Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

Darek, co tu do rozumienia, przeczytaj jeszcze raz uważnie post Dżejem, dokładnie wymieniła Ci sprawy, przez które wyraźnie widać, że nie chcesz dorosnąć. Miałem to wymienić, ale musiałbym powtarzać słowa Dżejem właściwie kropka w kropkę.

 

Pozdrawiam

 

Ps.

 

A co do ''ukrzyżowywania się'' dedykowałem Ci już kiedyś utwór "Crucify" i widzę, że kompletnie nic z niego do Ciebie nie dotarło. Jeśli czujesz jakoś, że Twoje ''cierpienie'' ma sens, to pozbądź się tego uniku - ostatnią rzeczą, jaka potrzebna jest Bogu i ludziom są kolejne ofiary.

 

Crucify:

Every finger in the room

is pointing at me

I wanna spit in their faces

Then I get afraid of what that could bring

I got a bowling ball in my stomach

I got a desert in my mouth

Figures that my courage would choose to sell our now

I've been looking for a savior in these dirty streets

looking for a savior beneath these dirty sheets

I've been raising up my hands

Drive another nail in

Just what God needs

One more victim

(...)

Got enough guilt to start

my own religion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały świat nigdy nie będzie mnie kochal.

 

Bo to niemożliwe jest, aby cały świat Cię kochał ;)Zresztą po co Ci to? A Ty kochasz wszystkich?Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził.

 

A Pan Jezus co miał powiedzieć?(chociaż kochał cały świat)

 

P.S. Staraj się pokochać samego siebie i innych. Nie zabiegaj aż tak bardzo o miłość świata. Staraj się dbać o to, abyś Ty przede wszystkim kochał.Daj coś z siebie.

(taa, teoretykiem jestem dobrym, gorzej z praktyką ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj coś z siebie

Kocham ludzi,zawsze chce jak najlepiej dla drugiego czlowieka,staram się być dobrym człowiekiem.

Dziś po prosze Boga o to aby mi wybaczył te myślenie że kieruje naszym

życiem....

To ja swoim kierować nie umiem.....żadna dziewczyna nigdy nie zechce takiej głupiej istoty jak ja która nie ma w sobie za grosz pewności siebie,,,

męskiego charakteru,śmiałości,odwagi........nikt nie pokocha zwykłego nieudacznikaktóy nie umie nic robić,na niczym się nie zna,nawet rozmawiać nie umie...każdy mężczyzna potrafi sięodezwać do kobiety zainteresować ją,a ja?.....................ja tego po prostu nie potrafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.każdy mężczyzna potrafi sięodezwać do kobiety zainteresować ją,a ja?.

Uwierz nie każdy ,i czasem Ci mało otwarci są bardziej interesujący,tajemniczy ,intrygujący.

Nie ma reguły Darek,poważnie.Mozesz nie być rozmowny,możesz być milczkiem itp...najważniejsze byś w siebie wierzył.A te gaduły....komplemenciarze....ehh.. ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za mój wczorajszy dół....dzisiaj już troche lepiej ;)

 

 

Ile jeszcze musisz usłyszeć od ludzi, że taki nie jesteś, byś w to uwierzył?!

Chyba musze to usłyszeć od ludzi z reala,,,,

Licze że to się stanie na terapii grupowej którą będe mial we Wrześniu.

A co do przeproszenia Boga.....nie wiem nie potrafie go przeprosić bo czuje do Niego dziwny żal.,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego obwiniasz boga ?moze ta druga strona co?myslales nad tym?twoim zdaniem to bog powinien stwozyc raj na ziemi i spelniac zachcianki wszystkich ludzi?a wiesz jakie pomysly i problemy maja inni?ja nie twierdze ,ze jestes sam bo nie tylko ty tak myslisz,ale moze masz bledny obraz wiary?ja wiem jedno bog nas kocha mamy depresje czy jej nie mamy a nic bez przyczyny sie nie dzieje.jakis sens zawsze jest i ja staram sie zawsze wytlumaczyc sobie tak przykre sytuacje zyciowe zeby spac spokojnie i zaoszczedzic przykrosci sobie i innym.moze jest to oklamywanie samego siebie ale na mnie dziala!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Boga juz chyba nie wierze. Oto dlaczego:

 

1. Jesli Bog jest wszechmogacy to wie co sie stanie w przyszlosci i wie co ja uczynie i jakie grzechy popelnie, wiec nie ma potrzeby wystawiania mnie na probe.

