Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy Bóg rzeczywiście jest dobry?


anonimowyztejstrony

Rekomendowane odpowiedzi

za to już na pewno pójdę do piekła ale ja tak bardzo pragnę wiedzieć czy jestem skazany na bycie zły, bycie potworem?

jestem sam, wiecie? ale to nie znaczy, że tak sobie wmawiam...

od początku mojego zaistnienia, tę krainę zamieszkuję sam

mam schizofrenie, ale boję się jej...

nie próbuje myśleć o tym

ja naprawdę nie jestem zły...

co z tego, że mam mało forsy czy nie rozumiem...

boję się, że Bóg mnie zabije...

rzuciłem papierosy, alkohol, narkotyki, kawę, schudłem z ponad 100kg do 68, byleby już nie było zła...

czuje się obserwowany nonstop

piszę to tutaj, bo muszę się komuś wygadać

dołuje mnie to, że nie mam nikogo, nie mam uczuć do kobiet...

19 będę chciał, by mnie zamknęli na jakiś czas

czy chciałby ktoś ze mną pogadać?

chciałbym móc wyrwać się z tego filmu

a może jestem wybrańcem? czasami głosy gadają takie rzeczy, że płacze...

lecze się, ale wiecie jak to jest kiedy Cię szpiegują i chcą żebyś już umarł?

nie bierz tego do serca, ale czuje wstręt do ludzi, piszę na autopilocie, bo nic nie mówie, jakbym zapomniał co się dzieję w mojej planecie

robie z siebie debila, po co to piszesz???

wszystko to znaki, których nie widzę...

 

a tak naprawdę chciałbym kogoś móc poznać, nieważne kogo... myślicie, że Bóg mnie nie zabiję? źle to brzmi, nie umiem się skupić nad myślami

jakoś to połączcie węzłami i będzie chyba oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Barbecue napisał:

Na początku nawet po tamtej stronie jest cierpienie, jeśli ktoś trafi do czyśćca. Czyściec podobno niewiele się różni od piekła, tyle że po nim już trafia się tylko do wiecznej szczęśliwości. Taka różnica. 

Tak zgadza się. Czyściec jest pomiędzy, nie jest to juz ziemia ale tez nie jest wieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wierze w Boga, Jezusa, Ducha Świętego i Anioły

Bóg mnie wybrał do czegoś większego,

jestem wybrana

a ci na ziemi obserwują mnie,śledzą,sterują myślami,

ale ja sie nie dam

czerwoni,

niebezpieczni,

źli

zaślepieni,

wkrótce nadejdzie koniec

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Lusesita Dolores napisał:

Ja wierze w Boga, Jezusa, Ducha Świętego i Anioły

Bóg mnie wybrał do czegoś większego,

jestem wybrana

a ci na ziemi obserwują mnie,śledzą,sterują myślami,

ale ja sie nie dam

czerwoni,

niebezpieczni,

źli

zaślepieni,

wkrótce nadejdzie koniec

 

 

Tego końca się trochę obawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bóg chrześcijan jest złym bogiem i oni sami to przyznają. Jak robisz coś nie po jego myśli, np. masturbujesz się albo nie chodzisz do kościoła, ześle na Ciebie potop albo inna atrakcję. Nawet własnego syna skazał na śmierć i to w dodatku za nic, bo w Nowym Testamencie nie ma nic o tym, żeby Jezus się masturbował.

Tyle wyniosłam z lekcji religii. Później już nie chodziłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, z o.o. napisał:

Bóg chrześcijan jest złym bogiem i oni sami to przyznają. Jak robisz coś nie po jego myśli, np. masturbujesz się albo nie chodzisz do kościoła, ześle na Ciebie potop albo inna atrakcję. Nawet własnego syna skazał na śmierć i to w dodatku za nic, bo w Nowym Testamencie nie ma nic o tym, żeby Jezus się masturbował.

Tyle wyniosłam z lekcji religii. Później już nie chodziłam.

Yyy dorosla osoba jestes ale bez klasy kultury i taktu w dodatku wymyślająca jakiś bullshit

 

Jestem chrześcijanka a Twoje fantazje tu na górze nie są dla mnie prawdziwe CO TERAZ ? ? ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, z o.o. napisał:

Bóg chrześcijan jest złym bogiem i oni sami to przyznają. Jak robisz coś nie po jego myśli, np. masturbujesz się albo nie chodzisz do kościoła, ześle na Ciebie potop albo inna atrakcję. Nawet własnego syna skazał na śmierć i to w dodatku za nic, bo w Nowym Testamencie nie ma nic o tym, żeby Jezus się masturbował.

