Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Olsztyn]


Gość tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie w twojej wypowiedzi i wielu innych ludzi na tym forum zauważyłem pewną ciekawą rzecz - prawie wszyscy mają depresje , lęki, nerwice; piszą mam nerwice , mam depresje wygląda to tak jak by musieli to mieć , tak jak np. mam zegarek , mam lodówkę itp.

Chmm czy depresje można mieć i traktować ja jak swoją własność - zastanów sie nad tym a byc moze znajdziesz rozwiązanie swojego problemu dot. chęci posiadania depresji polecam E. Fromma "Miec czy być" - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek_zow w jakim celu dajesz swój wywód, nie traktuje depresji jak lodówki czy pralki, która można kupić i jak się zepsuje można ją wyrzucić,z problemami w życiu jest inaczej nie można ich się pozbyć z dnia na dzień tak łatwo, myślisz sobie, ze większość ludzi będących na forum wmawia sobie depresje albo innego rodzaju schorzenia. To jesteś w błędzie, nie każdy w życiu jest tak silny,ze wszystko udźwignie, Nie uprzedmiotawiaj choroby i nie czepiaj się człowieka za nim nie dowiesz się co jest źródłem zaburzenia .Nie pisze tego tutaj ,żeby się użalać nad sobą albo żeby szukać współczucia u innych. I myślałam ,że to forum jest po to ,żeby rozmawiać o depresji lub innym schorzeniu ale chyba widocznie sie pomyliłam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy poprostu nie zrozumiałaś mojego posta. Nie traktuje ludzi jako rzeczy i daleki jestem od tego. Zwróciłem uwagę moim zdaniem na pewna istotną rzecz w wypowiedziach niektórych osób która może byc pomocna w "walce" z depresja i innymi zaburzeniami. Podałem również bibliografię w swoim poście - więc może warto zajrzeć do niej i przekonać sie co na ten temat pisze jeden z wybitniejszych psychoterapeutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzę że czytasz ze zrozumieniem. Zrób eksperyment przeczytaj na głos swojego pierwszego posta w tym wątku ; "...cześć ja studiuje w Olsztynie i ....". A potem zadaj sobie pytanie: po co ja mam ? Jeśli nie będziesz umiała odpowiedziec na to pytanie, zamień te zdanie pytające na zdanie twierdzące. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Teraz studiuję w OL, właściwie tu mieszkam, przed studiami mało tu bywałem,

no chyba, żeby liczyć 2 miesiące szpitala psychiatrycznego :lol: lecząc się na depresje... ale to było dawno i nie wróci więcej :).

W sumie nie mam żadnych uporczywych objawów nerwicy.

Trochę poznałem siebie. Od czasów kiedy miałem poważne problemy ze sobą już trochę minęło.

Popracowałem trochę nad rozwojem i zacząłem siebie bardziej akceptować.

 

Chciałbym jednak bardziej "korzystać z życia", mieć więcej inicjatywy, częściej czuć że jestem naprawdę sobą.

Dlatego chciałbym zapytać, czy jest jakiś darmowy psycholog, albo jakaś grupa terapeutyczna w OL?

Może to być też grupa dla DDA, co prawda moi rodzice nie byli alkoholikami, ale słyszałem, że takie spotkania to bardzo fajna sprawa.

 

Chciałbym mieć poczucie, że ktoś sprzyja mojemu rozwojowi,

miejsce w którym moje słabostki nie okazały się inne i wyklęte.

Zauważyłem też, że lepiej dogaduję się z osobami, które miały podobne przejścia do moich,

czyli rozwód rodziców oraz problemy z komunikacją w rodzinie,

może dlatego, że jestem przekonany że spotykam się z autentycznym zrozumieniem.

 

Chciałbym poznać też nowych przyjaciół, którzy chcą zrobić coś ze swoim życiem.

Mieć z kim spędzać bardziej konstruktywnie czas niż przy alkoholu lub narkotykach.

Jest dużo zajęć, które bawią i uczą w każdym wieku. Jednak z czasem przyjmuję się na czole

etykietkę "jestem już dorosły" i człowiek zaczyna myśleć, że może się rozluźnić jedynie

przy alkoholu i sexie, co jest moim zdaniem ogromne ograniczenie >.

Nie rozumiem też, czemu ludzie (o zgrozo też się na tym łapie) nie robią tego co chcieliby robić

chyba że uda im się akurat trafić na jakieś warsztaty i zajęcia.

Ja jestem za tym by samemu tworzyć sobie okazje, a nie czekać na kogoś kto

chce zarobić na naszych osobistych potrzebach.

 

Jeśli ktoś zechciałby pogadać, chętnie wymienię się nr gg, czy mailem, a po za tym zapraszam na herbatę/kawę i ciastka :mrgreen:

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostróda wita :)

Pozdro dla wszystkich "wariatów" z Warm-Maz! ;)

Jeszcze chciałbym się spytać jak Olsztyn stoi pod względem jakości usług psychiatrycznych, bo te w moim mieście to śmiech na sali. Możecie polecić kogoś zaufanego, a najlepiej też niedrogiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam ja jestem z Olsztyna. Polegam gorąco Pana Dr. Tomasz Maślankę, Olsztyn 10-457, ul. kard. Wyszyńskiego 5h 9, tel. (89) 5337588 , człowiek konkretny i rzeczowy, przy czym niezwykle miły.

