Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leczenie zębów


Gość Moniczka

Rekomendowane odpowiedzi

W koncu nie samą nerwicą człowiek zyje. Mam w tej chwili do wyrwania trzy zeby madrosci (tzw.trzonowce), kazde wyrwanie to koszt ok. 200 zl, a w miedzyczasie zlamal mi sie zdrowy zeb, ktorego odbudowa bedzie mnie wynosic 1400 zl. Mam same problemy z tymi zebami. Dentysta zaczal mi leczenie kanalowe i zaaplikoal dziwna substancje ktora chyba rozpuszcza mi sie pod wplywem sliny, wciaz mi gorzko w ustach i niesmacznie, czasem mnie piecze od tego jezyk. Moze powinnam to zglosic? Nie pomaga fakt, ze po kazdej wizycie dostaje probki past do zebow, co sie namecze to ja wiem:(

Jakie sa wasze doswiadczenia ze stomatologia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie popsuły się niestety zęby z przodu - siekacze. I to tak, że zaczyna to być widoczne dla obserwatorów. Też muszę poszukać stomatologa. Pamiętam tylko że jak miałam 7 lat to w przeddzień pójścia do szkoły wyrwany miałam mleczny trzonowy - teraz niestety mam same stałe od 6 lat. I też na niezły wydatek się zapowiada teraz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj niedobrze... ja mam podobno też zeby mondrości do wyrwaania, ale one mi się jeszcze nie "wykluły"... (na rtg są tylko...)

to się podobno u chirurga robi, nie u dentysty zwyklego.

Raz ze bedzie drogie, dwa ze bolesne, a poza tym, potem sie puchnie i chodzi taki chomik przez kilka dni. ech zycie. :-)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę koniecznie wybrać się do dentysty, bo mam zepsutego zęba i to już jakiś czas. Ale panicznie się boję. Sama myśl o dentyście powoduje, że miękną mi nogi. Jak poczuję ten specyficzny zapach albo dźwięk wiertła to autentycznie robi mi się słabo. Poza dentofobią nie mam żadnych innyc lęków. Ale to jest dla mnie tak paraliżujące, że szok. Nie potrafię się zebrać i pójść. Jak się z tym uporać? Wiem, że są różne znieczulenia, nawet podtlenek azotu podają. Ale ja i tak się potwornie boją. Co na to zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro mam dentystę, a zęby mądrości czasami mnie dopieszczają ;/ Chowają się i znów wyżynają i tak ciągle. Tylko szkoda mi nowych zębów, stare to mi tam lipka. & bym wyrwała, a ósemki niech rosną na miejscy siódemek :smile: o ile mogą jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię się zebrać i pójść. Jak się z tym uporać? Wiem, że są różne znieczulenia, nawet podtlenek azotu podają. Ale ja i tak się potwornie boją. Co na to zaradzić?

To co ja - czyli nic. Po jakimś czasie tak wyłem z bólu, że najpierw się porządnie spiłem a potem pojechałem w środku nocy na ostry dyżur, bo już mi naprawdę było wszystko jedno, dałbym się żywcem pokroić żeby tylko przestało boleć. Pewnie niedługo znowu mnie to czeka bo z własnej woli z dolnym zębem (czyli znieczulenie przewodowe) w życiu nie pójdę :)

 

Fotele dentystyczne mają dwie zalety - wygodne oparcie w które można wbić głowę zamykając oczy (i niech się dzieje co chce) i oparcie z boku, za które można mocno złapać.

 

Co dokładnie masz z tym zębem? I który to ząb, na dole czy na górze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brrrrrrrrrr, zęby 'mądrości' mam paskudne wspomnienia - Moniczka wyrywaj póki się nie rozrosną - ja miałam przez takie zwlekanie pół jamy ustnej poszytą :!:

 

Nie strasz mnie nawet,bo mi jakiś czas temu wyrosły,przebiły się przez dziąsła.Poza tym mam dużo dziurek,takich małych-będzie mnie sporo kosztowała naprawa tego wszystkiego,na szczęście w trzonowych,tak,że z przodu nic nie widać.Ale w jednym z siekaczy mi się też coś robi.Na myśl o dentyście odczuwam lęk,tylko nie wiem,czy dlatego,że będę musiał znów zetknąć się z ludźmi,siedzieć w poczekalni,albo rozmawiać z samym dentystą,czy z powodu samego zabiegu (raczej to pierwsze,bo próg wytrzymałości na ból fizyczny mam raczej dość wysoki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam chodzić do dentysty no

jak siadam sobie na fotel, to dla mnie jak wizyta w SPA :lol:

lubię ten zapach, lubię się ślinić jak wielbląd, lubię jak mnie boli, jak boruje, jak wciska szprycę w nerw, lubię patrzeć jak miesza jakieś specyfiki na szkielku, lubię z wykrzywioną gębą coś odbąkiwać pod nosem :lol: i w ogóle wszystko lubię

 

Więc jakby się tak dalo to za was wszystkich chętnie poszlabym do denta ;):D

 

Gratuluję podejścia, też chciałbym tak podchodzić do dentystów. :D

 

A ja za godzinę mam wizytę u dentysty, a już czuję że mi słabo. Ciekawe jak tam wytrzymam. No i mam nadzieję że założy mi juz plombę a nie znowu jakieś obrzydliwe w smaku lekarstwo.. :? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy wyrastają ósemki? Czasem jak się przyglądam mojej jamie ustnej to sobie myślę "Przecież one się tam nie zmieszczą!" Już panikuję, że zaczną mi rosnąć i będę musiała je usunąć. Pierwszy raz u dentysty byłam w wieku 6 lat, a drugi raz w wieku 16 lat i właśnie wtedy poddałam się plombowaniu 10 zębów (700 zł wydałam). Nie mam już ochoty chodzić do dentysty. Poza tym mam problemy ze zgryzem, co nie daje mi spokoju. Byłam u jednej ortodontki, to powiedziała, że powyrywa kilka zębów. Aż prawie zemdlałam :lol: Nie dam sobie wyrywać zdrowych zębów! Już na samą myśl robi mi się słabo :oops: Hmm będę musiała pojeździć i szukać jakiegoś specjalisty :( I jeszcze tyle kasy wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z NFZ niestety białe plomby są tylko na zęby przednie, reszta to czarne - wiec jak się mordę otworzy to dla postronnych osób wygląda to jak nieleczone ubytki!!! Ale podobno niedługo będzie nowelizacja wykazu usług i poprostu będzie się dopłacać za białe plomby np. 20-30 zł. Ze swojej strony polecam leczenie w instytutach stomatolicznych na akademiach medycznych na tzw. grupach studenckich. Studenci leczą zęby, ale robią to bardzo dokładnie, bo dostają za to punkty do zaliczenia ćwiczeń. Zawsze lekarz sprawdza taka robotę. Za metodę re-endo czy usunięcie starego wypełnienia w kanale i założenie nowego czyli jakby podwójna usługa leczenia kanałowego zapłaciłem... 35 zl!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam chodzić do dentysty no

jak siadam sobie na fotel, to dla mnie jak wizyta w SPA :lol:

lubię ten zapach, lubię się ślinić jak wielbląd, lubię jak mnie boli, jak boruje, jak wciska szprycę w nerw, lubię patrzeć jak miesza jakieś specyfiki na szkielku, lubię z wykrzywioną gębą coś odbąkiwać pod nosem :lol: i w ogóle wszystko lubię

 

Więc jakby się tak dalo to za was wszystkich chętnie poszlabym do denta ;):D

 

Polina, ale Ty dziwna jesteś! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×