Tyle wyniosłam z lekcji religii. Później już nie chodziłam.

A masturbacja jest przyczyna ciesni nadgarstka, nie od razu potopu. Nie przesadzaj znowu.

a Bog izraelitów jest lepszy? to nie chrześcijanie

A tych no talibów afgańskich Bóg? ten to jest miły dopiero sympatyczny.

Albo taki światowid, za jego kadencji nie było wdów, ani nawet wdówek. Bo wszystkie ochoczo i radośnie sobie poszły sie zjarac na stosie wraz ze zwłokami własnego martwego chłopiny.

Kogo my jeszcze mamy? taki gostek z widłami, to chyba zeus albo ten drugi od rybołówstwa.

Zostaje przy chrześcijańskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Dalja napisał:

Yyy dorosla osoba jestes ale bez klasy kultury i taktu w dodatku wymyślająca jakiś bullshit

 

Jestem chrześcijanka a Twoje fantazje tu na górze nie są dla mnie prawdziwe CO TERAZ ? ? ? 

Powinien spłonąć rumieńcem zawstydzenia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Janek_ napisał:

Powinien spłonąć rumieńcem zawstydzenia!!!

Takie osoby tego nie robią nawet wtedy gdy powinni ;) tolerancja uczuć religijnych innych osób nie pozwala na obrażanie ich Boga i ich samych "śmiesznych" katolikow. Polacy są wysoce nietolerancyjnym narodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2021 o 16:34, z o.o. napisał:

Bóg chrześcijan jest złym bogiem i oni sami to przyznają. Jak robisz coś nie po jego myśli, np. masturbujesz się albo nie chodzisz do kościoła, ześle na Ciebie potop albo inna atrakcję. Nawet własnego syna skazał na śmierć i to w dodatku za nic, bo w Nowym Testamencie nie ma nic o tym, żeby Jezus się masturbował.

Tyle wyniosłam z lekcji religii. Później już nie chodziłam.

Mrówki mi się zalęgły, totalna plaga... Chyba lepiej przytrzasnąć sobie pindola o drzwi niż się masturbować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bóg (stwórca) jeśli istnieje jest bezosobowy, we wszystkim, wszędzie i w każdym czasie. W dodatku stworzył wszystkie najlepsze rzeczy jakich przyszło i przyjdzie nam doświadczyć, razem z tymi najgorszymi, dla niektórych niewyobrażalnymi koszmarami, które dzieją się na świecie w każdej chwili więc raczej nie jest to starszy, miły i litościwy pan z brodą.

 

Moim zdaniem, pomijając trochę (przepraszam, ale to nie na moje nerwy) historię i różne książki napisane przez człowieka, Bóg jest próbą objęcia umysłem wielowymiarowej siły, która stoi za stworzeniem. Za takie, a nie inne tzw. stałe fizyczne, które gdyby nagle uległy nawet najmniejszej zmianie (mowa o wartościach zmierzonych eksperymentalnie do kilkunastu miejsc po przecinku), struktura atomu rozsypałaby się natychmiast i nie zostałoby nic. Wszelka materia uległaby zniszczeniu.

 

Podjeżdżając troszkę pod temat fizyki nie zapominajmy, że wszystko co znamy składa się w 99,999% z pustej przestrzeni. Nigdy nikogo, ani niczego nie dotknęliśmy. To siły grawitacyjne, elektromagnetycznie, oddziaływania słabe i silne cząsteczek sprawiają wrażenie solidności tego świata w jakim żyjemy. Ciężko to zrozumieć, lub raczej w to uwierzyć więc na pewno łatwiej wierzyć w jakiś koncept, siłę wyższą.

 

Z drugiej strony kto wie, może i jest zajebiście dobry :mrgreen: prędzej czy później go poznamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Bóg jest dobry. To my się odsuwamy od Niego. od ponad roku nie mam już depresji, a miałam przez  14 lat. Uleczył mnie gdy już miałam takie myśli s., że myślałam że . to już koniec. Ale wracając do tematu, uważam że Bóg jest dobry. To moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wierzący ale się wypowiem z perspektywy moje ukochanej która jest bardzo wierząca. Bóg jest przede wszystkim sprawiedliwy a sprawiedliwość to ani dobro ani zło. Jeśli ktoś czyni zło to Bóg oddaje mu złym a wtedy jak dostanie plagę nieszczęść taki człowiek będzie mówił wszystkim jaki to Bóg jest zły i w drugą stronę. Akurat ja nie wierzę w Boga ale nade wszystko staram się być dobry dla ludzi na tym świecie by sam czuć spokój że nic nie mam na sumieniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×