ,że drogi ( droższy niż Metylo w drugim obiegu ) to nie wyczułem na nim najmniejszej poprawy .

Trazadon OK.Często łączyłem z Paro.Brałem na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, mirtazapina ma działanie nasenne, a to ostanie, czego mi potrzeba.

W takim razie tianeptyna odpada.

 

Generalnie mam dostęp do każdego leku bez przeszkód ale nie przekonuje mnie metylofenidat.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o jakie działanie Ci w ogóle chodzi? Czytasz charakterystykę leku i po tym go oceniasz? Każdy inaczej reaguje i znam osoby które czują senność po wellbutrinie. Mirtazapina powoduje senność początkowo a później głównie w nocy. Ona sprawia, że sen jest bardziej regenerujący i w dzień nie czujesz już senności - być może teraz śpisz płytko i nawet o tym nie wiesz.

 

Metylo jest fajne, ale jako lek to zarzucenia raz na jakiś czas, brałem i concertę i medikinet o bezpośrednim uwalnianiu i przez dłuższy czas. Miałem depresyjne i lękowe zjazdy wieczorami a lek nie działał na moją depresję w żaden szczególny sposób. Widoczne było pewne uspokojenie moich objawów które przypominają ADHD oraz poprawa koncentracji i uwagi oraz myślenia, ale akurat to nie było zaskoczeniem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i jak łykałem to miałem kopa :) Dobry lek jak trzeba wykonać jakąś pracę i być efektywnym.

 

Jeśli masz depresję to metylo nie polecam, on może Ci ją pogłębić. To nie jest lek przeciwdepresyjny. Pomyśl nad tą mirtazapiną, ona jest lepiej tolerowana od mianseryny.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84 napisał(a):

Tianeptyna jako dodatek do SSRI jest raczej bez sensu.

 

dostałem ją jako jedną z trzech opcji na aktywizację do paroksetyny, słabo działało to połączenie

 

PORĄBANY pomysł ! jedno znosi drugie i robi sieczkę w Układzie Nerwowym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×