Co do psychoterapi to sam się rozgladam za czyms konkretnym, lecze sie od prawie 8 lat, ja pierd. jak to brzmi, aż sam nie wierze ile to lat. No nie ważne przez ten czas udało mi sie skończyć prawo i dostac na aplikacje. Beton jest taki że od 6 miechów mam ostre pogorszenie i pełno obaw czy sobie z tym wszystkim dam rade. Mówie wam na prawde chciałbym skończyc tą jebaną aplikacje tyle już wycierpiałem z tym gównem. 5 lat ciezkich studiów, 2 lata pracy po godzinach za psie pieniądze..... patrz 1040 netto na łape tyle zarabia absolwent prawa w kancelarii, w chuj stresu. Teraz nigdzie nie robie wkurza mnie to strasznie bo czuje sie jak darmozjad, i mam pewłno obaw czy dam sobie radę w zyciu skoro tyle wisiłku mi to wszytsko sprawia, ehh

pozdro dla Olsztyniaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mimo włożenia dużego wysiłku, to jednak dałeś radę posunąłeś sprawy do przodu, mam znajomego na prawie i wiem ile to roboty, także podziwiam Cię człowieku! Życzę powrotu do zdrowia.

 

Ja słyszałem, że gdzieś jest psycholog na NFZ i nawet byłem w tamtym miejscu gdzie rzekomo miała być ta poradnia, a okazało się że jest inna... Nie wiem o co chodzi, jeśli ktoś coś wie to niech da mi znać!

 

W ogóle odzywajcie się ludzie, nie wierzę, że nie ma na tym forum osób z Olsztyna.

 

ELO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. Czy możecie poradzić jakiegoś dobrego i darmowego psychologa z Olsztyna? Czy w ogóle macie rozeznanie na temat tego jak wygląda w olsztynie pomoc psychologiczna? Czy są tu jakieś terapie grupowe nie tylko uzależnień?

 

 

hm, powiem tak- pomocy zaczelam szukac w szpitalu na wojska polskiego dzwoniac pod numer poradni leczenia nerwic. Tam zarejestrowalam sie do psychiatry; bardzo mila kobieta, ktora po wstepnym rozeznaniu pogadala ze mna, przepisala leki aby sie wyciszyc i przygotowac przed psychoterapia, bo taka jest mi potrzebna przy leczeniu nerwicowych zaburzen osobowosci. Na 19 lutego mam pierwsza wizyte. Pozniej psycholog ustali regularne terminy spotkań, i tak sie zacznie moje leczenie. No i za darmo :) a jak to bedzie wygladalo to dam znac po pierwszej wizycie.

 

Aha, grup terapeutycznych tu w Olsztynie niestety nie ma..dlatego trzeba sprobowac tej indywidualnej terapii.

 

pozdrawiam

 

[Dodane po edycji:]

 

 

W ogóle odzywajcie się ludzie, nie wierzę, że nie ma na tym forum osób z Olsztyna.

 

ELO!

 

 

no jak to nie ma! :]

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie słyszałem , że grupowych terapii w naszym pięknym mieście nie ma. Zapisałem się do psychiatry, którego poproszę o skierowanie do psychologa. Niestety nie wiem do którego, chciałbym pogadać z jakąś młodą osobą, bo już chodziłem do starszych i wydaje mi się, że młodzi mają jak gdyby więcej motywacji. Czy znacie kogoś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Miło że wątek Olsztyn żyje :)

Dawno mnie tu nie było.

Wiele się zmieniło, ale niestety jedno pozostało niezmienne.

Chociaż mogę powiedzieć że swoje problemy mam z grubsza ogarnięte…

Bywa różnie raz lepiej raz gorzej.

Podobnie jak Lukasz_82 moje „leczenie” trwa już dobre parę lat.

W tym czasie udało mi się obronić magistra i znaleźć całkiem fajną pracę, rozwijać się zawodowo etc.

Jednak nie spowodowało to że depresja i nerwica wyparowały. Niestety w przypadku takich dolegliwości pomaga tylko praca nad sobą, dobry terapeuta i wsparcie innych ludzi.

Miałam do czynienia z poradnią na Al. Wojska Polskiego,poznałam też paru psychologów mających prywatne praktyki. Ciężko trafić na dobrego.

Prawie rok temu zaczęłam terapie u pewnego dość znanego /polecanego terapeuty nie powiem konkretny i pomocny ale niestety sam podupadł solidnie na zdrowiu i obecnie umówienie wizyty graniczy z cudem.

Znowu potrzebuje pomocy, dopadło mnie jakiś miesiąc temu i trzyma…

Bardzo utrudnia „normalne” życie.

Szukam dobrego terapeuty, obiecałam sobie że w poniedziałek zadzwonię i umówię się na wizytę chociaż mam już trochę dość zaczynania od nowa z nowym terapeutą no ale czuje że sama tego

nie pociągnę.

Trzymajcie kciuki Ludzie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani, jest tu ktoś do pogadania na gg, moze spotkania w realu? Osobiście przez nerwice ciezko mi poznawac nowych ludzi... Mieszkam w olsztynie od ok 1,5 roku... mam nerwice od ok 3 lat :( chociaż na szzęście ostatnio nie mam dużych powodów do nerwów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×