2. Spowiedz jakichs 90% chrzescijan jest niewazna, gdyz conajmniej jednego z zobowiazan nie przestrzegaja. Albo nie zaluja albo niczego nie postanawiaja albo nie robia zadoscuczynienia. Zadoscuczynienie to nie jest samo pomodlenie sie, ale np. przeproszenie kogos za swoje czyny i naprawienie szkod. Z tego wynika ze zadna spowiedz w moim zyciu nie byla wazna. Taki fakt ukazuje glupote spowiedzi i niemozliwosc jej wlasciwego dokonania.

3. Nie potrafie kochac kogos kogo nie da sie zrozumiec. Jesli punkt pierwszy jest zbyt trudny zeby zostal zrozumiany przez czlowieka to ja bardzo dziekuje.

4. Nowoczesna fizyka odkrywa przed nami takie fakty, jak np. to ze jako osoby istniejemy w wielu stanach zredukowanych w roznych swiatach, Nie mamy wplywu na tamte "osoby" ale one sa wciaz nami. Jesli bedziemy dobrymi ludzmi w tym swiecie, to niekoniecznie bedziemy tacy sami w innych. To jest skomplikowana sprawa, na studia fizyczne dopiero chce isc, a o tym dowiedzialem sie od swojego nauczyciela od fizyki, ktory ma stopien doktora.

5. Tak jak my jestesmy na wyzszej polce intelektualnej od mrowek czy innych zwierzat, jest duze prawdopodobienstwo o innych, bardziej inteligentnych stworzeniach od nas. Oto przyklad jaki uslyszalem od swojego nauczyciela od fizyki:

 

Ludzie buduja autostrady i niszcza naturalne srodowiska mrowek. Jezdza samochodami przez te autostrady i zagrazaja zyciu mrowek. Wraz z biegiem czasu wsrod mrowek powstaje poglad, ze nie mozna za zadna cene wchodzic na autostrade, bo zostaje sie ekskomunikowanym, przekletym. Jak mrowka wraca calo z autostrady, to stwierdza ze dostala drugie zycie i jest teraz dobra. Najlepsze jest to, ze ludzie nie maja pojecia o tym pogladzie wsrod mrowek i nic ich to nie obchodzi.

 

P.S. Nauczyciel od fizyki nie mowil nam tego na lekcji. Sam sie tego od niego dowiedzialem jak z nim gadalem kilka razy osobiscie.

 

6. Mowi sie ze wiara czyni cuda.... Owszem, bo dzieki niej mozna wytlumaczyc sobie wiele niedogodnosci, mniej wiecej o co mi chodzi opisuje ten artykul:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Freud#Freud_a_religia

 

7. Jesli czlowiek ma uszkodzenie mozgu wskutek jakiegos wypadku, to wiele jego mozliwosci umyslowych zostaje uposledzonych. Moze np. nie potrafic dalej nikogo kochac. Tego sie nie da naprawic poprzez terapie, po prostu mozg jest czesciowo zniszczony. W takiej sytuacji ten czlowiek nie ma wolnej woli i nie moze podlegac sądowi bozemu.

 

 

 

Niech nikt mi nie mowi ze sieje propagande czy ze probuje przeciagnac ludzi na wlasna strone. Kazdy czlowiek ma podobno wolną wole i sam decyduje w co wierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostaje kobieta, dziecko, obojniak

...albo że Darek znów wymyśla jak po sobie pojechać...

każdy mężczyzna potrafi sięodezwać do kobiety zainteresować ją

Jakby było tak łatwo to by ludzie tyle o tym nie pisali... a okiem moderatora widzę że ostatnio więcej na tym forum się pisze o miłości i związkach niż o samej tytułowej nerwicy...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem katoliczką...tak ,bo tak jestem wychowana,nie zamierzam zmieniać wiary,nie zamierzam "wypisywać" się z kościoła rzymskokatolickiego-bo można..

 

Dzejem,ok ,zaprzeczyłam ,zgadzam się ,jednak to punkt Twojego widzenia,ja nie przywiązuję wagi do tego ,mogę ,prawda?Mam poważniejsze problemy....wiara? nie pomaga mi ,nie pomagała,każdy ma prawo zwątpić tak czy nie?

 

Nie muszę się Tobie tłumaczyć dlaczego nazywam siebie katoliczką nie wierząc w istnienie Boga,sprzeczne wiem ,ale nadal jestem katoliczką...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×